שיחה:אורנה רב-הון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום, אני קוראת מתמידה של שיריה של אורנה רב-הון ומעניין אותי לדעת יותר על התפתחותה הרוחנית וכיצד היא מבטאה זאת בשיריה. כיצד יוצרים קשר עם המשוררת? בתודה אליה

שלום, שמי אדם וגם אני מכיר היטב את שיריה וגם אותה אישית. אנסה לדבר אתה כדי שתיכנס לאתר ותוכלו לנהל שיחה על יצירתה.

לדעתי אין בדף הזה בעיה, הוא כתוב היטב, לא צריך בו הגהה. מה שחסר זה רשימת מאמרים וקישורים על יצירתה, יש כאלה והרבה, רק צריך למצוא אותם.

-באמת אני יודע שיש עליה הרבה מאמרים, אבל איני זוכר איפה. אבל הדף הזה בסדר גמור ואינו צריך שום עריכה. רק תוספות של מראי מקום של מאמרים על יצירתה. אני יודע שיש כאלה במעריב, בידיעות, בהארץ, במאזניים, בעיתון 77 וגם בעיתונים שכבר לא קיימים, כמו בדבר, על המשמר ופרוזה של יוסי קריים.

שלום אדם ואליה, מעניין מאוד שאתם כותבים מאותו IP. איזה צירוף מקרים! הדס 11:27, 8 באוקטובר 2007 (IST)

-שלום הדס, האם את שייכת לבולשת? מה איכפת לך מאיפה מישהו כותב? האם את לא חושבת שזו פגיעה בפרטיות של מישהו? אדם

הפניה למערכת: אתם מפנים את הקורא לערך משוררים עבריים, ואומרים ששם נמצא הערך של אורנה רב-הון. אבל בלחיצה על הערך הזה, ובסקירה של שמות המשוררים, לא נמצא שמה של אורנה רב-הון באות ר'. אדם


כשיש חשש לגניבת דעת ושנעשית כאן מניפולציה (על חשבוני, על חשבונה ועל חשבון כל משתמש אחר) שמטרתה להאדיר את שמה של המשוררת - זה איכפת לכולנו. לו הטריק של ההתכתבות הזו היה נעשה באופן רשלני ושלומיאלי פחות יתכן וגם היית נחסם. במקומך, הייתי נמנע מלהטיף מוסר לאחרים. נריה 18:46, 8 באוקטובר 2007 (IST)


לגופו של עניין[עריכת קוד מקור]

למרות מה שנעשה על ידי "אדם" ו"אליה" אנחנו צריכים להתייחס לערך עצמו ולמי שנכתב עליו הערך. לדעתי, על פי מה שכתוב ראוי שיהיה ערך על האישה הזו ובהחלט כדאי שיהיו קישורים חיצוניים עליה. אני בעד --The cute 02:15, 10 באוקטובר 2007 (IST)


אורנה רב-הון היא משוררת ידועה. ראוי בהחלט שיהיה עליה ערך. מה עוד שהיא מפרסמת בקביעות בכל כתבי העת. שיריה מצויים בכל כתבי העת, מאזניים, עיתון 77, וגם בעיתונים היומיים, יש שירים שלה בעיתון הארץ,ידיעות אחרונות ומעריב. אתם מוזמנים להיכנס לכתובת: Nfc.co.il/blog/ornarav ולהתרשם ממנה ומשירתה. אורנה רב-הון שימשה פעמים רבות בעבר כחברת ועד אגודת הסופרים העבריים במדינת ישראל, ושימשה שם בתפקידים שונים, כגון גזבר, יו"ר ועדת קשרי חוץ ועורכת אירועים. בשנה האחרונה הריצה סדרת אירועים בשם "זוהר, שירה ופרשת השבוע" בבית הסופר בתל אביב, ושם אירחה סופרים רבים ודיברה על הזיקה בין שירתם ובין הקבלה. בין הסופרים שאירחה היו גד יעקובי, מירון איזקסון, רפי וייכרט, קרן אלקלעי גוט, בלפור חקק ועוד. אורנה רב-הון הייתה בעבר פעילה פוליטית של מפלגת מרץ ושימשה כנציגת מרצ בהסתדרות. היא גם רצה פעמיים לכנסת. מאחר והתאכזבה מכוח הפוליטיקה לשנות את העולם פנתה לקבלה, בה היא מאמינה ואותה היא מתרגלת. לאחרונה ייצגה את ישראל בכינוס סופרים חשוב בבלגרד, ויש על כך מאמר גדול באימגו עם תמונות. חבל שבגלל טעות של מישהו תורידו ערך של אישה אמיצה כזו, שכל חייה נלחמת כדי להפוך את העולם לטוב יותר, אינה מתייאשת ותמיד הולכת קדימה.

- כך נראה הערך של אורנה רב-הון ב-Nfc . יתכן שהוא כתוב וערוך טוב יותר מהערך שנכתב למעלה. אפשר לשנות.

משוררת, ילידת הארץ. עד היום פרסמה ארבעה ספרי שירה: "כעוף החול" – הוצאת דביר, זכה בקרן תל - אביב לספרות ואמנות, "נגיעות של כוכבים" – הוצאת ספריית מעריב, זכה בקרן הנשיא, "ציפור האש" – מהדורה דו לשונית שיצאה בניו יורק בהוצאת Cross Cultural Communicatio, ו"ברוכה אני שעשיתי עצמי אישה" – הוצאת ביתן, זכה בקרן תל-אביב לספרות ואמנות.

שימשה כחברת ועד אגודת הסופרים העבריים במדינת ישראל וכן כיו"ר ועדת קשרי חוץ של האגודה וכגזברית שלה.

הפיקה, ערכה והנחתה אירועי תרבות באגודה בהם השתתפו סופרים, משוררים ואישי ציבור שונים, ביניהם עמוס עוז, נתן זך, שמעון פרס, יוסי שריד ויוסי ביילין.

עסקה בפעילות פוליטית ב"מרצ" ושימשה כנציגת מרצ בהסתדרות ובנעמת וכחברת צוות ההסברה של מרצ. הייתה פעמיים מועמדת לכנסת מטעם מרצ.

כיום עוסקת בעיקר בקבלה ורואה בכתיבתה שליחות וייעוד.

בעלת תואר M.A. בספרות ובפילוסופיה.

לא ברור לי מה הסיבה לתבנית החשיבות. לפי הערך מדובר במשוררת שהוציאה לא פחות מארבעה ספרים. רונן א. קידר 14:56, 10 באוקטובר 2007 (IST)

שלום, ראיתי עכשיו שני שירים של אורנה רב-הון בגיליון אפיריון האחרון, מספר 101, התשס"ז 2007, בעמוד מספר 30 יש שני שירים של אורנה רב-הון, האחד יום הזוי בחיפה[בעקבות המלחמה האחרונה] והשני "עיר דוד". איני יודעת איך להכניס את הידיעה הזו לערך בצורה יפה ומכובדת. אני מבקשת ממישהו שמבין יותר ממני במחשבים ובעריכה לעשות זאת.

שלום, אתמול הכנסתי לערך הזה קישורים, וכולם נמחקו. ניסיתי לעשות זאת נכון ולא הצלחתי. יש בויקיפדיה לפחות שני מקומות שבהם נזכרת אורנה רב-הון בקישורים, הראשון בערך על גד יעקובי, אורנה כתבה עליו מאמר ב-NFC, והשני בערך על אלישבע, אורנה כתבה עליה מאמר במאזניים. מצאתי גם כל מיני מראי מקומות של פרסומים של אורנה ועליה והדפסתי אותם כאן אחד מתחת לשני, אבל הם הסתדרו לבסוף במין בליל בלתי מובן ואתם מחקתם את הכל. האם יש אפשרות לשחזר כדי לתקן? זו הייתה המון עבודה. תודה לכם.

הערך קצר מדי,צריך להוסיף עוד פרטים ומראי מקום[עריכת קוד מקור]

הערך קצר מדי. אורנה רב-הון היא משוררת בעלת שם עולמי ששיריה תורגמו לשפות רבות, וצריך לכתוב עליה יותר. יש גם המון ביקורות עליה וצריך להוסיף מראי מקום. 80.230.58.126 12:37, 1 בנובמבר 2013 (IST)