שיחה:התנועה למען איכות השלטון בישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

זכויות יוצרים?[עריכת קוד מקור]

הטקסט הזה נראה מועתק בשלמות מהאתר של התנועה. האם זאת העתקה חוקית? האם אין צורך לכתוב על העמותה מנקודת מבט אובייקטיבית? יפתח 08:28, 10 מרץ 2005 (UTC)

אבל, מה שכתוב שם נכון, לא?
יש פה שתי סוגיות נפרדות. הראשונה היא כזו של זכויות יוצרים. האם יש לנו רשות להשתמש בחומר הזה? האם אתה, או מי שהעלה את החומר לאתר, הוא בעל הזכויות?
השאלה השנייה היא האם מה שכתוב, כתוב מנקודת מבט אובייקטיבית. מכיוון שזה לקוח מאתר התנועה, סביר להניח שלא. מצד שני, ברפרוף לא ראיתי שום דבר צורם, ומי שכן ימצא דבר צורם מוזמן לשנותו. זה נראה לי בסיס טוב לערך. נדב 10:58, 10 מרץ 2005 (UTC)
אני בספק אם מי שכתב את הערך הוא בעל הזכויות. השאלה החשובה מבחינת זכויות יוצרים היא האם יש זכויות יוצרים על האתר של התנועה או האם התנועה תסכים או מסכימה שמה שכתוב באתר שלה יועתק. בינתיים, עד שזה יובהר, אני חושב שכדאי למחור ולהוסיף את הקישור לאתר (במילא אנחנו לא מוספים שום דבר בעל משמעות כרגע). יפתח 11:28, 10 מרץ 2005 (UTC)

שם הארגון[עריכת קוד מקור]

שמו המוכר יותר של הארגון הוא "התנועה לאיכות השלטון" - כך הוא מופיע תמיד בחדשות. זה גם יותר קרוב לשם הרשמי - "התנועה למען איכות השלוטן בישראל". לבסוף, גם בערך עצמו מתייחסים לארגון כאל "תנועה" ולא "עמותה". לכן, אני מציע להעביר ל"התנועה לאיכות השלטון". מארק ברלין 13:39, 28 ספטמבר 2005 (UTC)

לא נראה לי נצרך כל כך. אדם העושה חיפוש 'התנועה לאיכות השלטון' יופנה אוטומטית לדף זה. זלמן - שיחה 02:52, 18 בפברואר 2013 (IST)

אות אביר איכות השלטון[עריכת קוד מקור]

לאחר שלא נרשמה התנגדות כנדרש במדיניות האיחוד ביצעתי את האיחוד לערך זה. עם זאת, השמטתי את רשימת הזוכים הלקונית מאחר ובאחד מהדפים באתר התנועה (אליו קישרתי בסעיף "ראו גם" ביחד עם הקטגוריה) יש רשימה מאורגנת בצורה נוחה יותר (דף נפרד לכל שנה), שכוללת גם את הנימוקים לבחירה. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 06:51, 7 במרץ 2010 (IST)

משוב[עריכת קוד מקור]

הערך מסודר ונראה נכון. עם זאת הוא יותר מידי חיובי ונראה כמו אתר הבית של התנועה...

אין בכלל התייחסות לקו החברתי-כלכלי הניאו-ליברלי המובהק של התנועה התומך בדברים כמו "שוק חופשי" ללא התערבות ממשלתית, משטר נשיאותי, הגדלת אחוז החסימה בבחירות וכו'

לא מפורטות פרשות בהן הגן יו"ר התנועה על "כרישים" בשוק ההון(אלא ברמז בלבד "מהרווח האישי של היו"ר אליעד שרגא מעיסוקו כעורך דין")

הקמתה מתוארת כתוצאה של מחאה חברתית. אין איזכור לגופים שהקימו אותה בתחילת דרכה("קרן החדשה לישראל" למשל, אם כי היא אינה מממנת שלה היום). 93.172.71.253 15:11, 23 בפברואר 2013 (IST)

תגובה למשוב[עריכת קוד מקור]

התגובה ממש לא ברורה. התנועה פעלה בשנים האחרונות כנגד הריכוזיות וספגה על כך התקפות ישירות. לא מוכר עוד ארגון חברתי שהרשה לעצמו להלחם ב"כרישים" וב "טייקונים" ולא בכדי. הכתבות המופיעות פה בקישורים הופיעו בעיתון מעריב בעת שבעליו היה נוחי דנקנר. להגיד שהתנועה דורשת שוק חופשי זה או חוסר היכרות עם פועלה או נסיון מכוון לפגוע בה או לדבר בנרטיב שמנסים להציג אוהדי הטייקונים. הייתי במספר הרצאות מרשים שהעבירו בכירי התנועה בנושא והתרשמתי עמוקות שהם היחידים שדוחפים ליתר רגולציה ולהפסקת מתן המתנות לטייקונים. לגבי הדרישה לאזכור של הגופים ש"הקימו " את התנועה- להזכירך התנועה קמה לפני 23 שנה. היא אכן קמה כתוצאה מממחאה חברתית ועד היום שומרת בפעילותה על פעילות אזרחית. גם אם קיבלה אז,לפני 23 שנה , תרומה מהקרן החדשה כמו מקרנות אחרות מדוע לציין שהיא "הוקמה" על ידה?


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 06:01, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 06:01, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 22:20, 14 במאי 2013 (IDT)