שיחה:התיקון השני לחוקת ארצות הברית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המשפט שהורד[עריכת קוד מקור]

רלוונטי בהחלט. השאלה מתי נעשה תיקון לחוקה, או האם הוא בכלל תיקון או למעשה חלק מהחוקה המקורית, היא רלוונטית. אפשר לטעון שזו כפילות עם מגילת הזכויות אבל בהיקף הזה (משפט אחד) זה בסדר. דב ט. - שיחה 21:52, 26 ביוני 2008 (IDT)

אילו היה פה ערך שלם שמספר את כל ההסטוריה של התיקון השני, אולי היה מקום לכתוב תקציר קצר על מגילת הזכויות. אולם בפתיח של ערך שאין לו תוכן? יעקב - שיחה 11:23, 27 ביוני 2008 (IDT)
אני ממש לא מבין מה זה מפריע, מדובר במשפט אחד. התיקון השני הוא חלק ממגילת הזכויות. דב ט. - שיחה 20:23, 27 ביוני 2008 (IDT)
אני מחזיר את המשפט. המשפט הנוכחי ממש לא טוב. חשוב לציין במפורש (הרי לא כולם לוחצים על הקישור) שהתיקון הוא חלק ממגילת הזכויות, ומחלק המשפט "מהווים השלמה לחוקה עצמה" קשה להבין למה הכוונה בדיוק. הרי כל תיקון מהווה השלמה לחוקה עצמה. דב ט. - שיחה 20:25, 27 ביוני 2008 (IDT)
בסדר. יעקב - שיחה 12:44, 29 ביוני 2008 (IDT)

המילה מאחר היא פרשנות בתרום התיקון השני[עריכת קוד מקור]

תרגום

   "מאחר שמליציה ערוכה היטב נחוצה לביטחונה של מדינה חופשית, אין להגביל זכותם של בני-אדם להחזיק נשק ולשאתו."[1] 

איך הופיעה המילה "מאחר"? הרי תרגום המשפט:A well regulated militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear arms, shall not be infringed.

אינו כולל את המילה "מאחר" על פי הבנתי תרגומו הוא: "מילציה מווסתת (או מסודרת) היטב, חיונית לביטחון המדינה החופשית, הזכות של האנשים לשאת נשק לא תופרע"

המילה "מאחר" היא פרשנות!!! 93.172.106.31 17:40, 10 בינואר 2013 (IST)

תרגום הוא פרשנות, ובליו הכי אין לו סמכות. באנגלית משתמע מלשון הסביל (being necessary) קשר של סיבתיות שלא נאמר במפורש, בעברית אי אפשר לרמוז את הקשר בצורה דומה.--Nngnna - שיחה 00:23, 8 בספטמבר 2018 (IDT)

קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 22:17, 14 במאי 2013 (IDT)

== WEL REGULATED[עריכת קוד מקור]

על פי מכתבים שנכתבו בתקופת המהפיכה האמריקאית -- ומהם ע"י אלו שחתמו על הצהרת העצמאות -- ובמיוחד ע"י תומס ג'פרסון, שהיה העורך הראשי של ההצהרה - המלים "WELL REGULATED", כאשר מדברים על נשק וצבא, מובנן הוא "WELL EQUIPED" -- מצויד כהלכה - וללא קשר להגבלה כלשהיא, ובמיוחד לא הגבלה של ממשלה! כיון שאבות האומה אמריקאית שנאו כל ממשל אדם, והזכויות נתנו לאדם ע"י האל! הם טענו ש -- "GOVERNMENT IS A NECESSARY EVIL" -- "ממשלה היא מעשה שטן הכרחי" ומכאן נובע ש-"ממשלה היא מעשה השטן"


GOVERNMENT IS A NECESSARY EVIL

ergo:: Government IS EVIL


בנוסף, כל הזכויות הן זכויות האל לאדם כפרט, ולכן גם הרשות לשאת נשק היא זכות לפרט!