שיחה:אסתרינה טרטמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

פורסם שטרטמן היא דוקטור, ככה זכור לי. תומפקינס 13:33, 26 באוקטובר 2006 (IST)

על פי אתר הכנסת יש לה תואר שני במינהל עסקים. אלמוג 13:37, 26 באוקטובר 2006 (IST)
לאור הדברים ב"ידיעות אחרונות" הבוקר, ולאור הודאתה של טרטמן בעניין, אני מוחק את ענין התואר השני. גבעתיים 10:59, 27 בפברואר 2007 (IST) (שהוא למנייננו ט' באדר ה'תשס"ז)
אני חושב שראוי שנדגיש את העניין כ"עניין שנוי במחלוקת" עד תום הבירורים התקשורתיים, אגב, YNET הודיעו לא מזמן שגם התואר הראשון שלה "מפוברק", אם לצטט. אם יתברר באמת ששני התארים לא היו ולא נבראו מעולם אני חושב שראוי להרחיב זאת בפסקה נפרדת כשערוריה. דלמוזיאן - שיחה 17:58, 27 בפברואר 2007 (IST)

שיא הצניחות[עריכת קוד מקור]

מאז שילוב בנות בצבא כמדריכות צניחה, היא אינה מחזיקה יותר בשיא הצניחות לנשים - נמחק. לדעתי יש להוריד את הערך אסתרינה טרטמן עד שיתבהרו על העניינים הנוגעים והנגועים בעברה


לעורכי ויקיפדיה - אנא ערכו מחדש את הטקסט, זו ממש בדיחה...

אין בויקיפדיה עורכים. מה בדיחה? קומולוסשיחה 22:21, 28 בפברואר 2007 (IST)

שמעתי היום, עדיין אין אישור[עריכת קוד מקור]

שמעתי היום ברדיו 102 בחדשות, עדיין אין דיווח באינטרנט, כנראה שהיא גם לא הייתה מנכ"לית בנק יהב, אלא סגנית מנהלת של אחת המחלקות אבי קדמי - בחש"ק 10:21, 28 בפברואר 2007 (IST)

אביגדור ליברמן אמר היום בעצמו שגם את זה היא לא היתה. לדעתי, מדובר בשערוריה שתהייה חייבת להכנס לערך (בעיקר בגלל שעל פניו נראה כי הקריירה הפוליטית הקצרה שלה תמה). תומפקינס 13:34, 28 בפברואר 2007 (IST)
ניסיתי להכניס את השערוריה לערך אבל pacman מחק את מה שכתבתי.Zami s 18:45, 28 בפברואר 2007 (IST)
כן, זה יכנס, אבל אין לחץ. לא יקרה כלום אם נחכה כמה ימים ל"גרסה יציבה" של החדשות, במקום להסתכן בכתיבת שטויות לא מבוססות בערך. קומולוסשיחה 18:50, 28 בפברואר 2007 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: הנה הצעה: רכז את כל הידיעות כאן בדף השיחה, ולאחר שיאומתו ויהיה ברור מה נכון ומה לא, תיכתב פסקה מסודרת שתעסוק בפרשה. ערןב 18:51, 28 בפברואר 2007 (IST)
ולחשוב שרק באוקטובר עוד דיברנו על כך שיש לה תואר דוקטור. צהוב עולה 18:53, 28 בפברואר 2007 (IST)

כל ההבהרות-

הערב הציגה ח"כ טרטמן בשידור חי בכל הערוצים הוכחות לכך שהיא בעלת תואר ראשון - מהמועצה להשכלה גבוהה נמסר כי "מבדיקה שערכנו עולה, כי לאסתרינה טרטמן יש תואר B.A מוכר על ידי מדינת ישראל, שניתן על ידי טורו קולג' ישראל כשלוחת טורו קולג' ניו יורק". אביגדור ליברמן אמר בפירוש כי היא הייתה סמנכ"לית בנק יהב, כפי שמצוין בערך בויקיפדיה. על כך שבאתר האינטרנט של ישראל ביתנו והכנסת נכתב כי בידה תואר שני למרות שרק למדה לתואר שכזה, אמרה טרטמן: "יש לי את הקורות-חיים המקוריים שהעברתי לכנסת. העברתי אותם ושם אין את הביטויים האלה. ביקשתי לבדוק את המקורות אבל אני לא מתנערת מאחריות. שגיתי כשאמרתי תואר שני, אילו רק הייתי מוסיפה את המילה 'לימודי תואר שני' לא היתה שום בעיה מכיוון שסיימתי תואר ראשון בהצטיינות, המשכתי ללימודי תואר שני במנהל עסקים. "לצערי הרב התאונה הקשתה עלי מאוד להמשיך, כתבתי מכתב רשמי לדיקן הפקולטה וביקשתי ממנו לאפשר לי להמשיך לסיים את לימודי התואר. הפנייה הזאת באה מסיבות רפואיות אישיות ואתם יודעים כולכם שזה בגלל התאונה. למדתי לימודי מנהל עסקים לתואר שני גם כן, בנוסף לתואר ראשון בהצטיינות. נכון, לא הייתי בסדר באומרי שהתואר שני במנהל עסקים. אם הייתי אומרת 'לימודי תואר שני במנהל עסקים', כל הסאגה הזאת היתה מתפוגגת". בקשר לטענה כי היא לא מסוגלת לעבוד יותר מארבע שעות ביום בשל התאונה שעברה - אמנון אברמוביץ מחדשות ערוץ 2 טען כי הצהירה כך בבית משפט. טרטמן הציגה את תצהירה לבית המשפט, בו אין זכר לטענה כזו. לדבריה, מקור הטענה הוא במכתב של רופא תעסוקה אליו נדרשה ללכת אחרי התאונה, שבו מבקש הרופא לדאוג לטרטמן לעבודה חלופית, בהתאום למגבלותיה, לתקופה של 12 חודשים בלבד, בהם תצומצם עבודתה לארבע שעות עבודה ביום. היא הוסיפה כי הדבר נכתב במאי 2000.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3371065,00.html

תואר ראשון - מוכר לא מוכר[עריכת קוד מקור]

קומולוס הוסיף כי תאריה של מכללת טורו, דרכה קיבלה ח"כ טרטמן את תארה הראשון, אינם מוכרים בארץ. אינני יודע אם זה נכון, קשה לי לקבוע כבר. עם זאת, ח"כ טרטמן טוענת כי יש בידה תואר ראשון מהמכללה הנ"ל עם הכרה ממשרד החינוך. ראו כתבתו של יואב יצחק כאו (במקור מ-NFC), בה הוא מציין כי טרח להצליב המידע עם מקורותיו. אינני פוסק דין, אבל יש כאן שתי גרסאות סותרות ולי, לפחות, אין את הכלים לקבוע של מי נכונה. על כן מחקתי את ההערה כי תארי המכללה אינם מוכרים בישראל ולא סתרתי אותה, פשוט בגלל שאני לא יודע לשפוט בין הגרסאות. אני חושב שכך ראוי להציג את העובדה, מבחינת NPOV, וזאת במיוחד עקב טענותיה של טרטמן לעליהום תקשורתי ורצח אופי. יש להזהר מאוד בדברים בערך רגיש זה. הדבר היחיד שנראה כי כולם מסכימים עליו הוא שיש לה תואר ראשון מהמכללה. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:16, 28 בפברואר 2007 (IST)

מקובל עלי. כאן לא אתר חדשות, לא נורא אם מלוא המידע יופיע בערך רק בעוד כמה חודשים. הטענה לפיה תארי מכללת טורו אינם מוכרים מקורה במאמר מאתר "הארץ" מהיום, בו כתוב:

מבדיקת "הארץ" עולה, כי טרטמן אינה מחזיקה בתארים האקדמיים שעליהם הצהירה - תואר ראשון באוניברסיטת בר אילן ותואר שני מהאוניברסיטה העברית. עם זאת, היום אישר האלוף (מיל') יעקב עמידרור, המשמש כסגן נשיא מכון לנדר, כי טרטמן השלימה תואר ראשון במינהל עסקים במכון, כשזה עוד פעל תחת השם "טורו קולג'". התואר הוענק על ידי האוניברסיטה האמריקאית שהפעילה את השלוחה, והוא מוכר לצורכי דירוג שכר על ידי השירות הציבורי. עם זאת, בניגוד לפרסומים קודמים, טרטמן לא סיימה תואר זה בהצטיינות.

קומולוסשיחה 22:19, 28 בפברואר 2007 (IST)

מהרגע שהתפוצצה פרשת לטביה לפני כשבע שנים ונחקק החוק בכנסת אשר לא מכיר בתארים של שלוחות זרות לצורך משכורות בשירות המדינה, כל מוסד שרצה להעניק תואר ראשון נאלץ לכפוף עצמו למועצה להשכלה גבוהה. רק החל מתאריך זה התארים לא היו מוכרים! חה"כ טרטמן סיימה את התואר הראשון ב"טורו קולג'" כמה שנים לפני שנחקק החוק בשנת 2000. כלומר התואר שלה מוכר.

עם העמידה בקריטריונים החדשים שהציבה המועצה להשכלה גבוהה בשנת 2000, למעשה התפרקה "טורו קולג' ישראל" ובמקומה הוקם לפני כשנתיים וחצי 'מכון לנדר' בירושלים, מכללה פרטית המוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, שממשיכה את פעילותה. לדברי סגן נשיא 'מכון לנדר', יעקב עמידרור, התואר של טרטמן בעל חשיבות גבוהה יותר מכפי שמוצג בתקשורת. "מבדיקה שערכנו עולה, כי לאסתרינה טרטמן יש תואר BA מוכר על ידי מדינת ישראל, שניתן על ידי טורו קולג' ישראל כשלוחת טורו קולג' ניו יורק". חה"כ טרטמן: "יש לי תואר. התואר הזה מוכר על-ידי המועצה להשכלה גבוהה במשרד החינוך. מספרו הוא 292691".

מה באמת חשוב בשאלת מינויה של טרטמן לשרת התיירות[עריכת קוד מקור]

העיתונאי גדעון ספירו פרסם היום מאמר נוקב על טרטמן בטורו "סמרטוט אדום" באתר הגדה השמאלית, http://www.hagada.org.il/hagada/html/modules.php?name=News&file=article&sid=5163 שבו קבל על התייחסות מוגזמת של התקשורת לנושא התארים ויכולת העבודה המוגבלת של טרטמן, מחד, ואי-התייחסות לדעותיה ואמרותיה הגזעניות להחריד, מאידך. זוהי התייחסות חשובה של איש תקשורת ותיק וידוע ולכן היא צריכה להכלל בגוף הערך, מבלי להביע עמדה, כמובן, לגופו של המאמר של ספירו.

זו דעה, וככזו אין לה מקום בערך אינציקלופדי על טרטמן. המאמר עוסק בה, והפרשה הזו צריכה לתפוס לא יותר מפסקה קטנה. קביעות על האתיקה של העיתונות, לא בערך הזה. קומולוסשיחה 23:18, 28 בפברואר 2007 (IST)

מה נאמר בראיון בטלווזיה[עריכת קוד מקור]

מהמעט שראיתי, היא לא טענה בטלווזיה שהתואר הוא ממוסד כל שהוא, לכן כל עוד תיעוד הראיונות מופיע ברשת ראוי לתקן את הערך שלא תתקבע טעות. לגבי מה שנכתב באתרים שונים (מפלגה, כנסת), לא היא שכתבה ולכן בדומה לארבל אין להאשים אותה עד שימצאו קורות החיים המקוריים שהיא שלחה. מכל מקום הערך אינו מטעה בסעיף זה.

אנא חתום על הודעותיך באמצעות ארבעה סימני "~". אני ממליץ לך להרשם כדי שיהיה קל יותר לקיים איתך דיונים. קומולוסשיחה 13:41, 1 במרץ 2007 (IST)

דור שביעי בארץ[עריכת קוד מקור]

שמעתי היום ברדיו 102 שיחה של עמנואל רוזן עם שני כתבי טלויזייה של ערוץ 2 ו-10, אחד מהם סיפר כי לפי בדיקה שלו אביה הוא מאפגניסטן, לגבי ההשערה שאמה היא מתורכיה הגיבה טרטמן ב - "אין תגובה" אם יהיו חידושים אני ארשום כאן אבי קדמי - בחש"ק 12:31, 2 במרץ 2007 (IST)

וטוב עשתה שהגיבה באין תגובה. כמו שאמרה אצל דודו טופז שאביה סקוטי ואמא שלה אינדיאני ועכשיו שהתקשורת תכתוב מה שהיא רוצה. אין ברירה, לפעמים צריך לדבר עם התקשורת החטטנית בשפה שלה. אבל לעניינינו, כן, מצד אמה, היא אכן דור שביעי בארץ.

ההתבטאות נגד מינוי מג'אדלה[עריכת קוד מקור]

דבריה של אסתרינה הוצאו מהקשרם ע"י התקשורת... את המשפט שיש לבער את הנגע אמרה אסתרינה בהקשר לכך ששר בממשלה (עמיר פרץ) משתמש בערביותו של מג'אדלה למטרותיו הפוליטיות. על מינויו של ערבי לממשלה אמרה ח"כ אסתרינה את המשפט הבא: "הורדת גרזן על גזע הציונות" כדי לתאר את המרחק בין החזון הציוני למציאות הנוכחית שבה אנשים שזהותם וזהות המדינה לא תמיד נמצאים במקביל נמצאים בממשלה.

בלתי צפוי? אסתרינה לא לבד[עריכת קוד מקור]

גם בוים "התבלבל". ויש עוד כמה ח"כים ושרים לשעבר ששיפצו את קורות חייהם בצורה דומה. לדעתי יש להכניס זאת לערך, כדי להכניס את הדברים לפרופורציה. הללשיחה תיבת נאצות 14:00, 2 במרץ 2007 (IST)

בשום פנים ואופן לא. אין שום קשר וגם המקרים שונים ("זאב בוים מעולם לא הצהיר על תואר שני, ולא זכה לזכויות והטבות בגינו. נעשתה טעות סופר של אחד העוזרים שלא בידיעתו או באישורו. בעקבות הפרשה הוא ביקש לבדוק את התארים, נמצא כי בחלקם נפלה אותה טעות סופר והוא הנחה מידית לתקנה בכל האתרים" - תשווה את זה להצהרות החוזרות ונשנות של טרטמן בנוגע לתואר שלה בכל כלי תקשורת אפשרי, ועוד שסיימה בהצטיינות). האם בערך של דרעי הכנסו את כל שמות חברי הכנסת מש"ס שהורשעו בפלילים בנוגע לשוחד או זיוף מסמכים? (הרשימה ארוכה). בכל מקרה, אין כל קשר בין המקרים, כמו גם שבמקרה של בוים בשלב זה (וכנראה בכל שלב) לא תהייה לזה השפעה, בניגוד לטרטמן שהפסידה את תפקידה כשרה (ובצדק). אסף 14:03, 2 במרץ 2007 (IST).
"ההצהרות החוזרות ונשנות", נו באמת. התכוונת לפעם אחת שאמרה בקולה "תואר שני". גם היא לא זכתה לשום הטבות, אלא שמינויה לשרה טורפד, ואילו בוים מונה לשר על מגש של כסף. זה רק מדגים את העובדה שאנשי התקשורת ממש צדו אותה. האם בוים יתפטר? האם עדנה ארבל, שכתבה על עצמה בצורה דומה, תפסיק להיות שופטת? האם אריק כרמון שהתהדר בתואר פרופסור, הפסיד מזה משהו? ועוד היד נטויה. הפארסה לגבי 4 שעות העבודה רק מדגישה זאת. הללשיחה תיבת נאצות 14:09, 2 במרץ 2007 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אבל שופטת בית המשפט העליון עדנה ארבל דווקא כן עשתה את הדברים שתיארת. ראה [1]. המתעתקשיחה 14:11, 2 במרץ 2007 (IST)
שכחתי, שגם שר נוסף מהגמלאים (לא זוכר את שמו), שיפץ גם הוא באותה דרך את קורות חייו. הללשיחה תיבת נאצות 14:12, 2 במרץ 2007 (IST)
בהחלט הצהרות חוזרות ונשנות. מי שהולך ואומר תחת כל עץ רענן ובפני כל מיקרופון אפשרי שיש לו תואר שני, ועוד מעז להגיד שסיים אותו בהצטיינות סופו ככל הנראה לסיים כך. בכל מקרה, הדיון לא רלוונטי. העובדות הרלוונטיות מופיעות בערך, ובוודאי שאין מקום לאזכור כל פרשת או פרשת לכאורה שלא קשורה לטרטמן המסקנה והחלשה שהתקשורת הרעה תקפה אותה ללא כל סיבה מוצדקת (ציניות). לדבר אחר אני מסכים, זה שעצוב לראות שהתקשורת מתעסקת יותר בשקרים שהיא פולטת במקום בדעה הגזענית האמיתית שלה. אסף 14:53, 2 במרץ 2007 (IST).
לדעתי ולדעת הלל קיימת פרשה אחרת שכן רלבנטית לעניין, ולדעתי דעתך על טרטמן ועל דעותיה לא רלבנטית לערך וגם לא לדף השיחה שלו. המתעתקשיחה 14:55, 2 במרץ 2007 (IST)
דעתי רלוונטית בדיוק כמו דעתו של הלל, שלא בדיוק מוסתרת בין השורות. אסף 14:57, 2 במרץ 2007 (IST).
עם כל הכבוד, דעתך ודעתו אודות חברת הכנסת הנכבדת לא מעניינת אותי ולא רלבנטית לשאלה מה ראוי להיכנס לערך ומה לא. גם הוויכוח הזה (דעתו הפוליטית של מי ראויה להיכנס לדף שיחה) לא מעניין וחסר תועלת. האם יש לך משהו להגיש שקשור לעניין? אולי תרצה להסביר את השחזורים שאתה מבצע בעוד מתנהל דיון בדף השיחה? משהו? המתעתקשיחה 15:01, 2 במרץ 2007 (IST)
חמור מאד אם אתה חושב שדעתו הפוליטית של אחד מאיתנו צריכה להכנס לערך - מדובר באנציקלופדיה לא באתר דעות, וזה חמור מאד. בכל מקרה, אין קשר בין השחזור לבין הדיון, שכן השחזור הוא על התוספת שעשית לפני כן, שפשוט לא הכרחית. אין צורך בכפילות על המידע על ה-4 שעות עבודה, או העובדה שזה התגלה רק עכשיו. בנוגע לניסוח כאילו היא "ויתרה" על התפקיד שלה מרצונה החופשי, זו ממש עצימת עיניים, ביחס לכל מה שהתרחש בועידת המפלגה שלה. אסף 15:07, 2 במרץ 2007 (IST).
חמור מאוד שאתה מנסה להכניס את דעתך הפוליטית לערך, ושאתה משתמש בוויקיפדיה כבמה לעמדותיך. המתעתקשיחה 15:10, 2 במרץ 2007 (IST)
אתה צוחק? כרגע אמרתי לך במפורש שחמור שאתה חושב שזו בכלל אופציה וזה גורם לי לחשוב על עריכותך. אסף 15:11, 2 במרץ 2007 (IST)
אכן חמור מאוד שאתה חושב שמותר להכניס לערך את העמדות הפוליטיות של כותבי הערך (את עמדותיו של נשוא הערך דווקא כדאי להכניס). לא יכלתי להסכים יותר. המתעתקשיחה 15:15, 2 במרץ 2007 (IST)
חמור מאד שאתה אומר שצריך להכניס לערך את דעתך הפוליטית האישית. אני מצפה שתחזור בכך. אסף 15:18, 2 במרץ 2007 (IST).
חמור מאוד שאתה אכן מכניס את דעותיך הפולטיות לערכים. אני מצפה שתפסיק לעשות זאת. חמור עוד יותר שאתה מאשים אחרים במה שאתה עצמך עושה. אני מצפה להתנצלות. המתעתקשיחה 15:19, 2 במרץ 2007 (IST)
חמור מאד ואפילו חמור בצורה מוגברת, שאתה רוצה להכניס את דעתך האישית לערך, מודה בכך, ומאשים האשמות שווא אחרים. אני מצפה להתנצלות. אסף 15:21, 2 במרץ 2007 (IST).
בכל מקרה, אין לי כוח יותר למשחקים האלה. אני סיימתי. אסף 15:23, 2 במרץ 2007 (IST).
ולמרות זאת, חמור שאינך מסוגל לדבוק באמת, ומחליאה להדהים ההתנהגות שלך בעניין. המתעתקשיחה 15:24, 2 במרץ 2007 (IST)
אני חייב להסכים איתך בדיוק, אך בכיוון ההפוך. השיחה הזאת הייתה מצחיקה אם לא הייתה עצובה. עצוב לי עוד יותר לראות איך אתה מגיב עוד ועוד בלי בכלל לקרוא את התגובות של מה שכותבים לך, ותוך כדי ממציא דברים שכביכול כתבו. כדאי שתלמד איך להתנהג בדיון, כאשר לפחות 50% ממנו זה לקרוא את מה שהצד השני כתב לך. שבת שלום. אסף 15:30, 2 במרץ 2007 (IST).
וכאן מגיע רגע האמת הכפול: האמת הראשונה היא שאמרת שסיימת כאן, אבל לא יכלת להתאפק מלזרוק עוד האשמה פרועה ובלתי מבוססת.
האמת השנייה היא שאמרתי שדעתך על עמדותיה של טרטמן לא רלבנטית לדף השיחה הזה. אתה ענית שהיא רלבנטית לפחות כמו דעתו של הלל, ואני הגבתי באמירה שאף אחת מהדעות (לא שלך ולא של הלל) צריכה להימצא בדיון אודות תוכן הערך. בתגובה כתבת "חמור מאד אם אתה חושב שדעתו הפוליטית של אחד מאיתנו צריכה להכנס לערך - מדובר באנציקלופדיה לא באתר דעות, וזה חמור מאד".
אכתוב זאת שוב, כדי שלא יהיה שום ספק: אני כתבתי שאין להכניס דעות פולטיות לדיון אותן תוכן הערך, ואתה האשמת אותי בתגובה ברצון להכניס דעות פוליטיות לערכים. פשוט בזוי. אין מילים. המתעתקשיחה 15:37, 2 במרץ 2007 (IST)
אם תשים לב לא האשמתי אותך כך בתחילה, אלא כתבתי שאם אתה חושב שזו בכלל אופציה ואתה חושב שדעתנו צריכה להכנס, קרי, אולי אנחנו חשבנו ואתה מאמין שאחד מאיתנו (אני או הלל) רצה להכניס את דעתנו לערך זה חמור מאד ולא מוקבל עלי (כי בהחלט לא הייתה כוונה כזאת לא לי ולא להלל, ואין לי כל רצון שיאשימו אותי בהאשמות פרועות כאלה). בשלב מאורח יותר, אם תשים לב כתבת: "אכן חמור מאוד שאתה חושב שמותר להכניס לערך את העמדות הפוליטיות של כותבי הערך", עוד האשמה פרועה שלא ברורה מאיפה הבאת, ומכאן הדיון רק התחיל להתדרדר. בנוגע לזה שכתבתי "סיימתי" והמשכתי - נו באמת. כאשר זורקים שקרים לאוויר, קשה לעמוד מנגד וכאילו להסכים לזה בשתיקה ולכן הייתי חייב להגיב. אסף 15:42, 2 במרץ 2007 (IST).
בכל מקרה, אני מציע שנסיים את הדיון ונסכם בכך שהייתה אי-הבנה בין שנינו. אין לי כל רצון להמשיך בדיון הזה מעבר לכך. אם אתה מעוניין להמשיך, אני אסכים, אך חבל לי על הזמן של שנינו. אסף 15:46, 2 במרץ 2007 (IST).
אינני מונע ממך לעשות דבר. אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה, ובאותה מידה להפסיק לעשות את מה שאינך רוצה - כל זאת לפי צונך בלבד.
באשר אלי, אינני מאמין שנכון לכנות את מערכת הסקת המסקנות שהובילה אותך להאשים אותי בייחוד כוונות להכניס עמדות פוליטיות לערך לך ולהלל, כאשר כל שאמרתי הוא שהכנסת פוליטיקה לדף השיחה לא רלבנטית ולא תורמת להחלטה מה ראוי להכניס לערך, בשם "אי-הבנה". המתעתקשיחה 15:49, 2 במרץ 2007 (IST)
זכותך לחשוב כך, וזכותי לחשוב אחרת. הסכמתי לכך, על אף שקשה לי גם לקרוא להאשמה חסרת השחר שלך בשלב מאוחר יותר כ"אי-הבנה", אך לטעמי מיצינו את הדיון. מי שרוצה יסיק את המסקנות לבד. אסף 16:04, 2 במרץ 2007 (IST).
אין צורך לקרוא לה כך, כי אני לא טוען שהייתה זו אי-הבנה. אני הבנתי טוב מאוד את ההאשמה שלך (שלא נבעה, חלילה, מזדון, אלא מאי-הבנה), והגבתי באופן מתאים. כשיש חשש לאי-הבנה שואלים, לא פוצחים מיד בהאשמות "חמורות". כך לפחות חשבתי שיש לעשות. המתעתקשיחה 03:25, 4 במרץ 2007 (IST)

בערך הזה אנו עוסקים בקורות חייה של אסתרינה טרטמן. אין אנו טריבונל עממי שבא לשפוט אותה, ולכן אין צורך שנביא דוגמאות למעשים נוספים כשלה. לא באנו לטהר אותה ולא באנו להכפיש אותה - באנו לדווח את העובדות הקשורות בה. דוגמאות נוספות תמצאו כאן, בסעיף השני וכאן. שני המקורות הללו מביאים, שלא מרצונם, דוגמה נוספת לשבריריותה של האמת: משה ארנס מוצג בהם כמי שהתחזה לפרופסור, אך הוא אכן היה פרופסור משנה בטכניון, כדת וכדין, ולכותבים (וגם לקוראים) לא יזיק לקרוא את הערך פרופסור בוויקיפדיה העברית, כדי להבין את שורש הטעות. התייחסות לסוגיית זיוף תואר אקדמי נתתי בערך תואר אקדמי, והקפדתי לא לציין שמות - זו אנציקלופדיה, ולא אתר רכילות. דוד שי 15:03, 2 במרץ 2007 (IST)

אני מסכים בהחלט. אסף 15:04, 2 במרץ 2007 (IST).

שחזור[עריכת קוד מקור]

לא ניתנה שום הצדקה לשחזור שבוצע לעריכה שלי. השחזור הכניס מידע ששגוי על פי הקישור שהפסקה מציינת כמקור. יש לבטל את השחזור. המתעתקשיחה 15:05, 2 במרץ 2007 (IST)

עניתי למעלה ובכל מקרה, ניתנה הסיבה גם בתקציר ולא ברור מדוע אתה בוחר להתמקד בקישור אחד כמקור היחיד שקיים בעולם ומתעלם מכל מה שקרה מסביב. אסף 15:08, 2 במרץ 2007 (IST).
אתה מוזמן לתת קישור אחר. קראתי את מה שהפסקה מציינת כמקור ותיקנתי בהתאם.
לגבי 4 שעות העבודה - הדבר לא מוזכר בערך, ויש לו חשיבות לפסקה הנ"ל, מאחר והנושא צץ מחדש בהקשר הזה. המתעתקשיחה 15:11, 2 במרץ 2007 (IST)
אם תקרא את כל הערך ולא רק את השורה שמעניינת אותך, אולי תמצא את זה. הערך לא כל-כך ארוך. בכל מקרה, שכל אחד יעשה את הקישור בעצמו ולא צריך להכניס כל דבר תחת "ביקורת ציבורית". בנוגע לקישורים ולהתייחסות כאילו "ויתרה" על תפקידה (נו באמת) כנס לגוגל-ניוז ורשום "טרטמן" תמצא שם מספיק כתבות בנושא. בברכה, אסף 15:14, 2 במרץ 2007 (IST).
כתבתי לפני התנגשות עריכה: לא כתוב בשום מקום שמגבלת ארבע השעות חלה למשך שנה (כתוב שהיא שותקה למיטה למשך שנה, וזה דבר שונה לחלוטין). העניין אוזכר בתקשורת באותו הקשר כמו התארים האקדמיים לכאורה שלה, ולכן ראוי להופיע בערך באותו מקום.
מאחר ואתה רוצה לכתוב בערך משהו שאין לו מקור - עליך להביא את המקור. לא אני צריך לחפש הפרכות לו. המתעתקשיחה 15:17, 2 במרץ 2007 (IST)
אין לי ידע שיוכל לסייע לאחד מהצדדים, אך לפי כללי מלחמת עריכה הפעלתי הגנה על הערך. במקביל, פניתי לדוד שי וביקשתי את התערבותו. בברכה, ינבושד 15:12, 2 במרץ 2007 (IST).
תודה רבה. בכל מקרה, לא נראה לי שצריך הגנה ברגע שזה עוד בגבול של 2 שחזורים, אבל אולי כפעולת מנע לרגיעה זה חיובי. בברכה, אסף 15:16, 2 במרץ 2007 (IST).
הירידה לפרטים, בעניין 4 שעות עבודה ביום והפיצוי בגין התאונה, מיותרת (אף שהרושם הוא שהפרסום הראשון בעניינה, כאילו הוגבלה לכל חייה, שגוי). אנו עוסקים באסתרינה טרטמן, ולא בכשלונותיה והישגיה של התקשורת (יש קישור חיצוני מצוין, לאתר אומדיה, שמספר את כל עלילות התקשורת). לאחדים מכותבי ערך זה יש נטייה להאריך במקום שבו ניתן לקצר. דוד שי 15:12, 2 במרץ 2007 (IST)
היא אינה מיותרת מאחר והפסקה מדברת על הידיעות שצצו באמצעי התקשורת בעקבות הכוונה למנות את טרטמן לשרה, והתקשורת בחרה לרדת לפרטים הללו. המתעתקשיחה 15:51, 2 במרץ 2007 (IST)

הצביעות של החברה הישראלית[עריכת קוד מקור]

מה בנוגע לתואר השני השנוי במחלוקת של עדנה ארבל? (שופטת בית משפט העליון) והדוקטורט שאין לסטיב אדלר (נשיא בית הדין לעבודה) וזאב בוים, על זה אף אחד לא מדבר.

הצביעות קיימת בעולם לפחות מימי בית שני, אם לא קודם. אצל טרטמן היה רעש גדול, אצל האחרים רעשי משנה. לעניות דעתי יש בהחלט טעם לציין בערכים הרלוונטיים את פרשות התארים של קיימים (בציון מקורות כמובן), אבל בקצרה, כיוון שעובדתית ההשפעה המעשית הייתה קטנה, זאת בניגוד לטרטמן שהפסידה מינוי לשרה. ‏DGtal‏ 23:38, 25 באפריל 2007 (IDT) (חתימה באיחור...)
אנא חתום על הודעותיך בעזרת ארבעה סימני "~". מידע רלוונטי ומגובה במקורות הוא תמיד תוספת רצויה בויקיפדיה. קומולוסשיחה 22:51, 25 באפריל 2007 (IDT)

המשך[עריכת קוד מקור]

בהמשך לדבריך, האם העובדה שנעשה לה עוול, ואני משתמשת במלה עוול משום שאתה עצמך אומר שהיא הפסידה בעקבות כך את מינויה כשרה, ובמקרה שלה, בניגוד למקרים דומים אחרים כגון: זאב בוים, עדנה ארבל וסטיב אדלר שממשיכים לכהן בתפקידם, האם דווקא בשל העובדה שהיא נפגעה מההתלהמות התקשורתית יש להעצים את הפגיעה בה ולפרסם בפרטיה האישיים את הפרשייה המביכה הזו? לעניות דעתי, אם אתה עומד על כך שחשוב לציין את העובדות האלה בביוגרפיה שלה, הצדק מחייב להוסיף שתי הערות הוגנות: האחת, שהכל התברר כעורבא פרח והשניה, שיש גורמים ציבוריים נוספים שחטאו בחטאה ולגביהם לא היה פוצה פה ומצפצף. זו הגינות נדרשת מגוף שאמור לפרסם את פרטי אנשי הציבור באופן אובייקטיבי.

ראשית, לא מדובר לגמרי בעורבא פרח. הוכח שאין לה תואר שני, זאת בניגוד לטענתה הראשונית. ייתכן שמגיע לאדם להפסיד בגלל זה תפקיד שר וייתכן שלא, לא אני שופט (אציין שבתחומים שונים לשקר/לא לדייק בקו"ח אכן נחשב עוון כבד).
אני לא יודע אם את זה שאחרים נתפסו באקט דומה ולא נענשו צריך להזכיר דווקא פה (ואם כן, אז בהערת שוליים). אולי זה מתאים לערכים עליהם, לערך על צביעות, לערך על תקשורת ואו אולי בערך על קורות חיים. אין לי מושג. אשמח לדעה נוספת. ‏DGtal‏ 22:02, 26 באפריל 2007 (IDT)

ראשית, תודה על התייחסותך. לא ברור לי לאיזו דעה נוספת אתה מתכוון אך אני מסכימה אתך שהעניין שווה בדיקה. עם זאת יש כאן עובדה שאני חושבת שאסור להתעלם ממנה, ברגע שבפרטיה האישיים מוזכרים נושאים לגנאי זאת בניגוד לאחרים שבפרטיהם של אחרים שחטאו באותו חטא לא מופיעים פרטים אלה, מקנה לה חסרון על פניהם. זו כוונתי כשאני מדברת על הוגנות. אם ראוי לפרסם, ראוי לפרסם אצל כולם ואם לאו, אין להפלות אותה לרעה. זו עניות דעתי. הערה נוספת (ואולי אחרונה), לא ברור לי מדוע הוספתם קישורית לכתבה לפיה אין לה גם תואר ראשון, כתבה שבסופו של דבר התבררה כלא נכונה. לדעתי זה המשך של הרס תדמית. לעומת זאת, כתבות אחרות שביקרו את הצביעות של התקשורת אינן מוזכרות. אם אתם אכן שומרים על אובייקטיביות, אני תמהה מדוע מתעקשים להמשיך ולהציג אותה באור שלילי תוך התעלמות מעשייה חיובית שאני בטוחה שאפשר לזכות לזכותה.

אמינות ויקיפידיה[עריכת קוד מקור]

בויקיפדיה גלום פוטנציאל אדיר שיכול להניב תועלות רבות לציבור הקוראים ולעורכים כאחד. המנוף למימוש הפוטנציאל הוא אמינות. לצערי אתם מפספסים בנקודה הזאת. רבים מחבריי הזהירוני שלא להתבסס על נתונים המובאים באתרכם בהכנת עבודותיי ו/או הרצאותיי. כדי לאשש את דבריהם בחרתי להכנס לערך שאני בקיאה היטב בפרטים שלו, הערך: אסתרינה טרטמן. (לפני כ- 17 שנה בהיותה פעילה מתנדבת בנעמת היא פעלה רבות למעני ונתנה לי את הכוח לחזור לחיים ולא ארחיב את הדיבור בנושא. עשייתה קרבה מאוד בינינו ולמדתי להכירה מקרוב כולל את ביתה, משפחתה, חבריה, עשייתה וכ'). להפתעתי, מצאתי באתרכם דברים שלא היו ולא נבראו וכן אי דיוקים רבים. מתוך הכרותי עם אסתרינה והכרתי את אופיה הנוח וגישתה הידידותית והמסבירה פנים עצתי לכם, פנו אליה שתעדכן את אתרכם ואין לי ספק שתצאו נשכרים מכך. ברור לי שעצתי זו אינה ישימה במכלול לכל ערך בויקיפדיה אבל בערכים "פופולאריים" שהכניסות אליהם רבות ובפרט שמדובר באישי ציבור, מומלץ מאוד להתעדכן.

אדרבא ואדרבא, שויקיפדיה פתוחה לכל עדכון ומשתפרת בכל שעה ויום בדיוקה, מה שאי אפשר לומר על אנציקלופדיה מודפסת - שמיום שנדפסה הולכת ומתיישנת. ראי עצמך מוזמנת לערוך את הערך אודות גב' טרטמן ולשפרו ככל שתוכלי. אליבאבא 15:49, 16 במאי 2007 (IDT)
כמובן תוך הבאת אסמכתא לכל מידע הדורש אסמכתא. דוד שי 07:38, 17 במאי 2007 (IDT)

משוב מ-1 בספטמבר 2012[עריכת קוד מקור]

למה לא כותבים כאן שהיא התחתנה שוב לאחרונה?! 79.179.215.174 02:42, 2 בספטמבר 2012 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 03:05, 14 במאי 2013 (IDT)