שיחה:אלכסנדר הראשון, קיסר רוסיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום רב ,

רק שאלה , נכנסתי לערך בעקבות קריאת מאמר ב"תיבה הלבנה"

הרי המאמר : "119. הקיסר הרוסי אלכסנדר ה-1 מת מיתה חטופה בגיל 48 בשעת סיור בדרום ארצו, ואחר כך יצאה שמועה שלא פסקה הרבה שנים, כי מיתתו וקבורתו לא היו אלא ביום, וכי לאמיתו של דבר, נטש הקיסר בחשאי את כסא מלכותו וקיבל על עצמו סיגופי תשובה, כמתבודד נע ונד לשם כפרה על עוונותיו. היו שזיהו אותו לאחר שנים רבות עם קבצן נודד בשם פומה קוזמיץ', שמת בשנת 1870 בטומסק שבסיביר. היו שסברו כי מדובר באגדה בלבד, אולם כשנפתחו קברי מלכי בית רומאנוב על ידי השלטונות הסובייטיים, נתברר לחופרים שארונו של אלכסנדר נמצא ריק."

הידיעה על כך שארונו של אלכסנדר נמצא ריק , מופיע גם כאן בויקיפדיה בעיברית , אבל אין לה כל איזכור בויקיפדיה באנגלית. היות ויהודה בלו היה עורך בויקיפדיה , האם זה אפשרי שפרט זה שגוי ומדובר בשמועה .. 84.109.251.73 07:19, 11 בנובמבר 2013 (IST)

הסיפור מופיע בפירוט רב בוויקיפדיה הרוסית. הם כותבים שיש "ידיעות לא בדוקות" על כך שהקבר היה ריק. הם גם מזכירים את האגדה עם הקבצן הזקן. כאן חשוב לציין שאגדות כאלה היו נפוצות מאוד ברוסיה ואין בזה משהו מיוחד. מראה המקום המצורף טוען שמספר עיתונאים דיווחו שהקבר ריק, אך מדובר בעדות שמיעה בלבד ואף אחד מהעיתונאים האלה לא נכח פיזית במקום. גילגמש שיחה 07:31, 11 בנובמבר 2013 (IST)