שיחה:דניאל רדקליף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יהודי?[עריכת קוד מקור]

ממוצא יהודי? האתר הזה שלך הוא מוסמך? ואם כן אז אם יש לו אמא יהודיה, הוא יהודי ע"פ ההלכה --Orel zion 05:05, 18 במרץ 2007 (IST)

לא רק רדקליף הוא יהודי אלא גם הלורד וולדמורט. כידוע שמו הוא טום רידל, דבר המרמז על היותו צאצא של החיד"א ר' חיים יוסף דוד אזולאי. סדרת התעללויות אנטישמיות שעבר בילדותו במוסד האנטישמי הוגוורטס, על ידי גלוחי הראש ג'יימס פוטר וסיריוס בלאק, הביאו אותו לרצון לנקום במתעללים. משבגר הצטרף לליגה להגנה יהודית, והפך לכהניסט קנאי. אז החלה גם פעולתו השלילית. נמסר כי בספר השביעי יחזור בתשובה, יעשה עלייה, ויפתח חנות לציוד עזר לקוסמים בקרית מוצקין, וגם יופיע בטלוויזיה בהתחלה בערוץ קהילתי, אך לאחר שכישרונו יתגלה יקבל פינה בתכנית של יאיר לפיד. אחרי שליאו יזרוק את בר רפאלי, היא תגיע לאולפן של יאיר לפיד לבכות (מופז השאיר קצת טישו), תתאהב בטום, ותזניק אותו לקריירה בין לאומית כדוגמן מסלול. אלמוג 05:58, 18 במרץ 2007 (IST)
אתה לא מצחיק (אותי). גדי אלכסנדרוביץ' 12:22, 18 במרץ 2007 (IST)
שניכם מצחיקים, כל אחד בדרכו שלו. דוד שי 08:12, 19 במרץ 2007 (IST)
כבר נערך פה דיון על כך אבל אני לא יודע עד כמה המקור אמין. בכל אופן אחרי הדיון הזה הוא השתתף בהצגה בעירום. ולפי התמונה... הוא לא נימול. אלירן d שיחה 00:51, 11 בדצמבר 2007 (IST)
מחקתי את הטענה. המקור לא נראה מספיק אמין, ואם זה המקור היחיד (ואם אין מקור טוב יותר), מוטב שלא תובא הטענה כלל. ירוןשיחה 00:55, 11 בדצמבר 2007 (IST)
אם אמא שלו יהודיה (והוא אכן הודה בכך באחד הראיונות שלו שפורסמו בYouTube), זה אומר שגם יהודי, אבל הרבה יהודים בחו"ל לא עוברים ברית מילה בהיותם תינוקות. אתם לא מצפים שהוא יעבור ניתוח עכשיו, נכון?

הוספתי פה קישור לתמונה של דניאל רדקליף מניח תפילין. מדוע נמחק?

לא צריך דווקא להאמין לכל מה שרואים, יכול להיות שהוא כן נימול. אני ראיתי את התמונה המדוברת שהוא מופיע בהצגה, וערכתי עוד מספר בירורים ומסתבר שאותה תמונה שלו בעירום מלא היא בכלל עריכת פוטושופ. Horns 123 - שיחה 06:34, 19 בדצמבר 2012 (IST)

תמונה[עריכת קוד מקור]

אני לא כ"כ יודעת איך להוסיף תמונה, ניסיתי ומשום מה לא הצלחתי. בכל מקרה, הגיע הזמן להחליף את התמונה, לא? מישהו מוכן בבקשה להחליף/להוסיף?

אני יכול להחליף אבל מה רע בתמונה הנוכחית?. משתמש:Y.B 13:50, 9 בפברואר 2008 (IST)

שבעה סרטים?[עריכת קוד מקור]

בס"ד

כתבתם שבעה סרטים אבל מפלגים את השביעי לשתי סרטים (הייתה כתבה על כך בטיפו)

שבת שלום!

זה נכון... יש על כך שמועות באינטרנט. אבל אני מעדיף לחכות שמקורות קצת יותר מוסמכים (Ynet, הארץ, תפוז, Nrg, וואלה) יעלו את הידיעה. בינתיים נראה שהתסריטאים מתלבטים. אלירן d שיחה 17:02, 4 באפריל 2008 (IDT)

דיספרקסי או דיספרקטי?[עריכת קוד מקור]

לדעתי לאדם הלוקה בדיספרקסיה יש לקרוא דיספרקטי ולא דיספרקסי. תיקנתי, אם מישהו מתנגד, שישנה חזרה.. (כמו שאדם הלוקה באפילפסיה הוא אפילפטי, ולא אפילפסי)


צריך לערוך ולכתוב שהוא השתתף בששת סרטי הארי פוטר והוא בימים אלו מצלם את השביעי והשמיני :]-קורל יצחקי-

הוא הניח תפילין לאחרונה[עריכת קוד מקור]

לא רק שהוא לא אתאיסט אלא אף הניח תפילין מיוזמתו. נא לתקן בערך. הנה קישור http://www.kikarhashabat.co.il/ארי-פוטר-מניח-תפילין.html בברכה, המומחה.

זה חסר חשיבות בעליל מבחינה אנציקלופדית. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:52, 7 בדצמבר 2010 (IST)

משפט קטוע[עריכת קוד מקור]

מי יודע למה התכוון המשורר: "בנוסף, באותה השנה רדקליף ושני חבריו (אמה ווטסון ורופרט גרינט) כשהטביעו את ידיהם ורגליהם ב-"Hollywood's Grauman's Chinese Theater"? נראה שחסר שם קטע בין שמות החברים והמילים "כשהטביעו את ידיהם...". תמרה שיחה 21:40, 28 במאי 2012 (IDT)

האותיות "כש" נראות לי מיותרות. מכל מקום, הכוונה היא ככל הנראה לשדרת הכוכבים של הוליווד. תיקנתי בהתאם. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:53, 28 במאי 2012 (IDT)

ציון 'יהודי' בפסקת הפתיחה[עריכת קוד מקור]

מיותר לחלוטין, אין כל קשר בין היותו שחקן לבין היותו יהודי מה גם שיש לי ספק שהוא גודל כיהודי וכו'. אני מציע להעביר מידע זה אל החלק הביוגרפי כמו שהוצע במזנון לפני כמה שבועות, בברכה, Nurick - שיחה 03:43, 1 במאי 2013 (IDT)

זה שהוא אולי לא גדל כיהודי, ממש לא משנה את העובדה שהוא יהודי.
בהרבה שחקנים נוספים זה מופיע גם בפסקת הפתיחה. לדוג': סקרלט ג'והנסון אדם סנדלר בן קינגסלי. בברכה יצחקשיחה • כ"א באייר ה'תשע"ג • 04:39, 1 במאי 2013 (IDT)
זה דווקא מקרה קל: "I'm an atheist, but I'm very proud of being Jewish. It means I have a good work ethic, and you get Jewish humour and you're allowed to tell Jewish jokes." (ראיון ל"גארדיאן", 2009). ראו גם כאן, כאן ו(...)כאן.
גם אם הוא מגדיר את עצמו כאתאיסט; והוא מגדיר, אין זה אומר שצריך למחוק את מילת הציון שהוא ממוצא יהודי מקטע הפתיחה. גם בקטעי הפתיחה של השחקנים הידועים שיצחק הביא רשום שהם ממוצא יהודי, ובכל זאת, אתה לא תשמע בחדשות שהם שומרי שבת, מניחים תפילין ומתפללים שלוש תפילות ביום. אני לקחתי על עצמי לעבוד על הערך הזה; לדעתי הכוללת צריך להשאיר את המילה "יהודי" בקטע הפתיחה ולחתום סופית את הדיון. הורנס 123 - שיחה 16:30, 1 במאי 2013 (IDT)
מסכים עם יצחק, הורנס והאלמוני וכפי שגם נאמר בדיון במזנון - העובדה שהוא שייך לעם היהודי, להבדיל מהדת היהודית אולי, היא חלק בלתי נפרד מזהותו. כמו שלא תימנע מלציין בפתיח שהוא בריטי, כך אין להסתיר את היותו יהודי. עמירם פאל - שיחה 19:15, 1 במאי 2013 (IDT)
ה'עובדה' שהוא יהודי לא צריכה להיות מצויינת בפסקה כשם העובדה שלא מציינים (או לפחות לא צריך לציין) על אישים נוצריים בפסקת הפתיחה שהם נוצריים אם אין קשר למקצוע. העובדה שיש הופעות רבות של הטעות הזאת לא הופכת אותה לנכונה, בברכה, Nurick - שיחה 20:25, 1 במאי 2013 (IDT)
אין שום סיבה לציין את היותו יהודי בפסקת הפתיחה, והניסיונות האלו לציין כל דבר כיהודי, אומרים הרבה על הוויקיפדיה היום. הסבר על דתו של אדם, צריך להימצא בגוף הערך, למעט מקרי קיצון, וזה בטח לא אחד מהם. דורית 20:33, 1 במאי 2013 (IDT)
המשפט האחרון נכון, אבל מוטעה בהקשר הזה: יהדות אינה (רק) דת, אלא גם השתייכות אתנית, חברתית ו/או תרבותית. ברור שבוויקיפדיה העברית, שמרבית כותביה ומרבית קוראיה הם בעלי קשר ניכר לקבוצה זו, יש עניין לציין זאת. אביעדוסשיחה כ"ב באייר ה'תשע"ג, 20:51, 1 במאי 2013 (IDT)
אף אחד לא אמר לא לציין. אבל ככה, במשפט הפתיחה? זו היסחפות היסטרית. emanשיחה 21:07, 1 במאי 2013 (IDT)
אביעדוס, לא הבנת את דבריי נכון, מעולם לא אמרתי שאין לציין דתו של אדם, הסברתי שזה צריך להיות בגוף הערך. האיזכור בפתיח צריך לבוא רק במקרי קיצון, כשיש לכך רלוונטיות ברורה, וזה ודאי אינו המקרה. דורית 21:36, 1 במאי 2013 (IDT)
כן, הבנתי מה אמרת, רק סייגתי ואמרתי שיהדות אינה (רק) דת, אלא גם שיוך אתני, חברתי ו/או תרבותי. אביעדוסשיחה כ"ב באייר ה'תשע"ג, 22:43, 1 במאי 2013 (IDT)
קשה לי להאמין שהוא משוייך חברתית ליהדות או אתנית, אולי תרבותית וגם זה לא יותר משתיים שלוש פעמים בבית כנסת אם בכלל וכמה הנחות תפילין מול המצלמה, ימחק (מהפתיח) בסוף השבוע אם לא יהיו התנגדויות רלוונטיות להסרה זו, בברכה, Nurick - שיחה 00:34, 2 במאי 2013 (IDT)

אני מתנגד; לדעתי, בגלל שרוב אנשי הציבור הם נוצרים, אז פה אין חידוש, אבל ברגע ששומעים שהשחקן הוא משלנו, זו "סיבה למסיבה". ועוד מספר הערות:

א) אם Nurick ירצה להוריד את המוצא מהפתיח, שילך ויוריד מכל שחקן יהודי בויקי שזה מופיע אצלו בפתיח.

ב) אם תרצו, אפשר למצוא פשרה מסוימת. אפשר לכתוב בפתיח כך:

דניאל ג'ייקוב רדקליף (באנגלית: Daniel Jacob Radcliffe; נולד ב-23 ביולי 1989) הוא שחקן בריטי יהודי - נוצרי, המוכר בשל גילום דמותו של הארי פוטר בסדרת סרטי הקולנוע המבוססת על ספרי "הארי פוטר".

ג) אני בטוח למשל שסקרלט ג'והנסון היא חצי יהודיה - נוצריה בדיוק כמו רדקליף ובכל זאת כתוב בפתיח שהיא ממוצא יהודי ולא נוצרי. אצלנו, היהדות חשובה יותר מהנצרות ולכן יותר חשוב לציין את המוצא היהודי

הבעתי את דעתי: אני מתנגד למחיקה. הורנס 123 - שיחה 06:54, 2 במאי 2013 (IDT)

לנוריק, הגירסה היציבה היא זו שכוללת את ציון לאומיותו היהודית בצד לאומיותו הבריטית. האם תסכים למחוק מהפתיח את העובדה שמדובר בבריטי? העניין נומק כדבעי ויש מספיק מצדדים בנוסח הנוכחי. עמירם פאל - שיחה 07:35, 2 במאי 2013 (IDT)
אתה רציני? המוצא היהודי שלו וזה שהוא בריטי השתתף בסרטים ובהצגות בריטיים זה אותו דבר? יש לזה אותה חשיבות?! emanשיחה 11:43, 2 במאי 2013 (IDT)
לא רק שאני רציני - האם ידוע לך שאין בכלל דבר כזה בריטי? תשאל כל "בריטי", מהו? והוא יאמר לך - אנגלי, סקוטי, וולשי וכו'. רק היהודים תושבי בריטניה רואים בעצמם בריטים. שייכותו של אדם לעם היהודי משפיעה עליו בצורה דרמטית. ודרך אגב, דווקא במקרה של רדקליף, הוא עצמו אמר זאת במפורש: "אני גאה להיות יהודי", ואתה תמחק לו את הזהות? כשהוא בעצמו כל כך גאה בה? עמירם פאל - שיחה 11:54, 2 במאי 2013 (IDT)
אך אחד לא אמר למחוק. תפסיקו לעוות את עמדתנו, ולצאת מול "אנשי קש". אבל ברור לחלוטין שזה דבר שולי, ולכן צריך להיות מוזכר בהמשך הערך. לא במשפט הפתיחה. emanשיחה 12:15, 2 במאי 2013 (IDT)
רדקליף שייך לעם היהודי והוא גם בריטי. הוא גאה להיות יהודי. למה להסתיר ולדחוק כלפי מטה, רחוק ככל האפשר מהעין, את פרט הזהות הזה שלו, פרט שבו הוא עצמו כל כך גאה? עמירם פאל - שיחה 12:20, 2 במאי 2013 (IDT)
הזכרת היותו יהודי לא מופיע בפתיח, אלא בפסקה חינוך מוקדם, זה חשוב להזכיר מכיוון שזה חלק מהזהות שלו ואני לא רואה שום סיבה להסתיר זאת, אלא אם כן מישהו מפחד להודות שהוא יהודי. - Yanki14 שיחה 13:36, 2 במאי 2013 (IDT)
אז אפשר לסכם שזה נשאר בפתיח? יש למישהו מה להוסיף?, ובכלל, מה פתאום נזכרו בזה עכשיו ולא כשפירסמו את הערך?
אולי פשוט נעשה הצבעה מי בעד להשאיר? ואם נעשה כך; תדעו שאני מצדד בלהשאיר את זה כמו שעכשיו!!. הורנס 123 - שיחה 15:22, 2 במאי 2013 (IDT)
אני לא רואה צורך בהצבעה, הצבעה מתקיימת כברירה האחרונה אם לא הצליחו להגיע לפשרה, כדאי לחכות עם זה בשלב זה. - Yanki14 שיחה 16:05, 2 במאי 2013 (IDT)
שוב אין פה טיעון רלוונטי נגד הסרת הציון מפסקת הפתיחה, וכן הורנס 123 אני יותר מאשמח למחוק זאת מכל הערכים בהם זה לא רלוונטי, אתה מוזמן להפנות אותי אליהם (כמו גם ציונים אחרים כאלו לא רלוונטי ולא רק את המילה יהודי - פשוט זו תופעה שחוזרת רבות בויקיפדיה - אך זה אינו הדיון כאן). יש קשר בין היותו בריטי (ואם למישהו יש איך לדייק את זה שיחליף לאנגלי/וולשי וכו') לבין הסיבה לכך שיש לו ערך בויקיפדיה, לעומת זאת אין קשר בין העובדה שהוא יהודי והעובדה שיש לו ערך בויקיפדיה (כמשל לכך שהוא מפורסם).
יענקי לא הבנת את עמדתך, אתה בעד הסרה או השארה? בברכה, Nurick - שיחה 01:23, 3 במאי 2013 (IDT)

מה הקשר בין עובדת היותו ממוצא בריטי לבין עובדת היותו כערך בויקיפדיה??!! אם לטענתך יש קשר; אז יש קשר בין עובדת היותו יהודי לבין עובדת היותו כערך בויקיפדיה
חוץ מזה, רק שתדע שכמעט 70% מהאנשים בהוליוווד והמשפיעים בעולם, הם יהודים. אז מה רע לך להשאיר את הערך כמו שעכשיו?. הורנס 123 - שיחה 06:48, 3 במאי 2013 (IDT)

כפי שכתוב ב[[הארי פוטר ואבן החכמים (סרט)]], "רולינג התעקשה על כך שכל צוות השחקנים יהיה בריטי, כיוון שרצתה לשמור על האחידות התרבותית בין הספר לבין הסרט". כלומר אם רדקליף לא היה בריטי הוא לא היה יכול לשחק את הארי פוטר, וכל תולדות חייו היו שונות לחלוטין, וייתכן שבשל כך כלל לא היה עליו היום ערך בוויקיפדיה העברית. לעומת זאת לעובדה שאמו יהודיה לא היתה שום השפעה שמתקרבת לכך על חייו. לשים את שני הדברים כשווי ערך עושה מהוויקיפדיה צחוק. emanשיחה 12:38, 4 במאי 2013 (IDT)

מה היה קורה אילו[עריכת קוד מקור]

בואו נעשה ניסוי מחשבתי:

אם הוא לא היה נולד בבריטניה אלא בישראל או בצרפת, האם זה היה משמעותי? מאוד. הוא לא היה מגלם את הארי פוטר, וכל חייו היו שונים.

אם הוא היה נולד נוצרי ולא יהודי, האם זה היה משנה משהו בחייו, ובמה שעליו הוא התפרסם? כנראה שלא.

כמובן שאם הוא לא היה שחקן, אז הערך על חייו היו שונים לחלוטין. לכן את היותו שחקן בריטי יש להזכיר בפסקת הפתיחה. את היותו יהודי לא, אלא להשאיר את זה לחלק על חייו האישיים. emanשיחה 18:56, 2 במאי 2013 (IDT)

קשקוש בלבוש; כמו שעצם עובדת היותו בריטי חשובה ויש להזכירה בפסקת הפתיחה, כך גם יש להזכיר את עצם עובדת יהודתו בפסקת הפתיחה, מפני שזה היה משנה אם הוא היה נולד נוצרי גמור או יהודי גמור. וכמו שאמרת:

אם הוא לא היה נולד בבריטניה אלא בישראל או בצרפת, האם זה היה משמעותי? מאוד.

Eman
כך זה מאוד משנה אם הוא נולד נוצרי, יהודי או חצוי... הורנס 123 - שיחה 19:40, 2 במאי 2013 (IDT)
אני הסברתי למה זה משנה. אם הוא היה נולד בישראל הוא מן הסתם לא היה מגלם את הארי פוטר, ולכן גם הוא לא היה כוכב גדול כזה. לעומת זאת חוסר ביהדות לא היתה משנה לכאן או לכן בכל מה שקשור לסיבות בגללן הוא התפרסם. emanשיחה 21:19, 2 במאי 2013 (IDT)
אולי לפי נקודת המבט שלך זה לא חשובה. אך אני, שלפי נקודת המבט שלי זה כן חשוב, יכול לטעון בחזרה שכשם שלכתוב מה האזרחות הלאומית שלו זה חשוב; כך צריך לכתוב מה האזרחות הדתית שלו. אם הבנת אותי... הורנס 123 - שיחה 06:40, 3 במאי 2013 (IDT)
יהדות היא לא רק דת, היא גם לאום ובמקרה של רדקליף ברור שהוא שייך לעם היהודי (ואולי גם לדת היהודית, אבל זה בסימן שאלה מסויים). אם רוצים להגיע לפשרה אפשר לכתוב בפתיח שהוא ממוצא יהודי, אבל יש כאן רוב ברור (6-3) לטובת השארת המצב כפי שהוא. עמירם פאל - שיחה 08:40, 3 במאי 2013 (IDT)
עמירם, אני בעד להשאיר, אך אין זה הענין. דניאל רדקליף שייך אלינו וזה ברור, ואתה צודק בדבריך. אך הרשה לי להאיר את עיניך; כתבת ששייכותו לדת שלנו נמצאת בסימן שאלה, ובכן, הוא אינו מתיימר לשמור תורה ומצוות, ועל כן הוא מסווג את עצמו כאתאיטס, אך מה שכן, הוא גאה בהיותו יהודי; כמו שנכתב בדיון ממש למעלה. הורנס 123 - שיחה 12:35, 3 במאי 2013 (IDT)
אני לא טוען שלא צריך לכתוב מה ה"אזרחות הדתית" שלו אני טוען ש:
  1. זה לא צריך להיות בפסקת הפתיחה, אלא בגוף הערך כמו שזה (גם) עכשיו, ובטח שלא להופיע פעמיים (כי:)
  2. הוא לא יהודי שומר תורה ומצוות אלא מרגיש יהודי ולכן רק לציין שהוא יהודי זה סוג של לשקר
  3. אין קשר בין האדם לבין היהדות (מבחינת מקצוע חיי היום יום וכו')
בברכה, Nurick - שיחה 03:35, 4 במאי 2013 (IDT)
בוא ננהג לפי ההיגיון שלך נוריק; האם אתה שומר תורה? אם לא, סימן שאינך יהודי, ואפילו לא חילוני - זה ההיגיון שלך. לפי ההגיון הפשוט של התורה, אדם לא צריך להיות שומר מצוות על מנת להיות יהודי, מספיק רק שאמא שלו יהודיה, ואז נחשב שהוא יהודי, בלי קשר לכך שהוא מרגיש גאה על יהודותו. וחוץ מזה, כן יש דווקא מקצועות בחיי היומיום שקשורים ליהדות: בעל-קורא (אדם שקורא בתורה), סופר סת"ם, מוהל, רב ועוד... הורנס 123 - שיחה 06:22, 5 במאי 2013 (IDT)

אתה מפספס את הנקודה החשובה ביותר, לדעתי - יהדות היא לא רק דת, אלא גם לאום. לאום הוא חלק מהזהות של כל אדם. את פרט הזהות הזה אתה מציין בראש כל ערך על כל אדם. במקרה הזה, כמו שאתה מציין בפתיח שמדובר בבריטי, אתה צריך לומר שמדובר ביהודי. אין שום סיבה להחביא במורד הערך דווקא את הלאומיות היהודית, להתבייש ביהדותו של רדקליף. ועוד בויקיפדיה העברית! עמירם פאל - שיחה 09:01, 4 במאי 2013 (IDT)

דבריך מנותקים גם ממה הרעיון של משפט פתיחה בערך של הוויקיפדיה (לתת את העיקר, הדברים הכי חשובים בזכותם האדם התפרס), וגם מהמקובל בוויקיפדיה ברוב המקרים בדומים. לדוגמה:
  • בערך על אל פצ'ינו, משפט הפתיחה אומר שהוא "שחקן קולנוע אמריקאי הנחשב לאחד השחקנים החשובים והמשפיעים ביותר בתעשיית הסרטים". רק בהמשך הערך כתוב ש"הוא ממוצא סיציליאני; הורי אמו היגרו לארצות הברית מקורלאונה שבסיציליה."
  • בערך על אולימפיה דוקאקיס כתוב במשפט הפתיחה: "שחקנית אמריקאית, זוכת פרס אוסקר לשחקנית המשנה הטובה ביותר לשנת 1987". רק בגוף הערך כתוב ש"הוריה הגרו מיוון לארצות הברית, אביה מאסיה הקטנה ואימה מפלופונסוס‏".
  • בערך על קרול או'קונור כתוב במשפט הפתיחה היה שחקן קולנוע וטלוויזיה, מפיק ובמאי אמריקאי, עם קריירה שהשתרעה על פני ארבעה עשורים. זכה לפרסום בעיקר בזכות גילום דמותו של ארצ'י בנקר בסדרת הטלוויזיה "הכל נשאר במשפחה"". רק בגוף הערך כתוב ש"או'קונור נולד במנהטן, ניו יורק, לאליס פטרישיה ואדוארד ג'וזף או'קונור, אמריקאים ממוצא אירי קתולי".
  • בערך על רנה זלווגר, כתוב שהיא "שחקנית קולנוע ומפיקה אמריקנית". רק בהמשך הערך כתוב שהיא נולדה "לאב יליד שווייץ שגדל באוסטרליה ולאם ילידת נורבגיה ממוצא לאפי".
  • בערך על לורנס אוליבייה כתוב שהוא "היה שחקן קולנוע ותיאטרון אנגלי". רק בהמשך כתוב שהוא נולד "למשפחה הוגנוטית צרפתית שהגרה לאנגליה בגלל רדיפה דתית".
  • בערך על פיטר יוסטינוב במשפט הפתיחה כתוב שהוא היה "שחקן, סופר, תסריטאי מחזאי ומספר סיפורים בריטי, אשר זכה פעמיים בפרס אוסקר". רק בגוף הערך אנחנו כותבים שהוא "לאב ממוצא גרמני-רוסי ולאם ממוצא רוסי, צרפתי ואיטלקי".
ההתעקשות על פירוט מוצא בשורת הפסקה (לרוב במקרים שמדובר ביהודים, אבל פה ושם מצאתי גם מקרים אחרים, כמו בהלן מירן, שאצלנו היא "שחקנית קולנוע טלוויזיה ותיאטרון בריטית ממוצא רוסי" - דבר שלא מוזכר בפסקת הפתיחה לא בויקיאנגלית ואם אל פספסתי גם לא בויקירוסית.) הופכת את הוויקיפדיה למגוכחת, עם ניחוח פרובינציאלי, ואפילו קצת גזעני. emanשיחה 13:49, 4 במאי 2013 (IDT)
אבל אם תבדוק בויקיפדיה האיטלקית תראה ששם כתוב שאל פצ'ינו הוא שחקן אמריקאי ממוצא איטלקי, כבר בפתיחה.
ואולימפיה דוקאקיס בויקיפדיה היוונית היא יווניה - אמריקאית,
וכן הלאה.
רק יהודי שמתבייש ביהדותו מבקש לדחוק את יהדותם של גדולי האנושות ולהסתירה בויקיפדיה העברית. עמירם פאל - שיחה 16:10, 4 במאי 2013 (IDT)
פששש. איזה ניסוח דרמטי. לא נסחפנו בכלל...
emanשיחה 16:13, 4 במאי 2013 (IDT)
אולי קצת... עמירם פאל - שיחה 16:17, 4 במאי 2013 (IDT)
אז עדיף להשאיר ולא לשנות, הרוב קובע. הורנס 123 - שיחה 06:22, 5 במאי 2013 (IDT)
מצטרף למתנגדים לציון "יהדותו" בפתיח. פרט חסר חשיבות. אריה ה. - שיחה 08:42, 5 במאי 2013 (IDT)

זה מטופש לטעון כך; עמירם צודק בדבריו, הדת היא חלק מהזהות הלאומית של האדם כמו המקום שממנו הוא בא ולכן אין להתבייש בכך ולציין את זה בפתיח. זה כמו שלשומר תורה ומצוות אסור להתבייש בכיפה ובציצית שלו, אלא לשאת אותם בגאון, גם אם צוחקים עליו. ולסוף דבריי, זה כן פרט בעל חשיבות. הורנס 123 - שיחה 15:39, 5 במאי 2013 (IDT)

אי אפשר לומר באופן גורף אם זה פרט בעל חשיבות או לא. זה תלוי במי מדובר, ומה החשיבות בשבילו. בפסקת הפתיחה צריכים להופיע הדברים החשובים והייחודייםן שמגדירים את הבן אדם. במקרה של רדקליף העובדה שאמא שלו יהודיה, זה דבר שולי ביותר. במקרים אחרים (לשל ברברה סטרייסנד) יהדותה בהחלט חשובה, ויש לכלול אותה בפסקת הפתיחה. emanשיחה 21:45, 5 במאי 2013 (IDT)
ולמה אצלה זה כן חשוב??, קראתי את הערך ולא הבנתי מדוע דווקא אצלה זה כן חשוב; רק בגלל שהיא תומכת בישראל ובצה"ל?. אם כן, "תשמח" לשמוע שדניאל רדקליף דווקא מכבד את היהדות, אבל "מרחוק", ושהוא אמר פעם בראיון:

בבית ספר שלי יש שיעור גבוה מאוד של תלמידים יהודים, אז כולם נסעו לבקר בישראל. האמת היא שאני רוצה מאוד להגיע לישראל

דניאל רדקליף בראיון לחדשות 10

ולנוחיותך אני מצרף קישור ליוטיוב: בלחיצה כאן. הורנס 123 - שיחה 22:41, 5 במאי 2013 (IDT)

עמנואל, אולי בלי להיסחף תוכל בטובך להסביר לי למה אתה כל כך מתעקש להוריד ככל האפשר במורד כל ערך את עובדת יהדותם של אישים חשובים? למה אתה ממשיך בכך, כשכבר הראיתי לך, שכל עם מתגאה באישים החשובים הללו, אם וכאשר מוצאם ממנו? למה לאיטלקים מותר להתגאות במוצאו האיטלקי של אל פצ'ינו ולהציבו בראש הערך אצלם? וליוונים מותר להתגאות במוצאה היווני של אולימפיה דוקאקיס ולהציבו ישר בפתיח אצלם? ורק לנו אסור להתגאות במוצאו היהודי של דניאל רדקליף? ועוד כשהוא עצמו כן מתגאה במוצאו זה? עמירם פאל - שיחה 23:52, 5 במאי 2013 (IDT)
אני מתעקש שבערכים בהם זה לא חשוב, זה לא ינופח מעל ומעבר לכל פרופורציה.
וזה שבראיון יחצ"ני לטלוויזיה ישראלית, הוא אומר פתאום נזכר במוצא היהודי שלו זה לא הוכחה לכלום. ברברה סטרייסנד בהחלט ידועה כיהודיה. היא ביימה וכיכבה בסרט "ינטל". כשמישהו , יהודי או לא, חושב עליה, בהחלט היהדות שלה קופצת לראש. אותו דבר עם אל פצ'ינו. בהחלט יש לו את הטייפ קאסט של אמריקני-איטלקי. לעומת זאת במקרה של רדקליף, הדבר הכמעט יחיד שעולה לראש זה הארי פוטר. ממש לא היהדות. להציב את זה במקום כל כך בולט בערך עושה מאיתנו בדיחה. emanשיחה
מה הקשר? דע לך שלמשל אני; כל פעם שאני חושב על רדקליף, חלק מהדברים הראשונים שקופצים לי לראש, זה שהוא יהודי, ומשלנו; ולא דווקא על הארי פוטר. ובטלוויזיה, הוא לא נזכר פתאום במוצא שלו כתעלול יחצ"ני, הוא כל הזמן זוכר את המוצא שלו. הורנס 123 - שיחה 06:09, 6 במאי 2013 (IDT)

שבירה (או המשך מספטמבר)[עריכת קוד מקור]

לא הובא טיעון עינייני אחד כנגד ההסרה מפיסקת הפתיחה והעברה לגוף הערך (שם המידע הזה מופיע מיד בפסקה הראשונה), הדיון נמשך עקב מיני מלחמת עריכה מלווה בדיון, בברכה, Nurick - שיחה 17:34, 25 בספטמבר 2013 (IDT)

הטיעון הראשוני שלך היה שמדובר במוצא יהודי ולא ביהודי "כשר" ואז כן הסכמת שזה יופיע בפיסקת הפתיחה.
מכל מקום, מה שאני אומר, שרדקליף רואה את עצמו כשייך לעם היהודי ואף גאה בכך. כמו שציון היותו בריטי מופיע בפיסקת הפתיחה כך צריכה להופיע בה גם עובדת היותו יהודי. למה להתבייש ולהחביא את העובדה הזו? הרי אתה לא רוצה למחוק מפיסקת הפתיחה את היותו בריטי, נכון? עמירם פאל - שיחה 17:44, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
ידידינו עמנואל ענה על כך ממש כאן למעלה, חשיבות היותו בריטי אינה דומה לחשיבות היותו בן לאמא יהודיה, אני מתנצל שפרשתי מהדיון אז - לא נוספו עם הזמן טיעונים חדשים כלל. הבקשה שלי בדף השיחה לא הייתה עמוקה מספיק, קורה טועים, מי כמו גילגמש יוכל לומר שמחיקה לפעמים היא היא הפתרון הנכון. לפחות דבר אחד טוב יצא מכל הדיון הזה בנתיים - התגלה באג בעורך החזותי, בברכה, Nurick - שיחה 17:49, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
וידידנו שגם אירחנו, אף ענה לו. ואני מצטרף - רדקליף הוא בן לעם היהודי וגם בן לעם הבריטי. אגב, יש עם כזה בכלל? העם הבריטי? רק היהודים רואים בעצמם בריטים. כל השאר רואים עצמם כאנגלים או סקוטים או וולשים. היותו גם בריטי וגם יהודי היא חלק מזהותו. כמו שאתה כותב בפתיחה שהוא בריטי, אתה צריך לכתוב גם יהודי. ושוב, למה להתבייש ביהדותו? למה להחביא אותה במורד הערך? עמירם פאל - שיחה 18:00, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
התשובה היא שהוא אנגלי ולא בריטי וכל השאר צריך להופיע בהמשך, בפסקא הראשונה זה לא ב'מורד הערך' לא הצעתי לדחוף את זה בין מה שהוא עשה בגיל 4 למה שהוא עשה בגיל 5. זה צריך להופיע למטה (או ליתר דיוק לא להופיע בפתיח) כי זה לא חשוב, בברכה, Nurick - שיחה 18:08, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
זה לא מה שכתוב. בכל אופן, לא שמעתי ממך רצון למחוק מפיסקת הפתיחה את זהותו הבריטית או האנגלית. ולא שמעתי תשובה לשאלה למה להתייחס דווקא לזהותו היהודית כנחותה, בניגוד לזהותו האחרת. האם תרצה להוריד את הזהות הלאומית האחרת שלו, או רק את זהותו היהודית? עמירם פאל - שיחה 18:31, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
נטען שהיה דיון במזנון. אפשר לינק לדיון? כמו כן, כיצד הסתיים הדיון במזנון? הייתה מסקנה כלשהי? לדעתי, הדיון צריך להיות במזנון ולא בדף שיחת הערך הזה כי מדובר בנושא כללי. אני לא רואה סיבה שבערך מסוים המוצא היהודי יצוין בפרק המבוא ובערך אחר המוצא היהודי לא יצוין. צריכה להיות אחידות כלשהי. גילגמש שיחה 18:58, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
את הדיון המדובר במזנון ניתן למצוא בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 319#מיהו פוליטיקאי יהודי?, בברכה, Nurick - שיחה 19:14, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
הדיון במזנון הסתיים ללא הכרעה ברורה וללא קבלת החלטה מחייבת. עיינתי גם בערך דיאן פיינסטיין שהצית את הדיון במזנון. שם התקבלה פשרה: [1]. יתכן שכדאי ליישם את הפשרה גם פה. באופן אישי, אני סבור שיש בעיה עם הצגת המוצא היהודי בפתיח. אני חושש שיש פה לוקאל פטריוטיזם שהוא ממאפייני החוסר נייטרליות. אבל נראה שיש הרבה שחושבים שציון המוצא הוא כן חשוב. יתכן שכדאי לחזור למזנון ולנסות לנסח החלטה כללית להצבעה בפרלמנט, אם כי אני לא בטוח שההצעה תעבור. גילגמש שיחה 21:14, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
עלי הצעת הפשרה ההיא מקובלת גם כאן. עמירם פאל - שיחה 23:28, 25 בספטמבר 2013 (IDT)
אני אקבל את החלטת הקהילה (או ליתר דיוק את הפשרה שהציע עמירם), בברכה, Nurick - שיחה 13:46, 26 בספטמבר 2013 (IDT)
כמו שאמרתי שם - "אם כל המחלוקות כאן היו נפתרות כך, דיינו!". עמירם פאל - שיחה 16:21, 26 בספטמבר 2013 (IDT)

האם הוא התארס[עריכת קוד מקור]

היי ראיתי בחדשות שהוא הציע נישואין לחברה הנוכחית שכתובה בדף הויקיפדיה עליו.זה נכון?צריך להוסיף את זה? ישראלית123 - שיחה 16:35, 23 במרץ 2017 (IST)

ישראלית123, מדובר בשמועות בלבד. אם תצא הודעה רשמית הדבר כמובן יתווסף לערך. רון18 - שיחה 18:12, 23 במרץ 2017 (IST)

המחיקה שלי[עריכת קוד מקור]

מחקתי בטעות את כל הדף Lior yourkovsky - שיחה 21:52, 8 באפריל 2017 (IDT)