שיחה:דודו סונגו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

ייתכן ואני טועה, אך ככל שידוע לי - מקובל שקצינים זכאים לערך רק מדרגת תא"ל ומעלה, אלא אם כן יש סיבות מיוחדות / יוצאות דופן. וכאן אין. יוניון ג'ק - שיחה 21:14, 9 ביולי 2016 (IDT)

למיטב זכרוני, מקובל שמח"טים זכאים לערך. משתמש:גילגמש, אני טועה? Lostam - שיחה 21:29, 9 ביולי 2016 (IDT)
אם מדובר במח"ט צנחנים / גולני / גבעתי / נח"ל - כן. אולי עוד. אבל לא כל מח"ט. יוניון ג'ק - שיחה 21:43, 9 ביולי 2016 (IDT)
תקרא את ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/צה"ל, סעיף 1. מכיוון שהערך עומד בקריטריונים שנקבעו, החשיבות הובהרה כבר אוטומטית ועל מניח התבנית המיותרת וללא בדיקה לנמק מדוע ערך זה חריג ממאות הערכים האחרים המקבילים וצריך להימחק. Ronshir - שיחה 23:05, 9 ביולי 2016 (IDT)
הסעיף מדבר על כתיבת ערכים על החטיבות עצמן, לא על מפקדי החטיבות... ממה שאני מבין, כתיבת הערכים על המח"טים מבוססת על נוהג רב שנים ולא על סעיף ספציפי בקווים המנחים. Lostam - שיחה 23:14, 9 ביולי 2016 (IDT)
הוא כנראה התכוון לסעיף 1 של תת הפרק "קריטריונים לכתיבה אודות חיילי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה" שם כתוב במפורש שכל מח"ט זכאי לערך. אגב, לפני לא הרבה שנים הנוהג היה מחמיר יותר. ‏DGtal‏ - שיחה 23:31, 9 ביולי 2016 (IDT)
אכן, תודה על ההבהרה, לכך התכוונתי שרשמתי סעיף 1 ולא הסעיף הראשון. Ronshir - שיחה 23:32, 9 ביולי 2016 (IDT)
אכן תודה על ההבהרה. הקריטריון ברור: "קציני צה"ל בכירים, שפיקדו על יחידות ברמת חטיבה בצבא היבשה ומקבילותיה (שייטת בחיל הים, אגד בחיל התותחנים ובסיס טיסה בחיל האוויר). לרוב מדובר בדרגת אלוף משנה ומעלה, אם כי בשנותיה הראשונות של המדינה דרגה זו לא הייתה קיימת ובתפקידים אלו נשאו בדרך כלל קצינים בדרגת סגן אלוף". ובהמשך כתוב: "קצין בדרגת אלוף משנה שלא מפקד על יחידה ברמת חטיבה בצבא היבשה יקבל ערך במקרה יוצא דופן בהתאם לנסיבות. ערך על קצין בדרגת סגן אלוף ומטה ימחק במחיקה מהירה (אלא אם פיקד על חטיבה ומקבילותיה)". לאור הקריטריון הברור, הסרתי את תבנית החשיבות. Lostam - שיחה 00:28, 10 ביולי 2016 (IDT)