שיחה:אלון שבות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

התנחלות ?[עריכת קוד מקור]

אלון שבות אינו "התנחלות". הישוב הוקם הרבה לפני שהמושג "התנחלות" נכנס לשיח הציבורי. אלון שבות אינה התנחלות יותר משכונת גילה, רמות או האוניברסיטה בהר הצופים.

גלעד סרי לוי 09:31, 3 מרץ 2006 (UTC)

הוחלט בהצבעה שישובים יהודיים. מעבר לקו הירוק הם התנחלויות. 20:24, 7 מרץ 2006 (UTC)


הצבעה אינה יכולה לשנות את העובדות. אולי כאן כן?

מסתבר

גלעד סרי לוי 23:58, 18 מרץ 2006 (UTC)

אפשר להציע מעין פשרה. בשורה הראשונה כתוב שאלון שבות הינה התנחלות. לאחר מכן כבר אפשר לחזור למונח הניטראלי 'ישוב'.

היו כבר שתי הצבעות. המונח "ישוב" אינו ניירטלי יותר מהמונח "התנחלות". זה מה שזה וככה צריך לקרוא לזה. עומדת לך הזכות לבקש דיון חוזר חודשיים אחרי הדיון הישן. גילגמש שיחה 20:56, 25 מרץ 2006 (UTC)
ובקצב הזה תהיינה המון הצבעות נוספות: שלישית במאי, רביעית ביולי, חמישית בספטמבר, וכדומה. לא נמאס לכם? אני חושב שכל אלה שחרדים לגורל ויקיפדיה אם נמשיך לדון בדפי שיחה ולא לכתוב ערכים, יתחילו לתמוך בהצעתך מכבר למנוע פתיחת הצבעה חדשה אלא אם התנאים השתנו, ולמרות טענותיו של טרול רפאים, לא הבחנתי שזה המקרה בהצבעה הזו. היא בכל אופן הייתה בזבוז מוחלט של זמן. ‏– rotemlissשיחה 13:54, 27 מרץ 2006 (UTC)

בזבוז מוחלט של זמן? ממש לא זו שאלה עקרונית של קביעת גבולות השיח ומשמעות השפה. אני מבין שיש כאן רוב לעמדה מסוימת,נטיה קלה לכיוון השמאל ועמדותיו המבקשות להוציא מחוץ לגדר חלק מהאנשים. אז היתה הצבעה והתקבלה החלטה וזה ממש יפה. אבל זה לא יהפוך את הענין לאמיתי יותר או מוצדק.

פסקה על השם התנחלות[עריכת קוד מקור]

הורדתי את הפסקה על הכינוי "התנחלות" לישוב. דוד 22:46, 13 יולי 2006 (IDT)

דוד, אינני חושב שיש מקום להתנצחות בנושא. גלעד, תוכל להביא מקור לטענה שלך ולהחזיר אותה. בעל ביתשיחה 07:06, 14 יולי 2006 (IDT)

האמת היא שדי נמאס לי מהסיפור, ומויקיפדיה בכלל. חשבתי שמשטרת המחשבות הלכה לנוח עם פרישתו של גילגמש, אבל מסתבר שלא. על מי שהיה כאן משנות ה70 וקצת יודע משהו, או שלפחות סבתא שלו סיפרה לו יודע מה קרה. המושג "התנחלות" כציון להתישבות יהודית בשטחי יהודה ושומרון נטבע עם הקמתה של גוש אמונים, אחרי מלחמת יום כיפור. אלון שבות הוקמה הרבה הרבה קודם. אבל, האמת לא משנה כלום כנראה, וסמכויות של עורך ומוחק מספיקות בשביל לשכתב את ההיסטוריה לטובת אג'נדה פוליטית, או סתם בשביל הכוחנות נוסח "גילגמש לא פה אבל רוחו ממשיכה איתנו".

אם הדרך לברר משהו היא "אני העורך ואני מחליט" אין שום טעם לפרויקט שיש לו יומרות לספק מידע לגולשים.

אז תעשו מה שאתם רוצים, שיהיה לכם לבריאות, אני הלכתי

גלעד סרי לוי 11:11, 14 יולי 2006 (IDT)

א. אין שום משטרת מחשבות; לא לפני גילגמש ולא אחרי גילגמש. אני, למשל, עורך פשוט מן השורה.
ב. על עריכות שנויות במחלוקת מומלץ לדון בדף השיחה.
ג. לדעתי אין מקום לקטע בערך.
ד. ולהבהרה: את השחזור ביצעתי מאלון שבות עצמה, כך שלדעתי אין טעם בהאשמה חסרת הבסיס נגדי על "שכתוב ההיסטוריה לטובת אג'נדה פוליטית". דוד 14:45, 14 יולי 2006 (IDT)

באומרי "אג'נדה פוליטית" התכוונתי לשליטה בויקיפדיה. לא לויכוח על ההתנחלויות. אני הבנתי שהדברים פה עובדים בדרך הזו, ואין לי שום חשק להשחית זמני כדי שכל פרחח עם ותק ימחק לי מה שאני כותב. ואני לא מתכוון אישית אליך. בכל פינה יש את האחראי מטעם עצמו המקומי שמוחק ומכסח ונועל. סליחה - אבל יש לי דברים יותר טובים לעשות, חוץ מלהתכתש עם ויקיפדים שרובם אפילו לא מזדהים בשמם.

גלעד סרי לוי 22:14, 15 יולי 2006 (IDT)

גבעת החי"ש[עריכת קוד מקור]

בגירסא הקודמת נכתב בטעות כי גבעת החי"ש היא במערבה של אלון שבות, אך למעשה היא במזרחה.יהושפט

התמונה של היקב[עריכת קוד מקור]

א) היקב לא שייך לגוש עציון. הוא פרטי. אפש ר לשנות ל"יקב גוש עציון"

ב) כתוב שהיקב ביישוב. זה לא מדויק כי הוא למען האמת נמצא ליד היישוב, ולא בתוכו.

שיניתי.מיני בפלות - שיחה 15:46, 20 בינואר 2012 (IST)