שיחה:אורלי לוי-אבקסיס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ערך זה צוטט בניר גונטז'להוציא להורג זה קצת דאעש, לא? "בוא לא נהיה תמימים. מה זה 'סיכול ממוקד'?", באתר הארץ, 16 ביולי 2015.


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:27, 13 במאי 2013 (IDT)

בואו ונחשוב עוד קצת על הפיסקה, שאלמוני הוסיף וגילגמש מחק:[עריכת קוד מקור]

"לקראת סיום המושב השני של הכנסת התשע עשרה הגישה הצעת חוק תקדימית, שהצטרפו אליה חברי הכנסת חיליק בר וסתיו שפיר ממפלגת העבודה שמטרתה להסדיר את יחסי השוכרים והמשכירים ולמנוע העלאה פתאומית ללא צידוק בשכר הדירה, לקבוע אמות מידה ביחס למצב דירה העומדת לשכירות ובכך לאזן את שוק השכירויות. "

הצעת החוק הזו כן מיוחדת, לדעתי. היא מיוחדת לרעה. היא שוללת חופש קיניין ומחזירה את המצב הגרוע של מגורים בדמי מפתח. זה מרקסיזים לשמו. זה הפוך מכלכלת שוק. זה לא מתאים לחברת "הליכוד ישראל ביתנו". יש כאן משהו, ששווה התייחסות. עִדּוֹ - שיחה 20:43, 18 בפברואר 2014 (IST)

מחיקת פרשה בעייתית מהביוגרפיה של אורלי לוי לקראת הבחירות[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש טעם לפגם במחיקה שעשה גילגמש למעורבותה בפרשת השחיתות של המגרשים בבית שאן, (ראו גרסאות קודמות) , וזאת סמוך כ"כ לבחירות ולמועד בו נבנית נקבע המיקום שלה ברשימת המפלגה בה היא רצה לבחירות.

לדעתי צריך להשיב את החלק הזה ואף להוסיף לו את האינפורמציה הבאה: אורלי לוי בראיון עם סיון רהב מאיר , שנערך בערוץ 2 , ב- 15.5.12, הבטיחה להשיב את המגרש עקב הביקורת הציבורית שספגה (http://www.mako.co.il/news-channel2/Six-Newscast/Article-34fb8484f215731018.htm), אולם בסופו של דבר היא לא עשתה כן ורשות מקרקעי ישראל היא שביטלה את הזכייה שלה (http://news.walla.co.il/item/2556587) (היו מלכתחילה 5 בני לוי שזכו בסה"כ ואם ביטלו 5 זכיות, מכאן שאף אחד לא ויתר על המגרש שלו בעצמו)

למה את חושבת שזה פרט חשוב? גילגמש שיחה 13:38, 6 בדצמבר 2014 (IST)
מדובר בארוע שעורר הדים רבים ושאורלי לוי היתה מאוד מעורבת בו, הן מבחינת הסיקור והן בפעולות שלה. בערך נחום פצ'ניק הושאר בערך תיאור ההתפרצות שלו על הרב אילון בטענה שזה הופיע בכלי תקשורת רבים. הפרשה הזו הופיע בעוד הרבה יותר כלי תקשורת. לא הפסיקו לסקר אותה.
חוץ מזה זה נראה גרוע שהפרשה הזו היתה חלק מהערך זמן כה רב ואז פתאום סמוך כ"כ לבחירות היא לפתע נמחקת. נדמה לי , אם אני לא טועה, שיש מדיניות כזו, לא לשנות ערכים של פוליטיקאים לפני בחירות .
אין מדיניות שאוסרת לשנות ערכים בעלי אופי פוליטי בסמוך לבחירות. לגבי ערך אחר - יש לדון בפרטיו בשיחת הערך ההוא. לגבי הפרשה של גב' לוי-אבקסיס: אני לא התרשמתי שמדובר בפרשה חשובה. הסיקור שלה הוא דל. כמו כן, ומה שחשוב באמת בערך אודות פוליטיקאי - הפרשה לא הניבה שום תוצאה מעשית מבחינה ציבורית. גב' לוי-אבקסיס לא נקנסה, לא נפתחה חקירת משטרה ואין חשד לאירוע פלילי כלשהו. מן הצד השני, אין פה גם עסקה כלכלית משמעותית שעשויה לשנות באופן מהותי את מצבה הכלכלי של גב' לוי-אבקסיס. היות שהפרשה הסתיימה בלא כלום (היא ויתרה על המגרש) אני לא רואה מקום לאזכור הפרשה בערך אודותיה. באשר לייחוס מניעים זרים - לא אתייחס לזה. גילגמש שיחה 15:13, 6 בדצמבר 2014 (IST)
מעולם לא שמעתי על כך לפני כן ומצער אותי לשמוע על כך עכשיו, מכיון שאני מאד מעריך את ח"כ לוי. אני לא רואה סיבה שהפרשה לא תוזכר בערך. העובדה שלא נחקרה, לא אומרת שאין דברים בגו. ניתן לראות זאת בימים אלה ממש, כאשר רוה"מ לשעבר הוקלט באומרו שראש המוסד אמר לו ששר הבטחון מקבל שוחד, ואף אחד מהשלושה לא נשאל לגבי זה אפילו שאלה אחת. יתכן גם שמכיון שמדובר בפריפריה מרוחקת במיוחד, את האליטה במרכז זה לא ממש מענין. אותי, כקורא, זה כן מענין ואני תוהה מדוע אורלי לוי בחרה לותר על זכיתה, אם הכל התנהל כשורה. Liad Malone - שיחה 15:37, 6 בדצמבר 2014 (IST)
אני לא אמרתי שאין דברים בגו. אמרתי שהפרשה לכשעצמה היא חסרת משמעות מעשית. מה זה חשוב למה ויתרה? אולי העסקה לא משתלמת או חששה מביקורת ציבורית. אני לא יודע, גם לא אכפת לי למען האמת. העבודה שלא שמעת על הפרשה אומרת שמדובר בפרשה קטנה וזניחה. אפשר להשאיר קישור חיצוני לאחת הכתבות ולגמור בזה את הסוגיה של רכישת הקרקעות שלא הייתה. גילגמש שיחה 16:19, 6 בדצמבר 2014 (IST)
אני מסכים עם גישתו של גילגמש. דוד שי - שיחה 17:16, 6 בדצמבר 2014 (IST)
גילגמש ודוד שי תקראו את ההערות שלי שוב, אורלי לוי לא ויתרה על המגרש. היא אמרה שתוותר על המגרש ואז לא ויתרה עליו ובסופו של דבר רשות מקרקעי ישראל אילצה אותה לוותר עליו. אורלי לוי שיקרה לציבור וזה בלבד סיבה להעלות את הפרשה הזו בערך שלה. זה אגב נרשם שם שחור על גבי לבן, אורלי אמרה אמרה שתוותר על המגרש...אולם בסופו של דבר היא לא עשתה כן...
אם יש חשד למעשה פלילי, יש להגיש תלונה במשטרה. ויקיפדיה היא לא המקום לבירור העובדות האלה. כן ויתרה, לא ויתרה, המנהל ביטל את הזכייה - אני לא יודע ואני לא חושב שעלינו להתעסק בזה. אם יש חשד לאירוע פלילי כמו שוחד או הטיית מכרז או כל דבר אחר - שהמשטרה תחקור ואז נעדכן שנפתחה חקירת משטרה. השמצות בעיתונות אפשר לשפוך בלי סוף בערכים רבים על כל פוליטיקאי מההווה ומעבר בכל מדינה ומדינה. אי אפשר לתאר כל פרשה ופרשה שהפוליטיקאי אי פעם היה מעורב בה. גילגמש שיחה 17:41, 6 בדצמבר 2014 (IST)
לא ראיתי מקור שקובע שהמינהל ביטל את זכייתה, אלא רק ספקולציה, שבוודאי אינה בסיס לכתיבה בוויקיפדיה. דוד שי - שיחה 17:43, 6 בדצמבר 2014 (IST)
הביטול מופיע בקישור למעלה מוואלה, אבל אורלי לוי לא מוזכרת שם בשמה. Liad Malone - שיחה 18:16, 6 בדצמבר 2014 (IST)
היו 5 מגרשים שהמנהל כפה על הבעלים שלהם להשיב, עם אורלי לוי היתה אכן מוותרת על המגרש , המנהל היה משיב רק 4 מגרשים. עצם "הזכייה" שלה בהגרלה שנערכה בלא פרוטוקול והיתה סגורה לעין הציבור ביחד עם עוד 4 קרובי משפחה של ראש העיר מאוד מבאישה. יש כאן מי שמתאמץ מאוד לטהר אותה ומאוד להקטין את הפרשה, אולי מתוך חיבה אישית שיש לו לפוליטיקאית הנאה .
קשה לי להשתחרר מן הרושם, שלך לעומת זאת, ממש בוער להכפיש את הפוליטיקאית הנאה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 00:32, 7 בדצמבר 2014 (IST)
אז כולנו מסכימים שהיא נאה. Liad Malone - שיחה 13:57, 7 בדצמבר 2014 (IST)

רגע של עברית[עריכת קוד מקור]

מה זה "מבקרת להעביר כספים למוסדות" - התכוונתם "מבכרת"?

תודה. תיקנתי ל"מבכרת", על פי ההקשר. Liad Malone - שיחה 14:58, 16 במרץ 2015 (IST)

פרסומת לרהיטים[עריכת קוד מקור]

משתמש:יאיר הנווט, העלית תמונה של פרסומת לרהיטים. אתה בטוח שזאת אכן אורלי לוי בתמונה? אני בכלל לא מזהה אותה שם. Liad Malone - שיחה 00:31, 9 באפריל 2015 (IDT)

נראה שכן. היא דוגמנית בעברה. בורה בורה - שיחה 00:46, 9 באפריל 2015 (IDT)
אז מה אם היתה דוגמנית, אתה באמת מזהה אותה בתמונה? Liad Malone - שיחה 00:52, 9 באפריל 2015 (IDT)
התמונה הזאת גרועה. בין אם זאת אכן גב' לוי אבקסיס או לא. תמונה צריכה להיות ברורה. הקורא לא צריך לנחש מה בדיוק הוא רואה שם. יתרה מכך, מה עם זכויות יוצרים? מותר לשים סתם כך תמונות מפרסומות כשימוש הוגן? אני מציע להוריד אותה. גילגמש שיחה 07:03, 9 באפריל 2015 (IDT)
למה גרועה? היא מימיה כדוגמנית, מה שאין כרגע בערך. לקורא אפשר להסביר בטקסט במה מדובר. לגבי זכויות יוצרים, משתמש:יאיר הנווט כותב שהוא צילם, אז מה הבעיה? בורה בורה - שיחה 10:55, 9 באפריל 2015 (IDT)
לכל הספקנים: זה לא היה אני שזיהה אותה בפרסומת הזאת, שהייתה פרוסה בתערוכת הרהיטים במרכז הירידים, אלא אבי, שזוכר טוב את עברה בפרסום החברה הספציפית (בקצה הימני - לא נכנס היטב לתמונה). ניתן לראות דמיון רב בין התמונה שלי לתמונה בראש הערך - שהיא, דרך אגב, הרבה יותר גרועה מבחינת איכות (למי שלא אהב את האיכות של התמונה שלי). בנוגע לצילום פרסומת - לא זכור לי שיש חוק נגד זה. צילמתי גם פרסומת עם גדי אייזנקוט והכנסתי לערך שלו, ולאף אחד לא הייתה טענה על זה. בברכת חג שמח! יאיר הנווט - שיחה 15:02, 9 באפריל 2015 (IDT)
אני לא אוהב את התמונה הזאת. רואים אותה מבעד לזכוכית וקשה לזהות אותה. אין תמונה אחרת מהקריירה שלה? גילגמש שיחה 18:44, 9 באפריל 2015 (IDT)
ניסיתי לפני מספר חודשים לבקש ממנה תמונה חופשית אך לא קיבלתי שום תגובה. ‏ MathKnight (שיחה) 22:30, 9 באפריל 2015 (IDT)
אני מוכן לנסות שוב, בעצמי, אם תעביר לי את הפרטים. הייתי מנסה לפנות גם לגאולה אבן (או לרשות השידור) באותו ענין, אם ישנה דרך. Liad Malone - שיחה 22:39, 9 באפריל 2015 (IDT)
שלחתי לה בקשה למייל שמופיע באתר הכנסת. ‏ MathKnight (שיחה) 23:21, 12 באפריל 2015 (IDT)
תודה, שלחתי לה עכשיו מייל. תשיג לי גם את המייל של גאולה? Liad Malone - שיחה 00:18, 13 באפריל 2015 (IDT)
משתמש:MathKnight, בבקשה. יש עוד ח"כים שזקוקים לתמונה? Liad Malone - שיחה 22:37, 19 במאי 2015 (IDT)
תודה וקבל ח"ח. עוד ח"כים שצריכים תמונה: סתיו שפיר, זאב בנימין בגין, קסניה סבטלובה וכמעט כל הח"כים הערביים. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 12:38, 20 במאי 2015 (IDT)
משתמש:MathKnight, תוכל לקבץ כאן את כל השמות של הח"כים הערבים שאין להם תמונה? אשלח את הבקשה במרוכז. Liad Malone - שיחה 20:12, 20 במאי 2015 (IDT)
עאידה תומא סלימאן, עבד אל-חכים חאג' יחיא, יוסף ג'בארין, אוסאמה סעדי. ‏ MathKnight (שיחה) 20:32, 20 במאי 2015 (IDT)
וגם אברהם נגוסה ואורן חזן מהליכוד. ‏ MathKnight (שיחה) 20:32, 20 במאי 2015 (IDT)
תודה, שלחתי עכשיו. Liad Malone - שיחה 21:52, 20 במאי 2015 (IDT)

לגבי התמונה קובץ:Orly levy.jpg. זו פרסומת שאינה נמצאת במקום קבוע ולכן חופש הפנורמה בישראל לא חל עליה. היא צריכה להימחק. Geagea - שיחה 13:51, 20 במאי 2015 (IDT)

חברת כנסת עצמאית?[עריכת קוד מקור]

מאז שישראל ביתנו הצטרפה לממשלה קראתי כל הזמן שאורלי לוי פרשה וכעת היא חברת כנסת עצמאית. עם זאת, לא מצאתי סימוכין לכך מחוץ לתקשורת. האם לא צריך להגיש בקשה מסודרת בנושא ולקבל אישור? האם יש לזה סימוכין באתר הכנסת או במקום רשמי כלשהו? האם זה אמור להתעדכן כאן או שזה רק לפירוק לסיעות שונות? http://main.knesset.gov.il/mk/Faction/Pages/FactionHistoryAll.aspx

Ynhockey - שיחה 17:23, 10 ביוני 2016 (IDT)

לא מצאת סימוכין לפרישתה כי רשמית היא אכן לא פרשה. כרגע היא חברת סיעת ישראל ביתנו לכל דבר ועניין. רק ועדת הכנסת מוסמכת לקבוע את דבר פרישתו מסיעה של ח"כ, ובמקרה של לוי אבקסיס זה לא קרה. אם תוגש בקשה כזו מצד סיעתה או מצידה, זה יידון בוועדה ויאושר או ידחה על-ידה - כך או כך הפרוטוקולים של דיוני הוועדה מפורסמים באתר הכנסת. --Evhap - שיחה 23:44, 15 ביוני 2016 (IDT)
תיקנתי את הערך בהתאם. הטעות נבעה מחוסר הבנה של ההבדל בין מפלגה לסיעה. לוי-אבקסיס פרשה ממפלגת ישראל ביתנו אך לא פרשה מסיעת ישראל ביתנו וגם אין לה אפשרות חוקית לעשות זאת. ראניט - שיחה 16:48, 14 באוגוסט 2016 (IDT)
ודאי שפרישה מסיעה היא אפשרית. זה פשוט לא קרה במקרה שלה, לפחות בינתיים. --Evhap - שיחה 00:19, 30 באוגוסט 2016 (IDT)
במקרים בהם אחוז החסימה גבוה יותר מאשר מספר הקולות למושב אחד בפרלמנט, חבר כנסת בודד יכול לפרוש מסיעה רק אם הוא פורש גם מהפרלמנט. הוא לא יכול להקים סיעת יחיד, כי אז סיעתו תהייה מתחת לאחוז החסימה. הוא גם לא יכול לעבור סיעה לבדו (ואני לא זוכר למה הוא לא יכול לעבור סיעה לבדו). אולם, משום מה, בישראל, מותר לכול חברי סיעה מסויימת, מלבד חבר בודד, לפרוש מהסיעה, ולהשאיר את הבודד כשריד אחרון לסיעה. זה כן. (ומעולם לא הבנתי למה זה לא גורם לפיטוריו מהכנסת של אותו חבר סיעה). 77.127.21.24 11:29, 18 באפריל 2017 (IDT)

אני לא רוצה לשים תבנית "דורש עריכה" על ערך פוליטי, כדי לא לפתוח במריבה, אבל...[עריכת קוד מקור]

אבל הערך ממש דורש עריכה מחודשת. הערך עמוס לעייפה בפרטים טפלים. לדוגמה: "בדיון אודות דו"ח ה-OECD, שנערך במליאה במאי 2013, בנוכחות שר הרווחה, מאיר כהן, תקפה לוי-אבקסיס את תקציב המדינה, וטענה כי הוא תוצאה של סדר עדיפויות לקוי והתעלמות מהמצוקות החברתיות בישראל, לרבות בעיית העוני. התבטאויותיה נגד התקציב היו נדירות משום שכחברת קואליציה היא מחויבת לתמוך בפעולות הממשלה. נאומה נקטע בקריאות ביניים של ח"כים, שזעמו על כך שהיא תוקפת את התקציב מתוך הקואליציה.[9] לבסוף, לאחר שננזפה על ידי ראשי הקואליציה...". ממתי ערך על חבר כנסת אמור להכיל כל כך הרבה פרטי דיאלוג? 77.127.21.24 11:26, 18 באפריל 2017 (IDT)

יתכן שיש מקום לעריכה, אבל תבנית העריכה תהיה מוגזמת. תבנית תחזוקה מצביעה על בעיה מהותית בערך. לגבי הדוגמה - אכן הניסוח לא מושלם, אבל חשוב להדגיש שהיא התנגדה לתקציב. גילגמש שיחה 13:19, 18 באפריל 2017 (IDT)