שיחה:המפקד הלאומי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מישהו יודע האם "המפקד הלאומי" עדיין קיים? (האתר כבר לא פעיל). חובבשירה 16:07, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

אין חשיבות[עריכת קוד מקור]

היוזמה הזאת מצטרפת לאינספור יוזמות לפיתרון הסכסוך שלא יצא מהם כלום. אין לה שום חשיבות אנציקלפדית בלק ג'ק - שיחה 14:49, 23 ביוני 2010 (IDT)

== בדיחה לא מוצלחת ==

מרכז הערך הוא העצומה שעליה חתמו כביכול מאות אלפים. רבותי חתימה באינטרנט היא בדיחה. כל מה שנדר זה הקשת מספר פרטים כמו ת"ז וכו' יש אותם היום בתוכנות כמו "אגרון", ברוב הבתים בישראל. אין שום אפשרות לאמת את החתימות ולדעת א הם פיקטיביות. אם משמ עכיו למיהו הוא יכול להקליד שם פרטים של אלף אנשים שונים ואז יכתב בערך שלנו שמספר החתימות עלה בעוד אלף בלק ג'ק - שיחה 15:01, 23 ביוני 2010 (IDT). לכן כדאי להחליט שכזה מידע הוא לא אנציקלופדי. אם בכל זאת יוחלט שהוא אנציקלופדי, יש עוד מאות עצומות אינטרנטיות להכניס. למשל יש כרגע עצומה להכניס את לאטמה לערוץ הראשון. בלק ג'ק - שיחה 15:03, 23 ביוני 2010 (IDT)

אפשר לזייף כל דבר, וכל קוראינו יודעים לקחת בעירבון מוגבל מאוד את הנתונים המספריים. למעשה, אין לכך משמעות מבחינת הערך בוויקיפדיה. לי ברור שהמפקד הזה ראוי לתיעוד בגלל הנפשות היוזמות (אילון הוא מבכירי ומעוטרי מערכת הביטחון ושר לשעבר, נוסייבה הוא אקדמאי בן "האצולה" הפלסטינית) והנסיון יוצא הדופן ליצור תוכנית משותפת (בניגוד לעשרות הנסיונות החד צדדיים). המספרים המדוייקים הרבה פחות חשובים וגם אם נניח ששלושת רבעי מהם מזוייפים, עדיין מדובר בכמות משמעותית מספיק להצדיק תיעוד, גם אם התוכנית לא תבשיל מעבר למצב היום. תפקידה של ויקיפדיה הוא לתעד, בין השאר, מהלכים משמעותיים בתהליך השלום הישראלי פלסטיני, והמפקד הזה הוא חלק מהתהליך, גם אם המדיה הטכנית היא האינטרנט, זה לא העיקר במפקד הזה. ‏DGtal‏ 15:15, 23 ביוני 2010 (IDT)
מסכים עם דיגיטל. ללא קשר לדעה על היוזמה וניתוח שיעור הצלחתה, היא זכתה לחשיפה ניכרת, בעיקר בזכות העומדים בראשה, וראויה לתיעוד. Magisterשיחה 10:23, 24 ביוני 2010 (IDT)
אני מצטרף לנימוקי החשיבות של דיגיטל ושל אלון. Lostam - שיחה 14:18, 24 ביוני 2010 (IDT)
גם אני מצטרף לנימוקי החשיבות. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 14:40, 24 ביוני 2010 (IDT)
אני מצטרפת לתומכים בחשיבות. לדעתי הייתה זו יוזמה חשובה וברוכה, אולי המעשית והשפויה בכל התוכניות שהוצעו בנושא, וחבל מאוד שלא הבשילה לכדי מעשה. אולי באיזה עתיד ורוד... אגב, לא כל החתימות היו באינטרנט - אני חתמתי ברחוב, יחד עם עוד רבים וטובים, וזכור לי שנדרשתי להציג תעודת זהות כדי לחתום. גם חתימה באינטרנט, אם היא מלווה במספר זהות שמבטיח את חד-פעמיותה, היא חתימה לכל דבר ואין לזלזל בב, והמספר שהוזכר כאן נראה לי סביר בהחלט.שלומית קדם - שיחה 22:56, 24 ביוני 2010 (IDT)
כדי לבדוק את אמינות המערכת, הכנסתי הרגע את פרטי לאתר (הפעיל, חובב שירה). תוך כמה שניות קיבלתי הודעה חוזרת, כי פרטי נמצאים כבר במאגר החתימות. נכון שאם מישהו יאסוף שמות ומספרי זהות של 1000 אזרחים, שאיש מהם לא חתם עדיין על העצומה, הוא יוכל להעלות את מספר המצביעים באלף. נראה לכם שיש מתנדבים להונאה חסרת שחר כזאת?שלומית קדם - שיחה 23:07, 24 ביוני 2010 (IDT)
כמו הרבה ערכים אחרים בויקיפדיה, בשעתו היה אקטואלי ועשה הרבה רעש. עבר זמן והיום רואים בבירור שהיה מדובר בבלון תקשורתי שלמרות הרצון\החלום והשאיפות לא היה לו בסיס אמיתי במציאות ולא השפיע על ההסטוריה כלל. • קוני למל •י"ג בתמוז ה'תש"ע• 00:39, 25 ביוני 2010 (IDT)
חלק מן החשיבות של ויקיפדיה הוא תיעוד העבר הקרוב. על העבר הרחוק נערכים מחקרים ונכתבים ספרים אבל על מה שקרה כאן לפני 10 שנים עדיין אין תיעוד סדור וסיכומי. ליוזמה הנ"ל הייתה חשיבות לא מוטלת בספק בעיתה, והיא הייתה בעלת חשיבות מעצם היותה לראשונה פרי מאמץ של שני צידי הסכסוך. אמנם העניין בה שקע, אך חשיבותה כמאורע שאירע כאן עדיין רבה, כתיעוד וכהנצחה. בהערת אגב, קראתי היום בעיתון שמשרד החינוך לא מתכוון ללמד על הסכמי אוסלו כחלק מתוכנית הלימודים. אט אט יהפכו מאורעות מן העבר הקרוב, מן הזכרון ההיסטורי של בני דורנו, לאירועים מעורפלים מן העבר, והבנת ההווה תהיה לקויה בשל כך. הויקיפדיה יכולה להיות זו שתסייע בהצגת תמונה מקיפה, סיכומית והוגנת של העבר הקרוב ללא צנזורה. Ranbar - שיחה 18:38, 26 ביוני 2010 (IDT)

Ranbar האם תוכל בבקשה להבהיר במה בא לידי ביטוי בדיוק המאמץ שנעשה ע"י הצדדים ? מי-נהר - שיחה 02:46, 27 ביוני 2010 (IDT)

אולי נפתח את הערך יומזות שלום ישראליות שבו יהיה קטע קצר על כל היוזמות שעלו ונכשלו כדוג' המפקד הלאומי, השמאל הלאומי, היוזמה הישראלית, יוזמת ג'נבה ועוד... • קוני למל •ט"ו בתמוז ה'תש"ע• 22:09, 26 ביוני 2010 (IDT)
יש טעם בדברי קוני למל, יותר הגיוני לעשות ערך אחד שיתייחס בכמה משפטים למס' יוזמות. לענ"ד הטיעון של דיגיטל על ערכם של האנשים שעומדים מאחורי הפרוייקט הנ"ל אינו רלוונטי במקרה שלא מדובר בתנועה או ארגון שהיה בו השפעה של ממש. איני חושב שניתן לקרוא לדבר הנ"ל תנועה או ארגון, גם לא ייתכן להתייחס אליו כאל מיפקד כי מיפקד לא עורכים במשך כל כך הרבה שנים מה שמעיד על הפער בין הנושא לבין הנשוא. הדבר היחידי כאן הוא שם המותג של הפרוייקט ותקופת הרצתו המרכזית ומטרותיו וככזה כפי שציינתי אינו די לערך בפני עצמו. היו בהיסטוריה המון יוזמות ופרויקטים והקמת ארגונים וועדים שהתקיימו כמה שנים וניסו לעשות דברים ומי שהקים אותם היו אנשים משכמם ומעלה אנשי שם רבי מעש , ואין ליוזמות אלה ערכים אלא הם מוזכרים בתוך ערכי האישים או בתוך ערכים המרכזים מספר עניינים דומים כאלה מצד התקופה או בהקשר משותף אחר. מי-נהר - שיחה 02:16, 27 ביוני 2010 (IDT)
שאלות נוספות- האם ה"ארגון" קורא לאנשים להצטרף לסייע בכל מיני צורות ? דבר טריוויאלי בכל תנועה והתארגנות ? אני לא מצאתי זאת שמה. אולי שיבקשו - אנא הפיצו למכריכם במייל , בפייסבוק ... משהו תרומה אולי ? , כלום . בכנות מישהו בכלל מקשר בין סרט כחול-לבן לבין המפקד ???
מה שהאתר של היוזמה מלמד שהם לא יותר מאשר עצומה ציבורית , האם די בעצומה ציבורית כדי לקבל ערך ? זו בהחלט שיטה מצויינת לתת רוח גבית לקבלת כותרות וראיונות בתקשורת וכן עמ"נ לאסוף כתובות ופרטים אישיים של תומכים פוטנציאלים לקידום עניינים פוליטיים אישיים או ציבוריים בהמשך. מי-נהר - שיחה 02:40, 27 ביוני 2010 (IDT)

ובשביל הפרופורציות הביטו בתבנית הבאה (שהערך הנידון הוכנס אליה)-

האם משקלו תואם את שאר הערכים שבתבנית ? מי-נהר - שיחה 02:53, 27 ביוני 2010 (IDT)

גזירה שווה עם תבנית - {{תוכניות, מהלכים מדיניים והסכמים ישראל-ערב}}[עריכת קוד מקור]

לפי השיחה הנ"ל, להלן הקריטריונים השווים בין המפקד הלאומי לבין המתווה האזורי לשלום לפיהם יש לעשות גזירה שווה בין השניים בשימוש בהם בתבנית הנ"ל.

  • מתווה המתייחס לפתרון אזורי עתידי עבור הצדדים
  • דמויות מרכזיות בהרצת התוכנית בני אלון , יואב שורק
  • השקעה בשיווק הקמפיין בשלטי חוצות ופרסומות במדיה
  • ראיונות בתקשורת הכתובה והמדוברת
  • קמפיין דרך האינטרנט
  • בקשת והצעות להתנדבות וסיוע (לא קיים במפקד הלאומי)
  • פרסום עדכונים חודשיים לרשימת תפוצה ממשיך עד היום מדי חודש (במפקד הלאומי , איני יודע מי יודע נא יכתוב)

לשני הערכים הנ"ל: תכנים - יש (במפקד הלאומי מלל פחות מ-18 שורות סך הכל) , חשיפה - יש , דמויות מרכזיות יש , תמיכה מסוימת בציבור - יש ,מתנגדים - יש, ייחוד (לכא')-יש , הועלתה בעשור האחרון - כן.

המפקד הלאומי כלול בתבנית הנ"ל, המתווה האזורי לשלום/היוזמה ישראלית אינו מופיע בה. מי-נהר - שיחה 19:26, 28 ביוני 2010 (IDT)

דברייך אלה מקומם בדף השיחה של התבנית, לא בדף השיחה של הערך הזה. Lostam - שיחה 19:28, 28 ביוני 2010 (IDT)
אתה צודק בהחלט אך גם רלוונטי להבהרת החשיבות ואל שאר משתתפי הדיון אנא כבדו את השיחה והתייחסו לשאלות העקרוניות והמהותיות. מי-נהר - שיחה 19:33, 28 ביוני 2010 (IDT)

הערך הוסר מתבנית {{תוכניות, מהלכים מדיניים והסכמים ישראל-ערב}}[עריכת קוד מקור]

הערך הוסר מהתבנית {תוכניות, מהלכים מדיניים והסכמים ישראל-ערב} ע"י DMY . מי-נהר - שיחה 02:07, 30 ביוני 2010 (IDT)