שיחה:הנחיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הנחיה (תכנות)?[עריכת קוד מקור]

בוויקיפדיות זרות ישנו הערך Directive (programming). במילון "מידע - 07: תכנות מחשבים (תשנ"ט 1998)" של האקדמיה ללשון העברית לא מופיע "directive" בסתמי, אלא רק "translator directive",‏ "interpreter directive",‏ "compiler directive" ו-"assembler directive",‏ המתורגמים "הנחיית מתרגם", "הנחיית מפרש", "הנחיית מהדר" ו"הנחיית מאסף", בהתאמה. מכאן ניתן לשער ש-"directive" בסתמי הוא "הנחיה". Bharel, saifunny, Ovedc, י.כצמן, Ijon, טבעת-זרם, Tshuva, Mysterion, CodeGuru, Dovno, Zardav, JewHyper, Tomer Tבעלי הידע בתכנות? אביעדוסשיחה 19:03, 20 במאי 2018 (IDT)

כל ימי גדלתי בין מתכנתים, ולא נתקלתי במושגים אלה, לא באנגלית ולא בעברית. בעולמי מדובר בפרמטרים לקומפיילר (או לאינטרפרטר, או לאסמבלר). את המושגים שבמילון אני מציע להשאיר במילון.
דרך אגב, אם אתקל במתכנת שקורא לאסמבלר "מאסף", אשלח אותו לעבוד באגד, שם יש מאסף. דוד שי - שיחה 20:37, 20 במאי 2018 (IDT)
כוונתך למהדר ומפרש (תוכנה)? (אסמבלר הוא אמנם אסמבלר‎.)
ומה אפוא השם שלדעתך יאה ל-en:Directive (programming), דוד שי? דירקטיב? אביעדוסשיחה 00:39, 22 במאי 2018 (IDT)
מהדר ומפרש הם שמות שקנו אחיזה כלשהי, אם כי קומפיילר, ובוודאי אינטרפרטר, גוברים עליהם. אני לא מרגיש צורך בשם עברי או בהתייחסות אנציקלופדית ל-Directive, משום שזו מילה שמעולם לא נזקקתי לה (כאמור, מבחינתי היא מתארת פרמטרים למהדר). נחכה שיגיע מישהו שהמושג מוכר לו וחשוב בעיניו. דוד שי - שיחה 06:35, 22 במאי 2018 (IDT)
נמתין. אביעדוסשיחה 21:28, 22 במאי 2018 (IDT)