שיחה:ברקוד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום רב קויתי למצוא בערך ברקוד את הקודים של הארצות השונות האם ניתן להוסיף זאת בברכה דן


ציטוט מהערך: ברקוד לא יכולה להיות סימטריה, כך שניתן לקרוא את הברקוד בצורה נכונה, גם כאשר הקריאה הפוכה."

מישהו יודע להסביר לי את המשפט הזה? אילוא הברקוד היה כתוב באופן סימטרי, למה הקרן לייזר לא היתה יכולה לקרוא אותו?

 תומאס

סימטריה בברקוד[עריכת קוד מקור]

תומאס שלום,

ברקוד אינו סימטרי, המשפט הוא נכון אם כי לא מדוייק. לתחילית (start) והסופית (end) של הברקוד יש הגדרה מאוד מדוייקת ברמת האלגוריתים. לכן אפילו קידוד של ספרות ואותיות שיקראו באופן זהה מההתחלה לסוף והפוך, לא יהיה "סימטרי" במובן הגרפי של העניין. קורא הברקוד (סורק) מפענח את התחילית והסופית לצורך זיהוי סוג הקוד, וגם לצורך זיהוי סדר הקריאה.


בברכה יוסי

הוספת קישור חיצוני לפונט הבר קוד המדובר[עריכת קוד מקור]

יש מתנגדים? להביא קישור?

סימטריות הברקוד[עריכת קוד מקור]

יוסי שלום,
סימטריות הברקוד לא מתייחסת לתחילית ולסיומת שלו אלא לרצפי הקווים המייצגים את התווים בברקוד.
בברקוד כל תוו מיוצג ע"י רצף של קווים (כמובן גם התווים של ההתחלה והסיום לא יוצאים מן הכלל)
כל רצף קווים כזה הוא אסימטרי במובן שאין רצף קווים אחד שהוא תמונת ראי של רצף קווים אחר (*).
מזה נובע שכאשר קורא הברקוד סורק ו"מחליט" שהוא מזהה רצף קווים, הוא גם "יודע" את כיוון הקריאה של כל הקוד.

(*) בברקוד UPC-A כל רצפי הקווים משמאל לזוג קווי האמצע (ובברקוד EAN13 חלק מהם) מהווים תמונת ראי לרצפי הקווים שמימין, אולם שם המדובר באותן הספרות. (הספרה 1 מימין תקודד כתמונת ראי של הסיפרה 1 משמאל) ומכל מקום בקודים אלו יש את זוגות הקווים הגובלים שמשמשים לצורך האבחנה המתבקשת.
צחי

טעות סופר[עריכת קוד מקור]

בהערות שוליים, סעיף 1 נפתח ב: "אף אל פי".

יש לתקן ל: "אף על פי".

נושאים להוספה[עריכת קוד מקור]

עם התקדמות הטכנולוגיה, צריך להוסיף דיון על ברקודים מודרניים (דו-ממדיים) והתקנים הרלוונטיים (למשל: (אנ')). Gran - שיחה 06:39, 27 ביולי 2010 (IDT)

QR Code[עריכת קוד מקור]

יצרתי תוכן על הנושא. נשאלת השאלה: פיסקה שאליה מפנה ערך הנושא את השם, או העברת התוכן לערך מורחב? נמר ערבות סיבירי - שיחה 10:03, 23 במאי 2011 (IDT)

רציתי להבהיר כי בqr code יש שלושה ריבועים גדולים הריבוע הקטן לא תמיד מופיע כשיש רק מאט אותיות או מספרים הוא לא מופיע אך שיש הרבה מאוד אותיות או מספרים מופיעים יותר ריבועים קטנים שביחד עם הריבועים הגדולים יוצרים שורות וטורים בעלי אותו מספר ריבועים לטור ושורה בפרסום בדרך כלל משתמשים במספר אותיות או מספרים שמראה רק ריבוע קטן אחד לכן ניתן להסיק שיש שלושה ריבועים גדולים ואחד קטן Shaikgb - שיחה 17:45, 20 בפברואר 2012 (IST)

מספרים קטלוגים[עריכת קוד מקור]

כדאי לחבר קישורים והסברים למספרים קטלוגיים משמעותם תפקידם וכיצד מקצים אותם כי על בסיס זה היתפתח הבר קוד 95.86.65.197 18:17, 11 באפריל 2012 (IDT)

האם הקוד זהה בכל מקום בארץ לאותו מוצר?[עריכת קוד מקור]

עדיין לא ברור האם לאותו מוצר יש את אותו הקוד בכל בית עסק, או שכל בית עסק קובע לעצמו. איך בית עסק מזין את מחיר המוצר שהוא קבע למערכת? 94.159.129.80 10:21, 15 בדצמבר 2012 (IST)

בדרך כלל היצרן מטביע את הברקוד על המוצר, ולכן זהו קוד אחיד בכל הארץ. עם זאת, בית עסק רשאי להחליף ברקוד זה בברקוד משלו.
הזנת מחיר המוצר היא חלק ממערכת ניהול המלאי של העסק. ניתן לקבל מחיר מומלץ מהספק (בתקשורת בין מחשבים) וניתן להזין מחיר למערכת ניהול המלאי, בכלים של המערכת שנועדו למטרה זו. דוד שי - שיחה 10:39, 15 בדצמבר 2012 (IST)

קוד מדינה[עריכת קוד מקור]

Natyuval - התיקון שלך שגוי. קוד מדינה של ישראל לברקוד = 729. תוכל לראות בכל פריט בבית. לא לבלבל, למרות הדמיון, עם קוד מדינה של חיוג בינלאומי 972. Mr.Shoval - שיחה 14:19, 13 בדצמבר 2014 (IST)