שיחה:חוות דעת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

רק ראוי להעיר, שבמובנה המילוני "חוות דעת" אינה בהכרח שייכת למומחה, אלא זה מתאר כל חיווי דעה כלפי נושא. גוונא שיחה פנים חדשות לערכי הלכה 09:49, 21 בנובמבר 2010 (IST)

כן, אין זה מקרה ראשון שבו אנציקלופדיה מתמקדת במשמעות מסוימת ומתעלמת מאחרות. בספר הטלפונים, למשל, יש עשרות חיים אמסלם, אך האנציקלופדיה מתמקדת רק באחד מהם. דוד שי - שיחה 18:26, 21 בנובמבר 2010 (IST)
אין הנדון דומה לראיה. כאשר הערך הוא על אישיות מסוימת, סימן ההיכר האנציקלופדי שלה הוא שמה. גם אם יש רבים אחרים בעלי אותו סימן היכר (במקרה הזה - שם), אין זה גורע במאומה מאמיתות הערך וממדויקותו. איש לא יטען שאם לא נסקר את הביוגרפיות של כל העונים לשם חיים אמסלם אזי הערך "חיים אמסלם" חסר ופגום. אדרבה, כל ניסיון כזה הוא נלעג ופתטי. לעומת זאת, כאשר עוסקים בערך הקשור בהגדרת נושא מסוים (כמו במקרה הנוכחי - חוות דעת), חשוב לכלול בערך את מכלול ההבטים שלו, שאם לא כן הערך חסר ופגום. גרש - שיחה 18:46, 21 בנובמבר 2010 (IST)
אנציקלופדיה אינה מילון. בעוד במילון אנו מצפים שיוצגו כל המשמעויות של מילה, באנציקלופדיה ניפש רק את המשמעויות האנציקלופדיות שלה. לכן אשפה מפנה לפסולת ואינו דף פירושונים, וחמור עוסק בבהמה ולא במקרה חמוּר שקרה לדודתה של שכנתי. בכל אופן, כאשר בוויקימילון יופיע הערך "חוות דעת", ניתן יהיה להפנות אליו מקישורים חיצוניים, כמקובל. ומה עם דודתה של שכנתי, שבילדותה התקשתה לבטא את האות למ"ד, והיא מגדלת דלעת בחווה הקרויה "חוות דעת"? דוד שי - שיחה 23:49, 21 בנובמבר 2010 (IST)
חן חן על הנימה ההומוריסטית בימים קדורניים ושחונים אלו. גרש - שיחה 00:40, 22 בנובמבר 2010 (IST)