שיחה:התנהגות פסיבית-אגרסיבית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מדף השיחה של הערך הפרעת אישיות סבילה-תוקפנית: תבנית איחוד[עריכת קוד מקור]

מכיוון שהתנהגות מעין זו לא נחשבת עוד להפרעה נפשית, והחל מהמהדורה האחרונה של ה-DSM היא מצויינת רק בנספח של הפרעות האישיות - אני מציעה לאחד את הערך (כפי שעשו גם בוויקיפדיה האנגלית) עם הערך הקיים אצלנו התנהגות סבילה-תוקפנית. אפילו הוכנה שם פעם כותרת של פרק להשלמה שדן בהתנהגות זו כהפרעת אישיות, וניתן להוסיף את המידע הזה לשם. מה דעתכם? Ravit - שיחה 20:24, 19 באפריל 2009 (IDT)

מה ז"א "מצויה בנספח"? מה המשמעות? אביעדוסשיחה 00:55, 20 באפריל 2009 (IDT)
מדובר בנספח B, שעל פי שמו, "Criteria Sets and Axes Provided for Further Study", ניתן להבין שהקטגוריות המופיעות בו עדיין נדרשות למחקר נוסף. אפשר לקרוא עוד על משמעות הנספח באתר הזה. למיטב הבנתי, לא ניתן לאפיין אדם כבעל הפרעת אישיות שמופיעה בנספח זה (בניגוד להפרעות אישיות אחרות). לפיכך נכון יהיה יותר, לדעתי, לאפיין זאת כדפוס התנהגות ולא כהפרעת אישיות. Ravit - שיחה 15:55, 20 באפריל 2009 (IDT)
אם זו המשמעות, אני תומך בדעתך לגבי האיחוד להתנהגות סבילה-תוקפנית. אביעדוסשיחה 15:58, 20 באפריל 2009 (IDT)
בתוך התנהגות סבילה-תוקפנית מופיע סעיף, אשר כתוב כי הוא דורש עריכה, "התנהגות סבילה-תוקפנית כהפרעת אישיות" - נראה לי ששם מתאים לשבץ את מה שכתבתי על הפרעת אישיות סבילה-תוקפנית. gidirubi (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום
בסדר גמור, העברתי. אביעדוסשיחה 20:46, 20 באפריל 2009 (IDT)
צריך להחליט על קו אחיד. או ששם הערך הוא התנהגות פאסיבית אגרסיבית וכך יש לכתוב בכל הערך, או שהוא התנהגות סבילה-תוקפנית. כרגע הערך משתמש בערבוביה בשני הביטויים. דורית 21:13, 9 ביוני 2010 (IDT)
אני חושש שמלבד כאן, לא נעשה הרבה שימוש ב"התנהגות סבילה-תוקפנית". אנדר-ויק • 21:15, 9 ביוני 2010 (IDT)
אני מסכימה. לכן, למרות שאנחנו בוויקיפדיה העברית, אני מציעה לשקול להעביר להתנהגות פסיבית-אגרסיבית. דורית 21:26, 9 ביוני 2010 (IDT)
המשתמש שתרגם כך את הערך לא ביקר כאן כבר שנה. ניתן כמה ימים להתנגדויות לעברה. אנדר-ויק • 21:42, 9 ביוני 2010 (IDT)
מסכימה, פאסיבית-אגרסיבית זה הרבה יותר נפוץ ומקובל. נמתין כמה ימים ונעביר (כמובן להשאיר את ההפניה). Ravit - שיחה 21:45, 9 ביוני 2010 (IDT)

אני חייב להודות שקצת מפחיד כמה שהערך קולע בדיוקו עומד על דברים כשהם שהם. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת 19 בינואר 2011

התייחסות מגדרית בערך[עריכת קוד מקור]

כותב הערך משתמש במילה "אדם" כביכול כהתיחסות לכל בני ובנות האדם. אבל בדוגמא שהביא ל"אדם" שכזה משתמע ש"אדם" הוא בעצם אך ורק גבר. ואני מצטטת: "אדם כזה יכול, למשל, להרגיש מנוצל או נשלט על ידי אשתו ולכן יימנע מלתקן דבר-מה בבית. יחד עם זאת, הוא לא יסרב באופן מפורש וגלוי, אלא "יעניש" את אשתו על דרשנותה בכך שיבטיח לבצע את התיקון, אך ידחה את הביצוע עד אין קץ, יגרום לאשתו "להתפתל" ויפיק מכך הנאה סמויה ולא מודעת".

אם כן ל"אדם" יש אשה, והאשה? כנראה לא בתאדם בפני עצמה...

היה ניתן לכתוב במקום: גבר הסובל מהפרעה זו...

אבל בכל מקרה, הדוגמא שניתנה היא מאד סטריאוטיפית מבחינה מגדרית- אשה שדורשת מהגבר לתקן משהו בבית, וצריכה לחכות שהוא יעשה כי לא יכולה בעצמה... האם לא ניתן לתת דוגמא אחרת במקום?

מאד צורם לקרוא הגדרה מילונית שאמורה להיות נייטרלית מבחינה מגדרית ולגלות שעוד פעם מתעלמים מחצי מהאנושות בצורה כזאת, ובכלל שמציגים דברים באופן כל-כך סטריאוטיפי מגדרית.

תודה. תיקנתי בהתאם. • רוליג שיחה אמצו חתול 17:48, 7 בינואר 2015 (IST)