שיחה:הפרעת התנגדות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש לשקול הפרעת התנגדות מתריסה. Oyשיחה 18:37, 8 בדצמבר 2012 (IST)

השם הזה אכן נשמע יותר טוב, אבל לעניות דעתי, אל לנו לקבוע שם עברי כאשר יש שם שכבר נפוץ בספרות המקצועית בעברית. מקסימום אפשר "הפרעת התנגדות", אבל גם זה פחות נפוץ מהשם הנוכחי. Ravit - שיחה 00:31, 9 בדצמבר 2012 (IST)
את צודקת. אינני יודע איך קיבלתי את הרושם שהמונח עדיין לא קובע. תודה, Oyשיחה 17:44, 9 בדצמבר 2012 (IST)
לפני שכולנו נסכים זה עם זה... הקישור החיצוני בערך מוביל למונח "הפרעת התנגדות" בלקסיקון בטיפולנט. באינפומד הם נמנעים מלהיות חד משמעיים, אבל נותנים תרגום ל"הפרעה של עקשנות ומרדנות". בפסיכולוגיה עברית מצאתי מאמר בו יש שימוש במושג "הפרעת התנהגות סרבנית מתנגדת". והנה עוד מאמר מאותו מקור ועם אותו מונח. אני מניח שאפשר לחפש בכיוונים אחרים ולמצוא מונחים נוספים. עכשיו מה דעתכם? • רוליג שיחה שימו קערת מים לחתולי הרחוב 18:18, 9 בדצמבר 2012 (IST)
טוב, עם כל כך הרבה אופציות, לא פלא שבשטח מעדיפים לקרוא לזה פשוט ODD... המקור לשם הנוכחי, "הפרעת התרסה התנגדות", הוא בספר המצויין בערך, "פסיכופתולוגיה והחיים המודרניים". "הפרעת התנגדות" הוא שם נפוץ גם כן. שמות עם ארבע מילים כתרגום לשלוש מילים - אני אישית פחות מחבבת, כי זה מורכב מדי ולכן גם כנראה פחות נמצא בשימוש. ושמות שכוללים את המילים "הפרעת התנהגות" עשויים אולי להיות מבלבלים כי כבר קיים הפרעת התנהגות. אבל הכי טוב, אם מישהו יוכל לשים את ידו בספריה של איזו אוניברסיטה על הספר של טיאנו ועמיתיו, "פסיכיאטריה של הילד והמתבגר", או על התרגום העברי ל-ICD ו-DSM - זה יוכל להיות עוד מקור להשוואה ולקבלת החלטה. Ravit - שיחה 20:52, 10 בדצמבר 2012 (IST)
עברו חודשים וכלום לא השתנה. לא הייתי מתלונן, אבל יש משהו ב"הפרעת התרסה התנגדות" שנשמע כאילו השפה שגויה, כאילו היה זה אמור להיות הפרעת התרסה והתנגדות או הפרעת התרסת התנגדות והיתה למישהו תקלדה. כל פתרון אחר מקובל מבחינתי. • רוליג שיחה אמצו חתול 15:25, 21 בפברואר 2013 (IST)
כלום לא השתנה סתם כי עבר זמן ושכחנו מזה, אז תודה שהזכרת. אני מציעה להעביר בינתיים ל"הפרעת התנגדות" עם הפניות מכל שאר השמות, עד שלמישהו ייצא להגיע לספריה. מה דעתך? Ravit - שיחה 17:22, 21 בפברואר 2013 (IST)
נשמע אחלה. • רוליג שיחה אמצו חתול 22:21, 31 במרץ 2013 (IDT)

"מטריד מבוגרים"?[עריכת קוד מקור]

"מטריד מבוגרים": הנקודה לא ברורה ולא מופיעה במאמר באנגלית. האם אפשר למחוק אותה? Gil mo - שיחה 09:02, 23 במאי 2013 (IDT)