שיחה:דמויות שחקן (מבוכים ודרקונים)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

כל העמוד הזה לא ברור - הוא מתייחס למהדורה ישנה של מבוכים ודרקונים, לא עקבי עם המהדורות החדשות, ובכלל לא רלוונטי להתייחס רק למבוכים ודרקונים כשיש עוד שלל שיטות. לדעתי יש להפוך לעמוד כללי על דמויות במשחקי תפקידים, ואז לפרט לשיטה הרלוונטית. אם מישהו חושב אחרת, נא להגיב, אחרת אבצע את השינוי בפעם הבאה שיהיה לי זמן לערוך.Koraldon - שיחה 23:15, 25 באוקטובר 2014 (IDT)

טוב, ביצעתי את העריכה סופסוף, עדיין עמוד מבולגן אבל קצת יותר טוב. גם ביטלתי את ההצמדה למבוכים ודרקונים, גם כי זה לא רלוונטי למהדורה,ובעיקר כי בכלל מו"ד היום היא פחות פופולארית מ Pathfinder.Koraldon - שיחה 16:55, 22 בינואר 2015 (IST)

ביטלתי עריכה של הגזעים מהחמישי במאי 2014 שהוסיפה גזעים שכנראה משמשים במשחק פרטי כלשהו ואינם מופיעים בספרים שיצאו לאור של מבוכים ודרקונים. Koraldon - שיחה 23:16, 19 במאי 2014 (IDT)

(הועבר משיחה:אביר קודש (מבוכים ודרקונים))

כל הערכים האלה מאוד קצרים, תופסים הרבה מקום ובעיקר לא ממש רלוונטים. יש בהחלט מקום לאחד אותם לערך אחד בינוני, מאשר מספר רב של ערכים קטנים, במיוחד כמו האשף.השובט 13:12, 26 בדצמבר 2006 (IST)

לכל אחד מהערכים האלה יש פוטנציאל לצמוח. ראה בוויקי האנגלית. מה גם, אתה לא צודק בדבריך. ראה למשל את הערך נוכל. H2O 19:22, 27 בדצמבר 2006 (IST)

]

לא יודע מה יש להם, אבל יודע שאשף (מבוכים ודרקונים) זה שני שורות שכבר כמעט שנה כאן. זה לא הוויקי האנגלית ולפי מה שהבנתי מה שמתאים שם לא מתאים כאן, האם אני טועה?השובט 01:12, 28 בדצמבר 2006 (IST)

אני מצטרף לדעה - גם אני לא רואה סיבה בערכים נפרדים לכל מקצוע. הדבר היחיד כמעט שאפשר לומר על המקצועות הוא פשוט עובדות מתוך ספר החוקים, ובשביל זה כבר יש את ספר החוקים. אם מישהו היה משקיע בטירוף, מתחיל לנתח את הרקע ההיסטורי שממנו צמח כל מקצוע, דמיון למקצועות דומים ממהדורות קודמות ו\או משחקי תפקידים אחרים, או מיקומו הטקטי בחבורה + דוגמאות, אז הייתי אומר שיש מקום. כרגע, אף אחד מהמקצועות אינו מצדיק ערך משלו, ואני בספק אם זה ישתנה. ננסק 10:17, 28 בדצמבר 2006 (IST)
באיזו ורשות, ומאיפה היתה החוצפה להעביר את כל הערכים בתמצות רב אל הערך הזה לדמויות? הערך נוכל שהיה ערך גדול יחסית, צומצם לשתי פסקאות וכן הערך לוחם וכו' וכו'. מדוע צומצם המידע. מדוע הערכים הפכו להפניות לפני תום הדיון? לכל ערך כזה פוטנציאל וכן ערכי הדמויות רק ירבו. ולכל הערכים הללו יש פוטנציאל לגדול עוד ומגיע להם ערך. מה גם שהערך הנוכחי מסורבל והערכים שהוא מכיל צומצמו ללא שום סיבה. הפעולה הזאת הרתיחה אותי מאוד. ועד שלא יתום הדיון כאן שוב פעולה לא אמורה להנקט. H2O 21:33, 29 בדצמבר 2006 (IST)
אם לא תבוא תשובה עד ה-5/1/07 אני משחזר. H2O 18:11, 31 בדצמבר 2006 (IST)
לא כדאי לך להכנס למלחמת עריכה, כי אתה עלול להיחסם.
בדקתי מדגמית 3 ערכים: נזיר (מבוכים ודרקונים), סייר (מבוכים ודרקונים)), טרובדור (מבוכים ודרקונים) - היתה על כולם תבנית איחוד, לא היתה התנגדות לאיחוד בדף השיחה, מי ששם את התבנית ומי שאיחד הם שני ויקיפדים שונים, כל התוכן הרלוונטי הועבר. כלומר, אין טענה עניינית כנגד האיחוד. אם אתה חושב שלא היה צורך לאחד, אתה יכול להעלות את הנושא עם תבנית מחלוקת, וסביר להניח שיהיו לך תומכים להשארת הפיצול, (למען הגילוי הנאות - גם אני בעד האיחוד שנעשה).
בכל מקרה, אף אחד לא מונע ממך להוסיף תוכן לערך המאוחד, ואם אתה חושב שיש תוכן מהותי שהושמט - כדאי שתוסיף אותו. חנה ק. 22:15, 31 בדצמבר 2006 (IST)
דבר ראשון, אין חשש שאחסם כיוון שדאגתי להמנע ממלחמת עריכה ולכן פניתי לדף השיחה של שני הוויקיפדים. שנית, כאשר שמו את תבנית האיחוד הנימוק היה בשיחה:אביר קודש (מבוכים ודרקונים) ואני דאגתי לענות שם. לא חזרו אלי אם תשובה ואחדו בלי שהדיון הסתיים. הערך הזה הוא ביזיון גדול משתי סיבות: הראשונה- הוא צמצם את הערכים. לדוגמה: נוכל. השנייה- הוא מבזה אותי כוויקיפד. ביקשתי לא לאחד את הערכים מכיוון שאני מתכוון להוסיף להם עוד מידע אחר כך ולהגדיל אותם. וכן שיחזרתי את המצב לקדמותו. אחר כך, בלי להתייחס למילה ממש שכתבתי בדף שיחתם של שני הוויקיפדים ובדיונים הם שחזרו מחדש. הפעם, לא שחזרתי כדי למנוע מלחמת עריכה אך אני דורש דיון מסודר. ואני חוזר, יש לי כוונה, בזמני החופשי להגדיל את הערכים בצורה משמעותית. אז מה הבעיה להשאיר את המצב הקיים ככה?

H2O 22:23, 31 בדצמבר 2006 (IST)

בלי להכנס לנושא התכנים (וכבר כתבתי שאת התוספת לנוכל אתה יכול להוסיף גם עכשיו לערך המאוחד), בשלושת הערכים שבדקתי (שהיו הראשונים להיות מאוחדים), לא היתה מילה בדף השיחה, גם בדף השיחה של הערך המאוחד לא היתה מילת התנגדות. לכן סביר להניח שמשתמש:סופר מריו שאיחד, בכלל לא היה מודע להתנגדות שלך, ומבחינתו הוא עשה מעשה נכון כאשר שחזר. ראיתי שהוא הציע בורר, אולי תשקול את ההצעה? חנה ק. 22:54, 31 בדצמבר 2006 (IST)
והרי הנימוק, כאשר חיפשתי נימוק לאיחוד. שאלתי את משתמש:השובט היכן הנימוק, והוא אמר לי שזה בדף השיחה של הערך אביר קודש (מבוכים ודרקונים). שם נימקתי חזרה.

בקשר לבורר. בניגוד למה שאתם חושבים לא מדובר בעיניין העקרוני. אני מתכנן להגדיל את הערכים משמעותית ולכן אני חושב שצריך להיות לכל אחד ערך. במקום לאחד ואז מחדש לכתוב. דבר שמפריע לי הוא שביקשתי לנוחיות העבודה שלי, לא לאחד ולמרות זאת הערך אוחד, פעמיים. דבר שאני רואה בו כזלזול. H2O 23:05, 31 בדצמבר 2006 (IST)

אם כך, הצעה: תגדיל בערך המאוחד, ואז כשיהיה תוכן ממשי, סביר להניח שלא תהיה התנגדות לפיצול. חנה ק. 21:51, 2 בינואר 2007 (IST)
עברתי על הפסקה נוכל, מצד אחד יש בה התחלה טובה לערך, אבל מצד שני היא זקקוקה לניסוח ועריכה. אם תרחיב את הפסקה ותוסיף רקע והקשר אמליץ לשחזר חזרה ערך נפרד לנוכל (וכך גם עם שאר המקצועות) סופר מריו 21:54, 4 בינואר 2007 (IST)
כאשר נוכל היה ערך. זה היה הרבה יותר מפסקה. H2O 21:58, 4 בינואר 2007 (IST)
אז תוסיף, אפשר לראות תוכן קודם בהשוואת גרסאות, סופר מריו 22:00, 4 בינואר 2007 (IST)

שיפצתי קלות את הנוכל.

שגיאה[עריכת קוד מקור]

ב" מקצועות " מתוארים " אביר קודש " ו " נזיר " שהם מקצועות יוקרה

לא נכון, תן מבט בספר החוקים לשחקן גרסה 3 או 3.5. בברכה, אביעד‏ • שיחה 16:55, 24 בספטמבר 2007 (IST)
פעם הם היו (פחות או יותר), מאז המהדורה השלישית הם כבר מקצועות בסיס.

מקצועות יוקרה[עריכת קוד מקור]

אתם יכולים להרחיב אילו מקצועות יוקרה יש במישחק?

זה בעייתי, מכיוון שיצאו עשרות ספרים בנושא.

נטיות[עריכת קוד מקור]

הנטיה סדר נטרלי דומה באופן מחריד לסדר רוע. לסדר נטרלי אכפת רק מהחוק היבש, לא מ"לעשוק את העניים" ולא מ"למצוא פרצות בחוק". הוא לא הבחור הרע (הוא הבחור הנטרלי).

תשמע\י... נטייה היא דבר די בעייתי לתאר, כי התנהגות של מישהו היא לא משהו קבוע, ויכולה להשתנות. גם נבלים יכולים לרחם על אנשים, או שיהיה להם חלקה טובה בלב. בנוגע לסדר ניטרלי; הנטייה הזו מתארת אנשים שאכפת להם יותר ממסורת ומחוקים מאשר מהגחמות האישיות שלו. זה לא אומר שהאדם חי רק דרכם, אבל לרוב הוא ינסה לעשות את מה שהמאסטרים\סיפורים דתיים\נורמות בתרבות שלו אומרים לו לעשות, מאשר שהוא יעשה דברים שהגחמות שלו אומרות. ניטרליות אומרת שאתה לא תנסה לצאת מגדרך כדי לפגוע באנשים או לנצל אותם, אבל היא לא אומרת שאתה לא תנסה לעקוף את החוק למען טובתך האישית אם לא תשלם על זה מחיר גבוה מדי. תחשוב על חבר'ה חרדים (או כל סוג אנשים אחר שמקיים אורח חיים דתי ואדוק, לא משנה מאיזה דת). הם חיים את חייהם דרך מערכת חוקים מסוימת, ולרוב ינסו לפעול דרך ה"עדשות" של המסורת ולעקוב אחרי הדוגמא של המסורת ושל הנורמות של החברה שלהם. זה לא מרושע בכלל.

נטיות[עריכת קוד מקור]

קצת הגזמתם בנושא נטיות. נטיות זה רק דעת העולם של הדמות גם תוהו רע לפעמים ירחם על משהוא ווא לא הורס כל דבר שבדרכו פשוט לא אכפת לו להרוס את זה.

שם הערך[עריכת קוד מקור]

יש להעביר לשם מבוכים ודרקונים - דמויות, כמקובל. תומר - שיחה 17:36, 17 ביולי 2011 (IDT)

תעביר. קולנואני - שיחה 13:10, 18 ביולי 2011 (IDT)
אני אעביר... קולנואני - שיחה 18:20, 20 ביולי 2011 (IDT)

יותר לא יפורט[עריכת קוד מקור]

"יואן טי (yuan ti): הם אנשי-נחש (לרוב ירוקים) אשר בתקופה קדומה שלטו באימפריה ענקית. יותר לא יפורט בדף זה."

מה הטעם בהערה הזאת?

מכשף[עריכת קוד מקור]

עשיתי שינוי קטן, מכשף נקרא גם warlock ( בגרסא 4).

העברת קטע מפלצות[עריכת קוד מקור]

אין מקום למפלצות בדף שמדבר על דמויות. יצרתי דף חדש של דמויות בלי שחקן והעברתי אליו את המידע. --Koraldon - שיחה 22:39, 24 בנובמבר 2013 (IST)

מקצוע אחר[עריכת קוד מקור]

שמעתי שיש מקצוע שקוראים לו "כושף חרב". איך זה שהוא אינו מופיע כאן?

המקצוע הזה הוא כנראה או מקצוע מתוך המהדורה הרביעית, שכללה הרבה מקצועות אשר יחסית דומים לאלו שנמצאים בקטע, והחלטתי שלא להרחיב עליהם כי זה סתם ילאה את הקורא, מקצוע ממערכה מסוימת ולא מקצוע כללי, או תת-מקצוע (יש תת-מקצוע כזה במהדורה החמישית בשם הBladesinger, תת-מקצוע של קוסם שמשתמש בלחשים ובריקודים מיוחדים עם החרב שלו כדי להביס את היריבים שלו), שגם עליהם לא הרחבתי כדי לא להלאות את הקורא.

משחק חדש 5[עריכת קוד מקור]

משחק שבו אתה יכול להיות דמויות ממבוכים ודרקונים למשל;בשלב הראשון מקבלים את אשף-אש,לוחם-חרב וכהן-ריפוא וכך הלאה אחרי זה יש משחק חופשי ומשימות כדי להיכנס לשלבים מיוחדים ובשביל להשיג אנשים כמו הרעים 93.172.52.16 19:41, 2 ביולי 2014 (IDT)

מבוכים ודרקונים[עריכת קוד מקור]

ממש נהנתי!!!!!!!!!!!!!!!!!!! תודה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 213.57.203.226 19:51, 10 באוקטובר 2014 (IDT)

מבוכים ודרקונים-מלחמת החיות[עריכת קוד מקור]

משחק בו אתם משחקים עם המון אנשים לדוגמה:בשלב 6 אתה אשף אש ולוחם חרב ואתה נלחם נגד נחש אש,דרקון ברק,ציפור הרוח וזייסון [שליט החפרפרות] בבא אכתוב על אנשים אלה ועל עוד 77.125.165.53 17:34, 14 בנובמבר 2014 (IST)

משוב מ-18 באוגוסט 2015[עריכת קוד מקור]

לדעתי אתה צריך להוסיף פסקה על השפות במשחק.

אין סיבה; זהו פרט יחסית שולי שסתם ילאה קורא שרק בא כדי לדעת אילו סוגי דמויות יש במשחק.

העברת הערך[עריכת קוד מקור]

הערך אינו על דמויות שחקן במשחקי תפקידים, הוא על דמויות שחקן בD&D, אמנם משחק פופולרי, אבל ממש לא היחיד. אם אין התנגדות או הצעות טובות יותר, אעביר תוך 24 שעות ל-"דמויות שחקן (מבוכים ודרקונים)". אוֹדוֹ - שיחה 11:28, 2 בדצמבר 2016 (IST)

פלדין[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שגם בגרסה האנגלית וגם בגרסה העברית הפלדין מתואר כלוחם עם יכולת מוגבלת של הטלת הלחשים של כוהן. האמת היא שזו בכלל לא הפואנטה של המקצוע: הפלדין חמוש ביכולות מיוחדות רבות שתומכות וההתקפה שלו, בדרכים ייחודיות שאין למקצועות אחרים. למרות שלפלדין יש שליטה בנשק ושריון זהה ללוחם ויכולות ריפוי והטלת לחשים שמעט מזכירות את אלה של הכוהן, הפלדין הוא המחסל האולטימטיבי של כוחות מרושעים ויכולותיו מתמקדות בהסטת כוחות אלו מעליו ומעל בני בריתו, וחיסול מהיר של כוחות אלה - ככל שהיצור אפל וטמא יותר, מה טוב, כשהשיא (וההעדפה) הוא התמודדות ישירה בקרב כנגד אדוניהם של שדים ובני שטן.

דיווח שאורכב ב-15 בדצמבר 2018[עריכת קוד מקור]

דיווח מויקיפדיה:דיווח על טעויות

רשמתם שננס הוא 120 סנטימטר אבל הוא מקסימום 90 סנטימטר

ניתן להוריד את התבניות בעמוד[עריכת קוד מקור]

בצעתי ארגון מחדש וניקוי של העמוד.Koraldon - שיחה 18:33, 16 בדצמבר 2020 (IST)

עדכון של המידע בערך למהדורה החמישית[עריכת קוד מקור]

עדכנתי את המידע בערך למהדורה החמישית, פלוס הורדתי הרבה מידע לא נחוץ ופסקאות מבלבלות וארוכות מדי. מבקש מכם לבדוק האם ניתן למחוק את התבניות בתחילת הערך.

סידור הערך[עריכת קוד מקור]

סידרתי את עמוד השיחה והעברתי את כל השיחות הישנות לעמוד ארכיון. בנוסף, שיחזרתי את הערך מעריכה שבוצעה כך שהוא ייצג בעיקר את מהדורה 5. הערך צריך להיות ניטרלי למהדורות ולייצג גם את פאת'פיינדר. מעבר לכך, אין צורך בפירוט נרחב של הגזעים ושל המקצועות, בשביל זה יש ספר חוקים, כך גם לגבי עצות לשליט מבוך שמקומן לא בויקיפדיה. אפשר לקרוא את המדריך לשה"ם או לפרסם בבלוג / אתר / מקום אחר טיפים להנחיה.

Koraldon - שיחה 22:01, 6 במרץ 2021 (IST)

אין צורך לארכב במקרה זה. עדיף שהדיונים הקודמים יהיו נגישים ולא מוחבאים מאחרוי עוד הקלקה. מארכבים כשהדף כבד מדי, אולם במקרה זה הוא לא עד כדי כך ארוך. תודה על השיפורים בערך. Dovno - שיחה 22:03, 10 במרץ 2021 (IST)