שיחה:אלירז פרץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עצוב[עריכת קוד מקור]

בצער אני מגיע למסקנה שאין מקום לערך הזה באנציקלופדיה. פירוט סיפור חייו של אלירז פרץ הוא באתר יזכור. שם ניתן לתת לו את המקום והכבוד שהוא ראוי להם. באותו אתר ניתן למצוא אלפי שמות של חיילים וקצינים שנפלו בעשרות השנים שבהם מדינת ישראל נלחמת על קיומה. בנופלים אף אחרים שלהם אח שנפל, או שביתם ניצב בשטחי יהודה ושומרון, והיה לי הכבוד לפגוש ביותר מאם שכולה אחת המקדישה מזמנה להרצות בפני חיילים. בפרטים אלה אין די כדי להבהיר חשיבות הערך. Oyשיחה 13:09, 18 באוקטובר 2010 (IST)

עדיף למחיקה מהירה, כדי לא לבזות. --שפ2000 - שיחה 13:22, 18 באוקטובר 2010 (IST)
מסכים עם Oy ועם שפ2000 ‏ BASWIM - שיחה 15:10, 18 באוקטובר 2010 (IST)
אני מסכים שאין מקום בויקיפדיה לכל חלל צה"ל אבל הנפילה של פרץ והשערוריות שסבבו אותו שעוררו תגובות רבות גם של בכירי הפוליטיקאים הופכים את הערך לראוי למקום פה. ס123 - שיחה 15:19, 18 באוקטובר 2010 (IST)
מותו הטרגי לא גרר כל שערוריה. והדיון שכן התעורר סביב הריסת הבית שלו לא היה כל כך חריג. בכל מקרה שיש בתים מועמדים להריסה מנסים למצוא פתרונות כדי להלבינם. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:21, 18 באוקטובר 2010 (IST)
הערך אינו מתאים לאתר יזכור. הוא ערך אינציקלופדי-עיתונאי כמו עוד ערכים רבים. זכאותו של אלירז לערך, לצערי, אינה היותו קצין או דרך נפילתו בקרב, אלא העניין שהתעורר לאחר מותו על הריסת בית אלמנתו ועל ההתבטאות של עורך הארץ והשערוריה שעורר וכן על מקומה של אימו ששכלה שני בנים, וסרט שיצא. מתוך כך לערך יש חשיבות בהיסטוריה העיתונאית הקטנה של ימינו, כמו לאישים אחרים שאין להם חשיבות מצד עצמם אלא רק מצד הדיון הפוליטי\עיתונאי.
במידה ולא תהייה הסכמה על חשיבות הערך בימים הקרובים. אמליץ על מחיקה מהירה ולא אלך להצבעת מחיקה עקב הסיבות שנמנו מעלי. • קוני למל •י"א בחשוון ה'תשע"א• 20:19, 18 באוקטובר 2010 (IST)
אני סבור שלערך אין מקום בוויקיפדיה. דוד שי - שיחה 20:59, 18 באוקטובר 2010 (IST)
מכיוון שיש כאן חמישה ויקיפדים שמתנגדים לקיום הערך. אני מסיר את התנגדותי להתנגדות ומצטרף למבקשים מחיקה מהירה. • קוני למל •י"א בחשוון ה'תשע"א• 22:20, 18 באוקטובר 2010 (IST)
אם חילמי שושא זכה לערך בגלל מערכת משפטית שאחריו, מדוע אלירז לא? יוסף כרמל - שיחה 03:01, 20 באוקטובר 2010 (IST)
כי אין מערכת משפטית העוסקת באלירז פרץ, אלא פסיקה כללית יותר, שבמקרה חלה גם על ביתו. פסיקה זו ראויה לאזכור במשפט אחד בערך מאחז, ללא אזכור של פרץ. דוד שי - שיחה 06:12, 20 באוקטובר 2010 (IST)
המערכת המשפטית עוסקת ישירות באלירז פרץ (וגם ברועי קליין), גם אם לא פוליטקלי קורקט לפוליטיקאי להודות בזה בפומבי. יוסף כרמל - שיחה 22:28, 20 באוקטובר 2010 (IST)

לאור בקשה בדף שיחתי שבתי ועיינתי בערך ואינני מוצא מקום לשינוי מסקנתי. מדובר באדם יקר למולדתו, אחד מאלפי הלוחמים, קצינים וחיילים, שנפלו לאורך למעלה מ-60 שנה בהגנה על המולדת. יש מקום להנציחו באופן מכובד וראוי בין כל חבריו הלוחמים. לעניין זה לא צריך להיות כל הבדל בין רס"ן אלירז פרץ ז"ל לבין סמ"ר אילן סביאטובסקי ז"ל שנפל לצידו. הוויקיפדיה איננה מפעל לאומי, ואיננה אתר הנצחה לאומי, לכן אין מקום לערך על חיילים אלה כאן, אלא שיש לתת להם את הכבוד המגיע להם במדינתם. במקרים מעטים ויוצאי דופן, כאשר חייל פעל בקרב בגבורה עילאית, שזכתה להכרה רשמית של מדינתו, נהוג לקבל לוויקיפדיה ערך (ראו עיטור הגבורה) אך ורק בזכות מעשה הגבורה. זה עדיין איננו המקרה.

הריסת בתים בידי השלטון, במקרים שבהם בית נבנה בניגוד להוראות החוק, הוא צעד הננקט במדינות רבות, ויתכן שיש מקום לתארו ולהסבירו בערך אנציקלופדי (מה מייחד בית מרכוש אחר? האם קיימות מערכות חוק שבהן לא ניתן להרוס בית מגורים אף שנבנה בניגוד להיתר חוקי? וכו' וכו'). המקרה הפרטי של משפחתו של אלירז פרץ ז"ל, אינו בעל ערך אנציקלופדי אלא עיתונאי.Oyשיחה 09:13, 20 באוקטובר 2010 (IST)

אני מבקש לשאול אחרת: האם אלירז פרץ תרם פחות למדינת ישראל או שמא התפרסם פחות מדב פרידקין שהקהילה החליטה להשאיר בהצבעה? זה לא חלל צה"ל מהשורה. הוא היה סמג"ד ואחיו נהרג בקרב לפניו. יש כאן נסיבות מיוחדות. נרו יאירשיחה • י"ב בחשוון ה'תשע"א • 22:00, 20 באוקטובר 2010 (IST)

לא מבין איך אתה משליך בין מי שייסד קיבוץ ועמד בראש ועדה קרואה למי שהיה סמג"ד וחלל צה"ל. זה כמו לומר "יש לנו ערך על עגבניה, אז חייבים ליצור ערך על רמזור". השאלות לגבי שני הערכים האלו שונות לחלוטין, וייתכן שאחד חשוב ואחר לא, או ששניהם חשובים או ששניהם לא צריכים להיות כאן (הדעה האישית שלי). אם נתחיל להשוות כל ערך לדב פרידקין אפשר לוותר מראש על תבנית חשיבות לאישים ישראלים. זהר דרוקמן - תמנון בזכות עצמו! 22:05, 20 באוקטובר 2010 (IST)
זה לא עגבניה ורמזור. זה עגבניה ואבטיח. לא אותו סוג, אבל שניהם אישים ישראליים ויש למדוד את שניהם במושגים של פרסום ושל תרומה לחברה. אני בהחלט מסכים שההצבעה של דב פרידקין הנמיכה מאוד את הרף לגבי אישים ישראליים, אבל זו המציאות. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תשע"א • 09:59, 21 באוקטובר 2010 (IST)

בית המשפחה[עריכת קוד מקור]

האם יש מי שטוען שהוא לא נבנה על קרקע פרטית של פלסטינים? עושה רושם שבית המשפט הכיר בכך, ומשרד הביטחון גם הוא מאשר, למה הדברים מובאים בהסתייגות? יוסאריאןשיחה 21:07, 18 באוקטובר 2010 (IST)

לדעתי זה חשוב מאוד שיהיה ערך על אלירז פרץ.הוא לא היה עוד חייל.. הוא דמות להערצה הוא ומשפחתו על כל ההקרבה לצה"ל לעם ולמדינה. וזה שביתו מועמד להריסה אז עוד יותר צריך להעלות את המודעות לאנשים על אדם שהקריב את עצמו למדינה ולארץ ועכשיו רוצים להרוס את ביתו שמשפחתו גרה שם.

מחיקה[עריכת קוד מקור]

הערך אינו תואם את ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, והדיון שהתקיים כאן לא העלה נימוקים משמעותיים להשארתו. בהתאם לכך מחקתי את הערך. אם מישהו סבור שיש בידו נימוק מוחץ להשארת הערך, הוא מוזמן לציינו כאן, ואולי ישכנע. דוד שי - שיחה 23:30, 20 באוקטובר 2010 (IST)

מחקת את אלירז פרץ לפני שתם שבוע. גם אם הוא לא עומד בויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה הרי אין זה אומר שהוא לא עומד בויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים. אין חולק על כך שאין לו חשיבות אנציקלופדית כחלל צה"ל, בהתאם למדיניות, אבל לטענתי הוא עומד במבחן גוגל, ויש לו חשיבות כאירוע חדשותי במדינת ישראל, בדומה לערכים רבים הקיימים בויקיפדיה כמו רצח תאיר ראדה ופרשת חילמי שושא. אבקש שתשחזר את הערך לארגז חול אצלי. אני חושב שהעניין התקשורתי באלירז פרץ לא תם, ושייתכן ושיהיה ראוי לערך בעתיד. ס123 - שיחה 00:13, 21 באוקטובר 2010 (IST)
לאירועי חדשות יש את ויקיחדשות. אם יהיה בעתיד צידוק לערך אפשר יהיה לשחזרו, אין צורך לשמור אותו בארגז החול שלך. דוד שי - שיחה 00:24, 21 באוקטובר 2010 (IST)

משוב מ-17 באוגוסט 2011[עריכת קוד מקור]

אנא מכם אם יש לכם עוד מעידה עדכנו אותו 95.86.118.207 23:53, 17 באוגוסט 2011 (IDT)

בס"ד הערך נמחק מזמן. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 23:57, 17 באוגוסט 2011 (IDT)


בקשה לאישור הערך[עריכת קוד מקור]

טוב, אני חושב שיש מקום לערך הזה ועוד איך, אם לדפני ליף שלא עשתה דבר וחצי דבר בחיים שלה מגיע ערך בויקיפדיה אז גם לגיבור ישראל הזה מגיע. הבן אדם היה רס"ן גדוד 12 בגולני, באותו לבל של רס"ן רועי קליין שכן זכה פה לערך. זה לא שעורכים פה ערך על סמ"ר או על טוראי שלא עבר הרבה בקריירה הצבאית שלו. אני מבקש בכל לשון של בקשה לאשר את הערך הזה, כמו שאישרו לפני כמה שבועות את הערך של לוחם הימ"מ פסקל אברהמי זכרונו לברכה. 95.86.118.207 • 12:48, 15 בספטמבר 2011 (IDT)

ועוד דבר יש הרבה ערכים של חללי צה"ל שלא קיימים פה בויקיפדיה, דובר פה על למחוק את הערך בכדי "לא להתבזות", על מה להתבזות?? להזכיר בויקיפדיה את גיבורי ישראל העדכניים (לאחר מלחמת שלום הגליל, כיפור, ששת הימים וכדומה) מממלחמת לבנון השנייה, המבצעים בעזה וחומת מגן זה להתבזות????. הויקיפדיה היא אינציקלופדיה חופשית להזכירכם, אני מבקש מכם להתגמש בכל הנוגע לערכים של חללי צה"ל שראויים יותר מכל ערך אחר פה לאיזכור. 95.86.118.207 • 12:56, 15 בספטמבר 2011 (IDT)

קודם כול, אתה וכל מי שעסק בערך זה אינם הראשונים להביע דעתם בנושא זה. אולי בערך זה ספציפית כן, אך הערך נמחק, עם כל הצער שבדבר, מכיוון שהוא לא עומד בויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. מדובר בקריטריונים שהתקבלו בוויקיפדיה לאחר דיון במקום מרכזי, ועל פיהם אנו נוהגים בכל מקרה שכזה. אם אתה רוצה לשנות אותם - מדובר בעניין רחב-היקף הרבה יותר מערך מסוים זה. אם אתה לא מתכוון לעשות זאת, עדיף לדעתי לא להעמיק את הדיון בעניין מעבר לזה (גם בהיות הערך מנוגד למדיניות הנוכחית). ורק לרקורד - התבזות או אי-התבזות היא אף פעם לא שיקול. תומר - שיחה 13:11, 15 בספטמבר 2011 (IDT)