שיחה:אברהם לוכסמבורג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בכל הכבוד, זה נראה כמו דף קורות חיים של בקשת קבלה לעבודה. לא ביקשתי מחיקה מהירה רק בגלל העבודה הטכנית הרבה של מעלה הערך. ובכלל שם מעלה הערך (ללא החלפת השפה) הוא שמו של נשוא הערך שנפטר? חדשני בהחלט... --כ.אלון - שיחה 22:32, 5 באוקטובר 2012 (IST)

הגזמת. זה נראה כמו דף הנצחה שנכתב על ידי בן משפחה, ולכן גם הוא מכונה לוכסי (שם חיבה הנגזר משם המשפחה). דוד שי - שיחה 22:47, 5 באוקטובר 2012 (IST)
ברור, דוד. וזה אנציקלופדי?--כ.אלון - שיחה 22:50, 5 באוקטובר 2012 (IST)
לא יודע. יש בערך פרט אחד קטן, והוא קבלת פרס התעשייה. נכון, זה לא פרס מהליגה של "הישרדות" או "האח הגדול", אבל מקבלי פרס התעשייה (ועובדי התעשייה בכלל) הם אלה שבזכותם אנחנו יכולים לשרוף את זמננו בצפייה ב"הישרדות". האם זה מזכה בערך? שאחרים יביעו דעתם. דוד שי - שיחה 23:02, 5 באוקטובר 2012 (IST)

שמי לוכסי אני בנו של אברהם לוכסמבורג (לוכסי) ומכאן באמת שמי בויקיפדיה Kufxh חשיבות הערך זהה לאחרים הכלולים בערכים: ימאי חיל הים הישראלי ומתנדבי הישוב לצי הבריטי דעתך? Kufxh - שיחה 23:07, 5 באוקטובר 2012 (IST)

דוד, למיטב ידיעתי, "פרס התעשייה" הוא תוצר של קוניוקטורה פוליטית בתוך התאחדות התעשיינים. את דעתי בעניין ערכי גיבורי ההבל הטלויזיוני אתה בודאי יודע היטב. ולמעלה הערך, לשאלתך ובכל הכבוד לפעלתנותו של אביך, אינני סבור שיש בה די בכדי להצדיק ערך אנציקלופדי.--כ.אלון - שיחה 23:15, 5 באוקטובר 2012 (IST)

לא הבנתי את הערתך בעניין גיבורי ההבל הטלויזיוני, מה לזה לנושא הערך כאן? את הערך כתבתי לאחר פנייה מפעילים בתחום הימאים וחיל הים. האם ראית את: דפים בקטגוריה "ימאי חיל הים הישראלי"? אבי שייך לאותם אנשים וכך גם למתנדבי היישוב לצי המלכותי הבריטי האם אני מפספס דבר מה? Kufxh - שיחה 23:22, 5 באוקטובר 2012 (IST)

כן, אתה מפספס. זה שאביך היה ימאי בחיל הים לא מכשיר לו ערך. גם ההתנדבות (והיו רבים כאלו) לא מכשיר לו את הערך. הסתכלתי בקטגוריה שהפנת אליה. לכולם שם (אולי למעט שלמה יעקובסון) יש את העוד משהו הזה שמסביר את חשיבותו. בכל מקרה הייתי מציע לנקות קצת "קטעי זיכרון" הערך. Shannen - שיחה 07:50, 6 באוקטובר 2012 (IST)
ל-Kufxh - האם ברשותך ספרים על ראשית חיל הים? יתכן ותמצא אזכורים לאביך שם. זה עשוי לעזור בדיון זה. כשלעצמי מצאתי שהערך מענין, ומשקף את הפעילויות החלוציות שבהן אביך לקח חלק. נושא נוסף - מה בדיוק הקף הפעילות של החברה שאביך היה שותף לה? זו נקודה נוספת שעשויה לעזור. --Yoavd - שיחה 08:13, 6 באוקטובר 2012 (IST)
דווקא מצאתי חשיבות אבל הערך לא יכול להישאר כך כמו שדוד שי אמר. כיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 02:37, 7 באוקטובר 2012 (IST)
לצערי, גם אני לא מצאתי חשיבות אנציקלופדית, מהנימוקים שכבר העלו קודמיי. ליוצר הערך אדגיש, כי אין בכך חלילה מלזלזל בזכרו של מושא הערך או בפועלו, אבל לא על כל אדם ניתן לכתוב ערך באנציקלופדיה. כדאי לקרוא גם את ויקיפדיה:אוטוביוגרפיה. Lostam - שיחה 03:38, 7 באוקטובר 2012 (IST)
כמו לאסתם. כיכר, אתה כבר אמור לדעת שלא די לומר "מצאתי חשיבות". יש להבהיר מהי. פרס התעשייה לא מהווה חשיבות אנציקלופדית. נרו יאירשיחה • כ"א בתשרי ה'תשע"ג • 13:22, 7 באוקטובר 2012 (IST)
כמו לאסתם. לכותב הערך: אף אני מדגיש כי העדר חשיבות אנציקלופדית אין משמעו שהאדם אינו חשוב. Dvh - שיחה 18:01, 8 באוקטובר 2012 (IST)

מראשוני חיל הים[עריכת קוד מקור]

הערך כתוב יפה נכון מקיף וכמי שמתענין בתולדות חיל הים נראה לי ראוי להשאר. בוגרי קורס חובלים הראשון הם פורצי דרך. בערך על פעילות חיל הים במלחמת ששת הימים שנמצא בהכנה הזכרתי את שמו בהקמת מערכת הנ"מ של בסיסי החייל. בתקופה המחתרות והקמת המדינה לכל אחד היה כינוי שנדבק אליו לשנים רבות. כך שהוספת הכינוי אינו דוקא ענין למשפחתיות. נוכחתי שלא משתמשים בכינוי בשם הערך - ראיתי שזה שונה. על מנת להכיר את התווך הימי צריך לדעת גם על האנשים שהשתתפו בו. קודקוד צהוב - שיחה 11:07, 8 באוקטובר 2012 (IST)

הערך גבולי, אבל כתוב מאוד יפה, ובסך הכול המצטבר חבל יהיה למחוק אותו. הוא מילא שורה של תפקידים החל מהפלמ"ח דרך צוער בקורס חובלים הראשון, מדריך בקורס השני, מפקד הבסיס (השני) של בסיס אילת, במילואים היה מפקד תחנת מכ"ם-חוף, בדרגת רב סרן, באכזיב ובראס ביאדה בדרום לבנון. בנוסף הוא זכה בפרס התעשייה וחשיבות הפרס נלמדת מכך שיש לנו בנושא קטגוריה נפרדת- קטגוריה:זוכי פרס התעשייה. אגסי - שיחה 14:07, 8 באוקטובר 2012 (IST)
כל קצין בדרגת רב סרן מילא שורה של תפקידים. איכות הכתיבה אינה רלוונטית. נרו יאירשיחה • כ"ב בתשרי ה'תשע"ג • 19:56, 8 באוקטובר 2012 (IST)
ואני מבקש להטיל ספק באובייקטיביות של הקודקוד בשל "חברותא של אולד בויז".--כ.אלון - שיחה 20:02, 8 באוקטובר 2012 (IST)
זו פסילה שעקרונית אין לקבל אותה - כדי לפסול דעה של ויקיפד נחוצים נימוקים כבדי משקל, ולא ספק שאינו מבוסס. בין קודקוד צהוב לאברהם לוכסמבורג מפרידות 17 שנים, במונחי צבא אלה שני דורות נפרדים. דוד שי - שיחה 20:29, 8 באוקטובר 2012 (IST)
אגסי, האם בחנת את רשימת האישים המופיעים בקטגוריה? האם ניתן להשוות, מבחינת חשיבות אנציקלופדית, בין מושא הערך לבינם? עודד טירה, בני גאון, סטף ורטהיימר, דב לאוטמן, דן פרופר, עפרה שטראוס וכו' וכו'. האם באמת אינך מוצא הבדל משמעותי בינם ובין לוכסמבורג? Lostam - שיחה 23:49, 8 באוקטובר 2012 (IST)
מה רע שהוא בחברה טובה? מה אתה רוצה להגיד? שהפרס הזה לא נחשב, למרות שיש לו קטגוריה מיוחדת וזכו בו אנשים די מכובדים? ולא הבנתי את מטרת ההשוואה שעשית. אם ישראלי יזכה בפרס נובל בפיזיקה, תישאל אותי האם להשוות אותו מבחינת חשיבות אנציקלופדית לאלברט איינשטיין או לנילס בוהר? שוב, החשיבות היא גבולית, ואני מציע להימנע ממחיקה, מהסיבות שמניתי, ויש לפחות עוד 2 חברים שתומכים בחשיבות הערך. אגסי - שיחה 00:26, 9 באוקטובר 2012 (IST)
מה שאני מנסה להגיד, זה שאתה ציינת את היכללותו בקטגוריה הזו כמקנה לו חשיבות, ואני הפניתי את תשומת לבך ואת תשומת לב האחרים שכל האישים האחרים שמופיעים בקטגוריה הגיעו להישגים מקצועיים משמעותיים יותר ממושא הערך, והעובדה שיש עליהם ערך היא לא בגלל זכייתם בפרס. דוד שי לא הביע תמיכה בהשארת הערך, אלא כתב במפורש שהוא משאיר זאת לאחרים, וכיכר השבת זרק משפט סתמי ולא מנומק, ולכן אתה הוא זה שעומד כרגע בין מחיקת הערך ובין הצבעת מחיקה, בשל התעקשותך להגן על ערכים שאין מקומם עמנו. Lostam - שיחה 00:35, 9 באוקטובר 2012 (IST)
ואת קודקוד צהוב אתה לא סופר? ואל תכניסי מילים לפי, אמרתי שכול המכלול מקנה לו חשיבות גבולית. אגב, בדקת את כל האישים שמופיעים בקטגוריה, או רק את המפורסמים שבהם? סליחה שאני מפריע ללהיטות יתר שלך ושל חבריך למחוק ערכים, אבל יש עוד 2 בעד החשיבות ואחרים שלא הזדרזו כמוך לתבוע מחיקה. עצוב שאתם מנסים לפסול את תומכי החשיבות ואת עמדתם. אגסי - שיחה 01:21, 9 באוקטובר 2012 (IST)
אגסי, אתה מודע לכך שלומר על לוסטם שיש לו להיטות יתר למחוק ערכים זה כמו לומר עלי שאני אוהד את מנצ'סטר יונייטד? אתה בוודאי יודע מה תהיה התגובה להערות אד-הומינם כאלה... אתה רק מגחיך את עצמך ומזיק למטרתך. למה שלא תכתוב במקום זה ערך? יש לי רשימה ארוכה שרק מחכה להיכתב. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:24, 9 באוקטובר 2012 (IST)
לצערי, לאסתם הפך להיות מחקן, והוא מתנהג כאילו שאני מפריע לו למלא את תפקידו למחוק ערכים שחשיבותם לא הובהרה. בהרבה מקרים הוא מביע תמיכה במחיקה ערכים. וחמור מכך, הוא גם הפך להיות תוקפני כלפי תומכי חשיבות, ואפילו כאן, כדרכו באחרונה, תקף אותי במילים "בשל התעקשותך להגן על ערכים שאין מקומם עמנו". כל דיוני החשיבות המרובים אכן מפריעים לכולם לכתוב ערכים. תודה על הצעתך. כרגע יש 2 ערכים שלי {בעבודה}. אגסי - שיחה 01:40, 9 באוקטובר 2012 (IST)
תגיד, כמה יחידות עשית במתמטיקה בתיכון וכמה קיבלת בבגרות? קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:45, 9 באוקטובר 2012 (IST)
אני מתנצל על כך שפספסתי את דבריו של קודקוד צהוב, זה קרה בגלל שהם הופיעו בפסקה נפרדת. הערך אולי לא יימחק במחיקה מהירה, אבל סיכוייו לשרוד הצבעת מחיקה אינם גבוהים. אגסי, אולי יום אחד תשכיל להבין כמה בהתנהלותך אתה ממש מזמין התייחסות לא רצינית לדברייך ולטיעונייך, ואולי לא. את ברוקולי אתה אולי מעצבן, אותי אתה סתם משעשע, כמו קריקטורה טובה. Lostam - שיחה 01:54, 9 באוקטובר 2012 (IST)
אני לא רוצה לרדת לרמה הזו (ויש לי יכולת לתקוף בחזרה מתחת לחגורה), שיהיה לך ברור שהתוקפנות שלך לא משעשעת אף אחד. עצוב שעוד לא הבנת שהצבעות מחיקה מזיקות לוויקיפדיה. ואל תשכח שבהצבעת המחיקה שפתחת על אלכס קומן נחלת כישלון מביך. אגסי - שיחה 02:03, 9 באוקטובר 2012 (IST)
אגסי בכלל לא מעצבן אותי. אני פשוט מגחך וצוחק כשאני קורא את הדברים שלו. זה אפילו חוסך לי את הצורך לקנות ספרי בדיחות או לראות קומדיות בטלוויזיה. אגסי, אני עדיין ממתין לתשובתך. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 03:01, 9 באוקטובר 2012 (IST)
אני מסכים שיחסית לאגסי לאסתם הוא מחקן קיצוני ביותר. עם זאת, לטעמי הוא מאוזן בהחלט. נרו יאירשיחה • כ"ג בתשרי ה'תשע"ג • 13:09, 9 באוקטובר 2012 (IST)
לא מפתיע שהמחקנים סבורים שהם וחבריהם מאוזנים. אבל בפועל כל מי שפתח יותר מהצבעת מחיקה אחת, ויש כאלה די מעט- הוא מחקן. ומי שנוהג להשתתף בדיוני חשיבות רבים, ולרוב תומך במחיקה גם במקרים שנויים במחלוקת, ואין רבים כאלה- הוא מחקן. רוב המכללינים לא מתערבים בדיוני החשיבות, כי אין להם רצון להתעמת עם המחקנים, ובמיוחד לא עם התוקפניים שבהם. אגסי - שיחה 13:43, 9 באוקטובר 2012 (IST)
כל מי שעושה הכללות הוא מכלילן. כל השאר מביאים לדיון את שיקול דעתם, ולא באים עם פתק מהבית. Botend - שיחה 13:47, 9 באוקטובר 2012 (IST)
אני מציע להתעלם מההבלים של אגסי. שיישאר עד קץ כל הדורות עם הבורות הבלתי מנוצחת שלו. הבדיחה והבזיון שייכים כולם לו, ולו בלבד. אחרי תקופה של שקט נראה שהוא שוב חסר לסורו והתחיל ללכלך בריש גלי על כל מי שלא מסכים איתו. ממש כאילו מונח לפני טור של בן כספית... קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 13:48, 9 באוקטובר 2012 (IST)
למרות שאני רגיל לספוג התקפות שלוחות רסן של מחקנים מתוסכלים, יש גבול גם לכושר הספיגה שלי, ואני יוצא לחופשת ויקי. הבעיה הוא לא רק שלי, כל המחקנות והאגרסיביות הזו גורמת לפרישת חברים, והתוצאה שתמיד חסרים כותבים וערכים.
הם גם פורשים כשהם קוראים את ההשמצות השקריות שלך כאילו יש כאן רדיפה אובססיבית אחרי ערכים של משתמשים חדשים. כבר אמרו לך מספיק פעמים להפסיק עם ההתבכיינות הזאת (דרך אגב, נחמד לדעת שמינית את עצמך לפסיכולוג שלי וקבעת שאני מתוסכל. מעולם לא הרגשתי שמח יותר אם כי ארגיש יותר שמח כשאסיים את התואר באוניברסיטה). אציע לך שוב לכתוב ערכים חדשים, ואני מוכן לעזור לך בעצמי בכתיבת ערך על אתר מורשת עולמית. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 14:00, 9 באוקטובר 2012 (IST)
אני צופה בשיחה הזו מהצד אבל היא הסלימה די והותר. אני מציע לשניכם להפסיק, ולברוקולי לנטוש את אוצר המלים הבלתי נסבל שהשתמש בו כאן. אני מקווה שיבוא איזה מפעיל ויעשה פה סדר. יואב ר. - שיחה 14:11, 9 באוקטובר 2012 (IST)
אני נבוך למדי מקריאת השיחה הזו, ולא בגלל אגסי. דניאל תרמו ערך 21:01, 10 באוקטובר 2012 (IST)

הערך גבולי, יש תעשיינים רבים ויש מראשוני חיל הים רבים ואין בהם כדי להצדיק ערך. עם זאת ניתן לפסוק לקולא במידה שנוריד ממנו קצת מידע ההופך אותו לדף זכרון משפחתי. שנילי - שיחה 16:14, 9 באוקטובר 2012 (IST)

התלבטתי לגבי ערך זה, אני חושבת ששנילי הגדיר זאת היטב. אני מציעה להשאיר את הערך ולהוריד מידע עודף למשל כל פרק המילואים, לא צריך פירוט של כל שירות מילואים שעשה ופירוט היתר על החברה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 16:48, 9 באוקטובר 2012 (IST)
כמו חנה, לתקן ולהשאיר. בנוסף, ההערה האישית שכוונה כלפי משתמש:קודקוד צהוב היתה מיותרת מארץ המיותרים וחבל שנכתבה. בברכה Assayas שיחה 16:18, 10 באוקטובר 2012 (IST)

על האוביקטיביות והתובנה[עריכת קוד מקור]

נראה שההתייחסויות לערכו של הערך יותר מהערך עצמו. אולי נשנה את שם המפעל לויכ(וח)יפדיה. מטבע אנציקלופדיה שנעשית ע"י "עמך" ולא ע"י מלומדים ממגדל השן אובייקטיביות היא גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה. בדקתי את עצמי ואכן אינני אובייקטיבי. לכל ערך שעסקתי בו היה לי אליו יחס. לערכים שאיני אוהב אינני נכנס בכלל. מבקש לשפוט את הדברים לפי ערכם אם שווים משהו לקבלם או לדחותם ולא לפי מי שכתב אותם. מצאתי שלרוב הנושאים אין לי דיעה אבל ראיתי גם שהיו לי יותר מדיעה אחת ואלו השתנו במהלך כתיבת הערך ושוב לאחר קריאת ההתייחסויות.

לגוף הענין הנדון לא הבנתי את נושא המילואים למשפחתיות. דוקא שמחתי שהזכירו את תחנת המכ"ם מעבר לגבול שהיתה לי זכות ביסודה. בגלל שהטריד את מנוחתם של הויכיפדים הנכבדים מציע להשית על כותב הערך נדר שאם הערך ישאר על עומדו יפיק לנו עד סוף השנה האזרחית ערך נוסף לפי בחירתו בהיקף דומה. ובא לציון הגואל! קודקוד צהוב - שיחה 22:52, 10 באוקטובר 2012 (IST)

תודה לך על גילוי הלב האמיץ והנדיר במיזם זה.--כ.אלון - שיחה 23:04, 10 באוקטובר 2012 (IST)
בהמשך לדברים הנני להצהיר בשמחה כי התורם העיקרי לערך מילא את הבטחתו. ראו להלן את הערך מבצע מוניטין הפלגה של ספינות בשנת 1974 מחיפה לשארם א-שייח'. בכך רכשנו לשורות התורמים לויקיפדיה פעיל נוסף. ועוד מקלדתו נטויה ויחד נמצא נושאים נוספים שיענינו את הציבור ירחיבו ויעמיקו מידע. אני מודה לחברים על הסובלנות שהוכחה כמשתלמת. קודקוד צהוב - שיחה 15:23, 6 בנובמבר 2015 (IST)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

האמנם כך הוא כתב את שם משפחתו? הרי המדינה נכתבת לוקסמבורג ויש לנו למשל את רוזה לוקסמבורג. מישהו מכיר מקורות רשמיים או שיצא לו לעיין בתעודת הזהות של מושא הערך ז"ל? קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 14:03, 9 באוקטובר 2012 (IST)

ראה את שם החברה שהקים, זה מספיק פורמלי? שנילי - שיחה 16:11, 9 באוקטובר 2012 (IST)
כן. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:43, 9 באוקטובר 2012 (IST)

קיצור הערך[עריכת קוד מקור]

בתום דיון החשיבות הערך הושאר. אני סבור שהמידע שבערך הוא מידע ראוי, שבוודאי חשוב לביוגרפיה של אברהם לוכסמבורג, אך מלמד גם על תרומת מתנדבי היישוב לצי הבריטי, ואחר כך על חיל הים. ייתכן שניתן לקצץ בערך משפט או שניים, אבל אין מקום לקיצוץ מסיבי, כזה שמשמיט מידע משמעותי. שימו לב שגודל הערך הוא רק 10K, כך שהעורך אינו זועק "קצרוני". דוד שי - שיחה 13:48, 12 באוקטובר 2012 (IST)

אני מתנגד בתוקף לפעולתך. הערך הכיל מלל רב, טרחני במהותו שאינו תורם דבר למי שמתעניין באיש ופעילותו. למרות שהתנגדתי לקיומו של הערך שאף אתה הגדרת אותו כ"דף הנצחה", ומשתמש אחר טען לזכותו, למרות שהעיד על עצמו כי אינו אובייקטיבי, הרי שהשינויים שביצעתי לא פגעו בתכניו העיקריים. אבקשך להמשיך ולנהל דיון בדף השיחה במידה ויש ברצונך להוסיף מידע לערך אשר אני חושב אותו למיותר.--כ.אלון - שיחה 14:00, 12 באוקטובר 2012 (IST)
אני חושב שבמקום לומר "ראוי" (על משקל "חשוב") עדיף להסביר מדוע הערך נפגם מהשמטת המידע, ולא רק לציין זאת כעובדה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 14:08, 12 באוקטובר 2012 (IST)
אפרט את הפגיעות בערך:
  • קטע משמעותי, המתאר את פעילותו בארבע אוניות בזמן מלחמת העולם השנייה הוחלף במשפט סתמי "בשנים הבאות החליף ושירת על מספר כלי שיט". השמטה זו היא פגיעה מהותית בערך.
  • שירות המילואים שלו נעשה על אחדות מספינות חיל הים, ובכלל זה השתתף בלכידת איברהים אל-אוול, האירוע החשוב ביותר בתולדות חיל הים בשנות ה-50. השמטת מידע זה הוא פגיעה מהותית בערך.
  • מחיקת שם נעוריה של אשתו היא צעד מיותר. בערכים רבים מאוד ניתן שם נעוריה של האישה. דוד שי - שיחה 14:20, 12 באוקטובר 2012 (IST)
אני טוען כי אין צורך לפרט שמות אוניות ופרטים טכניים כאלה ואחרים אודותן מכיוון שאין במידע זה תרומה להכרת והבנת נשוא הערך ובוודאי שאין מדובר במידע מהותי. כנ"ל בעניין שירותו במילואים והשתתפותו בפעילות במסגרת זו. רבים מאיתנו חוו חוויות צבאיות כאלה ואחרות במהלך שירותם, אך פירוט ארכני שלהם בערך על דמות מישנית לחלוטין בהיסטוריה הצבאית של מדינת ישראל היא מיותרת שלא לומר מגוחכת. ולעניין שם נעוריה של אישתו נו באמת....אם היתה מתייחסת על אחת ממשפחות האצולה שלנו, ניחא.--כ.אלון - שיחה 14:30, 12 באוקטובר 2012 (IST)
תיאורים "ארכני" ו"טרחני" מיותרים, הרי ציינתי כבר שזהו ערך לא ארוך במיוחד. המידע שהסרת אינו מהותי לתולדות חיל הים, אבל הוא בהחלט מהותי לתולדותיו של נשוא הערך. לקביעתך שהוא "דמות מישנית לחלוטין בהיסטוריה הצבאית של מדינת ישראל" אין חשיבות בדיון זה (היא הייתה רלבנטית לדיון החשיבות של הערך, אך זה הסתיים).
כיוון שבמאות ערכי אישים מופיע שם הנעורים של בת הזוג או של האם, אני מציע שתעלה במזנון את הצעתך לתת שם זה רק כאשר האישה "מתייחסת על אחת ממשפחות האצולה שלנו". דוד שי - שיחה 14:54, 12 באוקטובר 2012 (IST)
על מנת לסיים את הסאגה הזו ברוח טובה, אין לי התנגדות שתוסיף לערך את המידע בדבר השתתפותו בלכידת "איברהים אל-אוול" וכן, גם את שם נעוריה של אישתו. שתהיה לך שבת שלום.--כ.אלון - שיחה 15:07, 12 באוקטובר 2012 (IST)
תודה על הצעד לקראתי. אני עדיין מעוניין להחזיר גם את פירוט קורותיו במלחמת העולם השנייה, אחכה לדעות נוספות. דוד שי - שיחה 15:40, 12 באוקטובר 2012 (IST)

שירות בצי המסחרי הבריטי המגוייס למלחמת העולם השנייה היה מעשה התנדבות מסוכן ביותר. לדעתי לחוויות מלחמה ול"טבילת אש" יש משמעות בחיים של אדם. על כן יש מקום לתאר זאת בערך הנושא את שמו. קודקוד צהוב - שיחה 12:59, 7 בנובמבר 2015 (IST)

אברהם לוכסמבורג לוכסי[עריכת קוד מקור]

אברהם לוכסמבורג לוכסי ז"ל (כינוייו בחיל הים לוכסי) היה ממתנדבי היישוב לצי הבריטי המגוייס לצי המלכותי הבריטי. משכך היה בעל נסיון ימי ממשי בהפלגה בכלי שייט בזמן עימות ימי כנגד הקריגס מארינה והצי האיטלקי המלחמתי הוא [Regia Marina] Regia Marina אשר לו הייתה יחידת צוללות איכותית ויחידת קומנדו ימית מצויינת. מעצם שירות בצי המסחרי המגוייס יבאו מתנדבי הצי המסחרי המגוייס ידע מקצועי ימאי חשוב לחיל הים . בראשית ימי חיל הים טרם השתכלל התבסס חיל הים על כ"א מזרועות שונים. אולם הזרועות שתרמו תרומה ימאית משמעותית לחיל הים היו דווקא אלו שהתנסו בהפלגה ועבודה ימאית במלחמת העולם. הידע היה בניווט ימי, פיקוד ימי ממשי תחת צי מלחמתי מאומן כצי הבריטי המלכותי, התנהלות אניה בזירה שבה יש צוללות, עבודה בחדרי מכונות, עמידה בתנאי ים קשים לאורך זמן ארוך, התנהלות כנגד איומים אווירים, תרגולות הצלה ועוד תוך כדי סיכון חיים יומיומי. כל אלו היו נסיון ימאי חשוב לחיל הים בראשיתו שאכביר ואומר שהיה אף יקר מפז שכן אלו ימאי היישוב שעברו טבילת אש ימית של ממש.

מן הערך על אברהם לוכסמבורג ניתן ללמוד על כך שהיה מפקד בבסיס אילת במנוייו של האלוף שלמה שמיר בשנת 1949 כחצי שנה לאחר תפיסת אילת במבצע עובדה. אחריות כבדה לקצין צעיר וכנראה מוערך שכן אחרת לא היה מקבל מנוי אישי מאלוף ים. יתירה מכך ממכתב המנוי של האלוף שמיר ניתן ללמוד על כך שחיל הים הצעיר ראה חשיבות באחזקת כח ימי בדרום אפילו ללא אמצעים כדי לשמור על פתח ימי בדרום. מכאן חשיבות המידע והפרטים הייחודים המסופקים שכן אלו מספקים מידע אוטנטי לחוקרים ולקוראים מידע שלא היה ידוע עד כה וכעת יהא כן ידוע ונכנס לתיעוד לא רק בויקיפדיה. מעבר לכך בראשית ימי חיל הים וצה"ל דרגות הפיקוד היו מצומצמות לכן למשל רס"ן שקול כיום לאל"מ סרן לסא"ל מבחינת התרומה והאחריות. לוכסי עצמו היה מקורס חובלים א, קורס הפיקוד הימי הראשון של חיל הים שהנו ארוע מכונן וחשוב בימי חיל הים, קצין בפריגטות ותפיסת איברהים אל-אוול. תעשיין מוערך וממקימי חיל הים. תרומתו הייתה ייחודית.

עד לא מזמן, עד אשר רשמתי את הערך על מתנדבי היישוב לצי הבריטי המלכותי ועד אשר רשמתי את הערך על מתנדבי היישוב לצי המסחרי המגוייס והקמת מספנת חיל הים סיפורם של אנשים אלו לא היה ידוע כלל. כפועל יוצא של כתיבה זו ראיתי כי ויקיפד אחד כתב על רב חובל גד הילב, אחר על חברו של אבי לשירות סא"ל שלמה יעקובסון, זה יופיה של אינציקלופדיה אינטראקטיבית היא מלמדת ומגרה לחקור עוד. כל אחד הייתה לו תרומה ייחודית. מדוע? כי היו אלו מעט ולכן כל אחד היה חשוב להמשך הדרך של הקמת חיל הים. לפני שנה דיברתי על כך בתכנית רדיו של מושיק טימור יחד עם לוכסי. ההד היה עצום. החלנו בפעילות הנצחה ותיעוד במוזיאון הלוחם היהודי בלטרון שם נאספו עדויות חומר ותמונות.

כעת עם שיפוץ מוזיאון חיל הים, יקבלו מתנדבים אלו במה מיוחדת ומורחבת לעשייתם במוזיאון עצמו.

חיזוקים לדברי ניתן לקבל מדברי תא"ל בחיל הים ששמו כאן קודקוד צהב. ואם Rear Admiral Lower Half אומר זאת ברמת התיעוד ההסטורי של הקמת חיל הים והמחקר על ההקמה ראוי להתייחס לדבריו בכבוד רב ובכובד רב. לא רק מדברי קודקוד צהב יש חיזוק אלא גם מדברי הבירוקרט דוד שי אשר מגיע מן הדיסציפלינה הוויקיפדית.

אני מקווה שלאחר הסבר זה ברורה חשיבות הערך.

בברכה

Fttxguru - שיחה 15:09, 7 בנובמבר 2015 (IST)

מתעד מתנדבי היישוב לצי הבריטי המלכותי והצי המסחרי המגוייס