שיחה:הסהר הפורה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ישנה שגיאה במפת "איזור הסהר הפורה": החלק הצפוני שבמפה, שהוא הנמוך ובו שפך הנילוס לים התיכון, נקרא מצרים התחתונה (ובמפה רשום בטעות "מצרים העליונה") והחלק הדרומי, שהוא גבוה יותר, נקרא מצרים העליונה (ובמפה רשום בטעות "מצרים התחתונה")

ראו מפה בערך באנגלית: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Map_of_fertile_cresent.svg

--Efrat Nakash - שיחה 19:19, 13 בינואר 2012 (IST)

הצדק לגמרי איתך - מקווה שיתוקן במהרה. בברכה, יעל י 20:11, 14 בינואר 2012 (IST)

מצרים?[עריכת קוד מקור]

ממתי מצרים נכללת בסהר הפורה? עד כמה שידוע לי, מדובר ברצועה דמוית סהר הנמתחת מדרום ארץ ישראל לדרום מסופוטמיה, וכוללת את מסופוטמיה והלבנט (כפי שנאמר בערך, שסותר את עצמו). Reuveny - שיחה 07:14, 3 בפברואר 2014 (IST)

טוב אז תוציא אותה. גילגמש שיחה 07:20, 3 בפברואר 2014 (IST)
כמו כן, צריך לתקן את המפה. גילגמש שיחה 07:49, 3 בפברואר 2014 (IST)
בערך כתוב שהמונח הומצא על ידי ג'יימס הנרי ברסטד. אם הוא כלל את המצרים במונח, אז יש להשאיר את מצרים. בוויקיפדיה האנגלית מופיע גם מצרים ושם יש מקורות לכך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 11:01, 3 בפברואר 2014 (IST)
בערך האנגלי מופיע הציטוט של ברסטד, ובו מוגדר בפירוש שהסהר הפורה אינו כולל את מצרים. הוא מדגיש כמה פעמים שמדובר במערב אסיה, ומפרט ש: The end of the western wing is Palestine; Assyria makes up a large part of the center; while the end of the eastern wing is Babylonia.
אחרי הציטוט הם אומרים שהאזור "עשוי לכלול גם את מצרים" ולא מביאים מקור לכך, עד כמה שראיתי. מצד שני, בחיפוש בגוגל יש באמת התייחסות לעמק הנילוס בחלק מהמקומות, כולל באנצ' בריטניקה, אז אולי אני טועה. לי תמיד היה ברור שמדובר בקשת שנמתחת מישראל למפרץ הפרסי. Reuveny - שיחה 06:38, 4 בפברואר 2014 (IST)