שיחה:אימה אמריקאית - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

פיצול[עריכת קוד מקור]

הערך הזה מיותר. ראשית, הוא כולל פתיח וטבלאות שכבר מופיעות ממילא בערך אימה אמריקאית, ולפיכך מדובר בכפילות מיותרת. שנית, עיקר התוכן של הערך הוא תיאור דמויות. בניגוד לסדרות אחרות, כאן מדובר בסדרה אנתולגית, שאין בה קשר בין העונות השונות. הערך הזה נוצר לפני שהיו ערכים נפרדים לכל עונה. אבל עכשיו, משיש ערך לכל עונה, כבר אין שום צורך בערך אחד, ארוך ומייגע, שיקבץ את כולם. כל דמות - מקומה אך ורק בערך בערך של העונה בה מופיעה. יוניון ג'ק - שיחה 15:13, 16 בדצמבר 2016 (IST)

אסף (Sokuya), מה דעתך? יוניון ג'ק - שיחה 21:10, 17 בדצמבר 2016 (IST)
אני מסכים שיש כאן בלאגן אחד גדול. נדמה שהערך תורגם מכמה ערכים שונים מויקיפדיה האנגלית ואוחד לערך אחד. לכן אני מסכים שיש לפצל ולעשות סדר. ראשית אין מקום לכפילויות, אך לדעתי הטבלאות האלא מאוד מעמיסות על הערך הראשי, לכן על הטבלאות להישאר כאן ולהיות מוסרים מהערך הראשי. אני מסכים שיש להעביר את הפירוט הנרחב של הדמויות לערך של כל עונה, אבל זה גם די גדול ועמוס, לכן אני ממליץ לאמץ את מה שעשו בויקי אנגלית ופתחו ערך נרחב לדמויות לכל עונה בנפרד בתוספת טבלאות נוספות ואחרוץ שעושות סדר. ובכל מקרה, אני שונא את התבנית של התמונות מרובות האלו, לדעתי היא לא אסטתית וגם לא עובדת כראוי אצלי בדפדפן ובנייד. אז אני ממליץ פשוט לפזר את התמונות לאורך הפסקאות. ועכשיו אני אסכם בנקודות: אסף (Sokuya) - שיחה 21:57, 17 בדצמבר 2016 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

.
.
.

בנוסף חייבים לשפר את הקישורים הפנימיים בערכים כדי להקל על הניווט בין העונות. אסף (Sokuya) - שיחה 22:02, 17 בדצמבר 2016 (IST)

ערכתי קצת את העיצוב של הערך אימה אמריקאית, ובמצבו הנוכחי - אני לא חושב שהוא עמוס מדי, גם עם הטבלאות. ולכן, אני חושב שהערך אימה אמריקאית - דמויות מיותר, כי אין בו שום צורך. לגבי פיצול הערך הזה לשישה ערכי דמויות חדשים לפי עונה - זה נראה לי קצת מיותר, אבל עדיין - עדיף על המצב הנוכחי. יוניון ג'ק - שיחה 02:15, 18 בדצמבר 2016 (IST)
אם לא תהיה התנגדות מצד אף אחד בקרוב, בכוונתי לפצל את הערך הזה על פי הצעתו של אסף, וליצור ערכים מתאים, המקבילים לאופן החלוקים של הערכים בויקיפדיה האנגלית. יוניון ג'ק - שיחה 22:11, 23 בדצמבר 2016 (IST)
בוצע, על פי הצעתו של אסף (Sokuya). יוניון ג'ק - שיחה 20:03, 30 בדצמבר 2016 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

יוניון ג'ק מעולה, רק לא לשכוח את לקשר לערכים בשפות שונות. למשל באנגלית. – אסף (Sokuya)שיחה 21:15, 30 בדצמבר 2016 (IST)

לא שכחתי, פשוט עוד לא הספקתי. יוניון ג'ק - שיחה 21:52, 30 בדצמבר 2016 (IST)

יוניון ג'ק יש בעיה עם הפניות לערכים מורחבים. צריך לעבור על כל הערכים הראשיים ולוודא שהם מפנים נכון לערכים של הדמויות. הייתי ממליץ להוסיף קישורים פנימיים גם בטבלץ הדמויות. – אסף (Sokuya)שיחה 21:13, 31 בדצמבר 2016 (IST)

אתה יודע שאתה לא צריך אותי בשביל זה? אתה יכול לעשות את זה בעצמך. יוניון ג'ק - שיחה 22:52, 31 בדצמבר 2016 (IST)
יוניון ג'ק, המתחיל במצווה אומרים לו גמור. לאסוף אחריך את הזבל? – אסף (Sokuya)שיחה 22:59, 31 בדצמבר 2016 (IST)
ויקיפדיה הינה מיזם שיתופי. כולם אוספים אחרי הזבל של כולם. יוניון ג'ק - שיחה 23:05, 31 בדצמבר 2016 (IST)

חשיבות[עריכת קוד מקור]

פופ, ומה הבעיה שלך עכשיו עם הערכים של אימה אמריקאית? הצבת תבניות איחוד על כל הערכים של הדמויות לערכים שעוסקים בעונות מבלי אפילו להסביר מה מפריע לך (בתבניות רשום שיש דיון לאיחוד, בפועל לא התחלת אפילו דיון בשביל להסביר מה הבעיה מבחינתך), ויש לך בעיה אפילו עם ערך שמאגד בצורה תמציתית וברורה את כל אנסמבל השחקנים והדמויות שהופיעו לאורך עונותיה השונות של הסדרה מבלי לגלוש לפירוט יתר שנשמר לערכים נפרדים? עדיף יותר שכל המידע הזה יועבר לערך הראשי ויכביד עליו, כולל הדמויות המשניות והאורחות? הרי לשם כך מיועדים ערכים על דמויות מהמדיום הטלווזיוני / קולנועי – בשביל להרחיב היכן שאי-אפשר בערך הראשי. אתייג גם את יוניון ג'ק שהיה פעיל בנוגע לפיצול הערך לערכים נפרדים בשעתו. מלך הגרגוילים - נקודת המפגש 19:42, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

הייתי "פעיל"? בסך הכל הוצאתי לפועל את הצעת הפיצול של Sokuya (שתמכתי בה בעבר, ושאני עדיין תומך בה גם עכשיו). יוניון ג'ק - שיחה 20:54, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
הניסוח שלי לקה בחסר. מלך הגרגוילים - נקודת המפגש 22:17, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
המשימה שלך נורא פשוטה: הבהרת חשיבות - משהו שאפשר לעשות בלי לשאול "מה הבעיה שלך?". פופ - שיחה 19:46, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
גם כבודה יכלה לפנים משורת הדין לפתוח בדיון ולהסביר מה הסיבות בגינן היא לא חושבת שלערך יש חשיבות; אפילו שזה לא חוק כתוב בסלע. חוץ מזה, את יודעת היטב שאני זקוק לוויקיפדים נוספים שיביעו את דעתם; כמובהר בתבנית – דעתי לבד לא תיחשב. מלך הגרגוילים - נקודת המפגש 19:53, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
אתה יצרת את הדף... זה מסביר את התגובה. פופ - שיחה 19:56, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
יצרתי את הערך – אז מה? ציינתירמזתי עובדה שניתן לבדוק בקלות. "זה מסביר את התגובה" – מה זה אמור להביע? אסור לי להביע את דעתי? הבעתי בשורות המודגשות למעלה מדוע יש לערך חשיבות. מלך הגרגוילים - נקודת המפגש 20:07, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
בואו נעצור, בבקשה. זכותו המלאה של מלך הגרגוילין להביע את דעתו על חשיבות הערך ללא קשר לכך שהוא יצר אותו במקור. ובאותה המידה זכותה המלאה של פופ להעלות את שאלת החשיבות האנציקלופדית של ערך נפרד זה (וכן כל שאר ערכי הדמויות). בפרט זה רלוונטי כיוון שלאחרונה הוחלט לגבי הסדרה "סמולוויל" למחוק את כל הערכים על העונות ולאחד את הערכים הנפרדים על הדמויות ועל הפרסים. כל מקרה לגופו, כמובן, אולם עצם העלאת הנושא לדיון היא הגיונית לדעתי בהינתן התקדים. Dovno - שיחה 20:17, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
לא אמרתי שאין לו זכות - רק לא הבנתי למה הוא כועס בהתחלה. פופ - שיחה 20:24, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
לא מבין מה הקשר בין סמולוויל לבין הדיון הנוכחי... יוניון ג'ק - שיחה 20:54, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אף על פי שמדובר בערך על הדמויות בסדרה (יותר נכון סדרה המחולקת למיני-סדרות), כרגע זה רק פסקה וטבלה גדולה. הבעיה שהטבלה לא מביאה נתונים נוספים מעבר למה שכבר קיים בערך הראשי. לגבי שאר ערכי הדמויות לעונות - יש לאחדם עם הערכים של כל עונה ועונה. הבעיה הזו נוצרת בגלל שכל עונה מתפקדת כמיני-סדרה עם אותו קאסט רק תפקידים מתחלפים ברוב הפעמים (כמו לדוגמה השחקן אוון פיטרס שבכל עונה מגלם דמות ראשית אחרת לחלוטין) - אין הצדקה קיומית לערך הזה לבדו ולא לטבלה המופיעה בערך הראשי. זה לדעתי הפיתרון האידאלי. יוניון ג'ק כבר הביא את הסיבה הזאת עוד בדיון של הפיצול לפני 4 שנים (המשפט הראשון). ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 21:00, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

מה שכתבתי לפני 4 שנים - היה נכון לפני 4 שנים. והערך כיום שונה מאוד ממה שהיה אז. יוניון ג'ק - שיחה 21:07, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
הערך שונה לגמרי אבל הטיעון עדיין תקף - אין הצדקה לקיום של הערך הזה, במיוחד כשרוב הנפח שלו זאת טבלה שלא מביאה הרבה מידע. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 21:10, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
מה שהרגיז אותי זה האופן שבו פופ מניחה תבניות חשיבות ואיחוד על ימין ושמאל לכל הערכים בנושא מבלי אפילו לטרוח להסביר למה (לפחות שתניח על ערך דמויות אחד ואז לפי התוצאות דינם של שאר הערכים יהיה בהתאם). אמנם מכוח החוק היבש מותר לה לעשות את זה; אבל הנימוס בקרב הקהילה היה מחייב שהיא תנמק לפחות למה אין חשיבות לטעמה במקום "להניח ולברוח" ופשוט לצפות שהדיון יתנהל מעצמו.
HiyoriX בערך הראשי קיים פרק אנסמבל השחקנים הראשיים (משהו שנחשב לגיטימי בכל ערך על סדרת טלוויזיה). הערך הנוכחי מרחיב גם את אנסמבל השחקנים המשניים והאורחים – אז המידע הזה כן מביא תוכן שלא קיים בערך הראשי. ערכי הדמויות כמו אימה אמריקאית: בית הרצח - דמויות מרחיבה יותר על הדמויות בכל עונה (או מיני-סדרה; כהגדרתך), מכיוון שרובן לא חוזרות וייחודיות רק לעונה בה הן קיימות (עד לשלב מאוחר יותר בסדרה – "אפוקליפסה" היא הבולטת). גם המלל מרובה ומתאר את פועלן במהלך העונה / מיני-סדרה. את כל עומס המידע הזה אתה רוצה להכניס לערכים על העונות / הערך הראשי? המון מידע הולך לאיבוד בתהליך, ובנוסף גם למחוק מהערך הראשי פרק לגיטימי שקיים בכל ערך דומה? מלך הגרגוילים - נקודת המפגש 22:17, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
למען הסדר הטוב, אני Symbol support vote.svg בעד חשיבות והשארת ערך זה, ואני Symbol oppose vote.svg נגד איחוד ערך זה אל תוך ערכים אחרים. הטיעונים כבר הוצגו לעיל, ואני לא מוצא לנכון לחזור עליהם. רק אוסיף מעבר לכל מה שכבר נכתב: אם יש ערך שכזה בויקיפדיות האנגלית, הצרפתית, הספרדית, היפנית, הרוסית והקוריאנית - אני לא רואה שום סיבה ושום הצדקה שלא יהיה ערך שכזה גם בויקיפדיה העברית. יוניון ג'ק - שיחה 01:32, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
רק לתשומת הלב, החשיבות נוגעת כרגע רק לערך הנידון כאן. את תבניות האיחוד פופ הניחה על כל ערכי הדמויות של העונות השונות (מעונתה הראשונה ועד לחמישית) והם על איחוד הערכים הנ"ל עם ערכי העונות (בהתאמה). מלך הגרגוילים - נקודת המפגש 10:27, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
אציין קודם כל The Gargoyle King, כל הכבוד על ההשקעות שלך בערכים כאלה.
  • עכשיו לנושא, כפי שנכתב כאן בדף השיחה הסדרה היא מיני סדרה היא לא מיני סדרה רק לפרוטוקול היא בעלת 12 פרקים כל עונה. בנוסף כמות הדמויות שמחשחקות בסדרה הזו היא מטורפת כל אחת מהדמויות חיונית ובעלת חשיבות לא פעם ולא פעמיים נכנסתי לכאן ולויקיפדיה באנגלית לערך המורחב של הדמויות על מנת לקרוא עליהם יש לא קצת דמויות ולא קצת מידע שמביאה לנו הטבלה הזו של הדמויות היא אכן מפטרת לנו מי שיחק בתפקיד ראשי, דמות משנה, ואורחים שלא היה חסר שמה. אני בעד השחשיבות של הערך. King G.A - נא התנהגו בהתאם 01:54, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
טריוויאלי מדי; אולי עדיף לאחד עם אימה אמריקאית PRIDE! - שיחה 03:08, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
בעד חשיבות פיבר - שיחה 11:26, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
אין לי מושג מדוע הדיון כאן כל כך ארוך, אך לעניות דעתי אין צורך באיחוד הערכים. Hello513 - שיחה 00:38, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד חשיבות. GHA - שיחה 12:44, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד חשיבותBalberg - שיחה 20:38, 23 באוקטובר 2020 (IDT)