שיחה:בצלאל סמוטריץ'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Emblem of Israel.svg

ערך זה נכתב במסגרת
מיזם נבחרי ציבור פוטנציאליים

מידע שנאסף בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ח"כים פוטנציאליים תרם לערך זה. ‏עמיחישיחה 00:12, 13 בינואר 2015 (IST)

"הקמת יישובים נוספים שבהם מאות אלפי מתיישבים"[עריכת קוד מקור]

מהפסקה "עמדתו המדינית היא שהתנועה הלאומית הפלסטינית הוקמה מלכתחילה כמתנגדת לציונות והיא שוללת את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. שתי השאיפות הלאומיות אינן יכולות לחיות זו לצד זו בשלום, ולכן, לדבריו, דחו הפלסטינים את הצעות השלום הישראליות. בעקבות זאת, יש להכריע את הסכסוך על ידי פירוק הרשות הפלסטינית, החלת ריבונות ביהודה ושומרון, והקמת יישובים נוספים שבהם מאות אלפי מתיישבים. לפלסטינים יוצע לקבל את השלטון הישראלי או סיוע בהגירה למדינה אחרת. להערכתו, בתקופה הביניים עשויה להיות התפרצות אלימה, אולם התמודדות נחושה מולה תוביל לייאוש מחזון המדינה הפלסטינית ולדעיכת המוטיבציה לטרור, כפי שלאחר מלחמת העצמאות קיבלו ערביי ישראל את השלטון הישראלי כעובדה מוגמרת." בר מחק את הקטע על הקמת יישובים נוספים שבהם מאות אלפי מתיישבים בנימוק שזה אלמנטרי לאחר החלת הריבונות.

אני מבקש להשיב את הקטע. זה בדיוק מה שאמור להוביל את הפלסטינים להתייאש ממדינה פלסטינית. וזה לא אלמנטרי. למשל את רמת הגולן ישראל סיפחה אך לא יישבה בצפיפות, ובהמשך 4-5 ראשי ממשלה נשאו ונתנו עם הסורים על נסיגה ממנה. בברכה, גנדלף - 09:47, 23/01/19

צודק. אגלי טל - שיחה 09:52, 23 בינואר 2019 (IST)
הקמת יישובים נוספים זו פעולה אלמנטרית לאחר החלת הריבונות בשטח. בעיני המשפט הזה לא מועיל ולא מוריד, אז אין לי התנגדות להשבתו. בר 👻 שיחה 15:07, 23 בינואר 2019 (IST)
הורדת עוד כמה מילים לאחר "הקמת יישובים נוספים". נרו יאירשיחה • י"ז בשבט ה'תשע"ט • 21:34, 23 בינואר 2019 (IST)

סמוטריץ׳ - עובדות ביוגרפיות[עריכת קוד מקור]

הנוסח הנוכחי של הערך הוא מעורפל - לא ברור ממנו שסמוטריץ׳ התגייס לאחר שסיים לימודי תואר ראשון במשפטים בזמן היותו אברך בישיבה. שיניתי את הנוסח כך שהמוקדם והמאוחר בביוגרפיה של סמוטריץ׳ יהיה ברור. מיד לאחר השינוי מצאתי שהערך הוחזר לגרסתו הקודמת על ידי גנדלף. חזרתי על התיקון ושוב הערך הוחזר לגרסתו הקודמת על ידי גנדלף. גנדלף, אנחנו בפינג פונג וצריך לברר את העניין. לטענתך השמטתי את העובדה שסמוטריץ׳ עשה את התואר במשפטים ב׳מסלול אברכים׳. לכאורה הדברים כתובים בנוסח שלי שכן כתוב בו שבהיותו אברך עשה תואר ראשון במשפטים. אבל אם לדעתך יש צורך להוסיף במפורש את המילים ׳במסלול אברכים׳ אין לי כל בעיה עם זה. הבעיה שלי היא שבנוסח הנוכחי לא ברור מה מוקדם ומה מאוחר בתולדות חייו של סמוטריץ׳, וזאת בפרט ביוגרפי בעל חשיבות רבה בציבוריות הישראלית. יצויין גם שהמאמר שאליו מפנה הערך בהערת השוליים מפרש את העובדה הפשוטה שהוא עשה את התואר הראשון במשפטים בזמן היותו אברך בישיבה - פשוט ולעניין, ואינני מבין מדוע המקור הבהיר כל כך שממנו שואב הערך את האינפורמציה שכתובה בו הפך להיות כל כך לא בהיר בערך עצמו. לשמוע ללמוד וללמד - שיחה 23:53, 31 במרץ 2019 (IDT)

היית צריך להגיע לדף השיחה כבר בפעם הראשונה ששוחזרת. לא אחרי שראית שזה לא הולך בכוח. כתוב בערך שעשה את התואר במסלול אברכים, ולכן הקורא מבין שעשה את זה כאברך, ודי בזה. נרו יאירשיחה • כ"ה באדר ב' ה'תשע"ט • 00:07, 1 באפריל 2019 (IDT)

אני חדש בעניין ולקח לי זמן להכיר את דף השיחה ובוודאי אין כאן עניין של כח. מכל מקום מאחר ואין מחלוקת על העובדות נותרנו עם שאלת בהירות המידע שאנו מגישים לקוראי ויקיפדיה. 'מסלול אברכים'הוא מושג שגלוי ליודעי ח"ן אבל הוא רחוק מלהיות ברור לכלל האוכלוסיה שאמורה לעמוד במשימת הבנת הנקרא. משום כך אני שב ואומר שיש לכתוב את הפרטים הביוגרפיים האלו באופן ברור. 31.168.223.195 10:41, 1 באפריל 2019 (IDT)

מדינת התורה, כמו בימי דוד המלך[עריכת קוד מקור]

הוספתי פסקה קצרה על דבריו של סמוטריץ' היום "רצונותיי בטווח הארוך זה שמדינת ישראל תתנהל על פי התורה". עריכתי בוטלה בנימוק "ביטול. כמו כל דתי מאמין". ייתכן שכל דתי מאמין מתפלל לכך, אבל לא כל דתי מאמין חותר לכך בתפקידו כחבר הכנסת, ולכן ראוי להחזיר פסקה זו. התגובה הציבורית, ובכלל זה תגובת ראש הממשלה, מלמדים שלמרות שהציבור מכיר דתיים ותפילותיהם, אמירתו של סמוטריץ' פחות בנאלית ממה שהציג מבטל העריכה. דוד שי - שיחה 22:26, 3 ביוני 2019 (IDT)

דבר מבטל העריכה (לא ברור מדוע דוד בחר שלא לנקוב בשמי): האם הוא חותר לכך כחבר הכנסת, או שזו הייתה אמירה של השקפת עולם? דייק נא במילותיו: "רצונותיי". לא נראה שסמוטריץ מתכנן לסקול מחללי שבת או הומואים, הגם שמנסים להצמיד זאת לשפתיו. דגש — 22:32, 3 ביוני 2019 (IDT)
לדעתי דגש צודק. כל עוד אין תיאור של תוכניות פוליטיות מעשיות, הרי אין באמירתו דבר מעבר למה שמקובל על כל הדתיים המאמינים. Ronam20 - שיחה 22:37, 3 ביוני 2019 (IDT)
לא נראה לי שמישהו "חושש" באמת שסמוטריץ מתכון לכונן כאן מערכת משפט על פי תורת ישראל, מדובר באירוע מתגלגל (שלהוב הבייס הפוליטי במרכז הרב וההבהרה אצל קלמן ליבסקינד) של תעמולת בחירות קלאסית שמנוצלת כמובן על ידי התקשורת לניגוח פוליטי. חסר תקנה :-)שיחה • א' בסיוון ה'תשע"ט • 22:39, 3 ביוני 2019 (IDT)
סמוטריץ' לא מתכוון לסקול הומואים (נדמה לי שגם בימי דוד המלך לא עשו זאת) והערך לא ייחס לו כוונה כזו, אבל גם אם זו אמירה של השקפת עולם ראוי להציג אותה, משום שסמוטריץ' עצמו בחר להציג אותה ולא אמר לעצמו: "אין טעם שאציג השקפה שהיא כמו כל דתי מאמין, שהרי ידוע שאני דתי מאמין". דוד שי - שיחה 22:42, 3 ביוני 2019 (IDT)
הוא גם לא מתכוון שיהיה שלטון מלכוני אבסולוטי, ולא שיהיה שלטון שבו המלך הוא גם שופט. מה הוא כן מתכוון? אמירה כללית ועמומה, שכל עוד לא פורטים אותה לפרוטות היא די ריקה מתוכן, מעבר לכך שהוא מאמין בתורה ורוצה שהמדינה תהיה יותר קשורה אליה איכשהו. אין באמירה שום דבר יחודי הראוי להדגשה או לאזכור. Ronam20 - שיחה 22:54, 3 ביוני 2019 (IDT)
אולי על מדינה שספר החוקים שלה הוא חוקי התורה? david7031שיחה • א' בסיוון ה'תשע"ט • 23:24, 3 ביוני 2019 (IDT)
מה זה אומר? Ronam20 - שיחה 23:27, 3 ביוני 2019 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: האם הוא באמת חותר כח"כ "להכריע את הסכסוך על ידי פירוק הרשות הפלסטינית, החלת ריבונות ביהודה ושומרון והקמת יישובים נוספים שבהם מאות אלפי מתיישבים."? אין לי מושג, אבל זה מה שהוא אמר. האם הוא באמת התכוון כש"קרא לישיבות ולמכינות לעכב את גיוס תלמידיהם לצה"ל במחזור גיוס אחד, על מנת להפעיל לחץ נגדי על הצבא על רקע סוגיית השירות המשותף ושילוב נשים בתפקידי לחימה בצה"ל"? שוב, אני לא יודע, אבל אם אנחנו מכניסים כאן עמדות שונות, אף שלאו דווקא יש להן ביסוס בעשייה הפוליטית, אז אני חושב שיש לזה משמעות. david7031שיחה • א' בסיוון ה'תשע"ט • 22:43, 3 ביוני 2019 (IDT)
אפשר לומר את זה על כל ציוץ בטוויטר של אי מי — "אין טעם שאצייץ דבר שכל מי שמאמין ב-X מאמין בו, שהרי ידוע שאני מאמין ב-X.". דגש — 22:46, 3 ביוני 2019 (IDT)
אני בדעתו של דוד שי. הנוסח המקורי שהוסר, צריך להיות כתוב בגוף הערך. דוריאןDGW – Talk 22:51, 3 ביוני 2019 (IDT)
היום ראיתי את הסרטון הזה. דוריאןDGW – Talk 23:03, 3 ביוני 2019 (IDT)
זו לא סתם אמירה. האמירה והעיתוי שלה הן הצהרה. והתגובות שהיא עוררה, כולל זה שראש הממשלה נאלץ להסתייג ממנה, מחשש לנזק האלקטורלי שהיא תגרום, מצדיקה תא איזכורה. ;emanשיחה
אולי בערך הבחירות לכנסת העשרים ושתיים. דגש — 23:46, 3 ביוני 2019 (IDT)
אגב, סמוטריץ' אמר "על פי התורה" או "על פי ההלכה"? כי זה לא אותו הדבר, והמגזר הדתי, כידוע, נוהג על פי ההלכה, לא התורה. עמית - שיחה 23:47, 3 ביוני 2019 (IDT)
  • מגוחך בעיני שמביאים ציטוט מסורס (הושמטה ממנו ההסתייגות שנאמרה החל מהמילה שאחריו), טוענים שסמוטריץ' עצמו בחר להציג אותו, למרות שהוא השיב לשאלה של כתב, ואז מתחילים להתפלפל על מה הוא התכוון. אם לא ננסה לקרוא את מחשבותיו של סמוטריץ, אין בדבריו שום דבר חריג ביחס לקונצנזוס בציונות הדתית. אז למה הוא אמר את מה שאמר אתמול בישיבת מרכז הרב, ולמה פוליטיקאים שעמדתם שונה ניגחו אותו? כי ככה עושים קמפיין בחירות. בברכה, גנדלף - 00:00, 04/06/19
    רק שזה לא רק "פוליטיקאים שעמדתם שונה". זה גם ראש הממשלה, שהוא בעל ברית פוליטית, ועומד בראש המפלגה שחתומה על הסכם עודפים עם הרשימה שלו, שיצא מגדרו בשביל להסתייג מדבריו. emanשיחה 02:33, 4 ביוני 2019 (IDT)
    לא מדבריו אלא מהפרשנות הסנסציונית והמופרכת שכמה עיתונאים משועממים ורודפי סקופים הדביקו להם. Ronam20 - שיחה 04:00, 4 ביוני 2019 (IDT)
    אני לא מאמין שביכולתנו להחליט למה הוא התכוון ולמה לא. נביא את דבריו, בלשונו, וכך יציג הערך סערה קטנה שהקים הח"כ. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 08:40, 4 ביוני 2019 (IDT)
אנחנו כבר ביום אחרי, וזה עדיין פותח את הליינאפ של תוכניות האקטואליה. אני לא זוכר מתי סמוטריץ' קיבל כזו תשומת לב תקשורתית. ודווקא זה לא יוזכר בערך?! 08:43, 4 ביוני 2019 (IDT)
לא צריך להתרגש מכותרות העיתונים היומיות. כשלעצמה האמירה של סמוטריץ' די ריקה מתוכן, ולא חורגת מאמירות המקובלות במגזרו. יש נטייה כאן (לאו דווקא בערך הזה) לתת משקל-יתר לרעש עיתונאי מקומי בתקופת בחירות, וזה לא עושה טוב לערכים. מובן מאליו שאם מבחן הזמן יראה שלאמירתו השפעה ממשית על הפוליטיקה, יהיה צורך להוסיף אותה. אבל עכשיו הציטוט הוא הוספה של פרט טפל, שאפשר להוסיף, אבל מיותר להוסיף. Ronam20 - שיחה 09:45, 4 ביוני 2019 (IDT)

מאחר שלדעת דוד שי זהו נושא מרכזי בתולדות עם ישראל אני מופתע שהוא לא דורש לכתוב את הערך מעשה דסמוטריץ' ומדינת הלכה, ש"יעמוד בגאון לצד קמצא ובר קמצא ותנורו של עכנאי". לדעתי היה מקום לציין את ההתבטאות הזאת באופן מאוזן, בגלל הגלים שהכתה, אבל מאחר שלדעת דוד אפילו נאום הניצחון של בני גנץ אינו חשוב להיכנס לערכו, קל וחומר שהנושא הזה אינו חשוב. דוד, זה לא הולך כך. אני מציע שתגבש כללים ברורים ומאוזנים, מה מכניסים ומה לא, שהרי לא ייתכן שמכניסים רק את מה שנוח לאנשי שמאל. נרו יאירשיחה • א' בסיוון ה'תשע"ט • 12:16, 4 ביוני 2019 (IDT)

רצונך בכללים ברורים ומאוזנים נוגע ללב, וקדמו לך בכך אנשי סדום, שהמציאו את מיטת סדום. כתיבת אנציקלופדיה מצריכה לפעמים שיקול דעת, ורצוי שזה לא יהיה רק לפי הקריטריון של "הלנו אתה אם לצרינו". במקרה שלפנינו מדובר באמירה משמעותית של חבר כנסת, ואינני רואה סיבה להסתיר אותה. זה ממש לא עניין של "מה שנוח לאנשי שמאל" אלא של הבחנה בין עיקר לטפל.
באשר לנאום הניצחון של בני גנץ, שהוא קוריוז חסר משמעות, בינתיים התברר שגם נאום הניצחון של נתניהו היה קצת בטרם עת. דוד שי - שיחה 19:26, 4 ביוני 2019 (IDT)
כמובן שיש להזכיר, ולא סתם ראש הממשלה התייחס לדברי סמוטריץ' Nirvadel - שיחה 19:57, 4 ביוני 2019 (IDT)
אני מתקשה לראות כיצד קטע קצר מראיון של חבר כנסת חשוב יותר מנאום ניצחון של מי שהיה בטוח שניצח בבחירות על סמך תוצאות מדגם, שגם הוא לא אמר שהוא ניצח. עניין של "הבחנה בין עיקר לטפל". אם אפשר להתחבא מאחורי שיקול דעת וטענות "נוגעות ללב" בעניין אנשי סדום, ללא כללים הוגנים ומאוזנים, אז אני חושב שהאמירה של סמוטריץ היא "קוריוז חסר משמעות", ושהנאום של גנץ הוא "אמירה משמעותית של חבר כנסת ואיני רואה סיבה להסתיר אותה". דוד, לא תוכל להמשיך עם הסטנדרטים הכפולים האלה. תצטרך לתת דין וחשבון הרבה יותר רציני. נרו יאירשיחה • א' בסיוון ה'תשע"ט • 20:36, 4 ביוני 2019 (IDT)

אני תומך בהוספת הפרט. ישראל - שיחה 23:18, 5 ביוני 2019 (IDT)

יש מקום להוסיף את האמירה בערך; היא משקפת יפה את דעתו (ואגב, גם את דעתי). לדעתי ניתן בהחלט להזכיר את נאום הניצחון של בני גנץ בערכו, קוריוז מביך שעלה לכותרות. בברכה, גיברס - שיחה 02:28, 6 ביוני 2019 (IDT)
כך או כך בטוח יש מקום להוסיף שלא התקבל להיות שר המשפטים וביקר את נתניהו על כך. וגם על זה שהרב פרץ צפוי להיות קודם לו בתפקיד כז או אחר. זה היה הסיכום ביניהם. 95.86.78.141 02:57, 6 ביוני 2019 (IDT)
ולפרסם בקישור בהערת שוליים את תמונת המעצר שלו. דוריאןDGW – Talk 03:04, 6 ביוני 2019 (IDT)
נגד הוספה. אמירה חסרת משמעות מחוץ למגזר. רק החותרים למפלתו בבחירות הבאות בעד הציון בערך. בורה בורה - שיחה 03:06, 6 ביוני 2019 (IDT)
זו טענה מגוחכת. בקרב קהל הבוחרים הפוטנציאלי של סמוטריץ', דבריו יתקבלו בהתלהבות ויחזקו את מעמדו. למתנגדיו זו רק עוד טיפה בים המפריד בינם ובינו. מה שחשוב לענייננו זה שהוא הביע עמדה זו, שדתיים אחרים אינם ממהרים להביע (ויש אף דתיים שהסתייגו ממנה, למשל הרב חיים נבון). דוד שי - שיחה 05:54, 6 ביוני 2019 (IDT)
בית הספר גליל. דוריאןDGW – Talk 03:26, 6 ביוני 2019 (IDT)
דוריאן, שוב אני לא מבין איך תגובתך רלוונטית לדיון הנוכחי. דוד, הפער בין סמוטריץ' ובין הרב נבון קטן. הרב נבון מתייחס לספין התקשורתי, לא לכוונה מעשית כלשהי. ובכל מקרה, שר המשפטים לא מחוקק חוקים בעצמו. נרו יאירשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ט • 10:31, 6 ביוני 2019 (IDT)
דוד שי כבר ענה, ואינני מבין את התגובה על הפער בין נבון לסמוטריץ'. הדיון הוא על אמירה של סמוטריץ', ולא על הפער בין נבון לסמוטריץ'. שר המשפטים חותם על תקנות, ויכול להעלות אגרות. גם סדרי הדין השתנו. דוריאןDGW – Talk 12:20, 6 ביוני 2019 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בהמשך לתגובת דוד שי, ציטוט מהכתוב היום בשעה 11:26 לפני הצהריים בדף שיחה אחר: "האשמת מי שחולק על דעתכם ב"חתירה למפלת סמוטריץ' בבחירות הבאות" (הטקסט הרלוונטי כאן) היא זיהום של הדיון". דוריאןDGW – Talk 12:38, 6 ביוני 2019 (IDT)

לא הבנתי היכן דוד שי ענה על דבריי. הוא זה שהשווה לרב נבון, ועל כך כתבתי שהפער קטן מאוד. עם כל הכבוד על כך ששר המשפטים יכול להעלות אגרות, הוא ממש לא יכול לחייב את השופטים לפסוק על פי הדין העברי על דעת עצמו. נרו יאירשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ט • 13:22, 6 ביוני 2019 (IDT)
אכן אין הבדל ביניהם כנראה. מדובר באמירה שכשלעצמה היא חסרת תוכן קונקרטי ולא חורגת מהמקובל במגזרו, ספין תקשורתי מקומי. יש להמתין ולראות אם יריביו מצליחים למנף את האמירה על מנת להביא לתוצאה ממשית (למשל לאי מינוי לשר בממשלה הבאה). ועד אז אין טעם להזכיר. Ronam20 - שיחה 13:34, 6 ביוני 2019 (IDT)
דוד שי ענה במקומי.
שר המשפטים לא רק מעלה אגרות. גם סדר דין מקוצר (תקנה 202 בתקנות הקודמות) והמרצת פתיחה (תקנה 248 בתקנות הקודמות) – בוטלו. דוריאןDGW – Talk 13:42, 6 ביוני 2019 (IDT)
אם כבר ענה במקומך אין צורך שתציין זאת. קישרת לדבריו של שי שעליהם עניתי, לא להפך. הקשר בין הסמכויות שהזכרת ובין הדין העברי זניח אם כלל קיים, ובטח לא שווה דרמה תקשורתית כאילו מחר הולכים לסקול מחללי שבת. מה שנקרא ספין בחירות. נרו יאירשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ט • 13:54, 6 ביוני 2019 (IDT)
ראיתי את זה ויש חשיבות אנציקלופדית לדברי סמוטריץ'. כל הכבוד לג'ודי על ההשקעה בכתוביות ובטקסט. דוריאןDGW – Talk 14:19, 6 ביוני 2019 (IDT)
חבל שלא מציינים את מה שאמר ואת זה שלא נבחר לשר משפטים. נראה שהוא לא הולך לרדת מהעץ, ככה שבסוף יהיה צורך לכתוב את העילות לכל מה שהולך לקרות (למשל ההיפרדות מהרב פרץ או שנתניהו יסכל עוד משרה עבורו). 2A01:6500:A051:9A37:D0E8:6445:4672:AA67 15:18, 6 ביוני 2019 (IDT)
אצלנו "נראה" לא מספיק. נמתין בסבלנות להתגשמות העתיד (או לגיבוש סטנדרטים מאוזנים, מימין ומשמאל). נרו יאירשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ט • 15:30, 6 ביוני 2019 (IDT)
תפנית קטנה בעלילה: ידידי בוריס השמיע לי היום את הקלטת הראיון של סמוטריץ' לקלמן-ליברמן, והשתכנעתי שאין בדבריו בראיון זה שום חידוש ושום מידע מרגש. מסקנה: אין להסתפק בקריאת כותרות, ועדיף להתבסס על מקור ראשוני במקום על מקור משני. דוד שי - שיחה 20:23, 6 ביוני 2019 (IDT)
אוקיי, יש כתבה שכבר תומכת בהשארה - הכתבה הזו. 2A01:6500:A051:9A37:D0E8:6445:B670:AA67 23:33, 6 ביוני 2019 (IDT)
לכתבה זו אין קשר לנושא. Ronam20 - שיחה 23:52, 6 ביוני 2019 (IDT)
מכיוון שהאמירה גררה סערה תקשורתית רחבה ראוי לציינה, למרות שאין בדבריו שום חידוש או מידע מרגש. בברכה, גיברס - שיחה 00:42, 7 ביוני 2019 (IDT)
אני באמת לא מבין על מה הויכוח - עוד רגע גם ככה יהיה צריך לציין כמה דברים בערך שלו, בין אם הוא יהפוך לשר, יעדיף לבטל או שנתניהו יבלום לו מינוי. למה לא מציינים כלום בערך? 2A01:6500:A051:9A37:D0E8:6445:6F9:5367 01:33, 7 ביוני 2019 (IDT)

שר התחבורה?[עריכת קוד מקור]

למיטב ידיעתי המינוי טרם אושר בממשלה ולכן לא נכנס לתוקף עדין. כך עולה מכאן ומכאן. בן עדריאלשיחה • י"ז בסיוון ה'תשע"ט 14:33, 20 ביוני 2019 (IDT)

כתבו שהמינוי שלו נכנס לתורף אתמול וגם לדעתי הוא נכנס לתוקף או היום כי הוא הושבע לכנסת או רק אחרי שתיכנס לתוקף ההתפטרות של ישראל כ"ץ לא? Nivgeva2001 - שיחה 14:28, 24 ביוני 2019 (IDT)
המינוי נכנס לתוקף אתמול, כמה שעות אחרי כניסתה לתוקף של התפטרות השר כ״ץ מהתפקיד – ירח אפלשיחה 17:52, 24 ביוני 2019 (IDT)

דיווח שאורכב ב-14 באוגוסט 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

אפשר לפרט יותר על השירות הצבאי??

את שירותו הצבאי סיים כעוזר ראש זירת מרכז בחטיבת המבצעים של המטה הכללי. מאתר הכנסת.
הוספתי את המידע לערך. יוני דוד - שיחה 17:27, 12 באוגוסט 2019 (IDT)