שיחה:אדריס (נביא באסלאם)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

הסוגריים מיותרות. כמו כן, צריך אולי לשנות ל'אידריס'. מה אומרים מכה"כ, amikamraz, סיון ל, אלדד, יואל, בן עדריאל, Kulystab, שלו22, המקיסט, אנונימי מדי, Barak a, שושושושוןבעלי הידע בערבית? בר 👻 שיחה 00:09, 6 באפריל 2018 (IDT)

אפשר להוסיף יו"ד - כך נהוג לכתוב את השם "אידריס" בעברית. למיטב הבנתי, הסוגריים לא מיותרים, כי אם תבדוק את דף הפירושונים, תראה שיש מספר אידריסים שם. אלדדשיחה 00:18, 6 באפריל 2018 (IDT)
אלדד סליחה ששיחזרתי, כנראה נלחץ לי בטעות. אם אני מבין נכון מושא הערך הוא הפירוש הראשי ל"אידריס", בדיוק כמו שמשה רבנו הוא הפירוש הראשי לדף משה. אני חושב שלמרות שעוד אנשים נקראו בשם זה, סביר להניח שהם נקראו על שמו של האידריס הזה, ולכן באופן דומה למשה גם פה צריך להסיר את הסוגריים. בר 👻 שיחה 21:07, 6 באפריל 2018 (IDT)
בר, מתוך אותם אידריסים שמוזכרים בדף הפירושונים, סביר שיש כמה שהם יותר מפורסמים מן האידריס הנוכחי. לכן אני לא בטוח שעדיף להפוך את הדף הזה לדף הראשי, "אידריס", ולדף הפירושונים לקרוא "אידריס (פירושונים)". בדרך כלל הדף הראשי נושא ערך על דמות מפורסמת מאוד, מוכרת מאוד, כלומר, כזאת שהקוראים נכנסו לדף כדי לקרוא בדיוק עליה. כאן זה לא בדיוק המקרה – סביר מאוד שקוראים רבים מכירים את יוסף אידריס, או את אידריס סנוסי, ולא חשבו דווקא על אידריס שהיה נביא באסלאם. אלדדשיחה 21:42, 6 באפריל 2018 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד השינוי. יוניון ג'ק - שיחה 18:41, 16 באפריל 2018 (IDT)