שיחה:זאב צעיר (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן דל וברמת כתיבה עלובה.[עריכת קוד מקור]

לא שלם, פיסוק וסימנים לא נכונים ( הרבה סוגריישחכמהצהhdhdhhcםשלון ש

הסרת התבנית הקוראת לשכתוב הערך[עריכת קוד מקור]

הטקסט בערך הזה היה ברמה ירודה. לאחר שהתוכן נערך ותוקנו שגיאות הכתיב והפיסוק, אין כעת צורך בתבנית השכתוב.

יצורים על טבעיים בסדרה[עריכת קוד מקור]

איני בטוח שיש לציין ברשימה את התוספות האחרונות (איש יגואר, ברזרקר, החיה מז'בודן). לגבי הברזרקר, אפשר לקבל את הכללתם ברשימה, כיון שהיו מספר כאלו. אך לגבי איש יגואר - נראתה אחת כזו בלבד במהלך הסדרה, ואנו איננו יודעים כמעט פרטים לגביה. לא ברור כמעט מהו ההבדל בין איש זאב לבינה (פרט למראה). גם לגבי החיה מז'בודן - פרט אחד בלבד כמוה נראה במהלך הסדרה. בתמצית, היא איש זאב ייחודי. אין אנו יודעים כמעט פרטים כיצד היא נוצרה (זוהי השערה בלבד). בנוסף לכך, היו אנשי זאב ייחודיים נוספים בסדרה, כגון פיטר או דוקליאון. איני חושב שיש צורך למנות כל איש זאב שהופיע ברשימת היצורים העל טבעיים, אלא מטרת הרשימה היא להכליל, ולציין את הנתונים הידועים לגבי כל יצור (ללא תיאוריות והשערות).

החיה מז'בודן הוא איננו איש זאב רגיל אלא אלא הכלאה בין איש זאב לשד (ניתן להסיק זאת מהופעתו בסדרה). אני מסכימה שהחיה מז'בודן איננה נכללת ביצורים העל טבעיים שצריכים לקבל ערך בויקיפדיה ולדעתי אם היא אכן תשאר כלולה בערך היא תהפוך לפיירוט יתר ותיהיה לספויילר.

פיצול[עריכת קוד מקור]

בהתאם לויקיפדיה האנגלית - ערך נפרד על השחקנים והדמויות (אנ') וערך נפרד על המיתולוגיה של הסדרה. (אנ') יוניון ג'ק - שיחה 03:38, 29 בספטמבר 2018 (IDT)

נגד. זה ערך שחייב שכתוב וקיצוץ לא פיצול והגדלת הכתיבה הגרועה לערך נוסף ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 16:58, 29 בספטמבר 2018 (IDT)
זאת הכוונה. הערך זאב צעיר (סדרת טלוויזיה) ישוכתב ויקוצץ - אחרי שהתכנים הנ"ל יועברו ממנו לערכים הנפרדים המתאימים. יוניון ג'ק - שיחה 17:56, 29 בספטמבר 2018 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד. מקובל מאוד באנגלית ערכים נפרדים לרשימת הדמויות, לפרקי הסדרה, ועוד. אצלנו זה לא מקובל אלא אם יש הצדקה. אז עצם זה שכך חילקו באנגלית זו לא סיבה טובה בפני עצמה לפצל (אחרת נפצל למספר דפים כמעט כל ערך על סרט או סדרה). הפרקים שצוינו אינם בגודל כה מסיבי שהם מכבידים על הערך ומתבקש פיצול. Dovno - שיחה 09:46, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
Dovno, ראשית כל - זה כן מקובל בויקיפדיה העברית שיהיה ערך נפרד על דמויות. ראה כאן קטגוריה שלמה של ערכים על דמויות. שנית, הפיצול כן מתבקש. ראה את הערך המקביל בויקיפדיה האנגלית - שם יש מידע רב על הסדרה, שלא מופיע עדיין בויקיפדיה העברית. בכוונתי להוסיפו. כבר עכשיו הערך הזה ארוך ועמוס, ואחרי השלמתו הוא יהיה כבר ארוך מדי. יוניון ג'ק - שיחה 11:36, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
כפי שכתבתי: זה מקובל כשזה מוצדק. לא רק מהסיבה שכך פיצלו באנגלית, כי הם עושים את זה במקרים רבים מאוד שאנחנו לא. תרגיש חופשי לעבות את הערך (בפרטים רלוונטיים, כמובן), ואם הוא יגיע למצב שפרק מסויים בתוכו מכביד עליו מרוב גודל נוכל לדון בפיצול. Dovno - שיחה 11:39, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
Dovno, כבר עכשיו יש שני פרקים גדולים מדי, שמכבידים על הערך הזה. הפרק על הדמויות והפרק על המיתולוגיה. יוניון ג'ק - שיחה 11:40, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
פרק המיתולוגיה קטן למדי. פרק העלילה גדול ממנו - האם תפצל אותו לערך תקציר העלילה של זאב צעיר? אם לא, אז שיקול הגודל אינו הצדקה לפיצול פרק המיתולוגיה. פרק הדמויות לא כל כך גדול מבחינת תוכנו - הוא נראה גדול בגלל צורת ההצגה שלו בטבלה. אם יהיה מעוצב כרשימה כמקובל בערכים כאלו (או בעיצוב טבלה אחר) יתפוס פחות מקום על המסך עם אותו התוכן. Dovno - שיחה 11:46, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
Dovno, אל תסתכל על הערך בויקיפדיה העברית (שמצבו בכי רע), אלא על הערך שבויקיפדיה האנגלית. השאיפה/המטרה הוא שיהיה תרגום הולם ונאמן לערך הזה. כנ"ל לגבי הערך על הדמויות. יוניון ג'ק - שיחה 11:49, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
יש שתי סיבות טובות לפיצול ערך: (1) אם הערך גדול מדי וכבר לא קריא מחמת גודלו, (2) אם חלק מהכתוב בערך הוא בעל חשיבות אנציקלופדית לערך בפני עצמו. בוויקיאנגלית יוצרים הרבה ערכי משנה מסיבה (2) בלבד כי זה הפורמט שמתאים להם (ערכים לרשימת פרקים, ערכים לרשימת פרסים, ערכים לרשימת דמויות). אצלנו, התרשמתי שהסיבה העיקרית היא גודל מוגזם (רק פעמים חריגות החשיבות של תת-הנושא מצדיקה ערך עצמאי ללא סיבת הגודל). במקרה זה, הערך במצבו אכן זקוק לשיפורים, אך פיצול לא מוצדק לפי סיבה (2). אם וכאשר יגדל מספיק, אפשר יהיה לשקול פיצול מסיבה (1). Dovno - שיחה 11:54, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
לא רק בויקיפדיה האנגלית. גם בצרפתית, ספרדית, איטלקית, רוסית. וגם בעברית. יוניון ג'ק - שיחה 12:01, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
כאמור:
  1. זה שיש מבנה מסויים בוויקיפדיה זרה לא מחייב כאן.
  2. זה שיש קטגוריה לא אומר שכל מה שמתאים לקטגוריה ראוי לערך. זה שיש קטגוריה:שחקנים ישראלים לא אומר שנכתוב ערך על כל שחקן ישראלי באשר הוא. וזה שיש קטגוריה:רשימות של דמויות טלוויזיוניות לא אומר שכל רשימה כזו ראויה לערך.
  3. פרק העלילה אפילו גדול יותר מהפרקים שהזכרת וכמובן לא נפצל אותו, אז הטיעון של פיצול עקב הגודל הוא חלש.
Dovno - שיחה 12:06, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
כמובן שזה לא מחייב כאן. אבל זו לא סיבה שלא לעשות את זה. בטח שלא אם זה ישפר את הערך. יוניון ג'ק - שיחה 10:45, 1 באוקטובר 2018 (IDT)
על זה אנחנו מסכימים. בכל אופן, איני רואה חשיבות אינהרנטית לערך נפרד לפרקים אלו (כלומר מעצם הנושא שלהם). אם וכאשר הם יורחבו במידה שגודלם יצדיק ערך נפרד (תוך שמירה על רלוונטיות התוכן) בהחלט ייתכן שאתמוך בכך אז. כרגע, דעתי היא שזה לא מוצדק. Dovno - שיחה 11:54, 1 באוקטובר 2018 (IDT)
Dovno, הערך כעת בגודל 101K - כלומר, גדול מדי. יוניון ג'ק - שיחה 14:17, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
לא "גדול מדי" אלא "גדול מספיק כדי לשקול אם לפצלו" (הרי אם אסיר משפט או שניים מפרק העלילה - שהוא הגדול באמת - שוב הערך יהיה מתחת 100K). שני הפרקים שהצעת לפיצול לא מצדיקים לדעתי ערך נפרד עבורם (אחרים בהחלט יכולים לסבור אחרת ממני). פרק המיתולוגיה קצר למדי בשביל ערך עצמאי (ונטול חשיבות עצמאית), ובפרק הדמויות הבעיה העיקרית היא לא גודלו אלא שהוא מכיל שלושה פורמטים שונים לדמויות (טבלה גלויה, רשימה, ועוד טבלה מוסתרת). Dovno - שיחה 16:46, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
בויקיפדיה, דפים ארוכים הם דפים בגודל 100K ומעלה. וזה מספיק על מנת לפצל. על אחת כמה וכמה כאשר קיימת סבירות גבוהה מאוד שהערך יורחב עוד. בויקיפדיה האנגלית - התוכן המקביל הוא בגודל 673K (הדמויות - 550K, המיתולוגיה - 66K). אני לא חושב שבויקיפדיה העברית כל אחד מהערכים האלו יגיע עד לגודל כזה, אבל זו בהחלט סיבה מספקת על מנת לפצל את הערכים, ולהרחיב כל אחד מהם בנפרד, במקום להמשיך ולהוסיף עוד ועוד לערך הזה, שכבר עכשיו הוא גדול מדי. יוניון ג'ק - שיחה 19:29, 7 באוקטובר 2018 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שוב, מהדף אליו קישרת אתה: "לעתים, כאשר דף מסוים גדול מ-100 קילובייט, במיוחד אם הוא חורג מכך במידה ניכרת, כדאי לפעול להקטנתו". זה בוודאי לא אוטומטי. הערך בנימין נתניהו בגודל 150K. האם זו סיבה מספיקה לקחת פרק שרירותי משם (לדוגמה "נעוריו ושירותו הצבאי") ולפצל אותו לערך נפרד? Dovno - שיחה 14:11, 8 באוקטובר 2018 (IDT)

ההצעה שלי לפיצול איננה שרירותית. יוניון ג'ק - שיחה 17:11, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
מתנצל על השימוש במילה "שרירותית". נראה לי שפשוט לא שכנענו זה את זה. Dovno - שיחה 17:17, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
בעיקר כי ההתנגדות שלך מנוגדת למה שמקובל הן בויקיפדיה העברית והן בויקיפדיה האנגלית. יוניון ג'ק - שיחה 02:50, 11 באוקטובר 2018 (IDT)
לא מאוד מטריד אותי שזה מנוגד למקובל בוויקיאנגלית. יש הרבה שאנחנו עושים והם לא, ולהיפך, כך שזו לא סיבה בפני עצמה לעשות משהו. אני בוחן כל הצעה כאן (כמו איחוד, פיצול, שינוי שם, וכו') בפני עצמה, ובהתאמה לערכים בוויקיפדיה העברית.
לדעתי, עמדתי כאן ממש לא מנוגדת למקובל בוויקיפדיה העברית (כפי שציטטתי לך מדף המדיניות אליו אתה קישרת, וכפי שאפשר להביא הרבה מאוד ערכים גדולים פי כמה וכמה מערך זה שלא פוצלו).
פשוט: לא ראיתי סיבה טובה לפיצול כאן (ואני לא היחיד שהביע כאן התנגדות, אפילו שאתה ואני היחידים שנשארנו בדיון). Dovno - שיחה 07:56, 11 באוקטובר 2018 (IDT)

אלוף[עריכת קוד מקור]

אין מידע יותר טוב מזה ליייייק 93.172.151.191 20:06, 17 באוקטובר 2018 (IDT)

תוכן שיטחי ובעל פיירוט מיותר[עריכת קוד מקור]

עלילת הסדרה מוגשת בצורה שטחית ככל האפשר, היא אינה מעמיקה במקומות הנדרשים ומפשטת שלא לצורך במקומות אחרים.

ישנם פרטים רבים שהם מיותרים וחסרי טעם או שהם אכן לא כתובים בצורה ראויה כמו שכבר צויין. Shalev.k - שיחה 00:30, 18 באפריל 2019 (IDT)

קובץ מוויקישיתוף שנמצא בשימוש בדף מועמד למחיקה[עריכת קוד מקור]

קובץ מוויקישיתוף שבשימוש בדף זה הועמד למחיקה:

להשתתפות בדיון המחיקה יש לעיין בדף הצעת המחיקה. —Community Tech bot - שיחה 12:06, 10 בספטמבר 2019 (IDT)