שיחה:אגם מת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מה החשיבות של הסדרה? מה מייחד אותה מסדרות אחרות? האם יש לסדרה ערך בוויקיפדיה הרוסית? האם הסדרה זכתה לביקורות? ערן - שיחה 01:08, 7 בדצמבר 2018 (IST)

ממתי נדרש מסדרה להיות בעלת ייחודיות כדי לקבל ערך? הרף אצלנו לגבי סדרות הוא נמוך. השאלות הרלוונטיות הן אכן האם קיים ערך בוויקיפדיה הרוסית והאם הערוץ שבו משודרת הסדרה הוא ערוץ מרכזי או שולי? Lostam - שיחה 06:43, 7 בדצמבר 2018 (IST)
הערך מופיע בדפים שאינם מקושרים לפריטים, ולא הצלחתי למצוא בוויקיפדיה הרוסית או בוויקיפדיה אחרת ערך מקביל. ערך בוויקיפדיה אחרת הוא לטעמי לא קריטריון לחשיבות ערך (העדרו או הימצאו יכול להיות רמז לחשיבות). לכן שאלתי האם יש חשיבות לסדרה כמו ייחודיות או ביקורות, אבל גם ערוץ מרכזי עם רייטינג גבוה אולי יכול להיות טוב. ערן - שיחה 13:50, 7 בדצמבר 2018 (IST)
אני מתייג את כותב הערך משתמש:DimaLevin. הוא אמר בעבר שהתיוג חיוני כדי שישים לב לדיון חשיבות בנוגע לערכים שלו. אגסי - שיחה 14:08, 7 בדצמבר 2018 (IST)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! אגסי. ערוץ TV3 הוא ערוץ פדרלי ברוסיה ולכן כתיבה על הפקה עצמאית שלו מייתרת דיון חשיבות לדעתי, אומנם זו ויקיפדיה בעברית אך אין מניעה לכתוב על ערכים על סדרות וסרטים זרים מערוצים גדולים בהרבה מערוצים ישראליים. זהו ערוץ שמיועד לסרטים וסדרות מסתורין ומד"ב ולא הייתי אומר שזה ערוץ משני. באשר לשאלת קיום ערך דומה בשפה הזרה, מעולם לא ראיתי בזה משקל לחשיבות של ערך. יש המון ערכים חשובים ואין עליהם אף ערך בשום שפה ועדיין זה לא אומר שאין חשיבות לקיום ערכים כאלה. DimaLevin - שיחה 14:16, 7 בדצמבר 2018 (IST)
תודה על התייחסותך. האם לא כדאי להמתין עד שהסדרה תעלה לשידור? או שדי ברור כבר כעת שהסדרה תהיה להיט?אגסי - שיחה 17:32, 7 בדצמבר 2018 (IST)
פרק הבכורה שודר במסגרת פסטיבל באומסק וזכה לשבחים שם, רבים התייחסו אליה בתור סדרה ראשונה ברוסיה שהופקה כהשפעה מז'אנר הנואר הסקנדינבי וסוג של גרסה רוסית לטווין פיקס. היא טרם שודרה בערוצי טלוויזיה אבל כבר עכשו מעוררת עניין. DimaLevin - שיחה 17:59, 7 בדצמבר 2018 (IST)
מבדיקה ראשונית אני נוטה לתמוך בחשיבות הערך, גם משום שהסדרה ואחד מאנשיה זכו בפרס בפסטיבל סרטים בארצות הברית, כפי שקראתי מתרגום גוגל של הע"ש 4: וזה הפתיח: TWO TV-3 PROJECTS BECAME WINNERS OF THE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL IN THE USA Awards marked "Outpost" and "Dead Lake" The full-length fantastic thriller AVANPOST and the mystical detective film series “Dead Lake” produced by TV-3 and the production studio Mediaslovo became winners of the international festival Accolade Global Film Competition in the USA. Alexey Chadov (“Outpost”) and Evgeny Tsyganov (“Dead Lake”) also won special awards for outstanding cinematic level Award of Excellence. אגסי - שיחה 19:41, 7 בדצמבר 2018 (IST)
אני בעד להמתין עד שיהיה לסדרה ערך בויקי הרוסית. גם בעבר התנגדתי לערך על רשת בתי קפה בארגנטינה ללא ערך בויקי הספרדית. נראה לי לא הגיוני. --ריהטא - שיחה 11:20, 11 בדצמבר 2018 (IST)
ריהטא אם היינו ממתינים עד שערכים יופיעו בוויקיפדיות הזרות ורק על זה מסתמכים וכותבים ערכים גם כאן, ערכים רבים לא היו נכתבים. בכל מקרה, ערך בוויקירוסית כבר יש, כתבתי אותו. DimaLevin - שיחה 13:30, 12 בדצמבר 2018 (IST)
DimaLevin כוונתי אך ורק לערכים שקשורים לתרבות אחרת, ולא לערכים שקשורים לעברית/יהדות/ישראל וכו'. זה בדרך כלל לא קורה. כמו לכתוב ערך על סופר שוודי בלי שהוא יופיע בויקי השוודית או לכל הפחות האנגלית. --ריהטא - שיחה 14:53, 12 בדצמבר 2018 (IST)
אחרי עיון וחיטוט קצר בגוגל נראה שהסדרה ללא ספק הולכת לעורר הרבה עניין. גם השחקן הראשי נראה מוכר מאוד ברוסיה, ובערך עליו בוויקיפדיה הרוסית נראה ששיחק בשלושים סרטים לפחות. תומך בחשיבות. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 19:26, 12 בדצמבר 2018 (IST)
למען הסר ספק, גם אני תומך בחשיבות. סדרה שעולה לאוויר בקרוב בערוץ מרכזי ועם שחקנים שלשניים מהם יש ערך גם אצלנו. יש כבר פרק שזכה בפרס. כאמור, הרף אצלנו לגבי סדרות לא גבוה וסדרה זו עוברת אצלנו. זה שאין עדיין ערך בוויקיפדיה ברוסית לא מצביע בהכרח על היעדר חשיבות. Lostam - שיחה 13:45, 13 בדצמבר 2018 (IST)