שיחה:אברהם דב אוירבך

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Was nominated for deletion.png
הוחלט להשאיר ערך זה בעקבות הצבעת מחיקה שנפתחה ב־18 באוקטובר 2010

מהי חשיבותו? האחד והיחיד - שיחה 08:13, 19 בספטמבר 2010 (IST)

בעיקרון, ראש ישיבה ידועה ומפורסמת כאור שמח, שגם בתפקיד הרבה שנים, זכאי לערך. הבעייה היא שהמידע בערך זה לא תואם למידע בערך על הישיבה... "הרעיון להקמת הישיבה נהגה בידי הרב נח ויינברג, שהיה גם ממקימי ישיבת התפוצות ובהמשך גם ישיבת אש התורה. ישיבת אור שמח נוסדה בשנת 1970 בשם "שמע ישראל" בידי הרבנים נח ויינברג, מנדל וויינבך ונטע שילר. לאחר עזיבתו של הרב ויינברג שונה שם הישיבה ל"אור שמח".". אני לא יודע באיזה ערך המידע נכון יותר. מערכת השמש - שיחה 09:58, 19 בספטמבר 2010 (IST)
העיקרון שציינת לא מעוגן בקווים המנחים. צריך כנראה נימוק טוב יותר אורי טל - שיחה 10:02, 19 בספטמבר 2010 (IST)
המידע שהבאת הוא על ייסודה של הישיבה, שהייתה מיועדת לחוזרים בתשובה ממוצא אמריקאי. ואכן הרבנים ויינברג ושילר הם רבנים אמריקאים (הרב נח וינברג פרש מ"אור שמח" והקים את ישיבת "אש התורה" באותה מתכונת מקורית של "אור שמח". שני הרבנים האחרים - ויינבך ושילר - מכהנים עד היום ב"אור שמח"). אלא שעם הזמן הורחבה הישיבה והוקמה בה מחלקה ישראלית, שבה למדו כמה מן הדמוית הידועות מעולם הבידור הישראלי. בשל מעמדו הובא הרב אוירבך לישיבה לכהן בראשותה. ולגבי חשיבות הערך: כמובן, היא אינה בשל הרכיב של 'רב שכונה', למרות שזו אינה שכונה נידחת באיזושהי עיירה אלא שכונה מרכזית וותיקה בירושלים, והוא כיהן כרב השכונה עשרות בשנים. החשיבות היא בשל הצטרפותם של כל הרכיבים יחד: ראש ישיבה ייחודית כ"אור שמח" + רב שכונה ותיק בירושלים + הערך המוסף של משפחתו, שהיא אחת הידועות והנכבדות בציבור החרדי והירושלמי. גרש - שיחה 14:22, 19 בספטמבר 2010 (IST)
ת"ח חשוב, ממלא תפקיד חשוב, בעל הקשר משפחתי חשוב, וודאי ראוי לערך. מחל - שיחה 22:35, 20 בספטמבר 2010 (IST)

כפי שצויין, גם אם לא בהרחבה המספקת, היה רב של בעלי תשובה ידועים. זו רק דוגמה להיותו רב בעל חשיבות ציבורית. חשוב שיהיה עליו ערך, כמו גם אחיינו בעל שם זהה - שהוא היום אב"ד טבריה (כלומר הרב האשכנזי, פשוט אין 10% אשכנזים בין מתפללי בתי הכנסת בטבריה). יוסף כרמל - שיחה 06:51, 21 בספטמבר 2010 (IST)