שיחה:ואת אמא שלך גם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

העברה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש: עידו

הנשיקה ההומוסקסואלית ב"ואת אמא שלך גם" איננה מקרית. לאורך הסרט כולו ישנו סאבטקסט ומתח הומו-ארוטי בין שני הגברים. כנראה שלא סתם גם בויקיפדיה באנגלית תייגו את הסרט הזה כ"Mexican LGBT-related films" (ביטוי שכנראה הולם יותר מאשר זה שבעברית). אבל אם עדיין לא שוכנעת ואתה סבור אחרת, אנא פתח על דיון בעמוד השיחה של הערך. אשמח לשמוע דעות נוספות. קולנואני - שיחה 12:14, 14 במאי 2011 (IDT)

זאת פרשנות שלך. יש אלמנט הומואירוטי בסרט, אבל הוא שולי. קו העלילה המתאר את מערכת היחסים בין שני הגיבורים (הסטרייטים, מיותר לציין) מתייחס לחברות ביניהם, ולא מרמז לרומן כלשהוא ביניהם. הנשיקה הזו היתה במהלך אקט מיני שביצעה בשניהם אישה שהיתה מושא תשוקתם. לכל היותר היא ייצגה איזשהו קתרזיס ביחסים ביניהם, אבל עובדה היא שכשהם מתעוררים בבוקר ומגלים שהם באותה מיטה, הם קופצים בבהלה. לא מוזכרים שום יחסים הומוסקסואליים של אחד מהגיבורים לא לפני אותו אירוע ולא אחריו. להיפך, הם בעיקר מתפארים בעלילותיהם עם נשים. אומר גם שמהסרט לא היה נגרע דבר לו הנשיקה הזו לא היתה נכללת בו, איש לא היה שם לב לכך (למעשה, עצם התרחשותה היווה הפתעה), ומכאן שאין מדובר בחלק משמעותי בעלילה.
ההגדרה בערך סרט להט"בי, שאותה אתה כתבת היא "סרט להט"בי הוא סרט שנוצר על ידי יוצרים ויוצרות להט"ביים ו/או עוסק בנושאים בעלי עניין בקרב הקהילה הלהט"בית (כגון: יציאה מהארון, מופעי דראג, איידס, הומופוביה) ו/או מציג דמויות להט"ביות כדמויות ראשיות ו/או מרכזיות בסרט, וכולל לעתים רומן ו/או מערכת יחסים בין בני-זוג מאותו המין כחלק משמעותי בעלילה." הסרט הזה לא מתאים לאף אחד מהמרכיבים של ההגדרה הזאת.
פריצת הגבולות של הקטגוריה עלולה להוות מדרון חלקלק. לא כל סרט שבו יש אקט מיני הומוסקסואלי הופך אוטומטית לסרט להט"בי. גם דיזנגוף 99 הוא לא סרט להט"בי, למרות סצינה אחת שיש בו. מנגד, באותה מידה, אפשר היה להכליל את הסרט הזה גם בקטגוריה: סרטי סמים (כי הגיבורים מעשנים מדי פעם) או קטגוריה: סרטי דייגים (כי הם מתארחים אצל משפחת דייגים בחוף שהם מגיעים אליו). אני מקווה שלאף אחד אין רעיונות כאלה. עידושיחה 14:03, 14 במאי 2011 (IDT)
ראשית כל, אני שמח שאנחנו מסכימים על כך שבסרט יש אלמנטים הומו-אירוטיים. לטעמך הם שוליים. לעניות דעתי, זהו סאבטקסט שנמצא לכל אורכו של הסרט. אגב - גם זה שהם מתפארים בעלילותיהם עם נשים - עצם זה שהם שוכבים עם אותן הנשים, או האחד עם האמא של השני - מעיד על רצונם של השניים (גם אם רק בתת-מודע) ביחסים אינטימיים זה עם זה. שנית, "דיזנגוף 99" מאוד שונה מ"ואת אמא שלך גם", בעיקר בכך שמערכת היחסים בין דמותה של ענת עצמון לבין דמותה של גלי עטרי אינה חלק משמעותי מהעלילה. לעומת מערכת היחסים בין חוליו לבין טנוץ' - שהיא מרכז העלילה בסרט הזה. שלישית, האם היית מסכים להגדיר סרט זה כ"LGBT-related films" או כ"film with LGBT-interest"? קולנואני - שיחה 15:04, 14 במאי 2011 (IDT)
עם "לדעתי" לא כותבים אנציקלופדיה. הצג מקורות וניתן יהיה לקבל טענתך. דניאל ב. תרמו ערך 15:07, 14 במאי 2011 (IDT)
בתחילה, טענתם שנשיקה מקרית לא הופכת את הסרט כולו לסרט להט"בי. אחר כך טענתם שאין להוסיף קטגוריה שהערך לא מסביר למה היא רלוונטית. אין לי ספק שאצליח למצוא מקורות שיתמכו בטענה שלי. אני רק תוהה מה אז יהיה הנימוק שלכם לסרב לתייג את הסרט הזה כלהט"בי. קולנואני - שיחה 15:11, 14 במאי 2011 (IDT)
מי זה "אתם"? עידו טען שלהט"ב אינו מרכזי מספיק בסרט בשביל הקטגוריה. באופן בלתי תלוי אני טענתי שאין להוסיף קטגוריה שהערך לא מסביר. אנחנו לא משתפי פעולה ואין פה קנוניה חשאית נגדך. מבחינתי אם תציג מקור כי יש קשר להט"בי אפשר להוסיף את הערך לקטגוריה. אני כמובן לא מדבר בשם שותפי לקנוניה שייתכן שדעתו אחרת. דניאל ב. תרמו ערך 15:17, 14 במאי 2011 (IDT)
ורביעית - בויקיפדיה באנגלית, הערך מתוייג כ"LGBT-related film". פתחתי שם שיחה, ושאלתי מדוע זה כך. מעניין מה יהיו התשובות. קולנואני - שיחה 15:09, 14 במאי 2011 (IDT)
וחמישית - אם כבר אתה מצטט את הערך סרט להט"בי, אז שים לב שרשום שם גם שישנם סרטים שאינם עוסקים בצורה ישירה בנושאים להט"ביים, אך עדיין נתפסים ככאלו. ייתכן ש"ואת אמא שלך גם" הוא דוגמה לכך. קולנואני - שיחה 15:20, 14 במאי 2011 (IDT)
באתר IMDB הסרט מתוייג, בין השאר, בתגים הבאים: "Homosexual", "Gay Slur", "Gay Interest", "Gay Kiss". האם עדיין סרט זה נחשב בעיניכם כסרט שאינו "film with LGBT-interest"? קולנואני - שיחה 16:02, 14 במאי 2011 (IDT)
ראשית, אולי כדאי שאזכיר מה מטרתה של קטגוריה. ובכן, קטגוריה היא כלי עזר לניווט בין ערכים בעלי מכנה משותף אחד. כאשר המכנה המשותף מתרחב יתר על המידה, הדבר מקשה על הקורא לנווט בין ערכים הקשורים באופן הדוק יותר לקטגוריה, ובכך נפגעת יכולתה לשמש ככלי עזר לניווט.
שנית, ויקיפדיה אחרת לא יכולה להוות מקור בפני עצמו. יכול להיות שהכללים בוויקיפדיה האנגלית שונים משלנו, ויכול להיות שהוויקיפד שהוסיף את הקטגוריה שם שגה אף הוא. אגב, אם אתה מסתמך על הוויקיפדיה האנגלית, מדוע שלא תסתמך על הוויקיפדיות בגרמנית, הולנדית, פולנית, פורטוגזית, שבדית, רומנית, הונגרית, נורבגית, תורכית או ולשית, שלא כללו את הערך הזה בקטגוריה הזאת?
שלישית, לעניין imdb - כשאתה אומר שאתר iMDB מתייג את הסרט "בין השאר", כדאי לדעת מה הם אותם "שאר". ברשימת התגיות יש עשרות תגיות, עם זיקה גדולה יותר ופחות לסרט. יש שם, למשל, Wedding. האם זהו סרט חתונות? יש Adolterous wife, האם אפשר להגיד שזהו זהו סרט שעוסק באישה שבגדה בבעלה? יש White panties, האם זהו סרט מכנסונים לבנים? למעשה, הרבה לפני שמוזכרים התגים הקשורים להומוסקסואליות, מוזכרים תגים אחרים כמו vagina,‏ Nude Girl ו-Bare Breasts. בקיצור, לא משהו שאפשר להסתמך עליו לאיזשהו עניין.
רביעית, אתה שב ומסתמך על "דעתך". כפי שציין דניאל, דעתך אינה מקור. עידושיחה 17:57, 14 במאי 2011 (IDT)
התגיות שמופיעות ב-IMDB אינן לפי סדר כלשהו. ואם מישהו היה מציע ליצור קטגוריה חדשה בשם "סרטים הכוללים עירום נשי", זה יהיה לגיטימי לא פחות מאשר קטגוריה כמו סרטים עם עלילה לא לינארית. קולנואני - שיחה 18:06, 14 במאי 2011 (IDT)