שיחה:בקטריופאג'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

קצת יותר מדי היסטוריה ופחות מדי ביולוגיה... לא? מה עם מחזור החיים של הפאג', מושגים כמו MOI, Burst Size ועוד? אשתדל לכתוב אותם בעצמי, אך הידע שלי כסטודנט שנה ב' לביולוגיה מוגבל למדי...

אין בחיידקים כרומוזומים![עריכת קוד מקור]

המידע הגנטי בחיידקים הוא מעגלי ואינו שבור לכרומוזומים כמו בתאים אאוקריוטים כי אם קרוי פלסמיד!!! והוא מעגלי....בושה

ובכן, אתה פשוט טועה. בחיידקים החומר הגנטי נמצא במה שמכונה "כרומוזום מעגלי". פלסמידים הם קטעי DNA מעגליים קטנים המכילים גנים נוספים לאלה שבכרומוזום המעגלי הגדול. ברוקולי 15:30, 26 ביוני 2007 (IDT)

שתי שגיאות שתיקנתי[עריכת קוד מקור]

1. אין חיידק בשם CoccobacilIus coccobaacili. 2. טוורט ודהרל גילו את הנגיפים בנפרד - הם לא עבדו ביחד. אכן הערך דורש שכתוב ... דרור ב. 11:43, 16 בדצמבר 2007 (IST)

יש לעשות קישור בין המעגל הליטי והליזוגני בין ערכים באנגלית לבן דף זה, תוך כדי הדגשה על הפסקה השנייה.

שם הערך[עריכת קוד מקור]

נראה לי שעדיף בקטריופאג, בהתאמה למקרופאג. ‏odedee שיחה 11:46, 5 ביולי 2010 (IDT)

סתירות וקטעים לא ברורים[עריכת קוד מקור]

1. נאמר שיש פאג'ים שפועלים גם בצורה ליטית וגם בצורה רדומה(של התרבות ע"י שכפול)- האם יש גם פאג'ים שפועלים רק בצורה רדומה? אם כך איך נוצר המצב מלכתחילה שהם מדביקים תא אחר?

2. הוזכר שפאג'ים מעבירים תכונות חשובות בין חיידקים- האם הם לא משמידים את החיידקים אח"כ במוקדם או במאוחר? או בדר"כ הם רדומים?אריק1111 - שיחה 11:15, 22 במרץ 2012 (IST)

1. בגדול- התשובה לשאלתך שלילית. אני יכול להעלות על הדעת מצב של פאג'ים שאיבדו את יכולתם לעבור לצורה הליטית. למעשה- הם כבר לא פאג'ים במלוא מובן המילה, אלא למעשה רצף גנטי של פאג' המצוי בתוך הכרומוזום החיידקי.
2. תחשוב על זה כך: פאג' מתון חדר לחיידק A, השתלב בכרומוזום ועבר 20 דורות. עכשיו כמיליון חיידקים מכילים את הפאג'. אחד מהחיידקים האלה עובר למסלול הליטי והמוני הפאג'ים המשתחררים ממנו תוקפים מושבת חיידקים חדשה B, שלא נפגעה במתקפה הקודמת. אם הפאג' לקח עימו גנים מהכרומוזום החיידקי A - הרי שאלו יעברו לחיידקים החדשים B. גם החיידק החדש B יעבור, נניח, 20 הכפלות: עכשיו כמיליון חיידקים B מכילים את הגן שהורש מהחיידק A. ‏gal m‏ 21:26, 24 במרץ 2012 (IST)
א. לאור תשובתך ל1 האם יש מקום להכניס זאת לערך(להבהיר שצורה רדומה היא רק תוספת לצורה ליטית?)

ב. אני הבנתי בשיעור ביולוגיה באוניברסיטה שיש גם פאג'ים שמשתכפלים ויוצאים מהתא בלי לפוצץ אותו אבל אני לא סגור על זה. מישהו יכול לאשר/להכחיש(רצוי גם להביא מקור).

אריק1111 - שיחה 23:37, 24 במרץ 2012 (IST)

א. נגיפים מתונים יכולים לעבור למסלול ליזוגני, שהינו הפיך, ואילו בנגיפים אלימים קיים רק מסלול ליטי. אתה יכול לשלב זאת בערך. ב. אכן ישנם, אבל למיטב הבנתי גם לגבי אלו מדובר בסוג של מחזור "ליטי" למרות שלא מדובר בליזיס. אני מחפש לך מקור. ‏gal m‏ 19:07, 25 במרץ 2012 (IST)
הבהרתי קצת, עדיין יש מקום לשיפור ותוספת מקוראריק1111 - שיחה 11:10, 27 במרץ 2012 (IST)