שיחה:הממלכה האחמנית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שינוי שם הערך[עריכת קוד מקור]

ראשית צריך לשנות את "הממלכה" ל-"האימפריה" בהתאם ל-האימפריה הפרתית ול-האימפריה הסאסאנית. שנית אני חושב שבעברית נוהגים לכתוב אח'מנים ולא אחמנים. אני כרגע לא מוצא את התרגום לעברית של הרודוטוס שלי אך כשאמצא אעדכן פוסט זה. Nik Sage - שיחה 13:27, 26 ביולי 2010 (IDT)

גלרית התמונות[עריכת קוד מקור]

מי שיכול, שיתרגם את הכיתוב לעברית. תודה, אוֹרי - שיחה 08:29, 26 במאי 2011 (IDT)

כורש ונחמיה נחמיה לא חי בימי כורש. כורש ודאי קדם לו בהרבה, גם התנך מעיד כי חי בימי ארתחשסתא, זה גם מסתבר מסדר הארועים.


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 20:25, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 20:25, 14 במאי 2013 (IDT)

ערי בירה: האם עניינן מזג האויר?[עריכת קוד מקור]

נראה כי היו בין מלכי פרס כאלה שהקימו ערי בירה שונות, או הגדירו ערים כערי בירה. נדרש מקור לגבי הקשר לעונות השנה.

הערך הזה דורש טיפול שורש עמוק, הנקודה שציינת אכן דורשת אישוש במקורות. הוספתי בשלב ראשון תבנית בקשת מקור, אחר כך אשתדל לחפש מקור לטענה זו אם יהיה לי זמן לכך. גילגמש שיחה 12:39, 27 ביולי 2015 (IDT)
תודה! רחלאר - שיחה 12:55, 27 ביולי 2015 (IDT)

האימפריה הראשונה?[עריכת קוד מקור]

למיטב ידיעתי (שנרכשה מערכים אחרים בויקיפדיה) האימפריה הראשונה היא האימפריה האכדית שהוקמה ע"י סרגון במאה ה-24 לפני הספירה. ראו בערך 'מסופוטמיה': "עוד בתקופת הברונזה המוקדמת, במסופוטמיה הצפונית תהליך העיור תפס תאוצה.[9] בשנת 2334 לפנה"ס, המלך הצפוני האכדי סרגון עלה וכבש את שומר.[10] כל מסופוטמיה הייתה תחת שליטת אדם אחד בפעם הראשונה, וכך נוצרה האימפריה הראשונה.[11] לאחר מות סרגון, כל המחוז חזר למלחמה מתמשכת בין מלכי הערי-מדינות מה שהוביל לקריסת האימפריה". אם מחפשים אימפריה שהתרחבה באופן יותר 'בין-לאומי' (תואר לא לגמרי רלוונטי לתקופה) יש את האימפריה האשורית שגם קדמה לאימפריה הפרסית.

הסרתי את זה. גילגמש שיחה 22:03, 20 במרץ 2017 (IST)