שיחה:זקיק שחלתי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תודה למשתמש:Karinsa על כתיבת הערך החשוב. אשמח אם ניתן יהיה לפשט אותו מעט יותר, גם עבור "הדיוטות" שלא בקיאים במונחים ביולוגיים מורכבים. תודה, Ravit - שיחה 22:09, 16 בדצמבר 2013 (IST)

תודה רוית..תוכלי בבקשה לציין מה למשל להרחיב..מה לא ברור וכו (תודה) --Karinsa - שיחה 00:54, 17 בדצמבר 2013 (IST)
הדרך הכי טובה לדעתי להתחיל להרגיש מה מבין מתוך ערך כלשהו אדם שקורא אותו וחסר השכלה בביולוגיה/רפואה, היא פשוט להניח שכל המונחים הלועזיים הם סינית בשבילו. אתן דוגמא אחת רק מתוך ההגדרה - אני אישית עדיין לא מבינה אותה, רק בגלל שלא הבנתי מה זה אואוציט. הקישור הפנימי שנתת שם אינו לאואוציט אלא לאאוגנזה - "תהליך יצירת ביצית", ואם אנסה להחליף את אואוציט במילים האלו בתוך ההגדרה אקבל "זקיק שחלתי היא יחידה ביולוגית המקיפה את תהליך יצירת הביצית הראשוני בשחלה אצל נשים" - לא כל כך ברור, איך יחידה ביולוגית יכולה להקיף "תהליך" כלשהו? ניסיתי גם להבין מתוך הערך האנגלי (Oocyte), ואם אני מבינה נכון אז אאוציט זה סוג מסוים של ביצית, אבל גם שם זה לא מספיק ברור. בקיצור, מה שיכול לעזור זה אם לא תסתפקי רק בקישורים פנימיים למילים לועזיות, אלא: תהפכי אותן לעברית במידת האפשר (אם הביטוי העברי נפוץ מספיק); או תכניסי הגדרה קצרה בסוגריים אחרי המילה, למשל ""זקיק שחלתי היא יחידה ביולוגית המקיפה את האאוציט הראשוני (תא ביצית מסוג ... בשלבי התפתחותה הראשונים) בשחלה אצל נשים"".
דרך אגב, קישורים פנימיים נהוג ליצור ללא מילית היחס שלפניהם, למשל: לא [[השחלה]] אלא ה[[שחלה]].
שוב תודה על כתיבתך, ובהצלחה בתחרות, Ravit - שיחה 19:00, 17 בדצמבר 2013 (IST)
שלום, תודה על ההערות. באמת לפני כמה ימים נתקלתי בערך אחר בויקי..מאוד מקצועי אבל האמת שלא הבנתי דבר כי הוא היה מנוסח רק למביני דבר וזה באמת לא לענין. אני אאשתדל לפשט את הערך, הבעיה שאין ערכים תומכים בנושא בכלל. אם היה ערך על אאוציט אז היה ברור שיחידה ביולוגית יכולה להקיף (פיזית) יחידה ביולוגית אחרת. למעשה הערך היחידי שתומך בזקיק שחלתי, הוא המיוזה והוא היה שגוי לחלוטין. תודה שוב ! :) --Karinsa - שיחה 18:05, 6 בינואר 2014 (IST)