שיחה:גרפיקת תלת-ממד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שכתבתי את המאמר כמיטב יכולתי. לדעתי האישית יש מקום עצום להרחבה חסרים תאריכים ופירוטים של מנועים גרפיים שונים שנמצאו בשימוש בעבר ונמצאים בשימוש כיום כמו כן מי הייתה החברה הראשונה שפיתחה את הטכנולוגיה ומהו המשחק הראשון שהשתמש בה? לדעתי ניתן למחוק את הערך כליל אם יהיה ערך שיכלול סקירה על אנימציה ממוחשבת או גרפיקה ממוחשבת או מנועים גרפיים. אין שום תזכורת למשחקי קונסולה כגון: PS2 XBOX GAMECUBE ועוד רבים וקודמים...

למחוק ![עריכת קוד מקור]

המאמר פסול מהמשפט הראשון שלו. משחק יכול להיראות בלתי-מציאותי בעליל או להכיל רק צורות גיאומטריות פשוטות בעלות צבע אחיד או wireframe ועדיין להיות תלת מימדי באותה מידה כמו DooM3.

חשוב לציין את האבולוציה המהירה של משחקי 3D בשנים האחרונות, את אבני הדרך (כמו Wolf3D), את התרומה של חומרה ייעודית לתלת מימד ואת יחסי הגומלין עם תעשיית הקולנוע.

בצורתו הנוכחית הערך טועה ומטעה.

אתה צודק. בצורתו הנוכחית הערך איום ונורא. עם זאת, הפתרון הנכון הוא לשכתב את הערך, לא למחוק אותו. מכיוון שעושה רושם שאתה מבין היטב את התחום, למה שלא תכתוב את הערך (או לפחות את ההתחלה שלו) בעצמך? גדי אלכסנדרוביץ' 20:45, 12 יוני 2005 (UTC)

הוספתי הערת יש לשכתב. הפרק המרכזי בערך הוא "תהליך יצירת תמונה" וזה ממחיש עד כמה הערך הוא שגוי שכן תמונה היא בהגדרה דו מימדית. יש למחוק אותו או לכתוב לגמרי מחדש. את המדריך לגרפיקאי המתחיל ניתן לשמור במקום אחר אבל אין לו קשר לאנצקלופדיה. יגאל1 18:48, 6 מרץ 2009 (UTC)

לדעתי צריך לשפר ולא לשכתב. הביקורת שלך על "תהליך יצירת תמונה" שגויה מיסודה. בגרפיקת תלת-ממד עוסקים ביצירת תמונות דו-ממדיות רגילות לחלוטין ולא בהולוגרמות או משהו מעין זה. ב"תהליך יצירת התמונה" מתואר באופן עקרוני כיצד זה נעשה וזה לא מדריך לשימוש בתוכנה כלשהי. Udirock - שיחה 13:00, 1 ביוני 2009 (IDT)[תגובה]

התפתחות היסטורית[עריכת קוד מקור]

איני חושב שיחסו חשיבויות לטכנולגועית נפוצוצת הוא נכון במאמר שאמור לשאוף לרמה אנציקלופדית ,מכיוון שמדובר במתיוג של רעיונות טכנולוגיים. כך שגם לו הייתה לי הכרות יורת מעמיקה עם תאריכים וחברות מסויימות ,אני לא חושב שזה רלוונטי למאמר. גם כיום ישנם ישומי גרפיקה וקטורית שאינם של Macromedia ,וDOOM אמנם היה הנפוץ מישומי ה2.5 מימד ,אך לא הראשון וכד'.. עם זאת ,הערך עדיין זקוק לשיפוץ והרחבה מקצועית. -סטודנט. (השרת של ויקידפייה כל כך נורא איטי עד שכל עריכה או שכתוב קל דורש כמעט דקה של המתנה לזמן פנוי אצל השרת..זה ככה תמיד..?)

מר גילגמש למה מחקת את שהוספתי ? לא אמורים לדון בזה..?[עריכת קוד מקור]

למה מחקת לי את התוספת..? במיודח שהוספתי יותר ידע משהיה קיים בכל המאמר לפני שערכתי ..? הסתובבתי כאן קצת והבנתי שאמורים לדיין על מחיקות מוחלטות שכאלו ! (ואז הסתובבתי כאן קצת עוד ,וגיליתי שיש המון תלונות כלפייך אישית שאתה מפר את הנוהל הזה)

לא מחקתי לך כלום. ראה את הערך. גילגמש שיחה 15:01, 10 ינואר 2006 (UTC)

אתה וודאי מתכוון ,כן מחקתי לך את הערך ,אבל אחרי שהתלוננת על העניין שיחזרתי אותו. השאלה היא...למה מישהו צריך להשאר כאן ,ולבדוק שהערך עובר צנזורה ,ואז להתלונן בכלל? יוצא שהשקעתי יותר זמן בשטויות שאתה יוצר מממש לשפר את הערך.

22 הכיוונים[עריכת קוד מקור]

מהם 22 הכיוונים? החשבון שאני עושה הוא זה: יש את 8 הכיוונים ה"קלאסיים". עבור כל אחד מהם, אפשר לשלב אותו עם תנועה "קדימה" ועם תנועה "אחורה" - קיבלנו 16 אפשרויות חדשות. בנוסף, אפשר ללכת גם "קדימה" או "אחורה" בלי אף אחד מהכיוונים ה"קלאסיים". סך הכל: 8+16+2=26.

דרך אחרת, פשוטה בהרבה, לחשוב על זה היא זו: יש לנו קובייה בגודל 3x3x3=27. הכיוון היחיד מהקוביה שאי אפשר ללכת אליו הוא זה של "הישארות במקום", שבמרכז. כל 26 הכיוונים האחרים אפשריים. גדי אלכסנדרוביץ' 17:45, 24 מרץ 2006 (UTC)

יש 6 בסיסיים:
 1. קדימה
 2. אחורה
 3. ימינה
 4. שמאלה
 5. למעלה
 6. למטה
יש 8 אלכסונים לשש הבסיסיים:
 1. ימינה למעלה
 2. שמאלה למעלה
 3. ימינה למטה
 4. שמאלה למטה
 5. אחורה למעלה
 6. קדימה למעלה
 7. אחורה למטה
 8. קדימה למטה
עוד 8 צירופים שבהם ניתן לנוע בשלושה כיוונים בו-זמנית:
 1. ימינה קדימה למעלה
 2. שמאלה קדימה למעלה
 3. ימינה אחורה למעלה
 4. שמאלה אחורה למעלה
 5. ימינה קדימה למטה
 6. שמאלה קדימה למטה
 7. ימינה אחורה למטה
 8. שמאלה אחורה למטה
6 + 8 + 8 = 22. Yonidebest Ω Talk 18:05, 24 מרץ 2006 (UTC)
לא כל כך הבנתי. "קדימה שמאלה" לא נחשב אלכסון? גדי אלכסנדרוביץ' 20:29, 24 מרץ 2006 (UTC)
וואלה צודק, אכן יש עוד 4. תודה, Yonidebest Ω Talk 22:54, 24 מרץ 2006 (UTC)
חשבון פשוט: חשובו על החצים במקלדת עם 3 שכבות (למטה, למעלה, ושכבה אחת למרכז), יש לך 9 בשכבה התחתונה, 8 בשכבה הפנימית (אתם לא יכולים להישאר במקום, דהינו 9 פחות 1) ו9 בשכבה העליונה, 9+9+8 = 26 23:30, 5 בדצמבר 2010 (IST)

תיקונים בערך[עריכת קוד מקור]

הערך במצבו הנוכחי דל מאוד ומוטה לנקודת מבט צרה של משחקי מחשב. אני התחלתי להוסיף בהדרגה (יקח לי קצת זמן) סקירה יותר כללית של התאוריה מאחורי גרפיקה תלת ממדית בראיה רחבה. Udirock 18:48, 8 בינואר 2008 (IST)[תגובה]

הצעה לשיפור הערך[עריכת קוד מקור]

אני מציע למזג את שני הערכים CGI ו גרפיקת תלת-ממד. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 20:34, 9 במאי 2009 (IDT)[תגובה]


פיצול[עריכת קוד מקור]

ערך זה אינו מבחין בין שני נושאים שונים מאד. אחד הוא יצירת אשליה של תלת ממד בו עוסק רוב הערך ולעומתו, יצירת חוויה של תלת מימד כפי שמתואר בפסקה על "גרפיקת תלת-ממד בקולנוע ובטלוויזיה" ושקיבלה חשיפה משמעותית באווטאר (סרט). אלו שני עניינים שונים מהותית וחלק נכבד מ"תהליך יצירת תמונה" שמתואר בערך לא רלוונטי ליצירת החוויה. • רוליג שיחה • אמצו חתול 01:20, 27 באוגוסט 2010 (IDT)[תגובה]

אני חושב שסידרתי את העניין ראה טכנולוגיית תלת מימד וראה שוב את גרפיקת תלת מימד מקוה שעזרתי משתמש:66AVI

תעזרוו לי בבקשה :([עריכת קוד מקור]

כנראה שעשייתי בעייה במחשב והחלפתי את הגרפיקה במחשב למשל יש את ה 1280X700 משוו כזה לא יוודע ושיניתי את זה ואני לא יודע אייך לשנות חזרה בבקשה תעזרווו לייייייייי :(((

סטודיו המבצע הדמיות תלת מימד (תמונות לדוגמא)[עריכת קוד מקור]

אפשר להוסיף קישור לסטודיו שמעצב הדמיות תלת מימד http://www.studiowow.net

בחור[עריכת קוד מקור]

חסר את רשימת התוכנות הפופולריות בתחום, כגון 3D MAX ו-מיה 5.144.58.248 22:42, 4 במאי 2014 (IDT)[תגובה]