שיחה:דיאמגנטיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

התלבטתי האם לשים תבנית על הערך (ואיזו), בסוף החלטתי רק להעיר כאן שההסבר כאן הוא "קלאסי" לחלוטין. אין ניתוח "קוונטי" של התופעה. ‏עדיאל‏ 15:13, 28 בינואר 2010 (IST)

הוספתי הפרדה שלהם, אבל בהחלט דרוש הסבר קוונטי יותר מלא (הכנסתי רק רמזים). Setreset - שיחה 16:10, 28 בינואר 2010 (IST)

הערך דורש הבהרה ואינו תואם את הסגנון המקובל והנגיש לקריאה[עריכת קוד מקור]

כך למשל: א. כשמדובר, בתחילת הערך, על אלקטרונים ושדה מגנטי "לתוך" ו"מחוץ" לדף - לא מצוין היכן נמצאים האלקטרונים בכלל - האם הכוונה לאלקטרונים שהם חלק מאטומים המרכיבים את הדף?? נראה שחסר כאן משפט הסבר. הכותב עשה קפיצה לוגית והשאיר את הקוראים לתהות היכן נמצאים האלקטרונים ביחס לדף המדובר. ב. כשמציגים נוסחה כלשהי - יש להבהיר מה מייצג כל אחד ממרכיבי הנוסחה שהוצגה. בערך זה מוצגות נוסחאות ללא הפירוט הזה - וגם ללא קישור המאפשר לחקור ולהבין למה הכוונה. לכן גם כאן נדרש תיקון. תודה! למי שמבין מספיק בנושא וייקח על עצמו לתקן.

א - הסרתי את הקטע המדובר, לא בטוח שהוא קשור לתופעה. הכוונה היא לדף שעליו מצוירות לולאות הזרם, לא לדף ממשי שבו יש אלקטרונים, ובכל מקרה ההסבר אינו ברור. אני מוסיף אותו לכאן:

נחשוב לרגע על שני אלקטרונים; אחד מסתובב בכיוון השעון והשני נגד כיוון השעון. שדה מגנטי חיצוני בכיוון לתוך הדף יגדיל את הכוח הצנטריפטלי הפועל על האלקטרון שנע בכיוון השעון, שמגדיל את המומנט שלו בכיוון החוצה מן הדף. השדה הזה יקטין את הכוח הצנטריפטלי הפועל על האלקטרון המסתובב נגד כיוון השעון, ויקטין את המומנט שלו בכיוון לתוך הדף. שני השינויים מתנגדים לשדה המגנטי החיצוני הפועל בכיוון לתוך הדף. אולם, המומנט המגנטי המושרה הוא קטן מאוד ברוב החומרים הנפוצים בחיי היומיום.

סוף העברה. ב - תיקנתי. ‏Setresetשיחה 06:51, 20 ביולי 2011 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:47, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 17:07, 14 במאי 2013 (IDT)