שיחה:בנימין נתניהו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


נסיבות נישואיו לשרה[עריכת קוד מקור]

הוספתי לפרק על חייו אישיים איזכור לנסיבות נישואיו עם שרה:

בראיון שנתנו בני הזוג ב-1997 סיפר נתניהו ש "ממש מתחילת ההיכרות בינינו רציתי ילד משרה", אולם בכתבה מאותה שנה מצוטטים ידידים אלמונים שטוענים שבני הזוג נפרדו והחליטו להתחתן רק לאחר ששרה הודיע לו על הריונה עם יאיר. [1]
  1. ^ שלומית טבת וכרמית גיא, קשר משפחתי, באתר העין השביעית, 1 בדצמבר 1997

Eladti שיחזר את העריכה שלי, וגם עריכה דומה של XX-59-40 בנימוקים "הצהוב היום צהוב מאוד" ו"גיא פינס משדר ב-19:00 בערוץ 2"/ לדעתי זו לא סתם רכילות. יש לזה חשיבות בערך על נתניהו. המקור הוא גם לא רכילותי. זה כתבה מ"העין השביעית" שאחת הכותבות שלה היא כרמית גיא. זה גם מתאים לכך שהם התחתנו ב 1991, ויאיר נולד כבר ביולי אותה שנה.

ואם אנחנו מזכירים את הרומנים של לוי אשכול, גולדה מאיר, זלמן שז"ר, את הבת מחוץ לנישואין של מישאל חשין, ואת הבת שנולדה לאלברט איינשטיין ולמילבה מאריץ' לפני שהם נשאו, אז אני לא רואה סיבה שלא להזכירא בקצרה גם את הנסיבות בהן ראש הממשלה ורעייתו נישאו. eman שיחה 02:20, 25 בספטמבר 2017 (IDT)

מסכים לגמרי עם הצורך להתייחס לכך שהחתונה התרחשה כששרה הייתה בהריון (אגב, הם התחתנו במרץ והלידה הייתה ביולי). כמו כן, עדיין סבור כפי שהצעתי בדיון שנקטע למעלה כי יש לציין את הרומן מחוץ לנישואים של ביבי בחלק הדן בחייו האישיים ונישואיו. --Itai leshem - שיחה 03:02, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
מסכים עם eman ועם Itai leshem. עורך-בורוכוב - שיחה 04:40, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
זהו פרט חסר חשיבות. דוד שי - שיחה 06:25, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
נשאיר משהו לצהובונים. אני מתנגד לתוספת הזאת. גילגמש שיחה 06:42, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
Eman, למה אתה מספר רק חצי סיפור? (אני יודע שסלקטיביות היא עניין קבוע אצלך, אבל בכל זאת...)
כשפרסמת את הדברים בשיחה:יאיר נתניהו חוץ מהתגובה שלי זכית לקבל גם את התגובות: ""אני פשוט לא מאמין שהצעת להכניס את הרכילות הזולה ביותר לויקיפדיה"" (אגלי טל), ""ש כמובן גם לציין האם הגברת נתניהו סבלה מבחילת בוקר"" (Botend, ""חבר'ה, אתם באמת מתדרדרים פה. זה צהוב ברמה של צהבת"" (TZivyA) ו""בשלב זה האזכורים בדף השיחה כאן הם הרבה יותר מהנדרש"" (HLron), כך שלהציג את הדברים כאילו המצב היה ויכוח ביני ובין 2 עורכים הוא לא מדוייק (בלשון המעטה).
אחרי שעסקנו בפרוצדורות נעבור לדברים עצמם - יש לי המון כבוד לעין השביעית, אבל בסופו של דבר גם הוא עיתון (יותר איכותי מישראל היום, אבל עדיין עיתון) ולא ז'ורנל למאמרים בהיסטוריה שעוברים ביקורת עמיתים. כתבה בעיתון שבה מתפרסמות שמועות וספקולציות בעילום שם בעלות אופי צהבהב, אין מקומה באנציקלופדיה. אם המקורות בערכים השונים שציינת הם רק מדורי רכילות של עיתונים, הרי שיש להסיר אותם.
ונקודה אחרונה - גם בחברה הישראלית, השמרנית מאד בכל הנוגע לתא המשפחתי, יש הבדל גדול בין היחס לילד הנולד מחוץ למערכת היחסים כשמדובר על בן/בת זוג אחרים מבן/בת הזוג הקבועים (מה שמכונה "בגידה") ובין ילד המשותף לבני הזוג, שנולד לפני שנישאו כדת משה וישראל.בעוד הראשון נתפס כלא-לא מוחלט, השני נתפס כלגיטימי. Eladti - שיחה 07:08, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
האייטם שעמנואל תיאר מתאים לגיא פינס ולא לערך אנציקלופדי. יורי - שיחה 07:17, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
אז אתה גם בעד להוריד את האיזכור ביהודה על סיפור תמר שהיתה נשואה לבנו, ואחרי שמת, ובניו האחרים סירבו לייבמה, התחזתה לזונה והרתה מיהודה? eman שיחה 08:35, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
אתה לא באמת השוואת עכשיו בין סיפור מקראי לרכילות מודרנית, נכון? יורי - שיחה 08:39, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
כאמור לדעתי זה הרבה מעבר לרכילות. והדברים ברי השוואה (למרות שבמקרה המקראי מדובר כנראה על אגדה, אבל היא מראה על זה שסיטואציה כזו היא חשובה). eman שיחה 08:41, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
eman, אם אתה מוצא דמיון כלשהו בין סיפור יהודה ותמר (אשת ער) לסיפור בנימין ושרה נתניהו, זה סימן שוויקיפדיה נכשלה כליל בהנגשת הסיפור המקראי לקורא בן זמננו, ולכן ויקיפדיה היא אנציקלופדיה שכל אחד יכול לכתוב, אבל רק מעטים יכולים לקרוא. דוד שי - שיחה 20:34, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
לא ברור מה בדברים בדף השיחה ההוא מתייחסים לחשיבות בכלל, ובחשיבות בערך ההוא, שמלכתחילה גם אני הסתייגתי ממנה. נשים הפניה שם לדיון פה.
ולגופו של עניין, יש פה מעבר לעניין של עיתוי הכניסה להריון. יש שאלה של האם בכלל הם היו מתחתנים אילולי הכניסה להריון. גם לאור מה שכתוב, וגם לאור זה שתוך פחות משנתים היתה את "פרשת הקלטת", זו שאלה שראויה לאזכור קצר בערך הזה (וכנראה גם בערך על שרה), כפי שהצעתי. eman שיחה 08:13, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
אנציקלופדיה עוסקת במה שקרה ולא במה שאולי יכול היה לקרות. Eladti - שיחה 08:53, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
אנחנו מדברים פה על דבר שקרה, ושמעבר לזה זו אולי סיבה לדבר שקרה ומוזכר בערך. eman שיחה 08:55, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
הדבר שקרה כבר מוזכר בערך (החתונה), ה"אולי סיבה לדבר שקרה" - אין לו מקום בערך, לפחות לפי רוב המגיבים (בעצם כולם חוץ ממך) Eladti - שיחה 09:08, 25 בספטמבר 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אם יש לנו טיפת כבוד עצמי, ויקיפדיה לא תעסוק בשאלה למה נישא פלוני לפלונית על בסיס שמועות מרושעות ולא תעסוק בחייהם האינטימיים. זה מבחיל. בברכה אגלי טל - שיחה 10:04, 25 בספטמבר 2017 (IDT)

מסכים עם אלעד. עמנואל, לדעתי היית מתנגד לאזכור דברים כאלה אם היה מדובר באנשים אחרים. נרו יאירשיחה • ה' בתשרי ה'תשע"ח • 10:15, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
אני לא חשבתי שצריך להזכיר את ההיריון כסיבה לנישואין אלא כעובדה ברורה וידועה שהתרחשה לפני החתונה. משהו בסגנון "בסוף שנת 1990 הרתה שרה לביבי והם התחתנו במרץ 1991". השימוש שלכם במילה רכילות כתאור גנאי לעובדה הזאת ממש לא במקום. אין כאן כל רכילות אלא עובדה ברורה שאף זכתה להתייחסות בתקשורת על ידי המשפחה. אותו כנ"ל לגבי הבגידה המתוקשרת של ביבי בשרה לאחר מכן, שוב לא רכילות הרי שמענו על כך מפי הסוס עצמו. --Itai leshem - שיחה 14:26, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
ושוב דחפת את עמדתך בנושא שאתה מעוניין בו, שכבר מוצה מזמן. כאן מדובר בשאלה אחרת. נרו יאירשיחה • ה' בתשרי ה'תשע"ח • 15:00, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
כנראה לא קיבלתי את הפקס עם האישור הרשמי שהנושא מוצה. הוא רחוק ממיצוי מבחינתי שכן אין כל דרך להצדיק את הסתרת הבגידה הפומבית של נתניהו מציבור קוראי האנציקלופדיה.--Itai leshem - שיחה 15:23, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
עושה רושם שמבחינתך עד שלא תתקבל דעתך הנושא לא ימוצה לעולם. מה לעשות, הרוב חושב אחרת. נרו יאירשיחה • ה' בתשרי ה'תשע"ח • 15:35, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
אנחנו לא יודעים מתי בדיוק היא נכנסה להריון, אבל כן מתי יאיר נולד. חיפשתי גם מתי אבנר (למען הסדר הטוב) אבל לא מצאתי. כנראה בסוף 95 או תחילת 96. כמו כן בוודאי שיש להזכיר את הבגידה, ומי היתה האישה גם בפרק על חייו האישיים. צריך להחליט אם אנחנו ויקיפדיה שמביאה עובדות, או ריקלינופדיה שמביאה רק גרסאות מטוייחות ומשופצות תוך כדי הנהונים. eman שיחה 22:16, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
אנחנו קרנחדשופדיה, בשם חופש הביטוי והשוויון אנחנו כותבים עובדות שליליות על אנשי ימין דווקא. על כל פנים, תנוח דעתך, הבגידה מוזכרת בערך. נרו יאירשיחה • ה' בתשרי ה'תשע"ח • 23:04, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
למען הסדר הטוב - אני תומך בדעתו של עמנואל • איקס איקס - שיחה 21:06, 25 בספטמבר 2017 (IDT)
לא התכוונתי, אבל אם כבר צוטטתי כאן (לעיל), אז אוסיף את ה'שני סנט' שלי. באופן כללי:
  • מדוע פלוני ופלונית באו בברית נישואין - לא רלבנטי (אלא אם מי מהם התייחס לכך בפומבי, והסיבה היא בעלת משמעות לכשעצמה ולא רק כפיסת רכילות). מתי נישאו - רלבנטי. תיאור מסלול חיים מלא צריך לכלול תאריכים משמעותיים: נולד ב-, עלה לארץ ב-, נישא ב-, נבחר ב-, עשה כך וכך ב-, פרש ב-, נפטר ב-.
  • חייהם האישיים של בני זוג פלוני - לא רלבנטי, אלא אם אחד מבני הזוג הוא מנהיג רוחני או פוליטיקאי, ובחייו האישיים יש סתירה עמוקה למשנתו, למשל פדופיל המשמש כרב או מליונר נהנתן המשמש כנציג עניים. פרשיה מחייהם האישיים המשפיעה על הציבור - רלבנטי (ולכן פרשת הקלטת הלוהטת מוזכרת ואף זכתה בערך).
כמובן, כל הפרטים הנ"ל צריכים להיות עובדות ידועות ולא רכילות או שמועות.
במקרה הפרטי של הערך הזה - לא ניתן להכחיש כי דמותה של רעיית ראש הממשלה נתניהו רלבנטית לקורא יותר מאשר נשות ראשי ממשלה אחרים (להשוואה, הערך עליה ארוך פי 4 מאשר של מרבית האחרות), הן בשל היותה בת זמננו והן בשל בולטותה הציבורית. עדיין, הפירוט צריך להיצמד לעובדות ידועות ולא לעסוק בשמועות או רכילות. כאשר ישתנה המצב הציבורי/משפטי, ופרטים שונים יתפרסמו באופן רשמי, יהיה מקום לשקול להוסיפם לערך. רון חל (HLron) - שיחה 00:14, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
מבדיקה שלי הגעתי לקטע המצורף. אחרי ניפוי, נשארים שני מקורות שלא קראתי: הספר "ביבי: מי אתה אדוני ראש הממשלה?" (רונית ורדי, כתר הוצאה לאור, 1997); הספר "נתניהו: הדרך אל הכוח" (כספית, כפיר. אלפא 1997) עורך-בורוכוב - שיחה 00:38, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
פרט לתאריכים ושמות (נישאו בתאריך X, התגרשו בתאריך Y), הפוסט הנ"ל הוא אוסף של שמועות. האם "הסכם שלום-הבית הסודי" התפרסם? האם מישהו שעשוי להיות בעל נגיעה ל'הסכם' התייחס אליו בפומבי? ה'הסכם' הזה אינו יותר מספקולציה. ושוב - כאשר אחד מבעלי הדבר יתראיין ויספר, כאשר יוגשו מסמכים לבית משפט, כאשר תתפרסם ביוגרפיה מוסמכת - אז אפשר יהיה לכלול בערך פרטים רלבנטיים.
רגע, בתנ"ך יש קטעים רבים העוסקים בדברים שקרו בין אדם לעצמו או לאלוהיו. לעיתים הדברים נכתבו ע"י סופר שמונה ע"י האדם, אך לעיתים מתוארים דברים שקרו בממלכה אחרת. בערכים היסטוריים יש לעיתים תיאורים שלא ממש ברור מקורם. האם נמחק את כל הקטעים האלו כי אינם באותה רמת אמינות? לא. אז למה הדרישה המחמירה כאן? כי כאן מדובר באנשים חיים, בהווה מתפתח, ויש לנו יכולת להמתין להתפתחויות. רון חל (HLron) - שיחה 00:58, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
רון חל (HLron), פרשת הקלטת הלוהטת הייתה פרשה פוליטית והיא זוכה בערך להתייחסות בפרק הפוליטי בו. אולם הפרשה הפוליטית הזאת חשפה לציבור הרחב, ביוזמת נתניהו, גם מידע מהותי שאינו פוליטי על חיי נישואיו עם שרה - הוא בגד בה ואפילו ידוע עם מי (ראו פירוט מלא בערך של ביבי באנגלית) אולם המידע הזה לא מקבל חשיפה בפרק הרלוונטי בערך "חייו האישיים ונישואיו". אפשר להתווכח האם יש מספיק ביסוס בשביל לאזכר את ההתייחסויות העקשניות בעיתונות המובילה על הסכם חתום בין ביבי לשרה בעקבות הבגידה שמקנה לה זכויות שליטה ובקרה על תהליכים שמשפיעים על כולנו, אולם אני לא קראתי כאן אף טענה רצינית המצדיקה את העדר ההתייחסות לעצם הבגידה עצמה בפרק המתייחס לחייו האישיים וחיי נישואיו. אתם באמת סבורים שהמידע שאחת מנשותיו הקודמות התגיירה הוא פרט חשוב לערך אבל נקודת ציון מהותית בחיי נישואיו עם אישתו הנוכחית - בגידה והודאה פומבית בה - לא ראויה להתייחסות באותו הפרק? זאת לא שמועה, זאת לא רכילות, זאת עובדה הידועה לציבור אולם מי שיקרא את הפרק בערך על חיי נישואיו עם שרה יישאר בור לגביה.
אותו כנ"ל לגבי העובדה כי הזוג התחתן כאשר שרה בחודש החמישי להריונה עם יאיר נתניהו, לא צריך להתייחס לקשר בין ההיריון לחתונה שסביר שקיים אולם הוא לא מבוסס למיטב ידיעתי, אבל אין כל הצדקה להסתיר מהציבור עובדה מהותית ומתועדת על חייו הפרטיים של נתניהו, הבן אדם התחתן בפעם השלישית עם אישה שהייתה בהריון מתקדם, יש טיעון רציני שיתמוך בלהסתיר זאת?--Itai leshem - שיחה 01:03, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
הכלל "אין מקדימים ולדות לחופות" אינו מקובל בימינו בחלקים גדולים של הציבור, וממילא אין חשיבות לכך שהכלה הייתה מעוברת בעת נישואיה, ואפילו לא למקרה שבו הלידה קדמה לנישואים. זוגות רבים חיים כידועים בציבור, יש בהם הנישאים לאחר הכניסה חהריון, ויש שההריון אינו משנה את החלטתם שלא להתחתן. כל המידע הזה רלוונטי לערך על מנהגי הנישואים בישראל, אבל עיסוק בו בערך שלפנינו מהווה פירוט יתר. דוד שי - שיחה 06:02, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
דוד שי, עם כל הכבוד עצם העובדה שאתה מתייחס בטיעון שלך למה מקובל ומה לא מקובל על הציבור בימים אלה (מה גם שעובדתית אתה טועה לגבי ציבורים גדולים בישראל) מעיד על בעיה קונספטואלית מהותית הקיימת בשיקולי העריכה בכל הערכים. לענייננו אתה טוען ל"פירוט יתר" ואני קורא זאת כ"יש צורך להסתיר". אדם שקורא את הערך הזה לא ידע שהזוג התחתן כשהיו בהריון מתקדם ולא ידע שבמהלך חיי הנישואים שלהם נתניהו בגד והודה בכך בפומבי. מדובר במידע רלוונטי מאוד לחייו האישיים ולחיי הנישואים של כל אדם, גם של נתניהו, ואנחנו מסתירים זאת, ושום התפלפלות או נימוק לא יכול לטייח את העובדה הזאת. אם אתה מרגיש שיש צורך להסתיר זאת אז נא לא להיתמם אלא לספק נימוקים התומכים בהסתרה. בכך הרי מדובר, לגלות או להסתיר, ומאוד מפריע לי שהדיון לא עוסק במהות הזאת--Itai leshem - שיחה 13:38, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
אין שום נימוק שיספק אותך. כל עוד לא יסכימו איתך לעולם לא תחשיב את זה כנימוק. נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תשע"ח • 13:42, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
יאיר, אולי סוף סוף תעמיד את הטענה הזאת שלך (חסרת שחר בעיני) למבחן ואשכרה תספק נימוק ענייני במקום להתייחס אלי אישית?--Itai leshem - שיחה 13:47, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
הסבירו לך הכול, בטוב טעם, כולל אנשים המזוהים היטב עם השמאל, ולא הבנת. צר לי, איני יכול להסביר את זה טוב יותר. אבל אנסה עוד פעם אחת (בלי נדר) בקצרה: אנחנו פשוט לא עוסקים בנושאים רכילותיים כאלה, כמו אם הכלה הייתה או לא הייתה בהריון. לא בערכים של מי שאנחנו אוהבים, לא של מי שאנחנו שונאים, ואפילו לא בערכים של משפחת נתניהו. הרוב סבור שזו רכילות מיותרת. אני יודע שלא השתכנעת, פשוט קבל שזו עמדת הרוב. כולנו נמצאים לעתים במיעוט וצריך להשלים עם זה. נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תשע"ח • 13:52, 26 בספטמבר 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

יפה, כשאתה רוצה אתה יכול. טענתך שמדובר ברכילות היא חסרת שחר, למעט אם מבחינתך רכילות משמעותה כל עניין שמביך אותך אישית לדבר עליו. נתניהו הודה בפומבי בבגידה בשרה בשידור חי מול מליונים, זאת כבר לא רכילות אלא חדשות ומידע לגיטימי. כך גם לגבי העובדה ששרה הייתה בהריון מתקדם כשהתחתנו, זה מידע מאומת ועובדתי ולא רכילות. אני כן מסכים כי טענה (גם אם נכונה) שביבי התחתן עם שרה בגלל שנכנסה להריון היא רכילות, אבל אם בעתיד נתניהו יעלה לשידור בערוץ 2 ויספר שהוא התחתן עם שרה רק בגלל ההריון אז גם הסטטוס של מידע זה יהפוך מרכילות לחדשות שראויות לערך.--Itai leshem - שיחה 13:59, 26 בספטמבר 2017 (IDT)

ומה אתה מציע לעשות כשבניגוד לדעתך הרוב חושב שעניין כזה הוא כן רכילות ושאיננו מכניסים אותו לערכים, לא של נתניהו ולא של אחרים? לדוש בזה בדף השיחה בלי סוף? אתה חושב שזה יעזור? בהצלחה עם זה. נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תשע"ח • 14:04, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
אני מציע שלא תטען שיש רוב עד שלא תערך הצבעה על הכנסת הבגידה + חתונה בהריון לערך. אם תהיה הצבעה ואכן הרוב יצביע בעד הסתרה אשקול את צעדי אבל הם בטח לא יכללו המשך דישה כאן.--Itai leshem - שיחה 14:08, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
בינתיים יש רוב בדף השיחה נגדך, ולכן פועלים לפיו, כמקובל. זה מרתק לשמוע שגם לאחר הצבעה "תשקול את צעדיך", זה נשמע כמו איום משפטי. נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תשע"ח • 14:11, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
אני כנראה קצת מאותגר בעניין הזה (ברצינות) ואשמח לדעת כמה כמה בנתיים? וכן לקדם הצבעה שתעשה את זה רשמי אם כל מי שרצה להוסיף את דעתו עשה זאת כבר. וכמובן שלא איימתי בדבר.--Itai leshem - שיחה 14:19, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
בינתיים - כל עוד אין הכרעה בהצבעה. מה יש לך לשקול לאחר הצבעה חוץ מפעולות משפטיות? נרו יאירשיחה • ו' בתשרי ה'תשע"ח • 14:20, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
אני יכול, בין היתר, לשקול את המשך השתתפותי בעריכה.--Itai leshem - שיחה 14:24, 26 בספטמבר 2017 (IDT)
מעבר לויכוחים האישיים כאן, יש למעשה שתי סוגיות. אם שתי הסוגיות הללו נועדו רק כדי שנרו יאיר וItai leshem יוכלו להמשיך להתווכח עד אין קץ, נא קבלו מראש את התנצלותי שאני מתערב. אבל אם לא:
  • פרשת הקלטת אמנם מוזכרת, אך בפרק קריירה פוליטית (1988–1996), ולא בפרק החיים האישיים. בהתחשב בתפקידו הבכיר, נכון להוסיף בסוף הפסקה העוסקת בנישואיו הנוכחיים: "בשנת 1993, במהלך מסע הבחירות הפנימיות בליכוד, הודה נתניהו כי בגד באשתו (פרשת הקלטת הלוהטת)."
  • תאריכים זה לגטימי, פרשנות לא. אפשר לציין את תאריך או חודש הנישואין, ואת חודש לידתו של יאיר, אך אין צורך ללוות זאת בפירוט נוסף.
אגב, הדף הרשמי של "קורות חיים ראש הממשלה", אשר מעודכן ל-19/10/2015, מזכיר רק את נישואיו לשרה, ומציין כי יש לו שלושה ילדים. לעומת זאת, לא מצוין למתי מעודכן הדף הרשמי של "אשת ראש הממשלה", אך לפי הדף יאיר בן 22 (כלומר עודכן לאחרונה לפני כ-4 שנים), ובהמשך "הגברת נתניהו חזרה לעבודה כפסיכולוגית חינוכית מומחית בשירות הפסיכולוגי של עיריית ירושלים. היא משמשת פסיכולוגית מקצועית ומומחית. ... היא מעניקה סיוע לילדים ולמשפחות במצוקה על בסיס כמעט יומיומי." (מה שלאחרונה התברר שכבר לא מדויק). על בסיס דפים אלו, נראה כי לפחות בערכים כאן ראוי שיהיה מידע מלא יותר. רון חל (HLron) - שיחה 02:11, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

רון חל (HLron), מסכים עם הצעות העריכה שלך למעלה.--Itai leshem - שיחה 03:23, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

כולנו חוזרים על עצמינו, אז גם אני:
הנושא הוא לא מה נכון ומה לא. ויקיפדיה פשוט לא אמורה לעסוק בשאלות שנוגעות לחיים הפרטיים של פוליטיקאי. רק מכיון שנתניהו פרסם את עניין הקלטת וכעניין פוליטי - זה זכה לאיזכור מתאים. חוץ מזה לא מעניין בויקיפדיה מה עשה כל אחד, מי היה בהריון ומתי, - כל זה לא קשור לאנציקלופדיה. עצה טובה ממני; בכלל זה לא צריך לעניין אף אחד. בשום מקום. לילה טוב אגלי טל - שיחה 03:32, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
אני לא מבין היכן הסקת כי ויקיפדיה לא אמורה לעסוק בחייו הפרטיים של פוליטיקאי והאם אתה בעצם מעלה הצעה למחוק את הפרק בערך בו אנו דנים שכותרתו היא "משפחתו וחייו האישיים" של פוליטיקאי?--Itai leshem - שיחה 04:26, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
מסכים עם הצעת העריכה של HLron. עורך-בורוכוב - שיחה 06:30, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
יש לציין רק את העניינים האישיים שמקובל להציגם באופן פומבי. למשל נישואין. למשל מקום מגורים. לא דברים אינטימיים. דברים כאלה לא אמורים לעניין אותי או אותך וגם אם חלילה כן, לא בויקיפדיה אנחנו צריכים לספק את סקרנות זו. בוקר טוב אגלי טל - שיחה 08:45, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה אגלי טל, אז אני יכול לרשום אותך בעד התיקון? היות ומסתבר שזה מקובל מאוד. ראה אזכור לרומנים של לוי אשכול, גולדה מאיר, זלמן שז"ר, את הבת מחוץ לנישואין של מישאל חשין ועוד רבים אחרים, כפי שציין eman, כמו כן ראה ציטוט מהנחיות ויקי באנגלית בדיוק לנושא זה:
A politician is alleged to have had an affair. It is denied, but multiple major newspapers publish the allegations, and there is a public scandal. The allegation belongs in the biography, citing those sources. However, it should only state that the politician was alleged to have had the affair, not that the affair actually occurred. If the subject has denied such allegations, that should also be reported.

--Itai leshem - שיחה 09:06, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

שכנעת אותי. אתה בהחלט יכול להוסיף את המידע. בויקיפדיה האנגלית. Eladti - שיחה 09:08, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
אין צורך, המידע שאתה מעוניין להסתיר כאן כבר מופיע בהרחבה גדולה בערך באנגלית (בפרק חייו האישיים) כולל התייחסות לרומן נוסף שלא ידעתי עליו:
In 1993, Netanyahu confessed on live television to having had an affair with Ruth Bar, his public relations adviser, claiming that a political rival had planted a secret video camera that had recorded him in a sexually compromising position with Bar, and that he had been threatened with the release of the tape to the press unless he quit the Likud leadership race. Benjamin and Sara repaired their marriage, and Netanyahu was elected to the leadership of Likud. In 1996, there were media reports of his 20-year friendship with Katherine Price-Mondadori, an Italian-American woman.

אגב, תגובות ציניות הרבה יותר מוערכות כשהן שזורות בהוספת תוכן/טיעון שמקדם את הדיון ולא כהטרלה בלבד--Itai leshem - שיחה 09:31, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

קצת מצחיק לקרוא הערות על קידום הדיון ממי שחוזר שוב ושוב על אותן טענות. כנראה שנרו יאיר צדק. Eladti - שיחה 09:48, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
דיון מורכב מהעלאה של טענה על ידי צד אחד והתייחסות ספציפית של הצד השני אליה וחוזר חלילה עד שמזקקים את המחלוקת או מגיעים להסכמה. כל הטיעונים שלי כאן נכתבו כתגובה ישירה וקונקרטית לטענות של אחרים אולם מלבד בתת הדיון עם אגלי טל בו אני שמח לבשר על התקדמות משמעותית לזיקוק המחלוקת ואולי אף להסכמה אזי לא אתה ולא אף אחד מהמתנגדים האחרים לא התייחס ספציפית לטענות שהעלתי אלא בחר, סביר שבהעדר תשובה אמיתית, להתייחס אלי אישית במקום להשתתף בדיון. לא בא לך לנסות להשתתף בדיון? הצעה שלי? קרא את הטקסטים של המתנגדים וראה אם יש לך טיעונים נוספים להוסיף שטרם נכתבו. במידה וכל הטענות כנגד תיקון הערך נכתבו לדעתך אזי מצא את התגובה שלי לכל אחת מהן והגב ספציפית לתוכן הטענה שהעלאתי. מה אתה אומר אלעדי? שננסה?--Itai leshem - שיחה 10:10, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
מ.ש.ל Eladti - שיחה 10:17, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
מצטער שגיתי לחלוטין?--Itai leshem - שיחה 10:46, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
כבר הסבירו לך שויקיפדיה העברית אינה מחוייבת לזו האנגלית. לגבי כל המקרים שהזכרת, אני נגד כל ציון מידע אישי מסוג זה שמנסים לדחוף לערך כאן. אם המקרה שם דומה - אתמוך במחיקה שם. בברכה אגלי טל - שיחה 10:22, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
"התקדמות משמעותית לזיקוק המחלוקת", אה? Eladti - שיחה 10:31, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
אגלי טל נא לא להיתמם ולא להכניס לי מילים לפה. אני לא הוספתי כאן את ההתייחסות לאנגלית כדי לטעון כי זה מחייב אותנו אלא בתגובה לטענתך כי "יש לציין רק את העניינים האישיים שמקובל להציגם באופן פומבי", מאותה סיבה גם סיפקתי את הערכים בעברית של ראשי מדינה ובכירים אחרים בהם יש התייחסות לרומנים. כלומר טענת שאתה רוצה שנתיישר עם מה שמקובל ובתגובה הוכחתי לך שזה דווקא כן מקובל בעברית (ובאנגלית). זכותך עכשיו לחזור בך מהטיעון הקודם שלך (Eladti זה בדיוק זיקוק המחלוקת) ולציין כי למרות מה שכתבת קודם ולמרות שאתה עכשיו מבין שזה כן מקובל אזי עליך עכשיו זה לא מקובל ואתה לא רוצה להתיישר עם המקובל עד היום. רק על תיתמם, על תטשטש את הנסיגה והשינוי ברציונל שאתה מספק להתנגדותך וכאמור אל תוציא את התכנים שלי מהקשרם.--Itai leshem - שיחה 10:46, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
בנוסף טל, אחרי שחזרת בך מהטיעונים הקודמים להתנגדות סיימת בלציין שוב כי אתה מתנגד להוספת כל מידע אישי מסוג זה שמנסים. את זה ידענו עליך גם קודם, השאלה היא האם יש לך טיעון עדכני כלשהו מדוע אתה מתנגד לכך או שהחלטת להתנגד בלי לספר לנו מדוע?--Itai leshem - שיחה 10:53, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שמא לא הבנתי מה רצית להביא מהאנגלית. מחילה.
לגופו של עניין, אינני משנה דבר, כשאמרתי "מקובל להציגם באופן פומבי" התכוונתי פרטים אישיים שאנשים מדברים עליהם ומציגים אותם באופן גלוי. לא התכוונתי לנורמות כתיבה בויקיפדיה.
יש כאן איזה קטע לא ברור עם הקוד בו אתה כותב. לשם מה כל ה big האלה? זה מקשה על קריאה בדף השינויים, מה זה נותן?
בוקר נפלא אגלי טל - שיחה 11:05, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

הבנתי אותך ואני נוטה להסכים איתך לגבי התייחסות ל"פרטים אישיים שאנשים מדברים עליהם ומציגים אותם באופן גלוי", אבל הרי זה בדיוק מה שהיה לנו כאן! נתניהו הציג פרטים אישיים שלו לכל העולם ואשתו בשידור חי ודיבר עליהם באופן גלוי, אז מי אנחנו שנצנזר את זה מהפרק הדן בחייו האישיים? המציאות קיצונית מספיק לדעתי אבל בשל החשש שהרציונל שאני מציג לא ברור אתן לך דוגמה תאורטית וקיצונית אחרת שתבהיר זאת. תאר לך שנתניהו יעלה לשידור היום בערב בערוץ 2 ויספר לכולם שהוא הומוסקסואל. לפי היישום הנוכחי שלך לגבי הבגידה אנחנו צריכים להבין שגם במקרה של הומוסקסואליות אתה עדיין היית נמנע מלציין לקוראי האנציקלופדיה בפרק הדן בחייו האישיים כי נתניהו גיי? ואם היית מציין זאת (כמו שאני מניח) אז מה הנפקות שאתה מוצא לצנזר את הוידוי שלו על בגידה בשידור חי?--Itai leshem - שיחה 11:23, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
ראשית, הדיון הזה לא אמור להתנהל כאן אלא בפרק שפתחת כבר. הדיון כאן החל לגבי פרטים על הריונות ובנוגע לכך הדברים שלי פשוטים וברורים. לגבי פרשת הקלטת אתה צודק שהוא דיבר על כך בטלויזיה אבל מכיון שזה מוזכר כבר ובהקשרשבו הוא העלה את זה - איני מוצא סיבה לכפול. בברכה אגלי טל - שיחה 11:45, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
לא תהיה כפילות. אם תקרא את ההתייחסות בחלק הפוליטי תראה שלא עולה ממנה שנתניהו הודה בבגידה והטקסט שם מתייחס לפרשיה הפוליטית ולא לחייו האישיים. בכל מקרה, מודה לך על הדיון הענייני עד כה. מאחר והוצע כאן ניסוח משולב על ידי רון חל (HLron) לשתי הנקודות (הריון ובגידה) אשר זכה בנתיים לתמיכה של 5-6 עורכים ולהתנגדות של 6-7 עורכים לדעתי, וככל שאין לאחרים מה להוסיף לדיון (הבנתי ממתנגדים אחרים שלדעתם הוא מוצה) אזי אשמח שמישהו שמבין איך ויקיפדיה פועלת (אני לא) יקדם את האפשרות של להעלות את הניסוח המוצע להצבעה.--Itai leshem - שיחה 12:45, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
מה הניסוח שהוצע? אגלי טל - שיחה 12:58, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
מדביק מלמעלה:"
  • פרשת הקלטת אמנם מוזכרת, אך בפרק קריירה פוליטית (1988–1996), ולא בפרק החיים האישיים. בהתחשב בתפקידו הבכיר, נכון להוסיף בסוף הפסקה העוסקת בנישואיו הנוכחיים: "בשנת 1993, במהלך מסע הבחירות הפנימיות בליכוד, הודה נתניהו כי בגד באשתו (פרשת הקלטת הלוהטת)."
  • תאריכים זה לגטימי, פרשנות לא. אפשר לציין את תאריך או חודש הנישואין, ואת חודש לידתו של יאיר, אך אין צורך ללוות זאת בפירוט נוסף."--Itai leshem - שיחה 13:08, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
איתי, לך יש אובססיה עם פרט אחד בביוגרפיה של נתניהו, אבל אנחנו כותבים אנציקלופדיה עם מאות אלפי ערכים. באנציקלופדיות כותבים לעתים על רומנים מפורסמים במקביל לנישואין, לא על בגידות קצרות טווח. במקרה של נתניהו זה התפרסם במסגרת פרשת הקלטת, ולכן זה מוזכר בערך. אין צורך ביותר מזה. בדומה לזה - איננו מזכירים את החודש שבהם נולדו ילדיו של אדם. לא בדרך כלל, וגם לא במקרה הזה, למרות שנורא חשוב לך להדגיש שההריון החל לפני הנישואין. נרו יאירשיחה • ז' בתשרי ה'תשע"ח • 13:25, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
שוב עלי נרו? סבבה, אתייחס לעצמי. יש לי אובססיה לאמת ורגישות לחרטא. במקרה שלך אני קולט שאת המטרה אתה סימנת מזמן (להמשיך לטייח וללבן את חייו האישיים של נתניהו) ועל כן עד לפני התגובה האחרונה שלך אתה נמנעת מלהיכנס לדיון רציני בו אתה מתייחס לטענותיי ובחרת בכל הזדמנות להניא ממני בתירוצים קלושים מלקדם כל דיון שיביא להכרעה בנושא. מאחר ובכל זאת יש ניצני שינוי בתגובה האחרונה שלך אנסה להגיב עניינית בתקווה שאתה תקרא ותגיב אחד לאחד כפי שאני אעשה כעת לשלך:

1. "באנציקלופדיה כותבים לפעמים על רומנים מפורסמים לא על בגידות לטווח קצר" - אשמח לקבל רפרנס לרף השנים המינימלי רק ממנו מותר לדווח על בגידה בויקיפדיה, אודה לקבלת מקור אמין ממנו הסקת את אורכו של הרומן של ביבי (ביבי לא יכול להיות מקור לכך) והכי חשוב אשמח לדעת האם ב-50 השנים האחרונות אתה מכיר רומן/בגידה של איש ציבור בישראל שהינו יותר מפורסם מזה של נתניהו שדווח מפי הסוס ושודר חי לכל עם ישראל. כלומר, אם המבחן לויקיפדיה כולל את מידת מפורסמותו של הרומן אין לך קנדידט יותר מתאים מזה עליו אנחנו דשים כעת.

2. כמו שעניתי בעבר לאחרים, ההתייחסות המוצדקת לקלטת הלוהטת בחלק הפוליטי של הערך אינה מורידה בכהוא זה מהצורך להתייחס להיבטים האישיים של הפרשה הזו בפרק הדן בחייו האישיים. אדגים לך את הרציונל של טיעון זה עם דוגמה תיאורטית - תאר לך שבמסגרת אותה קלטת לוהטת היה מסתבר כי לנתניהו יש גם ילד מאותה אישה. האם גם אז היית טוען כי מאחר והילד אוזכר בחלק הפוליטי של הערך במסגרת פרשיה פוליטית אזי אין צורך לציין בפרק של חייו האישיים כי יש לו ילד נוסף מחוץ לנישואים?

3. אני נוטה להאמין לך שבדרך כלל לא מציינים את החודש בו נולדו ילדים או התקיימה חתונה אולם ההצעה לעשות זאת במקרה הזה נולדה כפשרה שכן אני ואחרים רצינו לציין במפורש את האמת הברורה "שרה נכנסה להריון ולאחר 5 חודשים הזוג נישא".

4. אתה גם צודק שזה מאוד חשוב לדעתי שהערך יציין כי נתניהו התחתן עם שרה כשהייתה בהריון מתקדם. הסיבה לכך היא לא בגלל שאני מאמין שהוא מושחת ומייצג את כל מה ששלילי ורע בפוליטיקה שלנו אלא בגלל שאני שונא קיטש כפי שמילן קונדורה היטיב לתאר וחושב שהוא מסוכן וחייבים לנקות כל ערך הנגוע בו (מצא לי ערך של דמות שמאלנית עם קיטש ואצביע בעד כל תיקון שידרש להעלימו). אגב, זה גם לא יהודי לעודד קיטש ולטייח דמויות של מנהיגי העם והלוואי שלעורכים של ויקיפדיה היתה את החכמה ואת האומץ שהיו לעורכי התנ"ך לתאר לנו את מנהיגי הדור כפי שהם על מגרעותיהם, כישלונותיהם ופשעיהם. זה לא הופך אותם לפחות מנהיגים רק ליותר אנושיים בלי קיטש וחרטא. רוצה עוד היבט יהודי לתמורה שתיאור החתונה עם הבטן של שרה יכול להביא? הצלת חיים! מספיק שאישה צעירה אחת מאוכלוסיה שמרנית תבין בזכות הערך הזה שלא מדובר באסון להתחתן עם בטן ותוותר על הפלה בסתר והצלנו עולם ומלואו.

אתה יכול לגחך על מה שכתבתי אבל זאת האמת שלי. האמת של נתניהו שכולנו יודעים אותה היא בגידה פומבית ונישואים לאחר הריון ואם אתה עדיין תעמוד על שלך אז אתה חייב לעשות עבודה יותר טובה להסביר מדוע יש להסתיר אותה? מה ומי מרוויח מהסתרה כזאת? ומה הנזק מפשוט לספר את האמת?--Itai leshem - שיחה 14:36, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

לא תוכל להכחיש שכמעט כל האנרגיה שלך בויקיפדיה העברית סובבת סביב פרט אחד ויחיד, ולא תוכל לטעון דבר דומה כלפיי. אני ואחרים ענינו לך באריכות על כל טענותיך, אבל כל עוד לא נקבל את עמדתך לעולם לא תהיה מרוצה. 1. אין רפרנס, זו עובדה, כך הנוהג המקובל. לדעתי הרומנים של דיין היו מפורסמים פי כמה. כאן - ספק אם היה בכלל רומן או בגידה חד פעמית. 2. אבל אין ילד, ונותרנו רק עם בגידה, שבדרך כלל לא מזכירים, וכאן כבר הוזכרה. 3. נו באמת. אין שום סיבה להתחשב ברצון בלתי מוצדק, ואם רצונך בפשרה דווקא תוכל להחשיב את אזכור הקלטת כפשרה. 4. האמת שלך היא האמת שלך, ותצטרך להתחשב בכך שגם לאחרים יש אמת, וחשוב אף יותר, יש סטנדרטים מקובלים. 5. גם אני יכול לשחק את המשחק הזה: לדעתי ההסברים שלך לא משכנעים ובכלל לא הסברת כלום. נסה להסביר טוב יותר, עד שאשתכנע. נרו יאירשיחה • ז' בתשרי ה'תשע"ח • 14:48, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
לא מכחיש זאת. אם על פעולת העריכה הראשונה שלי כאן נתקלתי בהתנגדות המבוססת על כחש, מניעים נסתרים, חוסר יושרה ודיון לא רציני אז אני אעשה הכל כדי לראות אם אוכל לשנות זאת וככל שלא אצליח אוותר על המשך עריכה במערכת שלא מכבדת את עצמה. 1. טענת לעובדה? הוכח אותה בבקשה! 2. רומנים של דיין יותר מפורסמים? איפה אתה חי אדוני? אחוז גבוה של בוגרי תיכון בישראל יתקשו לומר לך מי זה דיין כלל וודאי שבאוכלוסיה שחיה היום יש יותר ששמעו על הקלטת הלוהטת של ביבי (אגב, בזכותך קצת פחות מהראוי) מאשר כאלה שידעו לספר לך שדיין בגד ובמי בגד. 3. לא מבין מה ניסית לומר. 4. ציון שיש סטנדרטים מקובלים בלי להסביר מה הם ולספק להם הוכחה לא עושה עלי רושם כזה טוב. 5. לא יותר קל להודות שאתה לא רוצה לדון בעניין ברצינות ופשוט לקדם את השלב הבא בהליך שנקרא הצבעה כמו שביקשתי והצעתי כמה פעמים?--Itai leshem - שיחה 15:06, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
בעניין תחילת דבריך: שקר. אתה לא מסוגל לקבל עמדה חולקת. 1. תוכיח אתה אם אתה טוען אחרת. 2. לא טענתי שדיין יותר מפורסם. רוב בוגרי התיכון שלא היו בעת התפוצצות הפרשה של נתניהו לא יכירו אותה. 4. הסטנדרטים שלא מציינים חודש הולדת ילד. 5. אני בטח לא אפתח הצבעה שלדעתי מיותרת. נרו יאירשיחה • ז' בתשרי ה'תשע"ח • 15:10, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
איתי מיצינו, עבור בבקשה לפייס שם הפץ את בשורתך, ושחרר אותנו. לעורך שכל עריכותיו נסבות סביב יאיר נתניהו או שרה, צריך הרבה אומץ וחוצפה כדי להגיד לעורך כמו נרו שהוא מנסה לסובב בכחש. יעלי - שיחה 15:12, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
יעלי, היעילות מחייבת שאתעלם מתגובות שאינן לגופו של עניין, סליחה ונסי שוב אם בא לך.--Itai leshem - שיחה 15:37, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
eman, עורך-בורוכוב, איקס איקס, רון חל (HLron), חברים, מאחר ונדמה לי שכולכם הסכמתם על הצעת העריכה של רון שאדביק מטה שוב האם תוכלו לפתוח הצבעה עליה? אגב, ככל שאתם סבורים כי עדיף לציין במילים במפורש כי הזוג התחתן בחודש החמישי להריונה של שרה אז אני כמובן מסכים גם לכך:
  • להוסיף בסוף הפסקה העוסקת בנישואיו הנוכחיים: "בשנת 1993, במהלך מסע הבחירות הפנימיות בליכוד, הודה נתניהו כי בגד באשתו (פרשת הקלטת הלוהטת)."
  • לציין את תאריך או חודש הנישואין ואת חודש לידתו של יאיר--Itai leshem - שיחה 15:37, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
רשמת גם את המתנגדים? ממה שראיתי בדף שיחה זה, יש לפחות שישה מתנגדים. עורך-בורוכוב - שיחה 23:15, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
מה הצורך בכך? פניתי לתומכים שיקדמו הצבעה, הבנתי מנרו שלמתנגדים אין אינטרס לעשות זאת.--Itai leshem - שיחה 00:51, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
המתנגדים מבינים שזה נושא גרוע להטריח עבורו את הקהילה כולה. עושה רושם שבינתיים גם התומכים סוברים כך. עם זאת, ייתכן גם שהם מכבדים את הבקשה להמתין עם הצבעות בנושאים רגישים לאחרי החגים. נרו יאירשיחה • ח' בתשרי ה'תשע"ח • 11:41, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
לא ידעתי שיש בקשה להמתין עם הצבעות לאחרי החגים, מבחינתי אין בעיה. נרו יקר, הלבנת ערכים והסתרת האמת אמור להיות נושא מאוד חשוב שהקהילה כולה תטריח עצמה להכיר, גמר חתימה טובה.--Itai leshem - שיחה 11:45, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
איך תדע, אתה מרוכז בעניין אחד. בלית ברירה אענה לך בשפתך: רצון להכניס רכילות כדי להשחיר את מי שמעצבן עד כדי רתיחה רבים בשמאל הוא סיבה מאוד לא מוצלחת להטריח עבורה את הקהילה. האבסורד הוא שאתה אפילו לא מצליח לעשות את המאמץ הקטן להשיג זכות הצבעה למען המטרה הקדושה בעיניך. נרו יאירשיחה • ח' בתשרי ה'תשע"ח • 12:07, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
תמשיך להתמקד בי עם דברי הבל לא נכונים ולהתעלם מכך ש-5 מתוך 11 משתתפים בדיון הזה, שאף לא נפתח על ידי, מעוניינים בהוספת התוכן המדובר, כלומר לפחות ממה שידוע לנו מדגם של 45% מהקהילה תומך בשינוי. אגב, אין לי מושג מה אני צריך לעשות בשביל לקבל זכות הצבעה...--Itai leshem - שיחה 12:34, 28 בספטמבר 2017 (IDT)
התמקדתי במניעים שלך אחרי שהתייחסת למניעי החולקים עליך, ואם זה לא נעים לך (אפשר להבין, בהתאם לנסיבות ולעובדה שישך לך אובססיה לנושא אחד בלבד) נסה למנוע את זה מראש. אני עומד לגמרי מאחורי דבריי, הם מדויקים, ומי שירצה יוכל לבדוק בקלות את היסטוריית העריכות שלך, המדברת בעד עצמה. מתוך החמישה לך ולרון אין זכות הצבעה, עמנואל ואיקס התייחסו למשהו אחר. נגדך יש שבעה לפחות. כמי שמכיר את ויקיפדיה העברית אני מעריך שהשבעה האלה, בעלי דעות מגוונות, מייצגים טוב יותר את הקהילה. נרו יאירשיחה • ח' בתשרי ה'תשע"ח • 13:01, 28 בספטמבר 2017 (IDT)

הצעת הוספה למומלצים[עריכת קוד מקור]

Article blue.svg ערך זה מועמד להמלצה או להסרת המלצה. מומלץ להיעזר בקריטריונים כדי לבחון את הערך. הנכם מוזמנים להעיר ולהגיב בדיון זה ולבקר מועמדים נוספים.

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך טוב, מקיף ובעל מגוון מקורות תקינים. פסיפיקו - שיחה 02:40, 7 בנובמבר 2017 (IST)

לי אישית יש בעיה להמליץ על ביוגרפיה שעל אדם שלא רק ועדיין חי, אלא עדיין נמצא בשיאו, והערך עליו מתעדכן חדשות לבקרים, כולל מלחמות עריכה. ‏MathKnight (שיחה) 08:24, 7 בנובמבר 2017 (IST)
קריטריון היציבות מעט בעייתי, ולא ברור אם יתייצב בתקופה הקרובה. ממליץ להמתין. רון חל (HLron) - שיחה 09:46, 7 בנובמבר 2017 (IST)
הערך לא מתאים כלל לדיון המצלה כפי שהסביר אביר מתמ'. בניגוד לאדם חי שעושה מעט פעולות בנימין נתניהו נמצא במוקד של התעניינות תקשורתית ישראלית ועולמית. אין שום אפשרות לשמור את הערך מעודכן ולכן אין שום סיכוי להגיע לייציבות. אני מציע לדון בשאלה זו אחרי שביבי יפורש מהחיים הפוליטיים (אם הערך יעמוד בקריטריונים שלנו לערכים מומלצים). גילגמש שיחה 12:19, 7 בנובמבר 2017 (IST)
זאת לא הצעה פוליטית למקרה שחששתם.. פשוט הערך לדעתי עומד בכל יתר הקריטריונים. אבל אני כן מסכים שקשה לשמור על יציבות ולכן אני מושך את ההצעה. פסיפיקו - שיחה 02:16, 8 בנובמבר 2017 (IST)


תיקון חשוב[עריכת קוד מקור]

בחלק "קדנציה רביעית כראש ממשלה" כתוב שיו"ר ועדת הפנים של הכנסת הוא דוד אמסלם (כדורגלן עבר ישראלי) וצריך להיות כתוב שם "דודי אמסלם". 37.26.148.134 17:17, 16 בדצמבר 2017 (IST)

תודה, תוקן. דוד שי - שיחה 18:09, 16 בדצמבר 2017 (IST)