שיחה:בני סלע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

חשיבות הערך[עריכת קוד מקור]

לפחות כרגע, כאשר רבים עשויים לחפש עליו מידע, יש להשאיר את הערך כאן.קרני שיחהזה הזמן ל... 18:51, 24 בנובמבר 2006 (IST)

חשיבות? עם או בלי קשר לבריחה צריך להשאיר את הערך. מי שזוכר, באותם ימים המצוד אחרי האנס הסדרתי היה פותח את כל מהדורות החדשות והעיתונים. וכמו שנאמר בערך, העונש שהוטל עליו חסר תקדים. Green Apeשיחה ‏ 19:06, 24 בנובמבר 2006 (IST)

אני מסכים. חבל, עם זאת, שהפסקה על בריחתו נמצאת כאן ולא בוויקיחדשות, שם מקומה. ערןב 19:27, 24 בנובמבר 2006 (IST)
בצער רב עליי להסכים עם הקביעה כי יש חשיבות לערך, עובדה האומרת רבות ורעות על החברה הישראלית. טרול רפאים 19:30, 24 בנובמבר 2006 (IST)
לא ברור לי כמה קיום ערך על אנס סידרתי אומר רעות על החברה הישראלית. אני סבור שכמעט בכל חברה קיימת קיים פושע רוצח/אנס סידרתי מפורסם - וגם בחברה המושלמת ביותר תמצא אנשים כאלו. אם אתה מדבר על החלק של הבריחה, גם זה לא מחזה ייחודי לארצנו הקטנטנה (כמה שמדובר שמחדל עצום). אסף 15:24, 27 בנובמבר 2006 (IST).
אני דווקא מדבר על החשיבות היתרה המיוחסת לבני סלע ולא על קיומו או על המשטרה. טרול רפאים 19:10, 4 בדצמבר 2006 (IST)

לינקים פנימיים מיותרים[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש צורך להסיר לינקים פנימיים מיותרים כמו בתאריכים הספציפיים או בשנים (1998, 1999, 2000). אני לא מבין בשביל מה לינקים אלו והערכים אליהם הם מובילים - רלבנטים בכלל לסיפורו של בני סלע ו/או למעשיו ו/או לבריחתו ותפיסתו.Gellerj 20:53, 8 בדצמבר 2006 (IST)

בויקיפדיה נהוג לקשר לתאריכים ושנים. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 20:56, 8 בדצמבר 2006 (IST)

עובדות[עריכת קוד מקור]

אחד משני העקרונות הכי חשובים בוויקיפדיה הוא לכתוב אך ורק עובדות מבוססות במקורות אמינים (העיקרון השני הוא NPOV כמובן), לא הערכות, ספקולציות ומחקר עצמאי. יש לכתוב בערך רק עובדות - לא שחיילת גילתה אותו, לא שהמשמר האזרחי גילה אותו ולא שהמשפחה שלו הלשינה עליו. בינתיים העובדות הן שהוא נתפס לאחר שנהג ברכב מאזדה גנוב, דיבר ערבית בתחילה, סירב לשתף פעולה עם המשטרה. כל השאר הם ספקולציות. צהוב עולה 21:13, 8 בדצמבר 2006 (IST)

הסרת ההגנה על הדף[עריכת קוד מקור]

האם אפשר להסיר את ההגנה על הדף? אלדדשיחה 22:53, 8 בדצמבר 2006 (IST)

אני מציע לתת לעניינים להירגע, אני מבטיח לך שמכאן בני סלע לא ייברח עד הבוקר. טרול רפאים 22:57, 8 בדצמבר 2006 (IST)
אני מסכים, למרות שב-YNET יש צילום שלו עם השוטרים. קל להסחף לעיתוניזציה, אך לא כדאי. ‏odedee שיחה 23:02, 8 בדצמבר 2006 (IST)

תפיסת סלע[עריכת קוד מקור]

סלע נתפס על ידי השוטר הצעיר אשרף עאבד מהכפר ג'ת בגליל המערבי . Segal 23:38, 8 בדצמבר 2006 (IST)

מצויין! אם ככה בוא נבטל את כל השידורים המתוכננים להערב בערוץ 2, נמליץ על בני סלע ועל תופסו כאנשי השנה של טיים מגזין ונצא לעצרת ניצחון בכיכר רבין. בעצם בכיכר מוזיאון תל אביב, ליד בית המשפט - יותר מתאים. השמח בחלקו (-: 23:41, 8 בדצמבר 2006 (IST)

ראשית, אני בכלל בעד הסרת הערך. שנית, מה שלא עשו ניצב דן רונן וניצב דוד צור, עשה שוטר בן 20 בסדיר, אשרף עאבד, קצת קרדיט. Segal 23:42, 8 בדצמבר 2006 (IST)

אין לי חלילה טענה לערך, להיפך. אני פשוט משתגע מהפסטיבל התקשורתי שעשו מהסיפור הזה ושהצעד הבא בו עוד יהיה מישהו שיכתוב את הערך אשרף עאבד. השמח בחלקו (-: 00:05, 9 בדצמבר 2006 (IST)

תתנדב לעשות כן... ((: Segal 00:06, 9 בדצמבר 2006 (IST)

אני מבקש להוסיף שניצב דן רונן היה בחופשה בים המלח ביום הלכידה, וסגנו דב לוצקי הוא שפיקד על משטרת מחוז הצפון והורה על הצבת המחסומים. (ניצב דן רונן ביקש שיעכבו את מסיבת העיתונאים עד הגעתו למקום)

וזה חשוב כי? לב - שיחה 21:14, 10 בדצמבר 2006 (IST)

נא להוסיף[עריכת קוד מקור]

מפעילי המערכת נא להוסיף לערך את השורה ru:Села, Бени.

לא ברור לי למה הערך מוגן לגמרי, מילא הגנה לרשומים בלבד, וגם זה לא ממש נחוץ. אור 00:12, 9 בדצמבר 2006 (IST)

בוודאי שזה נחוץ. אם היית מסתכל על ההיסטוריה היית רואה שכל מי שערכו היו רשומים. לכן הוא מוגן לגמרי עד שיתבהר הערפל ונוכל לכתוב ערך יציב שלא נערך מדי דקה וחצי. ‏odedee שיחה 00:14, 9 בדצמבר 2006 (IST)

בן כמה הוא?[עריכת קוד מקור]

אתם בדרך כל רושמים את שנת הלידה בסוגריים, וכאן אין. זה מידע יחסית חשוב, לא?

באתר "תפוס את בני.com" כתוב שהוא בן 35.
אז צריך לציין את זה בסוגריים( שנת לידה 1971)

מיהם האשמים והאם נכון לציין אותם?[עריכת קוד מקור]

שתי הערות, מהקל אל הקשה:
המשפט המספר אודות הימצאותם של אנסים נוספים מאותה השכונה נראה לי לא-במקומו. נוצר הרושם שיש בכך מן הרכילות ומכאן שבטל. לפיכך כדאי היה אילו היה מנוסח אחרת, ובהקשר שונה בערך. כדי לסבר את האוזן, הידיעה הנ"ל מצויה תחת כותרת-המשנה: ראשית חייו. אני אנסה לבצע את השינויים - למרות שעדיין מסופק באשר לנחיצות הידיעה.
הערה השנייה נוגעת למציאת האשמים בפרשה, אני חושב שלא הולם לחפש אשמים כל כך מהר. הפרשה עדיין מתגלגלת בתוך המשטרה ונחקרת, השוטרים עצמם (אלו אשר היו אמונים עליו בעת הבריחה) עדיין נחקרים עד כמה שידוע לי. איפוא, אני חושב שמוטב היה שלא לפרסם את המסקנות בערך לפי שעה. בשלב זה החקירה הינה עוד באיבה, ומה גם שלא מתקיים משפט ציבורי כפי שהיה נהוג למשל במקרה יוסף פריצקי. או-אז כי היה איזהשהו תוחלת לידיעה תקשורתית כמו הרשימה השחורה של האלוף עמוס ירון, שאין לזלזל בה חלילה. כרגע דוד צור הוא בבחינת זכאי עד אשר יוכח אחרת[1] - קל הרבה יותר להכפיש מאשר לטאטאות אחר-כך את הליכלוך. כיוון שכך, מתוך פירוט תוכן דו"ח החקירה של האלוף ע. ירון בערך, אני אחתוך את החלק "שובה הלב" אודות הימצאותה של רשימת האחראים. אם מישהו בכל זאת יראה לנכון לציין זאת, ומעוניין לערוך, נא להוסיף הסתייגות. --BARKer 21:25, 14 בדצמבר 2006 (IST)
בהמשך לדברים, מפכ"ל המשטרה בחר היום, ה-21 לדצמ' 2006, שלא לנקוט צעדים מנהלתיים או משמעתיים כנגד הניצב דוד צור. זאת להבדיל משאר האנשים שנכחו ברשימה של האלוף ע. ירון. ולכן אני אחתוך את הקטע המדובר. --BARKer 20:53, 21 בדצמבר 2006 (IST)--

- - - - -

  1. ^ [1] מתוך אתר מט"ח

בני סלע[עריכת קוד מקור]

הנדון: ערך בני סלע - סקנדל הבריחה.
חתכת את כל הבשר סביב הבריחה והשפעתה על הציבור הישראלי. אם אתה לא מודע להיסטריה שזה הוביל זה דבר אחד, אבל אני חושב שיש לתיאור "האקשן" חלק חשוב בעלילה. ולא רק מהזווית הקרה של מי הוא ומה הוא. בני סלע הוא עבריין מפורסם בגין א. שהוא אנס וסדיסט. ב. שהוא הפחיד מדינה שלמה ועל אחד כמה וכמה את הנשים באיזור השרון (שבו אני מתגורר). ג. שלמשטרה יש חלק גדול בכך שהוא מפורסם, שכן היא איפשרה את בריחתו. לעת עתה אני משאיר את הערך כפי שעזבת אותו, מקווה לראות שלפחות חלק מהתיקונים יבואו ממך. ואמן שמכבי תנצח. --BARKer 21:38, 14 בדצמבר 2006 (IST)

קרא את מה ויקיפדיה איננה ותבין שוויקיפדיה אינה ויקיחדשות. בברכה, דניאלשיחה 21:44, 14 בדצמבר 2006 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: כל הפרטים שהורדתי מיותרים לחלוטין בראייה אנציקלופדית, ששונה מהראייה של אמצעי תקשורת רודפי רייטינג. מי שמחפש "אקשן", יש לו את ערוץ AXN בכבלים, חבל שיבזבז זמנו בקריאת אנציקלופדיות. דוד שי 21:46, 14 בדצמבר 2006 (IST)
העובדה שהערך צריך להיות בצורה קרה ומנקודת מבט "אינציקלופדית", לא סותרת את שאמרתי. לבני סלע יש סיפור מאחוריו שעשה אותו כה מפורסם, מפורסם עד כדי כך שכמעט כל ישראלי יודע מי הוא ומה הוא בדיוק, ומסוכן עד כדי שבתוך התקשורת המיועדת לאוכלוסייה הדתית-חרדתית בחרו לבקש את עזרת הציבור בחיפושים אחר "האסיר הנמלט". הייחוד הזה בדמותו מרוכז ומתומצת בסערה הציבורית שהובילה בריחתו - מה שמחקת. גם בערכים אינציקלופדיים נהוג לציין את הסיפור מאחורי הדמות, והעלילה שהובילה לעובדה שאחרי חודש-שנה-יובל מישהו עדיין זוכר את השם שלו. אם אתם צריכים דוגמה מתוך ויקיפדיה, אני מוכן לספק כזו. ההתנגדות שלכם היא חסרת כל בסיס. אפשר להתווכח על הניסוח והאופן שבו יצויינו האמוציות בקרב הציבור, שהובילו לפרסום המסיבי, אבל על נחיצות ציוני הדרך שבה הוא הפך מאנס לכוכב ברגע - לזה כבר נגמרו לי הנימוקים. "הנ"ל התפרסם בעקבות טאטאטם" --BARKer 22:19, 14 בדצמבר 2006 (IST)
אני מסכים עם דוד שי. די לעיתוניזציה. ‏pacmanשיחה 22:39, 14 בדצמבר 2006 (IST)

"השר לביטחון פנים ... הקים ועדת בדיקה חיצונית בראשות האלוף במילואים עמוס ירון.... נקבע שפרשת הבריחה הינה מחדל חמור ממדרגה ראשונה". האם משימתה היחידה של ועדת הבדיקה היתה לקבוע לאיזו מדרגה שייך המחדל שאפשר את הבריחה, או שהיו לה מסקנות והמלצות נוספות? עוזי ו. - שיחה 16:02, 18 ביוני 2009 (IDT)

חשיבותו כערך עצמאי[עריכת קוד מקור]

לאור הדיון בשיחה:גבריאל תורג'מן, אבקש לפתוח שוב את הדיון בחשיבותו של הערך כערך עצמאי. לדעתי הויקיפדיה אינה מרשם עבריני מין, או כל סוג אחר של עבריינים, ואין שום סיבה לפתוח על כל אחד מהם ערך נפרד.
אכן, בני סלע הוא חריג בגלל האלימות שהפעיל כנגד קובנותיו, העובדה כי המשיך להטרידן מתוך הכלא וכי הוא, ככל הנראה, לוקה בנפשו - ועדיין, חריגותו זו מצדיקה בהחלט את איזכורו במסגרת הערך הרלוונטי על עבריינות מין, ובאותה המידה בהחלט שאינה מצדיקה את קיומו כערך עצמאי.
גם הטיעון כי הוא "עבריין המין החמור ביותר בישראל" מצדיק בהחלט את איזכורו במסגרת הערך הרלוונטי על עבריינות מין, ובאותה המידה בהחלט שאינו מצדיק את קיומו כערך עצמאי.
בהתאם לזאת אני מציע לשקול את איחודו של הערך לתוך ערך רלוונטי על עבריינות מין - למשל תקיפה מינית או אונס.
צנטוריון - שיחה - עם הקהילה הסליחה 21:41, 20 באפריל 2009 (IDT)

סתירה בתאריכים[עריכת קוד מקור]

בפסקה האחרונה ישנה סתירה בתאריכים, כיוון שמצויין שסלע נלכד ב-8 בדצמבר 2006 וב־7 בדצמבר 2006 פורסם דו"ח החקירה של ועדת הבדיקה... הלוואי ואכן היינו כל כך יעילים אבל נדמה לי שפשוט נפלה טעות. Hillao3 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה אכן היינו יעילים. מתוך ynet: "תם המרדף אחרי האנס הנמלט: המשטרה עצרה אמש (יום ו') את האנס הנמלט בני סלע בנהריה. זאת לאחר מרדף שארך שבועיים, ויום לאחר שוועדת החקירה בעניין בריחתו פרסמה את ממצאיה ."--Matanwis - שיחה 17:00, 4 ביוני 2012 (IDT)

ניסוח לא נכון[עריכת קוד מקור]

כתוב בערך "ביום שישי, 8 בדצמבר 2006, נלכד סלע בדרכו למחסום משטרתי מאולתר בסמוך למושב רגבה", או שיש לי בעיות בהבנת הנקרא או שהמשפט לא מנוסח טוב: המשמעות המילולית שלו היא קרובה לזו:בני סלע הלך למחסום המשטרתי ברגבה, אך לא הגיע אליו כי נלכד בדרכו לאותו מקום. לא נשמע לי הגיוני שעבריין נמלט יחליט ללכת למחסום משטרתי וילכד בדרך אליו.--Matanwis - שיחה 16:51, 4 ביוני 2012 (IDT)