שיחה:האופוזיציה הסורית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שדות מיותרים[עריכת קוד מקור]

בורה בורה, יש מצב לבטל בטבלה כאן את השאיבה מהויקינתונים של השדות המיותרים: שטח, אוכלוסייה, תמ"ג ומדד הפיתוח האנושי? מנחם.אל - שיחה 20:32, 9 במאי 2017 (IDT)

הדבר הנכון לעשות הוא כמו בערך סנט הלנה שהגדרנו לו את תבנית:נתוני מדינות/סנט הלנה, ושם מטפלים בזה. אבל צריך לוודא שאכן מדובר במדינה ולא שאתה החלטת שזו מדינה... (אל תעלב). אני מציע שתזמן לכאן מלוח המודעות. מתייג גם את משתמש:DMY. בורה בורה - שיחה 20:49, 9 במאי 2017 (IDT)
אני לא כתבתי את הערך, והעורך שכתב אותו התבסס על הויקי-אנגלית. לדעתי, צריך להוריד את השדות הללו כי הם מנפחים את הטבלה (עקב כך שהם לא קיימים) ובנוסף אין להם הצדקה - אחרי הכול לא מדובר עדיין במדינה עצמאית. מנחם.אל - שיחה 21:33, 9 במאי 2017 (IDT)
הורדתי בשלב זה את התבנית אלא אם יוחלט אחרת בדיון. בורה בורה - שיחה 21:49, 9 במאי 2017 (IDT)
היה עדיף להשאיר את התבנית במודל של הויקי-אנגלית, אבל מצידי שהעורכים האחרים יחליטו. אני אודיע בלוח מודעות. מנחם.אל - שיחה 22:02, 9 במאי 2017 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד מדינה (שדווקא כן הייתי נותן למדינה האיסלמית, וכן לרוחוביה - הכורדים). האופוזיציה הסוריה איננה גוש מונולוטי, ולא כולם עובדים עם כולם. יש כוחות הפועלים עם טורקיה - בעיקר בצפון - כנגד הכורדים. הכוחות בדרום - המוזנים על-ידי ירדן / ארה"ב / המפרץ - לא תמיד מיושרים עם הצפון. סיווג התנועות הללו לגוש אחד איננו ברור. אני הייתי בכלל שוקל למחוק את הערך (כשגם בויקי האנגלי נתון במחלוקת) - ולהתרכז בתיאור פלגים ספציפיים. לגבי מדינה - צריך לראות שליטה מוגדרת של פלג מוגדר לאורך זמן על מספיק שטח. כרגע זה יותר מידי שליטה של Warlords מקומיים הנתמכים על-ידי חימוש זר מגורמים שונים - היוצר מצב יחסית נזיל בשטח. לא כל האופוזיציה בהכרח נגד הכורדים - זה מאוד תלוי איפה (כמובן שכל הפלגים שמוזנים על-ידי טורקיה - נוטים להיות נגד - שכן זוהי מטרת טורקיה).Icewhiz - שיחה 22:19, 9 במאי 2017 (IDT)
למה לא תבנית:ארגון פרה-מיליטרי? לא מתאר אותם במדויק אבל מאפשר להכניס את המידע הרצוי מתבנית צד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:58, 12 ביוני 2017 (IDT)
כי מדובר כאן בלפחות 8 ארגונים שונים שחלקם נלחמים אפילו זה בזה. הערך האנגלי, בא לתאר באופן כללי את האופוזיציה הרשמית למשטר הסורי (כל הארגונים שלא הוכרזו כטרוריסטים). מנחם.אל - שיחה 14:31, 12 ביוני 2017 (IDT)