שיחה:אלה ארצישראלית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עם כל הצער והכאב, וללא כל מקור כתוב, עלי להודיע שהאלה אינה מגיעה לגובה של 300-1000 מטר. נא לתקן. יעקב בויקי 13:35, 10 בספטמבר 2006 (IDT)

זו כמובן הייתה השחתה שפספסנו. שחזרתי. odedee שיחה‏ 14:00, 10 בספטמבר 2006 (IDT)

דיוק באינטרוויקי - שם המין[עריכת קוד מקור]

בכל הקישורים לשפות אחרות הערכים עוסקים במין Pistacia terebinthus, ורק אצלנו Pistacia palaestina. חיפשתי בכמה אתרים האם מדובר באותו מין, ולא מצאתי תשובה ברורה. האם מישהו יכול להבהיר את העניין? אמנון שביטשיחה 11:18, 29 בנובמבר 2007 (IST)

בשמותיהן העבריים, אלה ארצישראלית ואלת טרבינט הן חד-משמעית טקסונים נפרדים. אלו טקסונים ויקריים (טקסונים בעלי תכונות דומות המחליפים אחד את השני באזורי תפוצה שונים): אלה א"י גדלה במזרח הים התיכון, ובמערבו מחליפה אותה אלת טרבינט. השאלה אם הן תתי-מינים של מין יחיד, או מינים נפרדים. ראו בערך "אלה ארצישראלית" במגדיר העצים והשיחים של אבי שמידע. אצל שמידע הן מופיעות כמינים נפרדים, והוא רק מציין במשפט אחד, שניתן לראות בהן תתי-מינים של מין יחיד. כלומר כנראה שאין הסכמה בקרב הבוטנאים במקרה זה. אם רואים בהן תתי-מינים של מין יחיד, יש להניח שאחד משני השמות המדעיים תופס גם לגבי הטקסון השני, בתור שם המין בכללותו ולא רק שם תת-המין. מסובך? זה מה יש.גידי פ. - שיחה 22:08, 13 במרץ 2008 (IST)
יש לי ספר מ-1966, Flowers of the Mediterranean של Oleg Polunin & Anthony Huxley. אחרי דיון על Pistacia terebinthus הם מוסיפים את הפסקה הבאה על P. palaestina:
The similar P. palaestina (Boiss.) Post grows in the Asiatic Mediterranean region and is distinguished by its egg-shpaped leaflets which are drawn into a long point, with somewhat hairy margins, and by more spreading and branching flower clusters.
It is this shrub which is probably the turpentine tree and the Teil tree of the Bible.
אני חושב שצריך לשנות את הקישורים לשפות האחרות.Eric Kvaalen - שיחה 23:29, 16 בדצמבר 2008 (IST)
עדיף להרחיב את הכתוב בגוף הערך ולא למחוק קישורים שכאמור לעיל כלל לא ברור שהם שגויים. שחזרתי. אמנון שביטשיחה 23:52, 16 בדצמבר 2008 (IST)

שרף עץ אלה ארצישראלית[עריכת קוד מקור]

האם השרף של אלה ארצישראלית דומה לשרף של אלת המסטיק ? . קראתי באתר של ״ ניסים קריספל ״ שזה מופיע במקורות היהודיים בשם : ״ מסטכין ״ או ״ מסטיכי ״ . בורקס - שיחה 14:18, 11 באפריל 2010 (IDT)