שיחה:בי בי קינג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

זקוק להמשך יידוע פרטים, רצוי לדלותם משפות אחרות - אנגלית. ולהוסיף תמונה בהתאם.

היי, מקווה שעזרתי קצת ל"השמין" את הערך הזה. בי בי קינג הוא יוצר שחשוב לי. מעוניין ל"השמין" עוד ערכים שקשורים בבלוז ובמויזקאים דומים.

מקור שם הבמה..[עריכת קוד מקור]

אליבא דקינג עצמו באחד מהראיונות שנתן. מקור הכינוי הוא באחת ההופעות הראשונות כנער. הוא אמור היה לעלות להופעה ולא היה נוכח קרוב לבמה..ואז שאל הכרוז : WHERE IS THE BLACK BOY KING וכך נוצר הקיצור B B KING

בי בי קינג בישראל[עריכת קוד מקור]

ביבי קינג הופיע בישראל בשנת 1971 לאחר הופעות בלונדון. במהלך הביקור שלו בישראל הוא סייר בים המלח ובעת שיצא ממכוניתו נפל ושבר את פרק כף ידו השמאלית. למרות הפציעה הופיע בי בי קינג באותו ערב באולם קולנוע אואזיס ברמת גן (שהיה אז אולם חדש עם במה ענקית ואקוסטיקה מצויינת). הוא הגיע באיחור עם רצועת גבס על כף ידו חתוכה בצורה כזו שתאפשר לו לנגן. קינג הופיע עם הרכב גדול של נגנים וההופעה היתה ברמה גבוהה מאד. (בי. בי. קינג הופיע בישראל פעם אחת גם לפני 1971 אך אין תיעוד ידוע להופעה זו) 79.181.202.147 08:28, 7 בנובמבר 2011 (IST)

ר' גם מאמר במומה: "ב-1970 ביטנסקי אירגן ערבי השמעת מוסיקת רוק חדישה ואלטרנטיבית במסגרת שנקראה "צלילי מחתרת". היום זה נשמע כמעט לא הגיוני, אבל אז היו מתכנסים עשרות צעירים במועדון קטן (מועדון "המרתף" של מוני יקים בתל אביב) ומאזינים יחד לתקליטים חדשים. בראשית שנות ה-70 התרחבה פעילות "צלילי מחתרת", עברה למועדון "ברברים" וכללה גם ג'ם סשנים עם בי.בי.קינג, שלמה מזרחי, יצחק קלפטר, מישה סגל, חיים רומנו ואחרים.". Tzafrir - שיחה 11:41, 3 ביוני 2015 (IDT)

לעניות דעתי בי בי קינג הופיע בנובמבר 1982 בהבימה (יתכן חודש דצמבר)אני הייתי בהופעה והיא היתה פיצוץ אמיתי. אני מצטרף להערה זו. בי בי קינג הופיע בהבימה או בהיכל התרבות. הייתי בהופעה והיא היתה בלתי נשכחת. באוח לא באואזיס ברמת גן.

הופעות בישראל[עריכת קוד מקור]

בי בי קינג הופיע בישראל גם ב-1996 82.166.152.130 17:58, 27 במרץ 2013 (IST)