שיחה:אלבום להיטים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שינוי שם הערך[עריכת קוד מקור]

לפי הערך בויקיפדיה האנגלית, מדובר ב"אלבום להיטים", או "אלבום הלהיטים הגדולים". הסיבה לשינוי היא מכיוון שבתבנית לטיפול דחוף נכון לעכשיו מופיע קישור שלא נכתב לאלבום קומפילציה (כשלעצמו מדובר בתרגמת שגויה - הכוונה לאלבום אוסף - Compilation Album). ארימיסשיחה 00:14, 26 ביוני 2013 (IDT)

מסכים ביותר. הערך הזה עוסק באלבום להיטים (שלאו דווקא מופץ על ידי האמן עצמו), בעוד אלבום אוסף הוא אלבום שיוצא ביוזמתו של האמן (או חברת ההפקות שלו) ומכיל לאו דווקא להיטים (ראו לדוגמא - גבירותי ורבותי: משינה). טוסברהינדי (שיחה) 14:07, 27 ביוני 2013 (IDT)
מסכים עם האמור לעיל. עמרישיחה 14:09, 27 ביוני 2013 (IDT)
הועבר. גיא - שיחה 16:17, 26 ביולי 2013 (IDT)
יש צורך לתקן את הקישורים בערכים השונים. לא כולם מפנים לערך הנכון. עמרישיחה 19:15, 30 באוגוסט 2013 (IDT)

מחיקת ההפניה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים

אלבום אוסף - הפניה לא נכונה לערך אלבום להיטים. אפשר לראות הסבר בשיחה:אלבום להיטים למה ההפניה לא נכונה. Eskimoco - שיחה 22:43, 23 בפברואר 2014 (IST)

ל"אלבום אוסף" מקושרים עשרות ערכים, האם עברת על כולם ובדקת האם מדובר על אוסף או להיטים? אני לא במין בתחום הזה אך אף פעם לא שמעתי על זמרים ישראלים מוציאים אלבום להיטים אלא רק אלבומי אוסף, זה לא אומר כלום, אך אולי ההפניה עדיפה על שום ערך. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:56, 24 בפברואר 2014 (IST)
יותר מזה, קודם תשנה את הערך אלבום להיטים כך שלא יהיה כתוב בו שקוראים לזה גם אלבום אוסף, בברכה, Nurick - שיחה 12:54, 24 בפברואר 2014 (IST)
אלבום להיטים הוא סוג של אלבום אוסף, כאשר אלבום להיטים מכיל רק את "הלהיטים" של אותו אומן ואלבום אוסף יכול להכיל גם "להיטים" וגם שירים רגילים של האומן (אפשר לראות הסבר על כך בערך האנגלי של אלבום אוסף (אנ')). לכן אם יש ערכים שרשום בהם אלבום אוסף במקום אלבום להיטים זאת לא טעות. בקשר לערך אלבום להיטים אני מתקן עכשיו את הבלבול שנוצר בין אלבום אוסף לאלבום להיטים על פי ויקיפדיה האנגלית. Eskimoco - שיחה 14:05, 24 בפברואר 2014 (IST)
אני לא חושב שזה מקרה למחיקה מהירה. כדאי לקיים דיון בדף שיחה. על פניו אין צורך בשני ערכים על נושא דומה כל כך. גילגמש שיחה 14:51, 24 בפברואר 2014 (IST)
אין בעיה להעביר את זה לדיון בשיחה, אך חשוב לי לציין שיש הבדל יותר גדול ממה שציינתי פה בין שני הערכים. Eskimoco - שיחה 16:12, 24 בפברואר 2014 (IST)
- סוף העברה

הבעיה עם סוג אלבומים זה, היא ששניהם הפכו למוצרים לכל דבר. עובדה שמטשטשת את ההבדלים ביניהם. בעבר, נהוג היה להתייחס לאלבומי להיטים (Greatest Hits) כאלבומים שמציגים שירים מוצלחים ביותר, מבחינה פופולרית, של אמן כלשהו (כשלעיתים האמן מתעקש להוסיף 2-3 שירים שהוא מאמין בהם, ורצה שיקבלו הזדמנו נוספת). אלבומי האוסף (Compilation album), התחילו לצאת די במקביל, ונחשבו לאלבומים שמבטאים את רוב היצירה המוצלחת ביותר של האמן (בלי קשר לפופולריות, אלה לאיכות של השירים). בשני המקרים היוזם העיקרי של הוצאת האלבומים הם חברות התקליטים עצמם. לעתים האמן נמצא בחוזה מחייב לכמות מסוימת של תקליטים, לכן האמנים מעדיפים לשחרר אלבום אוסף במקום לשעבד את היצירות העתידיות שלהם לחברה שהם רוצים לעזוב. ולעתים מדובר ביוזמה שמטרתה להשאיר את האמן בתודעה הציבורית כמי שהוציא אלבומים באופן רציף שנה אחר שנה. אני מסכים שיש היגיון מסויים בחלוקה בין אלבום להיטים לאלבום אוסף - השאלה היא איך מגדירים כל אחד מהם. ההגדרות בוויקיאינגליש לא טובות. האם למישהו יש הצעה טובה וברורה לחלוקה בין שני סוגי אלבומים אלו? גארפילד - שיחה 08:23, 25 בפברואר 2014 (IST)

כפי שצינתה כמו שאלבום להיטים מכיל רק להיטים גם אלבום אוסף יכול להכיל רק להיטים, אך אלבומי אוסף הם לא רק אוסף של להיטים של אומן יחיד, אלא הם יכולים להיות אלבומים שכוללים שירים ממספר אומנים שונים (שירים חדשים שלא פורסמו בעבר), כשכל אלבום הוא תחת קונספט שונה, כמו: אלבום לשירי חגים, אלבום שכולל שיתוף פעולה של כל האומנים בחברת תקליטים מסוימת וכדו'. לכן אלבום להיטים הוא סוג של אלבום אוסף. Eskimoco - שיחה 11:02, 25 בפברואר 2014 (IST)