שיחה:בחינת בגרות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ערך זה הופרד מהערך תעודת בגרות. למידע נוסף – דיונים שהיו בנושא, היסטוריית העריכות וכיו"ב ראו את הערך המקורי.

הנה מספר פרטים שרציתי להוסיף, אך אין לי מספיק מידע כדי לעשות זאת[עריכת קוד מקור]

ניסיתי לשאול בפורומים של משרד החינוך, אך לא ענו לי שם:

הדפסת שאלוני הבגרויות בדפוס דיגיטלי[עריכת קוד מקור]

מתי משרד החינוך עבר להדפסה בדפוס דיגיטלי (בעזרת מעבד תמלילים) של שאלוני הבגרות?

ראיתי פעם בגרות ישנה, שרואים שלא נכתבה במעבד תמלילים, בדומה לספרי לימוד שהופצו באותה תקופה. אני חושב שגם חלק מהשרטוטים היו כתובים בכתב יד.

האם גם מחברת הבחינה הייתה מודפסת פעם באותה צורה ועברה שינוי? אגב, מתי שינו לאחרונה את עיצוב המחברות כדי שייסרקו לפני שיגיעו לבודקים? ואיך נעשית הסריקה?

רשימת שאלונים[עריכת קוד מקור]

איפה אפשר למצוא את הרשימה המלאה של שאלוני בחינות הבגרות (מסתבר שיש 265 שאלונים) ושל שאלוני מה"ט שגם נערכים על ידי משרד החינוך?

(¯`gal´¯)‎ - שיחה 13:26, 6 בדצמבר 2012 (IST)

תוספות לערך[עריכת קוד מקור]

הנה ערכים בנושא בגרויות – חלק מן המידע שמופיע שם אינו קיים עדיין בערך: [3], [4], [5]

(¯`gal´¯)‎ - שיחה 14:25, 8 בינואר 2013 (IST)

נהלים והנחיות לבתי ספר[עריכת קוד מקור]

להלן מסמך המכיל מידע רב על החלק הטכני של הבחינות (מהצד של משרד החינוך): [6].

(¯`gal´¯)‎ - שיחה 19:39, 13 בינואר 2013 (IST)

נהלים מעודכנים יותר מופיעים כאן. ‏– rotemlissשיחה 20:37, 13 בינואר 2013 (IST)

שינוי נהלים?[עריכת קוד מקור]

שמעתי שכבר לא נותנים לשמור את השאלון ושעל המחברות מודבקות מראש המדבקות וניתנות לפי הקראת שמות (ואין מחברות עודפות, למי שנזקק לדפי כתיבה נוספים). גם נאמר לי שבנוסף לאיסור היציאה בחצי השעה הראשונה, נאסרת יציאה גם בחצי השעה האחרונה למי שלא הגיש, כלומר מתכוון לחזור. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 17:42, 12 במרץ 2013 (IST)

אין לשנות על פי שמועות. ‏– rotemlissשיחה 19:04, 12 במרץ 2013 (IST)
זה יותר התנסות אישית, אך מדובר בבחינות הנדסאים, כך שאני לא יודע מה מידת הדמיון לנהלים בבגרויות. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 18:11, 13 במרץ 2013 (IST)

חינוך גופני כמקצוע חובה[עריכת קוד מקור]

למה חינוך גופני לא נכלל ברשימה של מקצועות החובה (גם לפי משרד החינוך), למרות שחייבים להיבחן בחינוך גופני כדי לקבל תעודת בגרות? (¯`gal´¯)‎ - שיחה 22:20, 26 במרץ 2013 (IST)

כי הוא לא בחינת בגרות חיצונית, אלא ציון פנימי של בית הספר שמופיע בדף השמאלי של תעודת הבגרות. רק בדף הימני מופיעות תוצאות בחינות הבגרות החיצוניות, המשוקללות בממוצע באוניברסיטאות. בית הספר מחליט, על פי הנחיות משרד החינוך, כיצד לחשב את הציון בחינוך גופני ומהן הבחינות הנדרשות לשם כך. ‏– rotemlissשיחה 14:57, 29 במרץ 2013 (IDT)

הקלות לזכאים בבחינת בגרות ממוחשבת[עריכת קוד מקור]

בשלב זה התוכנה נותנת מענה רק לחלק מההקלות הרשמיות, ולכן פירטתי.Banurit4 - שיחה 10:59, 4 באוגוסט 2013 (IDT)

מיקודיות[עריכת קוד מקור]

בהמשך לדיון שהתנהל בתקצירי העריכה עם 200.124.242.99 (שיחה | תרומות | מונה): אנו כעת בשלב מעבר בין מיקודים למסמכי ההלימה. פורסמו מסמכי הלימה החל ממועד קיץ 2014 - המועד הבא. המועד הקרוב, מועד חורף 2014, ייערך על פי מיקוד - שיהיה זהה למיקוד של מועד קיץ 2013. לכן אין זה נכון להתייחס למיקודיות כאילו הן "יוצאות שבוע לאחר פרסום מסמכי ההלימה", כאילו זה כך לפחות שנה. זהו נושא חדש ויש להתייחס לשלב המעבר, ולא להשמיד את כל ההתייחסויות למיקוד כאילו עבר זמנן. לאחר שיתייצבו העניינים ויתבהר בדיוק מה עלה בגורלן של המיקודיות, מה כינויין החדש (אם יהיה כזה) ומה סדרי ההוצאה לאור החדשים שלהן - רק אז אפשר יהיה להעביר את כל ההתייחסויות ל"מיקוד" להיסטוריה. כרגע, זה מוקדם מדי, והמועד הראשון שייערך לפי מסמכי ההלימה יתחיל רק באפריל-מאי 2014.

כדאי מאוד להביא נתונים על מיקודיות חדשות שפורסמו - הן למועד חורף 2014, והן למועד קיץ 2014. האם המיקודיות למועד קיץ אכן פורסמו, כטענתך, שבוע לאחר פרסום מסמכי ההלימה באתר של כל מפמ"ר מקצוע - הרבה מאוד זמן (כמעט שנה) לפני מועד הבחינות הקרוב שבו יוחלו (קיץ 2014)?

יש לדון בדף השיחה ולא להמשיך במלחמת עריכה. ‏– rotemlissשיחה 22:42, 28 באוקטובר 2013 (IST)

חיבור עברי[עריכת קוד מקור]

לי זכור שבמסגרת המקצוע "הבעה עברית" נבחנו בשאלון אחד שנקרא "ידיעת הלשון והבעה" ובשאלון נוסף שנקרא "חיבור עברי" (שבו נדרשנו לכתוב רק חיבור אחד של 3-2 עמודים). זה לא קיים יותר? David1776 - שיחה 20:38, 2 במרץ 2014 (IST)

לא. תוכנית הלימודים התחלפה והיום יש שתי בחינות, "עברית א'" ו"עברית ב'". ‏– rotemlissשיחה 23:24, 2 במרץ 2014 (IST)
תודה. זה מעניין, מפני שדווקא בבחינה הפסיכומטרית הוסיפו מטלת כתיבה. כלומר, היום תלמיד תיכון נדרש רק למטלת הכתיבה הקצרה של עמוד-עמוד וחצי, שנותרה בבגרות. David1776 - שיחה 15:40, 3 במרץ 2014 (IST)

מאמר של משרד החינוך העתיק מידע מערך זה[עריכת קוד מקור]

פורסם מאמר באתר משרד החינוך שהשתמש במידע מערך זה (אגב, ללא ציון ויקיפדיה כמקור): [7] [8]. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 23:07, 1 בספטמבר 2014 (IDT)

רשימת כל הבגרויות[עריכת קוד מקור]

האם יש רשימה של כלל הבגרויות בכל המקצועות שניתן לעשות בישראל? למשל ריקוד, כימיה, אנגלית וכו'

הגשה לבגרות בקבוצה[עריכת קוד מקור]

נאמר לי שכדי שנבחן אינטרני יוכל לגשת עם "מגן" הוא חייב להירשם דרך ביה"ס ולהיות משובץ בקבוצה של נבחנים. כלומר אם הוא ניגש עצמאית אין לו מגן. האם זה נכון? האם בכלל נבחן אינטרני יכול בכלל לגשת עצמאית או שהוא חייב לגשת במסלול אקסטרני? אגב, ניתן לציין גם כאן שנהוג לגשת לבחינות אקסטרניות דרך מכינה. לגבי הרשמה לבחינה, נתקלתי במושג "מרב"ג". הנה הגדרתו: " מרב״ג הם ראשי תיבות של מרכז בחינות גמיש. תלמידים אשר איחרו את ההרשמה לבחינת הבגרות יכולים להירשם לבחינת הבגרות דרך המרב״ג. ההרשמה לבחינות הבגרות דרך המרב״ג מתבצעת יום לפני הבחינה ועלות ההרשמה גבוהה יותר מהרשמה רגילה." (¯`gal´¯)‎ - שיחה 17:39, 19 ביולי 2015 (IDT)

 1. נבחן אינטרני שהוא תלמיד בית ספר (עד מועד ב' במתמטיקה ובאנגלית שבסוף כיתה י"ב, כולל), ילמד את החומר בבית ספרו וייגש עם ציון הגשה. הוא אינו יכול לגשת למקצועות שאינם נלמדים בבית ספרו, כי הוא חייב לקבל ציון הגשה.
 2. נבחן אינטרני שהוא בוגר בית ספר, יירשם בבית הספר וייגש ללא ציון הגשה. הוא אינו יכול לקבל ציון הגשה. ההרשמה וההיבחנות הן עצמאיות.
 3. נבחן אקסטרני (שפירושו - מי שפתח תיק אקסטרני) ייגש תמיד ללא ציון הגשה. ההרשמה וההיבחנות הן עצמאיות.
נבחנים אינטרנים שהם בוגרי בית ספר, ונבחנים אקסטרניים, רשאים ללמוד את החומר בכל דרך שיירצו - מכוני הכנה לבגרויות, מכינות קדם-אקדמיות, שיעורים פרטיים, או עצמאית. אם מציינים על משהו שהוא "נהוג", צריך להביא מקור עם נתונים מספריים.
מרב"ג מאפשר לנבחנים אינטרניים שהם בוגרי בתי ספר, וכן לנבחנים אקסטרניים, להיבחן בבחינה מסוימת גם אם איחרו את מועד ההרשמה אליה. הוא אינו מיועד לתלמידי בית ספר אינטרניים (והם גם אינם משלמים עבור בחינות). ‏– rotemlissשיחה 22:54, 19 ביולי 2015 (IDT)

חסר ערך נפרד רק על הבגרות במתמטיקה[עריכת קוד מקור]

לדעתי ממש חסר ערך שיתמקד ספציפית בבגרות במתמטיקה (מדברים עליה הרי ממש הרבה בשיח הכללי), ואפילו בערך הזה היא לא זכתה להרחבה בכלל... אפשר לשים בערך: נימוקים בעד ונגד שהיא תהיה קלה/ קשה יותר, סקירה על חומרים שונים שנוספו ושהוסרו לאורך השנים ועל החומרים שבד"כ מורידים במיקוד, על חומרים נוספים, ועל הדיון האם באמת החומר בבגרות במתמטיקה רלוונטי למי שממשיך אח"כ במתמטיקה באוניברסיטה, או רק למי שבהנדסה (כמתמטיקאי, אני אישית מאמין באפשרות השנייה). 213.8.204.39 21:00, 17 במאי 2016 (IDT)

היסטוריה של בחינות הבגרות[עריכת קוד מקור]

מתי הוחלט על הבחינה הסטנדרטית "הבגרות" ומתי קיבלה תעודת הבגרות מעמד בכניסה לאוניברסיטאות? מתי התקיימה הבחינה הראשונה? למה הוחלט לקרוא לה כך? האם מבוססת על בחינה אחרת מקבילה בעולם (כמו ה GED האמריקאי, הרי ידוע שהפסיכומטרי מבוסס על ה SAT)? (¯`gal´¯)‎ - שיחה 17:06, 7 ביולי 2016 (IDT)

תוספת מידע[עריכת קוד מקור]

אפשר להוסיף את השפות בהן ניתן להיבחן (כשפת האם של הנבחן) ורשימת השפות הזרות שניתן ללמוד ולהיבחן עליהן בבגרות. כמו כן, בעניין מקצועות חובה במגזרים השונים מצאתי את המסמך הזה שמדבר על המגזר הערבי והדרוזי: [9]. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 20:30, 8 ביולי 2016 (IDT)

תקלות[עריכת קוד מקור]

מספר נקודות

 • מספרי השאלונים במתמטיקה השתנו שוב, כבר אין שני שאלונים בלשון ואולי יש עוד שינויים, נראה לי שהערך לא נערך על מנת להתעדכן בתכנית החדשה (של שי פירון - 30 70)
 • יש קישורים שבורים (הערות שוליים 4, 21, 22)
 • הערת שוליים 17 לא נכונה (כפי שכתוב בקישור)
 • בסעיף מניעת זיופים והדלפות לא ברור איך חלק מהדברים (4 הנקודות הראשונות) באמת תורמים למניעת הדלפות, אולי כדאי להוסיף (אם זה נכון, אני כותב כאן רק את השערותיי) שסיכות כאלה קשות להשגה, דפים בגדלים האלה לא זמינים לרכישה וכו'.
 • כתוב "הארכת זמן (על פי הצורך, ועד 25% מזמן הבחינה המקורי)" וזה לא נכון, יש גם תוספת זמן של 50 אחוז מזמן הבחינה המקורי.
 • כתוב על בחינת המתכונת אבל היא לא בחינה בגדר חובה מבחינת משרד החינוך ולא כל בתי הספר מקיימים אותה. לכן היא גם לא יכולה להוות תפקיד של הציון השנתי ("להכין את התלמיד לבחינת הבגרות על ידי בחינה דומה." לא נכון כי לא חייבת להיות בחינה פנימית דומה כהכנה).
 • יש עוד התאמות שלא נכתבו, כאמור גם יש 50%, יש גם הקלדה על מחשב (כחלופה לשעתוק - גם לרוב עקב כתב יד לא ברור) ואני חושב שיש עוד התאמות.
 • הפסקה "ההתנהלות בבחינת בגרות" נראית כמו גוש טקסט נורא ואיום, מרפרוף בה היא לא ממש מובנת ואולי כדאי לחלק אותה לפסקאות או//ו להשמיט חלק מהמידע.
 • לפי מיטב הבנתי הפסקה שמתחילה ב"נבחן הרוצה לשפר את ציונו בשאלון שכבר ניגש אליו " לא בהכרח נכונה, הנושא לא ממש מובן ולפי דעתי דרוש מקור לדברים אלו. זה לא נראה לי נכון כי יש מועד ב שבו נעשה הדבר הזה כבר, לפי השערתי (ואין לי מקור מידע או נסיון), הציון הקודם נמחק והציון האחרון "דורס" אותו, גם אם הוא נמוך ממנו.

Polikdir - שיחה 02:02, 16 ביולי 2016 (IDT)

 • לדעתי בעניין מקצועות החובה צריך בכלל להסיר את מספרי השאלון - זה נתון שלא תורם לאף אחד. לדעתי צריך לעשות טבלה אחת של כל המקצועות, שתגיד על עניין החלוקה של המקצוע לשאלונים וגם אז במינימליות (נניח באנגלית יירשם רק שם השאלון ולא הקוד), ויסומן איזה מגזרים ניגשים לזה ובכמה יחידות מחויבים, אפשר ע"י סימון צבע ומקרא. הבעיה שלא נמצא באינטרנט בצורה מסודרת פירוט של כל המגזרים והמקצועות. פירוט לגבי השיטה הישנה צריך להופיע רק בתוך ערך משני שעוסק בבחינה הספציפית.
 • בעיניין הזיופים וההדלפות, אלה מנגנונים של משרד החינוך והמדפיס הממשלתי שמופעלים על אותם שאלונים, כך שיש סיבה העומדת מאחורי זה, והיא לא תמיד ברורה. טענת לגבי הסעיף הראשון, זה עניין של אבטחת מידע - למדפיס פרטי יהיה אינטרס למכור את השאלות, או שגורם במפעל שתהיה לו גישה לקובץ יבחר להדליף אותו בתמורה לכסף. במדפיס הממשלתי ננקטים אמצעי אבטחה וסודיות, כי כלל השירותים שהם נותנים הם תחת סיווג כלשהו.
 • לגבי ההתאמות, תוכל להביא רשימה מעודכנת?
 • בד"כ כן נערכת בחינת מתכונת, כי בית הספר כן רוצה להכין את התלמידים לסגנון הבחינה (זה כבר נתון לביקורת לגבי מטרת הבגרות, האם הוא באמת מקנה ידע, או רק מאלץ לזכור דברים בע"פ ולא מעודד חשיבה עצמאית ויצירתית, ולמעשה הופך את תפקיד ביה"ס למפעל ציונים שדואג בעיקר לסטטיסטיקות שלו), וזה רק אחת מהסיבות שצוינו לגבי ה"מגן". בעיקרון הוא אמור לייצג את רמת הידע הכללית של התלמיד ולדאוג שהתלמיד ישקיע גם במהלך השנה ולא רק לקראת הבגרות.
 • תצטרך לפרט יותר לגבי הבעייתיות במבנה של הפסקה אם תרצה שתשונה כראוי לפי דעתך.
 • עד כמה שידוע לי שנבחנים מספר פעמים באותו שאלון (בעל אותו קוד), תמיד ילקח הציון הגבוה ביותר שקיבל, אך במקרה בו נפסלה בחינה, הציון נמחק. אם ייבחן שוב, יילקח הציון הגבוה ביותר מבין אלו שנבחן לאחר הפסילה.

(¯`gal´¯)‎ - שיחה 16:51, 15 ביולי 2016 (IDT)

 • בנוגע למחיקת מספרי השאלונים, אני מסכים.
 • בנוגע לזיופים וההדלפות, בנושא המדפיס הממשלתי העלת השערה טובה ואולי כדאי לכתוב את זה. בנוגע לשאר הסעיפים - אם עושים משהו לכל השאלונים זה לא בהכרח מצביע על כך שזו שיטה למניעת זיופים(סיכות אומגה כשלעצמן לא מונעת זיופים או הלדפות). אני חושב שכדאי לנמק ואם אין נימוק מתאים כדאי למחוק כי זה באמת לא קשור (בינתיים) לזיופים והדלפות אלא רק לנראות הפיזית של המבחן (אולי זה רלוונטי לערך אבל לא תחת הכותרת הקיימת במצב זה).
 • יש כאן רשימה של הקלות. למרות שאני לא יודע עד כמה היא מדויקת ומעודכנת, היא נראית עדכנית יותר מזו שקיימת בדף זה.
 • כדאי להוסיף את זה שלרוב מתקיימת מתכונת (ולא תמיד שכן זו לא דרישה (או בכלל מושג) של משרד החינוך). אבל הטענה שחלק ממטרת הציון השנתי (ההגשה) (שהוא ציון בגדר חובה מטעם משרד החינוך והוא זה שהגה את המושג הזה) היא להכין את התלמיד בעזרת בחינת המתכונת (בחינה פרטית שכל בית ספר מחליט האם לקיימה והיא לחלוטין לא אחת ממטרות הציון השנתי), תמוהה ביותר. מעבר לכך, החלק הזה של הפסקה תמוה מאוד, "לציון ההגשה 3 מטרות:" מי אמר? זה עובדתי? משרד החינוך פרסם את מטרות הציון? בנוסף, תוכן הרשימה מוזר - מעבר לאי ההגיוניות של סעיף בחינת המתכונת, מבחינה לוגית לא הגיוני שהמטרה של הציון השנתי תהיה המתכונת (מטרה - מתכונת, דרך/פתרון - ציון שנתי). אין שום קשר בין הדברים וזה נראה כאילו מישהו ממש השתוקק למלא את הבולטים. סעיף נוסף ברשימה מוזרה זו מתחיל ב "להראות..." להראות למי? הפועל לא קשור וזו לחלוטין לא מטרת הציון השנתי. מי עתיד לראות את רמת התלמיד בלימודיו בבית הספר דרך הציון השנתי? ודאי שאף אחד.
 • קיימת בפסקה זו גם חזרה - "מהווה כמעט תמיד 50% מציונו הסופי בשאלון", "ציון הבחינה משוקלל עם הציון הבית־ספרי (לרוב כממוצע) לשם חישוב הציון הסופי בשאלון". זה גם לא נכון יותר לפי מיטב הבנתי מאז שיטתו של שי פירון (30-70).
 • ניסוחים מוזרים מאוד גם בפסקה זו - "ציון הבחינה משוקלל עם הציון הבית־ספרי (לרוב כממוצע) לשם חישוב הציון הסופי בשאלון ומחויב להיות בעל ציון הגשה כדי להיבחן, שמשמש בתעודת הבגרות". מה זה אומר? שמשמש בתעודת הבגרות? משמש מה? מי משמש?
 • הפסקה מבולגנת ועוברים בה משקלול הציון אל מטרותיו אל השקלול אל הציון הסופי אל מתן הציון. מוצג מושג ורק לאחר מספר שורות הוא מוסבר (ללא שום סיבה הגיונית, כדאי שזה יהיה ההפף).
 • בנוגע לפסקה שהזכרתי כבעייתית (ההתנהלות בבחינת בגרות), היא לא מחולקת לפסקאות ומכילה מידע לא קריטי בעיני כמו איך מסמנים טיוטה, מכמה גליונות מורכבת מחברת הבחינה וכו'. קיימים גם נתונים טריויאלים שנראים חסרי חשיבות - הנבחן מקבל את השאלון ואסור לדבר או להעביר פתקים (אלא מה, מדובר במבחן). בכל מקרה, גם אם תחלוק עליי ותטען שמדובר בתוכן חשוב, הוא ממש לא קריא וכדאי לחלק לפסקאות. בפסקה זו גם קיים פירוט של ההקלות ולפי דעתי ראוי שתהיה להקלות פסקה נפרדת.
 • האזכור של הבחנות בחו"ל סביר אבל לאחר מכן האזכור של האוניברסיטה הפתוחה ואיך נבחנים מטעמה בחו"ל ממש ממש לא קשור. כדאי למחוק לחלוטין או למחוק ולהוסיף בסוגריים "(האוניברסיטה הפתוחה מנהלת מבחנים בחו"ל במתכונת דומה)" או משהו בסגנון הזה. זה נראה ממש לא קשור לערך ולא רלוונטי.
 • בפסקה של בעלי תפקידים יש דברים מוזרים, מדוע הפירוט של בולט אחד מופיע פסקה מתחתיו ולא מיד אחריו (כשמקף מפריד בין התקפיד לבין הפירוט)?. כתוב שלאחר סיום הבחינה יש עוד תפקידים: מעריך, מעריך בכיר וסריקת המחברות. סריקת המחברות היא ללא ספק לא תפקיד אלא משימה לביצוע.
 • יש לך מקור לכך שהציון המקסימלי נשמר? (אין לי מקור שסותר את זה פשוט הבנתי שזו מטרת מועד ב, יש (בחלק מהמקצועות) נסיון שני יחיד) לפי דעתי דרוש מקור.
 • כל הערך נראה לא משהו, הוא מאורגן באופן מוזר, כתוב כלאחר יד ויש בו אי דיוקים רבים ומידע לא רלוונטי. לפי דעתי צריך לעשות בו עבודה רצינית (אשמח לתרום אבל אני משער שיש שיחלקו עליי אז אני לא מתחיל בעריכה).

Polikdir - שיחה 02:02, 16 ביולי 2016 (IDT)

מקורות מידע[עריכת קוד מקור]

העברת השאלונים לבתיה"ס - נהלים ושיטות שונות - [10] ממלאי תפקיד בעת קיום הבחינות (מעודכן) - [11] מועדי ב' - [12] טוהר הבחינות - [13] [14] (¯`gal´¯)‎ - שיחה 13:47, 16 ביולי 2016 (IDT)

לא הבנתי מה פשר הפסקה הזו, אם זה מגבה נתונים שכתובים בערך כדאי להוסיף את זה בהערות שוליים. אם אלו נתונים חדשים אולי תתקן את הערך ותוסיף אותם אליו או שלפחות תבקש ממישהו לעשות כן. לא מובן מה הקישורים האלו מהווים. האם וואלה זה מקור מידע שמתאים לויקיפדיה? (מה בנוגע למה שכתבתי בפסקה מעל זו?) :Polikdir - שיחה 21:29, 16 ביולי 2016 (IDT)
אלה מקורות מידע להוספת מידע לערך, לא גיבוי למה שכבר נכתב. התחלתי בסידור הערך בהקשר להערות שלך (פסקת ההתנהלות בבחינה), אך לא הבנתי למה אתה לא מעוניין גם לערוך בעצמך. לגבי בעלי תפקידים חשבתי להשמיט את "טרום הבחינה" ו"סיום הבחינה" ולסדר כך שפסקת "תהליך כתיבת השאלון" יופיע לפניה ו"בדיקת הבחינות וערעור" אחריה, ורק להדגיש את הגופן בשמות של בעלי תפקידים. זה יהפוך את זה למעט יותר נקי. אפשר גם בטענה לחוסר הסידור בתוך הפסקה (מבחינת תתי פסקאות והזחות) להפוך את זה לטבלה קצרה, אבל אני לא בטוח שזה יראה כך יותר מסודר. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 19:25, 18 ביולי 2016 (IDT)

כלל אין לי בעיה לערוך, כתבתי זאת גם בפסקה הקודמת :). חשבתי שעשויות להתעורר מחלוקות על דברי ולכן כתבתי כאן קודם. אתחיל לערוך בקרוב. Polikdir - שיחה 19:40, 18 ביולי 2016 (IDT)

מקצועות חובה - טיוטה[עריכת קוד מקור]

מקצוע 2 יח"ל 3 יח"ל 4 יח"ל 5 יח"ל
מתמטיקה 801 802 803 804 805 806 807
חובה
אנגלית A B C C D E E F G
חובה
עברית: הבנה, הבעה ולשון הבעה עברית חלק א חלק ב עברית לנבחנים דרוזים
חובה
עברית לנבחנים ערבים
היסטוריה חלק א חלק ב השלמה ל־5
היסטוריה לנבחנים דרוזים
(2 יח"ל + 1 יח"ל מורשת דרוזית)
חובה
היסטוריה לנבחנים ערבים
ספרות חובה
השלמה ל־5
לשון וספרות ערבית
תנ"ך חובה
אזרחות חובה
אזרחות לנבחנים ערבים ודרוזים
יהדותמגזר חרדי נבחנים חרדים
(כהמרה משאלון ספרות)

מגזר כללי מגזר חרדי מגזר ערבי מגזר דרוזי

עדיין נדרשת עבודה ותיקון לגבי המידע, כרגע זה מבוסס על מה שנמצא כרגע בפסקת "מקצועות חובה" ובמסמך [15] לגבי המגזר הערבי והדרוזי. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 22:16, 20 ביולי 2016 (IDT)

כרגע מצאתי את המסמך הזה: [16] [17] שנמצא בו סעיף "כללי הזכאות לתעודת בגרות" המחולק לפי המגזרים השונים. רק האם זה זהה למסלול האינטרני? (¯`gal´¯)‎ - שיחה 15:06, 21 ביולי 2016 (IDT)
[18] [19] (¯`gal´¯)‎ - שיחה 19:52, 22 ביולי 2016 (IDT)
חשבתי על הוספת החלוקה של המשקל של שאלונים באותו מקצוע על הציון הסופי. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 17:25, 30 ביולי 2016 (IDT)

נהלי אבטחה בהעברת שאלונים[עריכת קוד מקור]

הייתה כתבה בנושא בחדשות 2: היערכות שיא לבגרות במתמטיקה. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 21:22, 21 ביוני 2017 (IDT)

[20] (¯`gal´¯) - שיחה 18:47, 18 באוגוסט 2017 (IDT)

מקורות[עריכת קוד מקור]

(¯`gal´¯)‎ - שיחה 17:59, 21 ביולי 2017 (IDT)

[28] [29] [30] [31] [32] (¯`gal´¯) - שיחה 21:54, 29 באפריל 2018 (IDT)

[33] [34] [35] (¯`gal´¯) - שיחה 14:04, 28 באוגוסט 2018 (IDT)
[36] [37] (¯`gal´¯) - שיחה 12:50, 31 באוגוסט 2018 (IDT)
[38] (¯`gal´¯) - שיחה 10:53, 29 בינואר 2019 (IST)

תהליך פתיחת תיק נבחן אקסטרני[עריכת קוד מקור]

לצורך פתיחת התיק, על הנבחן לגשת לשלוחת הבחינות עם: תעודת זהות, דמי פתיחת תיק הנבחן ושתי תמונות דרכון. במקום ימלא התלמיד "שאלון למועמד לבחינות החיצוניות". בעת פתיחת התיק יקבל הנבחן אישור על פתיחת התיק, חוברת "תקנון ותדריך לנבחן החיצון" ושוברי הרשמה לכל המקצועות שבחר. 

[39] [40] האם נדרש לציין זאת בערך? בפסקה "מקום וזמן בחינת הבגרות" מדובר על ההבדלים בין סוגי הנבחנים. (¯`gal´¯) - שיחה 16:35, 23 בספטמבר 2017 (IDT)

מיקוד[עריכת קוד מקור]

האם יש מיקוד בתחילת השנה ואחד נוסף לקראת תקופת הבגרויות (או ששיטה זו הייתה נהוגה) או שהשיטה בה ניתן המיקוד לקראת תקופת הבגרויות הוחלף במיקוד בתחילת שנה? (¯`gal´¯) - שיחה 15:47, 3 בינואר 2019 (IST)

קבצים מוויקישיתוף שנמצאים בשימוש בדף מועמדים למחיקה[עריכת קוד מקור]

קבצים מוויקישיתוף שבשימוש בדף זה הועמדו למחיקה:

להשתתפות בדיון המחיקה יש לעיין בדף הצעת המחיקה. —Community Tech bot - שיחה 22:09, 20 במאי 2019 (IDT)

שינויים במדיניות[עריכת קוד מקור]

 • מקומות הישיבה נקבעים מראש
 • מחברת הבחינה מכילה נספח עבור שאלונים רב ברירתיים. (¯`gal´¯) - שיחה 00:40, 27 במאי 2019 (IDT)
המחברת מכילה 19 גליונות כתיבה, העמוד ה-20 הוא הנספח. (¯`gal´¯) - שיחה 17:33, 6 ביוני 2019 (IDT)