שיחה:הבחירות לרשויות המקומיות בישראל (2018)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תמונות מצב בערים השונות[עריכת קוד מקור]

מתלבט האם כדאי לפתוח פיסקאות ובהן תמונות מצב על המתרחש בערים השונות... כמובן שככל שהבחירות תתקרבנה זה יהיה הרבה יותר ארוך ואולי מסורבל לקריאה. דעתכם? --EldadHe - שיחה 10:00, 12 בנובמבר 2017 (IST)

מכיוון שויקיפדיה היא לא אתר חדשות אין צורך לפרט על כל עיר בנפרד. אם יקרו אירועים בעלי חשיבות מיוחדת יש לציינם, אבל לא כל הכרזה על התמודדות Nirvadel - שיחה 10:11, 17 במאי 2018 (IDT)
אני מתנגד בתוקף. ראשית, אנחנו לא אתר חדשות, אבל הודעה רשמית על התמודדות (להבדיל מ"מקורבי פלוני הודיעו שהוא מתלבט") היא עובדה שראויה לציון שלא מהווה רכילות. שנית, מדובר ביותר ממאתיים מערכות בחירות נפרדות שכלולות תחת גג משותף של תאריך וחוקים אבל אין סיבה לא לתת פירוט בסיסי של כל אחת מהן, הן במירוץ לראשות והן במירוץ למועצה. אם יש עיר שבה יהיה פירוט רחב במיוחד פשוט ניצור ערך משנה על "הבחירות לעיריית ירושלים (2018)" למשל. ‏DGtal‏ - שיחה 10:38, 17 במאי 2018 (IDT)
מצטרף לגישה שיש לתת פירוט מסויים. אולי אפילו בצורת טבלה של מי המועמדים. אפשר אולי קצת יותר להרחיב בעניין הערים הגדולות שיש בהן יותר עניין ציבורי. --EldadHe - שיחה 10:41, 17 במאי 2018 (IDT)
נו באמת, הרבה מודיעים שיתמודדו ואחר כך מסירים את ההתמודדות. מה הגבול? האם נציין גם שדוד שמריהו הודיע שיתמודד על ראשות עיריית קריית ביאליק, שני אוצ'קובסקי ירוץ למועצה בראשות יש עתיד (אבל לא בטוח) וגל הדרי חבר לרפי ורטהיים? Nirvadel - שיחה 10:54, 17 במאי 2018 (IDT)
גם בערך על הבחירות לראשות מרצ (2018) איזכרנו אנשים שהודיעו על התמודדות ולא הגיעו לקו הגמר. יש גם דוגמאות לזה בכמה ערכים על בחירת נשיא מדינת ישראל. עניין ציבורי הוא מושג יחסי מידי - הבחירות לעיריית בני ברק, מהערים הגדולות בארץ, די משעממות וכמעט ידועות מראש, אם מתעלמים מהאקשן מאחורי הקלעים ומסתפקים בדיווח על מועמדויות רשמיות של רשימות ואישים, ולעומת זאת אני בטוח שתהיינה עיריות ומועצות שבהן הבחירות מאוד מעניינות את הציבור המקומי.
השאלה העיקרית היא מה המטרה של הערך: האם אנחנו רוצים להסתפק בתוצאות סופיות או שאנחנו רוצים לתת שירות לציבור ולהיות מקור אמין שבו כל אזרח ותושב קבע בישראל יוכל למצוא מידע בסיסי ואמין על מערכת הבחירות אצלו במועצה. ‏DGtal‏ - שיחה 11:08, 17 במאי 2018 (IDT)
כרגע מתוארות 10 ערים. אם נוסיף לכך את הקריות שהן עוד 4 ערים, נוסיף את קריית גת, קריית שמונה וקריית אונו שאינן חלק מהקריות, נמשיך בערים כמו גבעתיים, גבעת שמואל ובת ים, נציין ערים במגזר הערבי אין לזה סוף. הערך צריך להתמקד במגמות הבולטות שארעו במערכת הבחירות הזו ואת זאת ניתן לרוב לכתוב רק לאחריהן. הרי הערך יהיה יותר זמן אונליין לאחר הבחירות ולא לפניהן. כרגע הוא מתאר התרחשות מסוימת של ההוא אמר שיתמודד, אבל לא באופן רשמי. לאחר הבחירות ניתן יהיה להוסיף לרובפרטים כמו לדוגמא אחוז ההצבעה, עלייה של כוחות מסוימים,אירועי אלימות, מהפך בראשות עיריית חיפה, תנועת נשים חרדיות לראשונה במועצת העיר אלעד, לראשונה הומוסקסואל מוצהר נבחר למועצת בת ים, התמודדות נשים בבחירות, אזכור על הבחירות במגסרים שונים בחברה וכדומה אבל לא פירוט לכל עיר ועיר. Nirvadel - שיחה 11:56, 17 במאי 2018 (IDT)
יש כרגע רק 10 ערים כי הערך בבנייה ראשונית ו"יש לדבר סוף" - מספר הרשויות שבהן בחירות ידוע מראש. אפשר לעשות פרק היערכות ופרק תוצאות, ואולי נחליט בהמשך לחלק את הערך לרשויות ובכל אחת לכתוב במרוכז את ההיערכות והתוצאות, בתוספת של פרקי הקדמה וסיכום כלליים שיכללו למשל השלכות ארציות ופעילויות של מפלגות ארציןת בבחירות האלו. אני מעדיף ערך מקיף ןמסקר קטן שערכתי בין כמה עשרות זה גם מה שהציבור היה שמח לראות. ‏DGtal‏ - שיחה 12:33, 17 במאי 2018 (IDT)
אתה כותב לא נורא יש כרגע 10 ערים בלבד, איפה הגבול 30? 100? 250 רשויות מקומיות? ולגבי הסקר, אשמח לשמוע מתי נערך הסקר, מהי האוכלוסיה שנדגמה, מה היו שאלות הסקר וכדומה 13:28, 17 במאי 2018 (IDT)
הגבול הוא כ-250 הרשויות המקומיות שמשתתפות בבחירות. הסקר נערך באחת הרשתות החברתיות שאני נמצא בהן, ענו לו כמה עשרות ועל השאלה עד כמה חשוב להשקיע בערך הזה ענו הרוב "חשוב מאוד, צריך ערך מפורט" ולמספר 2 הגיעה האופציה "מספיק ערך עם התוצאות". יש לנו יותר מ-5 חודשים לבחירות ואת המידע על הערים הוסיפו מגוון עורכים ולא "משוגע אחד לדבר" אז אני אופטימי שגם בלי הכרזה על מיזם מיוחד נגיע לעשרות רבות של רשויות. ‏DGtal‏ - שיחה 15:04, 17 במאי 2018 (IDT)
מה שעשית הוא משאל נחמד שאינו מבוסס על מדגם מייצג. לא ענית, 250 שורות על רשויות מקומיות אילת בית דגן גבעתיים דליית אל כרמל הרצליה זכרון יעקב ,, חדרה טירת הכרמל לוד מצפה רמון נתניה עפולה פתח תקווה צפת קריית ביאליק, ראש העין שפרעם ותל אביב, שורות שורות של פירוט?
כשיגיעו התוצאות אפשר לקשר לתוצאות מאחד האתרים Nirvadel - שיחה 16:12, 17 במאי 2018 (IDT)
אני אכן מעוניין בפירוט של 2-3 פיסקאות על כל מערכת בחירות, אולי קצת יותר אם יש אקשן כמו בחירות חוזרות עקב זיופים או שזה ירושלים, ת"א וכד'. הייתי מגביל את הרזולוציה בעיקר לרצים לראשות העיר, הרשימות המתמודדות ואולי ראשי הרשימות, במיוחד אם ממילא יש עליהם ערך מסיבה כזו או אחרת. לא הייתי ממליץ על פירוט לכל יישוב בתוך מועצה איזורית (ששולחות 1-3 נציגים למועצה) אלא רק שמות המתמודדים על ראשות המועצה וסיפורים חריגים. ‏DGtal‏ - שיחה 17:58, 17 במאי 2018 (IDT)
איתן גליק פרש מההתמודדות ברעננה (עדכון בערך). עוד דוגמא למיותרות הפירוט Nirvadel - שיחה 21:22, 18 במאי 2018 (IDT)

הוספת תמונות של מועמדים?[עריכת קוד מקור]

DGtal, אני תוהה אם זה ראוי ונכון להעלות תמונות של מועמדים לבחירות, לא כל שכן שלטי פרסומת שלהם, עניין רגיש שעשוי ליצור חוסר איזון (הרי אי אפשר להעלות תמונה לכל מועמד). לדעתי עדיף להימנע. yinonk - שיחה 08:50, 25 במאי 2018 (IDT)

אני לא רואה בכך בעיה, כל עוד מספר התמונות לא יהיה מוגזם. עם זאת אני מציע לפתוח גלריה לתמונות הקשורות לבחירות ולא להצמידן לערים השונות. נ.ב נזכרתי כעת שיש תמונה שצילמתי הקשורה לבחירותNirvadel - שיחה 08:51, 25 במאי 2018 (IDT)
זה פתרון טוב. yinonk - שיחה 08:58, 25 במאי 2018 (IDT)
אני לא רואה שום בעייה בתמונות במינון סביר ובמיקום רלוונטי, כמו שיש בערכים אחרים על בחירות. גלריות אני לא אוהב. ‏DGtal‏ - שיחה 15:45, 25 במאי 2018 (IDT)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

שלום, במסגרת הוספה של תיאור הבחירות בחדרה והרצון להוסיף הערת שוליים, הסרתי את סידור הערות השוליים שהיו לפני השינוי שערכתי (שתי עמודות ומספור ההערות). איני יודע כיצד להשיב את המצב לקדמותו. דווח על ידי: לירן טטרו 185.120.124.221 20:42, 16 ביוני 2018 (IDT)

סידרתי. ‏DGtal‏ - שיחה 02:26, 17 ביוני 2018 (IDT)


ציון מספר חברי המועצה שעומדים לבחירה[עריכת קוד מקור]

מספר חברי המועצה במ"מ ועיריות תלוי במספר התושבים ולכן משתנה בחלק מהיישובים מבחירות לבחירות (המינימום 7 המקסימום 31). הצו שקובע את המספרים נגיש באתר משרד הפנים (קישור ישיר לצו עבור המועצות המקומיות והעיריות, קישור לצו על המספרים במועצות והעיריות ביהודה ושומרון) - איך כדאי לציין את המספרים ביישובים השונים (למשל סגנון חופשי בהתאם למקרה או שעדיף ניסוח אחיד) והאם צריך להוסיף קישור כל פעם באמצעות {{הערה|שם=חברימועצה}} או {{הערה|שם=חברימועצהיוש}} או שדי בקישור הכללי למטה? ‏DGtal‏ - שיחה 10:44, 26 ביוני 2018 (IDT)

לדעתי בכותרת אפשר לציין בסוגריים בכותרת של כל יישוב את מספר הנציגים במועצת העיר (אולי אפילו לבנות כתבנית). אני לא בטוח איזו משמעות יש לעלייה או לירידה, אבל אם כן אפשר לציין באמצעות תבנית:ירידה או תבנית:עלייה. --EldadHe - שיחה 12:39, 28 ביוני 2018 (IDT)
ציון מספר הנציגים פחות רלוונטי במועצות אזוריות (שם השיטה אחרת) וככלל אני לא אוהב לתקוע מספרים בכותרות. שינוי מספר מושבים הוא פועל יוצא של שינוי במספר התושבים וכיוון שמעט מאוד יישובים מתכווצים בטווח של חמש שנים נראה בעיקר עליות. לקראת הבחירות עצמן אנסה למצוא או לייצר תבנית סטנדרטית עבור התוצאות ושם יהיה שדה של מספר מושבים שבו סימן עלייה יכול להיות שימושי. תודה, ‏DGtal‏ - שיחה 14:34, 28 ביוני 2018 (IDT)
אגב, לכשתוכרזנה תוצאות ההצבעה יהיה ניתן להשתמש בכל יישוב בתבנית:דיאגרמת עוגה. --EldadHe - שיחה 23:50, 28 ביוני 2018 (IDT)
נראה לי קצת מיותר להשתמש בעוגה במקומות עם 7-11 מנדטים. ‏DGtal‏ - שיחה 01:21, 1 ביולי 2018 (IDT)

פירוט יתר[עריכת קוד מקור]

לטעמי צריך לשקול לצמצם או למחוק פסקאות מיותרות ולהשאיר רק את המידע על הבחירות בערים הגדולות והעיקריות, אני חושב שלאחר הכרזת התוצאות יש לצמצם את כל הפסקאות לטבלה מסודרת ובה תוצאות לפי ערים ורשויות מקומיות בלי כל התוספות לגבי ההכנות לבחירות. DimaLevin - שיחה 12:56, 2 ביולי 2018 (IDT)

מה מיותר לדעתך ולמה המירוץ בבית שאן או במועצה אזורית שומרון פחות חשובים מהמירוץ המשמים בתל אביב? אני גם חושב שבכלל לא מיותר להתעסק במועצת העיר ברמה בסיסית (זהות הרשימות וראשיהן ואולי עוד מעט מידע משמעותי) כי יש להרכב מועצה חשיבות רבה בעתיד היישוב. בשלב התוצאות צריך להוסיף אותם, אבל אין לטעמי הצדקה במיחקת מידע קיים. ‏DGtal‏ - שיחה 14:22, 2 ביולי 2018 (IDT)
כל המידע על ההכנות לדעתי מיותר, שוב זה דעתי בלבד ואתה רשאי לחלוק עליה ואתמוך בך בהבעת ההתנגדות לדעתי אבל אני חושב שיש להמתין עד לתוצאות לפני עדכון הערך. DimaLevin - שיחה 14:38, 2 ביולי 2018 (IDT)
ניקח כמה מקרי קיצון - בבחירות לירושלים מתמודדים בין השאר 3 ח"כים מכהנים, בכפר יונה ומעלות תרשיחא ראשי העיר מכהנים יותר מארבעים שנה, בכמה וכמה יישובים הבחירות נערכות על רקע חשדות בפלילים או שחלק מהמתמודדים הורשעו בעבר בפלילים, בריכוזים חרדיים יש קשר הדוק בין הפוליטיקה המקומית והארצית כולל דילים סיבוביים סבוכים. אם תיתן רק רשימה יבשה של תוצאות לראש עיר ונניח שגם למועצה הקורא יפספס טונות של רקע חשוב להבנת מה קורה בעיר. מספיק לראות את כמות הקישורים הכחולים בערך כדי לראות שיש לבחירות האלו שכבות ששווה לעניות דעתי לתעד. ‏DGtal‏ - שיחה 14:49, 2 ביולי 2018 (IDT)

אשדוד[עריכת קוד מקור]

על מתמודדת בשם הלן גלבר כתוב ששמה נקשר בפרשיה. אמנם כתוב לכאורה אבל לדעתי האזכור כשמדובר רק בכתבה עושה לה עוול (בניגוד לפרסום בעיתונות שחייב להתקיים), כי לא הייתה חקירה במשטרה שזה דבר מינימלי Nirvadel - שיחה 20:55, 5 ביולי 2018 (IDT)

אם עשירית מהטענות שיש בכתבה של האתר המתחרה אשדוד אונליין נכונות אז זה יסתיים ביותר מחקירה ולכן בשלב זה אני מציע לבחור ניסוח שבו יובהר מחד שכלי תקשורת שונים טוענים למעשים פליליים מצידה ומצד שני נכון להיום טרם נפתחה חקירה פלילית. זו דרך מאוזנת לא להתעלם מהטענות אבל גם לא לטעון שיש בהם ממש. ‏DGtal‏ - שיחה 23:46, 5 ביולי 2018 (IDT)
תראה, בערכים אחרים לא ממש נותנים לפרסם כשמדובר בכתבה על אישיות שהוקלטה בנסיבות פליליות וכו' ללא פתיחת חקירת משטרה Nirvadel - שיחה 13:26, 6 ביולי 2018 (IDT)

המגזר הערבי[עריכת קוד מקור]

חיפשתי קצת ואין ממש דיווח על המתרחש במגזר הערבי בעברית... האם יש סיכוי לקוראי ערבית שיוכלו להוסיף קצת מידע שאולי יש באתרים בערבית? --EldadHe - שיחה 20:52, 9 ביולי 2018 (IDT)

פה ושם יש דיווחים גם בשפות נגישות יותר (אוסיף בקרוב משהו שמצאתי על כפר קרע) אבל זה חלק מהאתגר בערך הזה. אני בטוח שחלק מהמידע שחשוב לנו קיים דווקא בשפות אחרות (למשל רוסית, יידיש, אמהרית (יש רשימות של עולי אתיופיה) וכו') ואני מקווה שנמצא מתנדבים בכל מיני שפות. איך? שאלה פתוחה. ‏DGtal‏ - שיחה 23:46, 9 ביולי 2018 (IDT)
ראה מה כתבתי במזנון. --EldadHe - שיחה 09:34, 10 ביולי 2018 (IDT)

100 רשויות מקומיות[עריכת קוד מקור]

עכשיו הוכנסה הרשות המקומית מס' 100 (צפת). כל הכבוד על העבודה, בואו נמשיך להכניס עוד ועוד, יש לנו עוד משהו כמו 150 להוסיף! --EldadHe - שיחה 11:47, 12 ביולי 2018 (IDT)

הבחירות באל קסום ונווה מדבר[עריכת קוד מקור]

המקור לקיומם של בחירות במועצות אלו, אף שנערךכו בהם בחירות ב-2017 ו-2016 בהתאמה, הוא במייל רשמי שקיבלתי ממשרד הפנים. לא מצאתי בשלב זה מקור מקוון שמאשש זאת. ‏DGtal‏ - שיחה 13:28, 16 ביולי 2018 (IDT)

חבל אילות[עריכת קוד מקור]

במועצה אזורית חבל אילות נערכו בחירות מיוחדות לפני כשנתיים (ראו:גלובס), האם אפשר להסיק שלא יתקיימו בחירות השנה? --EldadHe - שיחה 01:48, 20 ביולי 2018 (IDT)

לא. בחירות מיוחדות נערכות כל פעם שראש רשות נפטר או מתפטר/מודח ויש מספיק זמן לפני סוף קדנציה (אחרת הראש נבחר על ידי המועצה) אבל המועצה הנבחרת לא משתנה, וממילא הבחירות נועדו להחליף את המועצה. יתרה מכך, במועצה אזורית נווה מדבר ומועצה אזורית אל קסום היו בחירות קומפלט ב-2016 ו-2017 ועדיין יש בחירות כלליות חדשות, נתון מפתיע אבל מאומת במייל שקיבלתי ממשרד הפנים. יש בחירות בכל הרשויות למעט ה-6 שמוזכרות בפתיח של הערך. ‏DGtal‏ - שיחה 09:03, 23 ביולי 2018 (IDT)
תודה. פשוט ניסיתי לחפש על המוא"ז הזו מידע ברשת וזה כל מה שמצאתי בנוגע לבחירות... --EldadHe - שיחה 09:08, 23 ביולי 2018 (IDT)
גם אני עוד לא מצאתי. אני מניח שיהיה מועמד יחיד, אבל עוד מוקדם לדעת בוודאות. כשאמצא מידע אעלה אותו. ‏DGtal‏ - שיחה 09:16, 23 ביולי 2018 (IDT)
כנ"ל... אפשר לטבוע בים האתרים המקומיים. --EldadHe - שיחה 09:18, 23 ביולי 2018 (IDT)

היערכויות כלליות של מפלגות[עריכת קוד מקור]

האם לדעתכם שווה להזכיר בפרק ההיערכויות הכלליות את ההערכויות של מפלגות ספציפיות? למשל, ראו לגבי ש"ס: סוף סוף: דרעי חילק את ישראל (עמ' 29), קו עיתונות (עיתון קול העיר בני ברק), ‏18 ביולי 2018}}.--EldadHe - שיחה 17:00, 22 ביולי 2018 (IDT)

צריך לכתוב פרק כללי על ההיערכות של מפלגות ארציות, אבל לא הייתי מתעמק בזה כי פחות או יותר כל המפלגות והסיעות המיוצגות בכנסת מריצות רשימות ומועמדים, ויש גם לא מעט מפלגות רשומות שלא מיוצגות בכנסת הנוכחית (יחד, עוצמה לישראל, חץ, הירוקים, אולי מימד ואולי עוד שפספסתי) אבל מריצות מועמדים. כל מפלגה בוחרת שיטה משלה, ולפעמים אפילו כמה שיטות במקביל, אז זה גם מסובך וגם קצת מיותר. ‏DGtal‏ - שיחה 09:08, 23 ביולי 2018 (IDT)
בגדול זה גם לא ממש מעניין, כי זה סתם עניין אירגוני ולבסוף כל סניף מתנהל בנפרד לפי השיקולים שלו. פשוט תהיתי אם יש מקום להכניס את המידע הזה על ש"ס. --EldadHe - שיחה 09:21, 23 ביולי 2018 (IDT)
במקרה הזה לא הייתי טורח. זה נראה די טריוויאלי. בכל מפלגה נותנים לח"כים או לחלקם לנהל את הקמפיין המוניציפלי. ‏DGtal‏ - שיחה 09:29, 23 ביולי 2018 (IDT)

תוכנית רדיו[עריכת קוד מקור]

למכורים לנושא, במקרה גיליתי שבימים ב' וג' בשעה 22:00 יש בכאן ב' ברדיו תוכנית העוסקת בעניין הזה. מוזמנים להאזין ואולי גם לעדכן בהסתמך על התוכן שם. --EldadHe - [[שיחת משתמש:EldadHe|שיחה

קישורים חיצוניים כלליים על מערכות בחירות ספציפיות[עריכת קוד מקור]

פתחתי לא מזמן סעיפי משנה ובהם קישורים העוסקים בכתבות כלליות בעניין מערכת בחירות בערים ספציפיות. הקישורים הללו נמחקו על-ידי Sokuya בטענה שזה לא מתאים לנהוג בויקיפדיה... לא אחלוק על כך, אולם ברור שלכל כלל יש יוצא מן הכלל ופה אני סבור שיש מקום לשלב את אותן כתבות בהקשר הרלוונטי. אם יש פיתרון אחר לשילוב אותן כתבות זה המקום לדון בכך. --EldadHe - שיחה 12:49, 25 ביולי 2018 (IDT)

א. אתה יכול להוסיף אותם תחת פסקת הקישורים החיצוניים הקיימת ולא ליצור עשרות תתי פסקאות, אחת לכל עיר. אמנם אתה הוספת רק שתיים, אבל בעתיד כל אחד יוסיף לעיר שלו. זה מעמיס נורא על הערך. מוזמן לשקול לכתוב ערך מורחב על הקמפיין באותה עיר, אם יש צורך ואז להוסיף את הקישור שם.
ב. הערך עוסק בבחירות בישראל באופן כללי, קשה לי להאמין שהקישורים שהבאת מהווים סקירה כללית, אלא סקירה ספציפית לעיר אחת ולכן הם גם לא מתאימים לפסקת הקישורים החיצוניים בערך זה, לדעתי. אבל אתה עדיין יכול לצרף אותה שם כי זה נכון יותר מהמצב הקודם.
ג. מוזמן לכתוב את מה שרלוונטי מאותה כתבה ולהרחיב את הפסקה במקום לצרף סתם קישור לידיעה חדשותית שקראת להוסיף סימוכין והערת שוליים למידע שכתבת.
ד. אין שום סיבה לכלול את אותם קישורים סתמיים להלן:

אסף (Sokuya)שיחה 13:03, 25 ביולי 2018 (IDT)

אם הם קישורים סתמיים את זה לא אתה ולא אני נחליט, אלא הקורא. הקישורים מהווים סקירה כללית של מי נגד מי באותן מערכות בחירות ספציפיות ומשום כך אין להם מקום כהערה על מידע ספציפי וגם הם אינם רלוונטיים למערכת הבחירות בכל הארץ. אני שמתי אותם במיקום הזה למרות שברור לי שזה מקשה את העיון בערך, אבל זה נראה לי הפתרון הסביר ביותר. אני לא חושב שהדבר הנכון הוא להסתיר מהקוראים טורים המסקרים את הבחירות בעיר מסויימת רק בגלל שיקולי תבניות וסדר בפרקים. כאמור, אם יש פתרון יותר טוב איפה לשים את אותם קישורים אני מוכן לקבל זאת. --EldadHe - שיחה 13:15, 25 ביולי 2018 (IDT)
שתי הצעות: לשלב את התוכן הכללי של הכתבות בטקסט בתוך משפט כללי (אבל בעל משמעות), למשל במקרה הראשון: "ראש עיריית ת"א רון חולדאי, המכהן ברציפות 20 שנה וחבר במפלגת העבודה, נחשב כמי שמנהל את העיר ביד רמה והוא מתמודד לכהונה נוספת. מפלגות הימין המקומיות לא מנסות לערער על שלטונו אך דווקא במחנהו ישנה התנגדות להמשך כהונתו וכמה מועמדים ממחנה זה מתמודדים מולו" (נוסח ראשוני, מכאן מפרטים את המתחרים העיקריים משמאל ואז את האחרים). אפשרות שנייה היא להוסיף תחת הפרק הכללי "קישורים חיצוניים" קבוצה של קישורים על מירוצים ספציפיים בדומה ללא מעט ערכים בהם יש חלוקה פנימית בתוך פרק הקישורים. מאמר הדעה "למה לא הסכמתי לרוץ לראשות עיריית ראשון לציון" מתאים יותר לאופציה השנייה. ‏DGtal‏ - שיחה 15:16, 25 ביולי 2018 (IDT)
למאמר דעה אין מקום באנציקלופדיה (בטח שלא כקישור בקישורים חיצוניים). אנחנו לא עיתון. – אסף (Sokuya)שיחה 16:03, 25 ביולי 2018 (IDT)

שדות דן[עריכת קוד מקור]

כל עוד שמו של הערך הרלוונטי לא השתנה ואין כוונה לשנותו (לפי שיחה:מועצה אזורית עמק לוד), מן הראוי להשתמש ככותרת בשם "עמק לוד". --EldadHe - שיחה 12:56, 26 ביולי 2018 (IDT)

Done טופלDGtal‏ - שיחה 14:06, 26 ביולי 2018 (IDT)

הרשויות שעדיין לא מעודכנות בערך[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, מצרף כאן רשימה של רשויות (מקור: הלמ"ס) שעדיין לא מעודכנות בערך ומוזמנים להוסיף אותן ולמחוק מהרשימה, או להוסיף הערות לצד שם הרשות:

 1. אבו סנאן
 2. אום אל-פחם
 3. אל-בטוף
 4. אכסאל
 5. אעבלין
 6. באקה אל-גרביה (אין בחירות)
 7. בוסתן אל-מרג'
 8. בועיינה-נוג'ידאת
 9. ביר אל-מכסור
 10. בית ג'ן
 11. בסמ"ה
 12. בענה
 13. ברנר
 14. ג'דיידה-מכר
 15. גדרות
 16. ג'לג'וליה
 17. ג'סר א-זרקא
 18. ג'ש (גוש חלב)
 19. ג'ת (אין בחירות)
 20. דבורייה
 21. דייר אל-אסד
 22. דייר חנא
 23. הר חברון
 24. זמר
 25. זרזיר
 26. חבל אילות
 27. חוף השרון
 28. חורה
 29. חורפיש
 30. טייבה (אין בחירות)
 31. טובא-זנגרייה
 32. טורעאן
 33. טירה
 34. יאנוח-ג'ת
 35. יואב
 36. יסוד המעלה
 37. ירכא
 38. כאבול
 39. כאוכב אבו אל-היג'א
 40. כסיפה
 41. כסרא-סמיע
 42. כעביה-טבאש-חג'אג'רה
 43. כפר ברא
 44. כפר יאסיף
 45. כפר כמא
 46. כפר כנא
 47. כפר מנדא
 48. כפר קאסם
 49. לב השרון
 50. לכיש
 51. לקיה
 52. מגאר
 53. מג'ד אל-כרום
 54. מגדל
 55. מגילות ים המלח
 56. מזרעה
 57. מטה אשר
 58. מעיליא
 59. מעלה אפרים
 60. מעלה עירון
 61. מרחבים
 62. משהד
 63. נחף
 64. נצרת
 65. סאג'ור
 66. סח'נין
 67. עיילבון
 68. עילוט
 69. עין מאהל
 70. עראבה
 71. ערבות הירדן
 72. ערערה
 73. ערערה-בנגב
 74. פוריידיס
 75. פסוטה
 76. פקיעין (בוקייעה)
 77. קלנסווה
 78. קרני שומרון
 79. ראמה
 80. רהט
 81. שבלי - אום אל-גנם
 82. שגב-שלום
 83. שעב
 84. תל שבע

--EldadHe - שיחה 11:47, 27 ביולי 2018 (IDT)

הצעה לטבלאות לאחר פירסום הרשימות (בסוף ספטמבר)[עריכת קוד מקור]

חשבתי אולי לכל עיר נצמיד את הטבלה הבאה: (גרסא ראשונית, היה רצוי אפילו שיהיה בצורת תבנית אם הייתי יודע לבנות תבניות).

רשימת המועמדים בעיר ____
מועמדים לראשות העיר
שם המועמד סיבוב ראשון סיבוב שני
פלוני אלמוני 37% 60%
אלמוני פלוני 37% 40%
גם פלוני אלמוני %26 -
רשימות למועצת העיר
שם הרשימה אותיות אחוז הקולות (מנדטים)
העיר בתנופה אב 52% (7)
אוהבים את העיר גד 12% (2)
בעד העיר ק 1% (0)

מה דעתכם? --EldadHe - שיחה 13:22, 30 ביולי 2018 (IDT)

אני מציע להפריד בין שתי הטבלאות לטובת מקומות שבהם יש רק מועמד אחד או מקרי קיצון שבהם יהיו בחירות חוזרות רק לראשות כמו שהיה למשל בבית שמש ב-2013. בטבלת הרשימות אני מציע להוסיף את שם ראש הרשימה. כמו כן, העיקר הוא מספר הקולות, האחוזים משמעותיים אבל פחות חשובים. כדאי להסתכל בטבלאות שיש בערך עיריית ירושלים ולהתבסס על זה. ‏DGtal‏ - שיחה 22:44, 30 ביולי 2018 (IDT)
במקרה של מועמד אחד אפשר להסיר שורות ולרשום את שמו כמועמד אחד. אבל שאלתי יותר כללית, האם ראוי ורצוי להוסיף טבלה כזו לכל רשות? --EldadHe - שיחה 08:11, 31 ביולי 2018 (IDT)
מקרה של מועמד אחד מתפצל בין מקומות שהם אין בחירות (מועמד אחד ורשימה אחת או מועמד יחיד במועצות אזוריות) ומקומות שיש בחירות למועצה ורק מועמד אחד לראשות, שאז יש הצבעת "בעד" או "נגד" ויש תוצאה שאפשר לפרסם. בכל מקרה לדעתי צריך להיות תת-פרק תוצאות לכל רשות עם כותרת "תוצאות בירושלים" או "תוצאות במטה אשר". במקרים רגילים זה יסתכם בטבלאות ומעט מלל, במקרים חריגים של הכרזה יהיה רק מלל ובמקרים חריגים של ביטול קלפיות עד ביטול כל הבחירות ובחירות חוזרות יהיה הרבה מלל וגם כמובן טבלאות. ‏DGtal‏ - שיחה 09:12, 31 ביולי 2018 (IDT)
הבעיה היא שתת-פרק כזה מונע מאיתנו להנגיש את המידע על המתמודדים עוד בטרם התקיימו הבחירות. חשבתי להציג בטבלה את כלל המועמדים לכשיוגשו רשימות המועמדים ויאושרו רשמית. --EldadHe - שיחה 12:06, 31 ביולי 2018 (IDT)
אז אולי אפשר בשלב ראשון לשים רשימה של מועמדים לראשות (אולי מיותר כי אמור כבר להיות בטקסט) ואז טבלת רשימות לעירייה (שם, אות, ראש רשימה). אחרי הבחירות נהגר את הכל לפרק תוצאות נפרד. ‏DGtal‏ - שיחה 00:02, 1 באוגוסט 2018 (IDT)
אני חושב שכדאי לשלב טבלה כמו הטבלה הנ"ל או טבלה כמו בערך "עיריית ירושלים" רק ברשויות מרכזיות: ירושלים, ת"א, חיפה, וכו'. לדעתי כדאי לשבץ טבלאות גדולות (כמו בערך "עיריית ירושלים") בערכים אודות העיריות והמועצות עצמן, ובערך הזה כדאי לשבץ את הטבלאות שיש בערך על הבחירות לכנסת (תוצאות של בחירות מקדימות 'פריימריס').אורי פרקש - שיחה 18:26, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
יש לי תחושה שבערים הגדולות (בוודאי בירושלים) כדאי בכלל לפתוח ערך נפרד ולהפנות מהערך הזה לערך מורחב. אני נוטה להסכים שאין טעם לטבלאות בכל מועצה מקומית קטנה עם מתמודד וחצי. --EldadHe - שיחה 17:10, 17 באוגוסט 2018 (IDT)

פיצול לערכי משנה[עריכת קוד מקור]

אורכו של הערך הזה נמצא בעלייה מתמדת על בסיס יומי. כרגע הוא נמצא במקום ה-12 ברשימת הערכים הארוכים בוויקיפדיה (בניפוי ערכי השחמט עם תבניות ענק שמפרטות משחקים שלמים הוא כבר בעשירייה הראשונה), עוד אין מידע על כמה עשרות רשויות, על התפתחויות של 90 הימים הקרובים ובלי לדבר בכלל על התוצאות הסופיות והתפתחויות לאחר הבחירות. אני מציע לפיכך לבצע חלוקה לדפי משנה על בסיס מחוזות ישראל (למיטב זיכרוני יש לפחות מועצה אזורית אחת שנמצאת ביותר מנפה אחת אז חלוקה לנפות לא רלוונטית), ולהשאיר בערך הזה את הדברים שרלוונטיים ברמה הארצית וקישורים לכל דפי המשנה. אולי גם טבלה של התוצאות בדומה למצב בהבחירות לרשויות המקומיות בישראל (2013). מה דעתכם? Mbkv717שיחה • י"ט באב ה'תשע"ח • 12:14, 31 ביולי 2018 (IDT)

מערכת הבחירות לרשויות המקומיות היא אירוע פוליטי חשוב שכולל את הרשויות כולן וחשיבותו הוא במכלול הקמפיינים השונים. כל חלוקת גיאוגרפית היא מיותרת לדעתי, כי אין באמת תלות בין מערכות בחירות בערים שכנות. בנוסף, אולי למעט ירושלים (וגם לגבי זה אני בדילמה) אין באמת רשות מקומית אחת שמערכת הבחירות אצלה היא בעלת חשיבות כערך נפרד. לכן, דעתי היא שנצטרך "לחיות" עם אריכות הערך ואין מקום לפצל. --EldadHe - שיחה 12:56, 31 ביולי 2018 (IDT)
EldadHe, כמובן שמבחינה מהותית זה עניין אחד, אבל לעתים אפשר לפצל ערך רק בגלל אריכותו לערכי משנה מסיבות טכניות גרידא, ראה וק:דפים ארוכים. ערכים ארוכים גורמים לזמן טעינה ארוך למדי (עשיתי עריכה ריקה עכשיו ולקח לדף 13 שניות להיטען, תאר לעצמך מה יקרה באורך כפול), אחרת היו הרבה מאוד ערכים שכנראה היינו מאחדים ברמה המהותית, כמו למשל הרבה מקרים של שימוש בתבנית:היסטוריה של מדינה. איני טוען שמערכת הבחירות במקום כזה או אחר זכאית לערך בפני עצמה. Mbkv717שיחה • י"ט באב ה'תשע"ח • 13:15, 31 ביולי 2018 (IDT)
לא הייתי מחלק למחוזות ונפות בעיקר מהסיבה שזה לא מנגיש את המידע. רוב הקוראים לא ממש מכירים את החלוקה האדמיניסטרטיבית של מדינת ישראל. בגדול אני חושב שנאלץ להתמודד עם העומס הקיים. הייתי יוצר ערכי משנה לחלק ממערכות הבחירות, אבל הייתי מתחיל את התהליך הזה לכל המוקדם בתחילת ספטמבר לאחר הגשת טפסי המועמדים והרשימות המתמודדות (בכפוף לפסילות וערעורים). הקריטריון העיקרי לפיצול צריך להיות שילוב של היקף החומר שתצטבר בפועל (ירושלים תעבור את הקריטריון הזה בקלות), כמות המועמדים (נניח מערכות עם 8 ומעלה מועמדים) וסיפורים חריגים (למשל בחירות חוזרות בגלל זיופים כמו שהיה בבית שמש ב-2013). הדוגמה היחידה שעולה לי בראש לערך שמשלב כמה יישובים ויכול להיות לגיטימי הוא ערך על "הבחירות למועצות המקומיות הדרוזיות ברמת הגולן (2018)" (תתעלמו לצורך העניין מרג'ר) בגלל הראשוניות המשותפת שלהן והמשמעות ליחסי ישראל-סוריה. ‏DGtal‏ - שיחה 14:17, 31 ביולי 2018 (IDT)
או שאפשר בשלב מסויים פשוט להישאר רק עם הנתונים הגולמיים של מי מתמודד וכיו"ב. אם קרה משהו חריג אפשר אולי להשחיל שורה או שתיים. --EldadHe - שיחה 22:00, 31 ביולי 2018 (IDT)
אם רוצים רק נתונים גולמיים אנחנו חוזרים לערך של 2013, אולי בתוספת הרשימות למועצה. הדינמיקה ונתוני הרקע הם מה שמשדרגים את הערך הנוכחי. חבל מאוד להפסיד את זה. ‏DGtal‏ - שיחה 00:04, 1 באוגוסט 2018 (IDT)
ברוב הרשויות הרי ממילא מתוארים נתונים גולמיים בטקסט ולא דינאמיקה מול האירועים. אני בעד להעביר מה שניתן לערך נפרד (ירושלים לאור הדיון הזה מקובל עלי שיהיה ערך נפרד, אולי עוד כמה ערים גדולות). אין הבדל בין טבלה של מתמודדים לבין שכתוב ראש העיר יתמודד, מולו יתמודד X ו-Y. --EldadHe - שיחה 07:12, 1 באוגוסט 2018 (IDT)
יש לנו להערכתי לפחות עוד חודשיים להתלבט. כשיגישו את הרשימות נראה שוב מה מצב הערך. יכול להיות שבחלק מהרשויות עדיף להסתפק בטבלה, אולי עם שורה להערות לכל מועמד ורשימה, ובמקומות אחרים שבהם הדינמיקה המתועדת הייתה יותר משמעותית יהיה מקום לפירוט רחב יותר. ‏DGtal‏ - שיחה 09:46, 1 באוגוסט 2018 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ברכותיי, הערך הארוך ביותר בוויקי' העברית. בפער. Mbkv717שיחה • כ"ה בחשוון ה'תשע"ט • 21:55, 3 בנובמבר 2018 (IST)

אני סבור שאפשר לפצל את הערך לשלושה - ערך כללי, ערך למועצות אזוריות וערך לעיריות ולמועצות מקומיות. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 22:04, 3 בנובמבר 2018 (IST)

לדעתי על מנת לקצר את הערך אפשר או להפריד לעיריות ולמועצות מקומיות,או למחוק הערות שוליים וקישורים שלא רלוונטיים יותר. צ. לידר - שיחה 07:56, 4 בנובמבר 2018 (IST)

אני לא חושב שפיצול כזה הוא רעיון מוצלח כי הוא טכני לגמרי. מחיקת הערות שוליים מיותרות זה כמובן חיובי, אבל צריך להיזהר כדי שלא נאבד מידע שימושי (גם לינק לדף של מועמד הוא שימושי לדעתי). פיצול לערכי משנה של המירוצים הגדולים (מבחינת היקף תוכן) יכול להיות פתרון טוב. ‏DGtal‏ - שיחה 09:46, 4 בנובמבר 2018 (IST)
הערך מכסה המוני מירוצים, ואין בו הרבה מירוצים גדולים מבחינת היקף תוכן, כך שפיצולם ממנו לא ישפר את המצב באופן משמעותי. אני חוזר על הצעתי להפריד את הערך לערך על מועצות אזוריות ולערך על עיריות ומועצות מקומיות. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 21:06, 5 בנובמבר 2018 (IST)

המועד האחרון להגשת מועמדות הוא ה-26 בספטמבר או ה-27 בספטמבר?[עריכת קוד מקור]

בפתיח של הערך כתוב 26 בספטמבר, בהמשך כתוב 27 בספטמבר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 16:56, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

הגשת רשימות בתאריכים 26–27 בספטמבר http://www.moin.gov.il/NationalSupervision/Documents/loz_2018.pdf ירח אפל - שיחה 18:39, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
בערך צריכה להיות אחידות. אם ה-27 הוא התאריך האחרון, אז זה מה שצריך להופיע בפתיח. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 18:49, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

הכנסת כותרות משנה של יישובים, אך ללא תוכן[עריכת קוד מקור]

נעשתה היום עריכה (ללא דיון) ובה הוכנסו יישובים שונים שאין עליהם מידע. לדעתי זה מיותר, במיוחד שיישובים במגזר הערבי לא הוכנסו וזה מנציח את האפליה. אם לשים את הכותרות הללו, ראוי להכניס את כל הרשויות. --EldadHe - שיחה 19:15, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

אם מכניסים את היישובים החסרים אז אכן צריך להכניס את כולם. ‏DGtal‏ - שיחה 21:21, 28 באוגוסט 2018 (IDT)
הכנסתי את כל היישובים לפי הרשימה שצירפתי בדף השיחה הזה. --EldadHe - שיחה 11:32, 2 בספטמבר 2018 (IDT)

לכיש[עריכת קוד מקור]

מצאתי מידע כי יש מתמודד בשם בועז שלמה ממושב שחר (ראו סרטון יוטיוב), אבל לא מצאתי מידע האם ראש המועצה דני מורביה המכהן מאז 2004 ימשיך כהונה נוספת - כולל מעיון בדף הפייסבוק שלו... בדרך זו קשה לעדכן את הפסקה. --EldadHe - שיחה 22:09, 20 באוגוסט 2018 (IDT)

תושב המועצה אישר לי שהוא רץ. אני מניח שבעוד חודש לכל היותר, עם פרסום הרשימות, נדע בוודאות. ‏DGtal‏ - שיחה 21:20, 28 באוגוסט 2018 (IDT)

אלפי מנשה[עריכת קוד מקור]

ראיתי שלט בחירות באלפי מנשה של מתמודדת בשם שלומית ארצי, אך אין לי מקור מהאינטרנט. אפשר עדיין להוסיף את המידע (רצוי בצירוף תמונה)? מלך הצבים - שיחה 19:41, 28 באוגוסט 2018 (IDT)

אתה לא היחיד שדיווח על השלט הזה, ולפי גוגל יש מישהי בשם זה ביישוב, אז אפשר. אם יש תמונה, אז זה כשלעצמו הוא מקור לא רע. ‏DGtal‏ - שיחה 21:19, 28 באוגוסט 2018 (IDT)
מצאתי אישוש בפייסבוק להתמודדות שלה ושל עוד מתמודדת והוספתי את שמותיהן. ‏DGtal‏ - שיחה 12:54, 5 בספטמבר 2018 (IDT)

ההתמודדות שלא תהיה בת"א של אורן חזן וסתיו שפיר[עריכת קוד מקור]

בפסקה על תל אביב מופיעה ההתמודדות שלא תהיה של אורן חזן וסתיו שפיר . האם לא כדאי להוריד? בנוסף, האם לא כדאי להוסיף את רשימות: כח לגימלאים ואזרחים ותיקים בראשות נתן וולוך, תל אביב בטוחה בראשות שלמה מסלאוי ודרום העיר בראשות סוזי צמח כהן שיתמודדו גם בבחירות 2018 למועצת העיר ת"א. 84.108.191.66 16:52, 1 בספטמבר 2018 (IDT)

אנחנו מציינים גם מועמדים שפרשו ובמקרה הזה מדובר בח"כים אז זה עוד יותר מעניין, כמובן שבפרופורציה סבירה. לגבי האחרים לא הוסיפו פשוט כי אף עורך לא שם לב עדיין. מוזמנ/ת להוסיף. ‏DGtal‏ - שיחה 23:24, 1 בספטמבר 2018 (IDT)
אני ראיתי ראיון טלוויזיוני עם ח"כ אורן חזן שהוא טען שהוא עדיין בודק ממתין להחלטות המתאימות. שפיר החליטה שלא, חזן עדיין לא החליט סופית. --EldadHe - שיחה 10:18, 2 בספטמבר 2018 (IDT)
אם יתמודדו יש לציין ואם לא- למה לכתוב ספקולציות על מועמדים שלא מתמודדים בערך כל-כך ארוך? --84.108.191.66 15:33, 7 בספטמבר 2018 (IDT)
המידע נכתב בתחילה כהתגלגלות של ההתמודדות לפני שהערך היה כה ארוך. ניסה להסביר את המצב של איפה עומדים הדברים. בעיר חשובה, אני לא בטוח אם זה ממש מידע מיותר, אבל לא אלחם שמידע זה יישאר. --EldadHe - שיחה 07:55, 10 בספטמבר 2018 (IDT)

טבריה[עריכת קוד מקור]

יש משתמש אנונימי שכבר כמה ימים מתעקש להוסיף על מועמד מסויים שהוא לכאורה גר בתל-אביב. חשוב להגיד שהערך הזה אינו מדור רכילות ולא מתפקידו לדווח על מתמודדים איפה הם נמצאים ומה הם עושים שלא במסגרת תפקידם הציבורי. לכל הפחות, אם יש מידע כזה והוא מהותי אז יש לצרף מקור חדשותי מהימן שרשם על כך. --EldadHe - שיחה 20:34, 3 בספטמבר 2018 (IDT)

שמות הישובים בתוכן העניינים- יחסוך גלילה מייגעת[עריכת קוד מקור]

הוספת קישורים לשמות היישובים בתוכן העניינים, כך שמי שמעוניין להגיע ליישוב ספציפי: מעלה אדומים, דלית אל כרמל, תל-אביב. ירושלים, כפר קמא או רהט ילחץ על הקישור בתוכן העניינים ויגיע ישירות ליישוב שרצה במקום לגלול. 84.108.191.66 13:46, 8 בספטמבר 2018 (IDT)

אני בעד. היה כזה ונמחק. --EldadHe - שיחה 07:57, 10 בספטמבר 2018 (IDT)

נצרת[עריכת קוד מקור]

משתמש:Nittai Gallili - מדוע שיחזרת את מה שרשמו על נצרת? --EldadHe - שיחה 07:52, 10 בספטמבר 2018 (IDT)

בעריכה זו, כתב האלמוני "ראש העיר נצרת הנוכחי ... הוא נכנס לקדנציה שנית בבחירות 2018...". גם אם כוונותיו של האלמוני תמימות, המשפט היה מנוסח גרוע כל כך, שפשוט שחזרתי. יתכן שהייתי צריך לנמק, מצד האפשרות שכוונתו של האלמוני הייתה תמימה. אני עדיין לא בטוח לגבי האפשרות הזאת. ניתאי גלילי - שיחה 22:22, 12 בספטמבר 2018 (IDT)
הוא עידכן מי מתמודד בעיר ובוודאי שתמונת המצב בעיר נצרת חשובה לערך הזה. נכתב גם על מועמדים אחרים. אם יש ניסוח מוטה אפשר לתקן את הניסוח, ממש אין מקום למחוק את התוכן. --EldadHe - שיחה 22:53, 12 בספטמבר 2018 (IDT)

קישורים מסייעים[עריכת קוד מקור]

הובא לידיעתי כי באתר של מבקר המדינה יש מידע על תרומות למועמדים, כך שניתן למצוא בהם רשימה חלקית של המועמדים למועצות האיזוריות כאן ושל הרשימות למועצות העיר כאן. לשירותכם תמיד. --EldadHe - שיחה 10:55, 15 בספטמבר 2018 (IDT)

משוב מ-27 בספטמבר 2018[עריכת קוד מקור]

בקצרין אין עיריה, ומעולם לא היתה דוברת עיריה - אלא דוברת מועצה. נא תקנו בהקדם. 37.122.157.227 02:38, 28 בספטמבר 2018 (IDT)

מפלגת העבודה הישראלית[עריכת קוד מקור]

המופעים של הביטוי "מפלגת העבודה הישראלית מיותרים. אפשר להסתפק במפלגת העבודה. אף אחד לא לושב שמדובר במפלגתו של קורבין מבריטניה Nirvadel - שיחה 19:21, 28 בספטמבר 2018 (IDT)

אני חושב שזו תוצאה של קבלת ההשלמה האוטומטית. בלי קשר, היה כדאי לשנות את שם הערך ל"מפלגת העבודה (ישראל)". --EldadHe - שיחה 12:01, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
EldadHe אתה נוזמן להעלות הצעה לשינוי השם. אתמוך בכך Nirvadel - שיחה 13:28, 11 באוקטובר 2018 (IDT)
מסתבר שכבר היו כמה דיונים בשיחה:מפלגת העבודה הישראלית --EldadHe - שיחה 23:01, 11 באוקטובר 2018 (IDT)

משוב מ-19 באוקטובר 2018[עריכת קוד מקור]

האם אפשר להצביע רק למועצה/ רק לראש העיר? 199.203.232.188 12:10, 19 באוקטובר 2018 (IDT)

אם שמים פתק לבן ריק למועצה ופתק צהוב עם שם לראשות העיר, הפתק הלבן לא יחשב והפתק הצהוב כן, וכן להפך. צ. לידר - שיחה 22:13, 20 באוקטובר 2018 (IDT)

קביעת עיצוב פרקי הרשויות[עריכת קוד מקור]

כרגע, שבוע ויום לפני הבחירות (ובהיעדר מידע רשמי זמין על כלל המועמדים) יש לנו רשויות עם שפע מידע לצד רשויות ריקות. את המידע הטכני המלא נקבל בפועל רק עם פרסום התוצאות ברשומות בשבועות הקרובים, שאז יהיה אפשר לבנות טבלאות עם הנתונים הסופיים. האם השאיפה היא לבנות טבלאות גדולות עם פרק הערות שבו נכניס את רוב המלל או שעדיף שהמלל העיקרי (נניח - רשימה פלונית מורכבת מפלוני שחבר לאלמוני שפרש ממפלגת פלמוני) יהיה בנפרד ובטבלה תהיינה רק התוצאות המינימליות (טבלה לבחירות לראש רשות וטבלה לרשימות עם שם רשימה, אותיות, ראש רשימה, מספר קולות ומספר מנדטים). בשיקולים שלי כדאי להכניס בחשבון את בעלי הנייד שטבלאות גדולות לא מסתדרות להם בצג. ‏DGtal‏ - שיחה 12:54, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

רמת הפירוט במועצות האיזוריות[עריכת קוד מקור]

האם האידיאל הוא לפרט גם את שמות הרשימות לנציגי היישובים במועצות, אולי אפילו את הרשימות לוועדים מקומיים (במקומות שאין זהות ועדים) או שלמעט חריגים די ברשימת המועמדים לראשות המועצות? ‏DGtal‏ - שיחה 09:19, 28 באוקטובר 2018 (IST)

צריך לכתוב על הסיבוב השני[עריכת קוד מקור]

צריך לכתוב על הסיבוב השני. במיוחד בירושלים. מתי זה יערך, מי מתמודד בסיבוב השני וכו' 79.176.90.33 09:40, 29 באוקטובר 2018 (IST)

בפיסקה הראשונה כבר כתוב "...יתקיים סיבוב שני לבחירה זו בלבד ב-13 בנובמבר 2018." לגבי זהות המתמודדים בסיבוב השני, אם יתקיים, נצטרך לחכות לתוצאות הסיבוב הראשון. ‏DGtal‏ - שיחה 14:53, 29 באוקטובר 2018 (IST)
@DGtal: האם בטבלאות של התוצאות צריך גם סיבוב ראשון וגם שני או שמספיק סיבוב שני? צ. לידר - שיחה 22:39, 27 בנובמבר 2018 (IST)
אני לא בטוח. מצד אחד חשוב לדעתי לציין כמה קולות כל מועמד קיבל, לרבות זה שהגיע מקום שישי, מצד שני כמדומני שהיו 3 מקומות עם 8 מועמדים וזה מחייב טבלה שממלאת כמעט את כל המסך במחשב רגיל, קל וחומר בסמארטפון. אני חושב שיש מקום ברוב הרשויות להטעמה של התוצאות של הסיבוב הראשון בטקסט עצמו ולהסתפק בטבלה של הסיבוב השני. כמובן שייתכנו חריגים כמו ירושלים שבהם בגלל החשיבות והמספרים הקרובים יחסית יש הצדקה לשתי טבלאות זו תחת זו. ‏DGtal‏ - שיחה 00:04, 28 בנובמבר 2018 (IST)

תוכן ענינים - מעבר לפירוט על רשות ספציפית[עריכת קוד מקור]

האם לא ניתן לגרום לתוכן הענינים להציג כותרות מדרגה 3 בצורה כזו שכברירת מחדל הן תוסתרנה, ובלחיצה יהיה ניתן לפתוח את הרשימה ולדלג למקום הרצוי? ערן? ביקורת - שיחה 09:16, 30 באוקטובר 2018 (IST)

ביקורת: ניתן להגביל את רמת תוכן העניינים באמצעות תבנית:הגבלת תוכן עניינים, אבל לא ניתן שהן יוצגו לאחר לחיצה. למקרים יוצאי דופן כמו זה ניתן להגדיר תוכן עניינים מיוחד, למשל תבנית:תוכן עניינים בשורה, או תבנית:מפת תמונה עם מפת הרשויות. ערן - שיחה 06:52, 3 בנובמבר 2018 (IST)

כוכב יעקב ותל ציון[עריכת קוד מקור]

אני רוצה להוסיף סעיף על כוכב יעקב ותל ציון. האם זה אמור להיות ברשימה? Rebblumstein - שיחה 13:43, 30 באוקטובר 2018 (IST)

Rebblumstein שתיהן שייכות למועצה אזורית מטה בנימין אז צריך לעדכן בפרק על המועצה האזורית. ‏DGtal‏ - שיחה 00:30, 31 באוקטובר 2018 (IST)

פירוט יתר 2[עריכת קוד מקור]

אני עדיין חושב שכדאי לנסות לתמצת את המידע בערים ולהתרכז בנתוני התוצאות, כפי שזה מופיע בערך הבחירות לרשויות המקומיות בישראל (2013). אין שום אחידות בערכים ובערך אחד יש הרחבה על ההיערכויות בעוד בערך אחר יש התמקדות בתוצאות. DimaLevin - שיחה 12:07, 31 באוקטובר 2018 (IST)

היה את הדיון הזה מזמן. הפירוט, היכן שקיים, מוסיף המון פרטים משמעותיים מעבר לטבלת תוצאות "משעממת" שאפשר יהיה בקרוב לשלוף באותה מידה מאתר משרד הפנים או מרשומות. הערך עדיין לא שלם (ספק אם באמת יהיה אי פעם, אבל אפשר להתקרב), אבל אחרי שנסיים להזין את התוצאות יהיה קל יותר לאתר מקורות מידע ולבנות תיאור מסודר במקומות שהוא חסר. יהיו מקומות שבהן התוצאה לעולם לא תהיה הרבה יותר משמעותית מטבלה כי הבחירות שם באמת משעממות ו/או כי מה שכן התרחש היה מתחת לראדאר. יהיו גם דברים שנגלה עליהם בעוד זמן, למשל דברים שיעלו בדו"ח מבקר המדינה על הבחירות או בירורים של תלונות על פלילים בקמפיין. ‏DGtal‏ - שיחה 14:51, 31 באוקטובר 2018 (IST)
אין סיבה שתהיה אחידות כל עוד אין אחידות בין הערים... כל עיר והסיפור שלה. --EldadHe - שיחה 07:08, 1 בנובמבר 2018 (IST)

משרד הפנים קרס[עריכת קוד מקור]

משרד הפנים קרס עשרות פעמים במהלך הלילה לאחר סגירת הקלפיות. וגם כשלא קרס לא התעדכן ולא הציג נתונים. הנה סיקור של זה:

אסף (Sokuya)שיחה 20:03, 31 באוקטובר 2018 (IST)

הבנתי שזה היה גם ב-2013. אתה רוצה להכניס את זה ? eli - שיחה 20:07, 31 באוקטובר 2018 (IST)
כן. זה צריך להיות מצוין בפסקת ההיערכות. – אסף (Sokuya)שיחה 21:05, 31 באוקטובר 2018 (IST)
לא משרד הפנים קרס, אלא אתר האינטרנט של משרד הפנים קרס. זה עניין מביך שפורסם באמצעי התקשורת, אבל אני לא רואה לו חשיבות בערך שלפנינו. דוד שי - שיחה 04:42, 1 בנובמבר 2018 (IST)

משוב מ-1 בנובמבר 2018[עריכת קוד מקור]

ישנם טעויות בהקלדה 2A01:6500:A043:FAD1:741F:67A5:108E:B371 11:35, 1 בנובמבר 2018 (IST)

סידור המתמודדים בטבלה[עריכת קוד מקור]

התחלתי לסדר את המתמודדים בטבלה. איך זה נראה? יותר טוב ממה שהיה או להחזיר לגרסה יציבה? גילגמש שיחה 18:09, 1 בנובמבר 2018 (IST)

הכי יפה, אסתטי, נח והגיוני. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 06:17, 2 בנובמבר 2018 (IST)
גילגמש, סידרתי קצת את הטבלה. הנתונים נלקחים מאתר משרד הפנים כאן. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 08:55, 2 בנובמבר 2018 (IST)
התו השמיני, התוספת שלך מצוינת. הוספתי עוד שתי עמודות. מה אומר? להמשיך אם זה או לשחזר לגרסה הקצרה יותר. גילגמש שיחה 11:19, 2 בנובמבר 2018 (IST)

אתם מתכוונים לטבלאות הקטנות עם האחוזים? איך מוסיפים אותם? צ. לידר - שיחה 09:17, 2 בנובמבר 2018 (IST)

זה לא תבנית מוגדרת, יש להעתיק את הטבלאות הקיימות ורק לשנות את הנתונים. לנוחיותך, עדיף להעתיק טבלאות עם אותו מספר של מועמדים כדי לא להסתבך עם ההגדרות של רוחב העמודות...--EldadHe - שיחה 12:29, 3 בנובמבר 2018 (IST)
אני מעדיף לבטל את הטבלה שמאחדת את כל המועצות האיזוריות לטבלה אחד ולהשאיר כל מועצה איזורית בנפרד. בחלק מהמועצות כבר יש מידע מעבר לרשימת מועמדים טכנית ובהמשךאני מקווה להביא מידע על רובם, למשל: מספר המושבים שעומדים לבחירה מטעם כל יישוב במועצה, התפתחויות בהגשת מועמדות, מספר השנים שבהן כבר מכהן ראש המועצה הקודם ואירועים חריגים. ‏DGtal‏ - שיחה 12:09, 5 בנובמבר 2018 (IST)
משתמש:DGtal, בעקרון אפשר להכניס גם את זה לטבלה. האם אתה עדיין בעד ביטול הטבלה, למרות ההצעה להוסיף את הפרטים האלה לטבלה? אם כן, אז נחזיר לגרסה היציבה כמובן, כמקובל. גילגמש שיחה 15:04, 5 בנובמבר 2018 (IST)
מראש טבלאות לא צריכות להיות גדולות אלא תמציתיות ככל הניתן, במיוחד בתקופה שרוב האוכלוסיה קוראת את ויקיפדיה מהסלולרי, אז כל טבלה בלי שורת הערות עדיפה בעיניי על החלופה. אני מעדיף את הגרסה הישנה גם כי זה מאפשר להרחיב בנושאים שלא מוגבלים למועמד ספציפי, ולא פעם יש כאלו. אפשר למשל לציין כמה יישובים יש במועצה וכמה מנדטים יש במליאה (יישובים גדולים מקבלים יותר ממנדט אחד), אבל ככלל לא הייתי מפרט על ועד מקומי, למעט מקרים מיוחדים כמו בצפריה ובית חב"ד. ‏DGtal‏ - שיחה 15:28, 5 בנובמבר 2018 (IST)
בסדר גמור. אני רואה שבוצעו עשרות עריכות מאז שעשיתי את השינויים האלה אז אי אפשר סתם לשחזר את העריכות שלי, במיוחד שעוד משתמש לקח בהן חלק, מה שמקשה על השחזור. אחזיר את הגרסה הקודמת בעריכה רגילה אבל זה די הרבה עבודה אז אעשה את זה מחר. גילגמש שיחה 23:39, 5 בנובמבר 2018 (IST)

כוכב יעקב[עריכת קוד מקור]

משום מה כוכב יעקב מופיע בפסקת הרשויות המקומיות והעיריות. כוכב יעקב הוא ישוב בתוך המועצה האזורית מטה בנימין, ויש להעבירו לפסקה המתאימה. האם ישנם מקרים נוספים בהם צוינו המתמודדים לועד מקומי של ישוב בתוך מעצה אזורית? בן עדריאלשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשע"ט 09:41, 2 בנובמבר 2018 (IST)

יתכן שנפלה טעות. אני לא מבין למה מעוצות מקומיות מוצגות ביחד עם עיריות. לדעתי זה מבלבל. אני מציע לפצל את זה לשני פרקים שונים. מועצות מקומיות בפרק אחד ועיריות בפרק אחר. גילגמש שיחה 11:22, 2 בנובמבר 2018 (IST)
מועצות מקומיות יש להן מקום נכבד והן לא רשויות הקשורות למועצות איזוריות. מציע לא לפצל כדי לא לבלבל אנשים שלא בדיוק יודעים להבחין אילו רשויות נמצאות תחת איזו הגדרה... בתחילה גם לא הייתה הפרדה בתוך הערך בין המועצות האזוריות והעיריות. בכל מקרה, אני מוחק את הסעיף על כוכב יעקב, אפשרי לציין זאת כהערה בתוך השורה הרלוונטית למועצה אזורית מטה בנימין. --EldadHe - שיחה 11:38, 3 בנובמבר 2018 (IST)

תוצאות הבחירות[עריכת קוד מקור]

דעתי היא שפתיחת פרק נוסף לתוצאות הבחירות היא מיותרת, התחלתי להכניס טבלאות מסודרות בתת-הפרק של כל עיר וכך ראוי להיות... יש סיפור של בחירות ובסופם מנצחים ומפסידים, אין טעם לשלוח את הגולשים לערך סחור-סחור בין הפרקים, גם כך הערך מאוד ארוך. --EldadHe - שיחה 11:25, 2 בנובמבר 2018 (IST)

EldadHe, אנחנו מנסים לסדר את זה בטבלה. ראה את העריכות האחרונות. גילגמש שיחה 11:27, 2 בנובמבר 2018 (IST)
אני חושב שבעיריות עדיף לספר את הסיפור, בטח באלו שהיו הרבה מאבקים והתפתחויות תוך כדי קמפיין. אין סיבה שזה יהיה ערך של נתונים סטטיסטיים בלבד, לא לשם כך עידכנתי את הערך למשך שנה ארוכה... --EldadHe - שיחה 11:31, 2 בנובמבר 2018 (IST)
בעיריות כמובן צריך להשאיר את הטקסט. גילגמש שיחה 13:41, 2 בנובמבר 2018 (IST)
EldadHe, מה שעשית בעיריות זה מצויין! במועצות האזוריות צריך להשאיר את הטבלה הגדולה. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 15:26, 2 בנובמבר 2018 (IST)
תודה על המחמאה, אבל אני התייחסתי לפרק שהכניסו בסוף הערך... אין לי טענה בעניין הרשימה למועצות האזוריות. --EldadHe - שיחה 15:33, 2 בנובמבר 2018 (IST)
יש תבנית שמותאמת למנדטים? כבר יש תוצאות חלקיות. ‏DGtal‏ - שיחה 11:10, 7 בנובמבר 2018 (IST)
לדעתי, אפשר לצרך טור לטבלה. --EldadHe - שיחה 19:20, 7 בנובמבר 2018 (IST)
EldadHe לא בכל רשות צריך טבלה להצגת הרשימות, אבל במקומות שיש טבלה כרגע אין אחידות במיקום, בתוכן וכו': אשדוד, אשקלון - עם שורת הסכמי עודפים, ביתר, הרצליה - מיושר לשמאל (הכי אסתטי ודומה לערכי בחירות לכנסת), מזכרת בתיה, רמת השרון ורעננה. יש לך או למישהו הצעות לאחידות? ‏DGtal‏ - שיחה 16:42, 18 בנובמבר 2018 (IST)

רווחי שורות מיותרים[עריכת קוד מקור]

אם לא די באורך המפלצתי של הערך - גם יש בו שורות מיותרות רבות, בגלל טבלאות. אין צורך לכתוב שוב בטבלה את שם הרשות, וודאי שאין צורך לציין בכל פעם מחדש את התאריך בשורה נפרדת, מאות פעמים. כדאי לחשוב על דרכים נוספות לקצר או לפצל (ברוח ההצעה למעלה).

בעניין אחר, האם אין תוצאות רשמיות של הישגי הרשימות? נרו יאירשיחה • כ"ו בחשוון ה'תשע"ט • 09:46, 4 בנובמבר 2018 (IST)

יש, אבל רק חלק נגיש באופן מלא. בעוד כמה שבועות הכל יפורסם רשמית ברשומות, מה שיקל על העניינים. ‏DGtal‏ - שיחה 09:48, 4 בנובמבר 2018 (IST)
איפה יש? באתרי חדשות? נרו יאירשיחה • כ"ו בחשוון ה'תשע"ט • 13:51, 4 בנובמבר 2018 (IST)
רשמיות עדיין אין בשום מקום, יש כמעט סופיות באתרי הרשויות המקומיות ירח אפל - שיחה 21:11, 5 בנובמבר 2018 (IST)
וגם רק במעטות מהן, מציע לא להיאחז ברסיסי מידע אלא להמתין למידע רשמי ושלם בעניין הרשימות. --EldadHe - שיחה 10:47, 6 בנובמבר 2018 (IST)
יש סיבוב ראשון ויש סיבוב שני, לכן התאריך חשוב. --EldadHe - שיחה 10:55, 6 בנובמבר 2018 (IST)
לא מסכים לגבי התאריך. התאריכים אחידים ומופיעים בפתיח של הערך. די לציין סיבוב ראשון ושני. ‏DGtal‏ - שיחה 09:23, 8 בנובמבר 2018 (IST)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בתיאור הבחירות שנערכו בעיר אריאל נכתב המשפט הבא: "מולו התמודדו חיים סגל, רבש"ץ העיר אלי נובוסלסקי שיצא לחופשה ללא תשלום לצורך ההתמודדות, חבר המועצה יוסי חן ("דרך חדשה לאריאל"), פבל פולב ראש רשימת אריאל ביתנו וחיים שמואל סגל". המועמד חיים סגל נכתב פעמיים - פעם בהתחלה ופעם בסוף. דווח על ידי: ישר כוח גדול. רועי 2A01:6500:A043:E104:30E1:7345:6AB:D1F9 12:28, 4 בנובמבר 2018 (IST)

תודה, רועי. תיקנתי. Liad Malone - שיחה 18:11, 4 בנובמבר 2018 (IST)


צמצום אורך הדף[עריכת קוד מקור]

עכשיו, כשהבחירות מאחורינו אני סבור שהגיע הזמן לצמצם את אורך הדף המפלצתי הזה (591,609 בתים). התנגדות? מיכאל.צבאןשיחה • ח' בשבט ה'תשע"ט • 06:02, 14 בינואר 2019 (IST)

אורך הדף נובע מריבוי הרשויות המעורבות - 251, כשבכל אחת מהן יש לדעתי מידע שחשוב לשמר (אגב, בחלק מהרשויות המידע עדיין חלקי, בעיקר בתיאור המועצות). אני חושב שעכשיו כשיש בידינו תמונה כמעט מלאה הפתרון הוא ערכים מורחבים, כמובן שלא של כל הרשויות, אלא רק של אלו שיש עליהם הרבה מה לכתוב בגלל הנסיבות והיקף הסיקור התקשורתי, למשל י-ם, חיפה, אלעד, בית שמש, אולי ערך משותף ל-4 המועצות הדרוזיות בגולן. ככה מצמצמים את הערך באופן משמעותי בלי לאבד מידע. ‏DGtal‏ - שיחה 07:40, 14 בינואר 2019 (IST)
תומך בחלוקה לערכים מורחבים. מדובר בערך הכי ארוך בויקיפדיה העברית. Amiroשיחהמיזם כדורסלני הנבחרת 10:53, 22 בינואר 2019 (IST)
הבעיה המרכזית עם גודל הדף הוא זמן הטעינה הכל כך ארוך שלו, כדאי למצוא רעיון כיצד לפתור את הבעיה. (דפי משנה מוטמעים? לצמצם? לפצל למספר ערכים?) • חיים 7שיחה • 14:12, 1 באפריל 2019 (IDT)
הפיתרון לדעתי הוא פיצול של המערכות העיקריות (מבחינת היקף חומר) לדפי משנה כמו שכתבתי קודם. ‏DGtal‏ - שיחה 14:15, 1 באפריל 2019 (IDT)
מה מתקדם עם פיצול הדף? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 22:02, 18 ביולי 2020 (IDT)

הצעה לעשות כמו בערךהבחירות לרשויות המקומיות בישראל (2013)[עריכת קוד מקור]

חשבתי שאולי תעשו שיהיה רק טבלה עם כל התוצאות כמו בערך הצעה לעשות כמו בערך: הבחירות לרשויות המקומיות בישראל (2013) טהיכס - שיחה 17:44, 14 ביוני 2019 (IDT)

כתבות סיכום, שנה אחרי[עריכת קוד מקור]

בימים אלה מתפרסמות כתבות של סיכום שנה בתפקיד. האם לדעתכם ראוי או רצוי לשבץ אותן בפיסקה הרלוונטית לאותה רשות מקומית? --EldadHe - שיחה 11:39, 31 באוקטובר 2019 (IST)

פיצול[עריכת קוד מקור]

זהו הדף השני הארוך ביותר וזמן הטעינה שלו ארוך. כיצד אפשר לפצל אותו? אני חושב לחלק לפי ערים, נניח א-מ, מ-ת וכו'. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 22:04, 18 ביולי 2020 (IDT)

לא חושב שזמן טעינה ארוך הוא סיבה מספקת כדי לעשות פיצול, בטח לא כזה שאין בו הרבה הגיון. מה שכן אפשר לעשות, וזה אולי יהיה רלוונטי יותר לקראת הבחירות של 2023, זה ערכים נפרדים לבחירות בערים נבחרות וכך רק לצמצם את הפירוט לגבי אותה עיר לשורה או שתיים. --EldadHe - שיחה 16:55, 1 באוגוסט 2020 (IDT)

בחירות 2023[עריכת קוד מקור]

יש כעת כבר מספר לחשושים על כוונות להתמודדויות לקראת הבחירות לרשויות המקומיות בישראל (2023), כמו למשל הכוונה של רון חולדאי לרוץ לפוליטיקה הארצית. האם לדעתכם הגיע העת לפתוח את הערך על הבחירות הבאות או שעדיין מוקדם מדי? --EldadHe - שיחה 16:44, 1 באוגוסט 2020 (IDT)