שיחה:חיים דיין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

למיטב זכרוני, דיין אמר בראיון טלביזיוני כי הוא נכשל פעמים רבות בפתיחת עסקים קטנים. (נכשל 9 פעמים אם איני טועה). אשמח אם מישהו יוכל למצוא אסמכתא בנושא. תודה.Eddau - שיחה 22:24, 4 ביולי 2008 (IDT)


שלום רב, בערך יש מספר רב של טעויות ואי דיוקים גסים ואפילו שקרים. אני ניסתי לתקן את הלשון הרע הזה אבל העורך מחק את התיקונים שלי והחזיר את השקרים המתפרסמים. אני מזהיר שאם זה לא נמחק באופן מיידי אני תובע אתכם מחר בבית משפט.

לבחור שמחק את התיקון שנעשה בערך זה והחזיר את כל הלשון הרע שמתפרסם פה - דע לך שיש לנו את האי-פי שלך ואם לא תחזיר את התיקונים שבוצעו, אתה עומד להיות נתבע בגין לשון הרע.

האם אפשר לקבל פרטים על המידע שגוי שהופיע בערך כדי לוודא שהוא באמת הוסר?. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 20:18, 1 במאי 2009 (IDT)

התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים[עריכת קוד מקור]

אל כתובת הדוא"ל הרשמית של קרן ויקימדיה בעברית הגיע מייל שכותרתו "התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים" הנשלח על ידי איש הטוען שהוא מייצג את חיים דיין. במייל נכתב שבמידה ולא יוסרו מהערך "עוולות המתפרסמות בו" מתכוון דיין לתבוע את ויקימדיה בגין "לשון הרע ופגיעה בפרטיות וזאת ללא התראה נוספת". איני יכול למסור את תוכנו המדיוק של המייל בגלל קוד הפרטיות של ויקימדיה, אך אוכל להעביר עותק שלו לשניים-שלושה אנשים באופן דיסקרטי. השבתי על המייל וכתבתי שהנושא בטיפול. דניאל ב. 20:41, 30 באפריל 2009 (IDT)

התנגשתי פעמיים עם עידו שהוסיף מקורות לערך. אני לא עו"ד ולא יודע אם יש עילה לתביעת לשון הרע או לא אבל נראה לי שכל עוד המידע מובא עם סימוכין (ובוודאי אם הוא נכון) אנחנו מכוסים. תומר א. - שיחה 20:56, 30 באפריל 2009 (IDT)
דניאל, האם נמסר במכתב מהם הטקסטים המהווים לשון הרע? תומר א. - שיחה 20:57, 30 באפריל 2009 (IDT)
(ואני התנגשתי עכשיו איתך...) לכל המידע שיש כרגע בערך יש סימוכין. הסרתי את המידע אודות עסקיו. עידושיחה 20:58, 30 באפריל 2009 (IDT)
לא פורט מהו המידע המהווה לשון הרע. דניאל ב. 21:03, 30 באפריל 2009 (IDT)
לטעמי ובלי קשר לאיום המתלהם, אני לא רואה סיבה לציין עניינים משפטיים שלא הגיעו בבית המשפט לידי הרשעה. בהסתייגות לעניינים שהיה להם משמעות גדולה בלי קשר להרשעה (למשל ענייניו המשפטיים של אולמרט). מכיוון שעד היום לא שמעתי את שמו של דיין, יש לי קושי לנקוט עמדה לגבי משמעותם של אלו לגביו ומקומם בערך. אם הביקורת הציבורית הנוגעת להצבתו ברשימה נובעת מתלונת אשתו הראשונה במשטרה, אז כנראה שיש טעם בדברים וכדאי לציין מקור המראה את הקשר בין השניים. קשה מהכתוב בערך למצוא טעם לאזכור התלונות ההדדיות שלו ושל אשתו השניה, נראה רכילותי בלי קשר למקורות המצוינים. יוסישיחה 09:15, 1 במאי 2009 (IDT)

כשמישהו משתמש באיומים כאלו אני חושב שצריך לעשות 2 דברים:

  1. לוודא שלכל פרט בערך יש סימוכין.
  2. לפנות לתקשורת ובגלות את העובדה שפלוני אלמוני רוצה למחוק פרטים נכונים ולא מחמיאים מהערך שלו, זה יביא להגברת הצפייה בערך וכך המאיים ישיג את מטרתו ההפוכה. זה וודאי ירתיע אנשים מאיומים משפטיים.האביר בן דמות היגון - שיחה 01:32, 1 במאי 2009 (IDT)

שני נושאים להבהרה[עריכת קוד מקור]

בערך כתוב:

  1. לפני היבחרו לכנסת עסק דיין בנושאים חברתיים שונים, כגון פרויקט נערי רפול ועמד בראש עמותות שניהלו מוסד לגמילה מסמים ומוסד סגור לנוער מכוח צו בית משפט.
  2. כחבר כנסת, דיין התארח פעמים אחדות בתוכנית הרדיו של יוסי סיאס וניסה לעזור למאזינים המתקשרים לאולפן.

האם יש לנו סימוכין לנאמר? אם אין, צריך יהיה להוריד את המידע מהערך מוטי - שיחה 01:36, 1 במאי 2009 (IDT)

  1. כן, אתר הכנסת.
  2. אפנה לכאן את eddau שהוסיף את זה. עידושיחה 07:56, 1 במאי 2009 (IDT)
אין לי סימוכין לזה ואני גם לא מעוניין לחפש. אני זוכר שהוא השתתף בתוכנית ואם זה לא מספק לכם אז תמחקו את המשפט. דרך אגב, אם הבירור הזה נעשה מחשש לעברה על איסור הוצאת לשון הרע, אז אני לא מבין מה הבעיה. זו לא הוצאת לשון הרע לספר שמישהו עזר לאנשים. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 14:44, 1 במאי 2009 (IDT)
היו בערך כמה דברים שאילו לא היו נכונים יכלו להחשב כלשון הרע. זה המריץ את הנוכחים לעשות בדק בית לערך. תומר א. - שיחה 14:56, 1 במאי 2009 (IDT)
מחקתי. כשמאיימים בתביעות נגד אנשי המיזם עדיף למחוק כל מה שאין לו מקור נפטון - שיחה 14:57, 1 במאי 2009 (IDT)
זה נכון גם כשלא מאיימים בתביעות. תומר א. - שיחה 14:59, 1 במאי 2009 (IDT)
יש הרבה משפטים בהרבה ערכים שאין להם מקורות. יש גם ערכים שלמים בלי שום סימוכין. לא כל דבר צריך להוכיח וגם אין לנו מספיק כח אדם להוכיח הכל. מספיק להוכיח מה שאינו מחמיא ומה שנראה לא סביר על פניו. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 15:03, 1 במאי 2009 (IDT)
אני חולק על דעתך בנושא זה אך זה אינו המקום ללבן את הדיון הזה. תומר א. (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום
יכול להיות שלאיש הייתה סיבה טובה לכעוס וכדאי שתספרו לנו קצת יותר לעומק במה מדובר במקום לתת רושם שבן אדם מאיים סתם כך. אני לא בטוח שזה הוגן כלפיו להעניש אותו במחיקת משפטים מחמיאים מהערך. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 15:03, 1 במאי 2009 (IDT)
אני לא יודע מה היה במכתב, כל מה שאני יודע (?), הסקתי לבד מתוך הגירסאות האחרונות. תומר א. - שיחה 15:15, 1 במאי 2009 (IDT)
עדו, אני מבטיח לך שמסרתי את כל המידע הנחוץ. כל מה שהוא אמר היה שהוא יתבע אותנו אם לא נסיר, הוא לא ציין מה, מתי ולמה. יש למחוק כל מידע שאינו מגובה בסימוכין כי איננו יודעים למה התכוון. דניאל ב. 18:01, 1 במאי 2009 (IDT)
אולי תצלצל אל האיש ותשאל אותו בדיוק מה מפריע לו כדי שלא נסיר כל דבר אחר פרט למה שמפריע לו? האיש דואג לשמו הטוב וזה בסדר. חבל ליצור אי הבנות אתו. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 20:09, 1 במאי 2009 (IDT)
אנחנו לא נשמעים להוראותין של מר דיין. אנו נטפל בערך בצורה האופטימלית מבחינתנו למען האינטרסים שלנו. דניאל ב. 22:31, 1 במאי 2009 (IDT)
לא ביקשתי מאף אחד לקבל הוראות מאף אחד. ביקשתי רק לנסות ולהבין את דעתו של דיין. זה הכל. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 23:17, 1 במאי 2009 (IDT)
אני חושב שמצבו של הערך כעת הוא טוב מטוב. תומר א. - שיחה 00:44, 2 במאי 2009 (IDT)
למה זה רלוונטי? מר דיין לא הצליח להסביר לנו עדיין מה מציק לו בערך ואם נדובב אותו, אולי נגלה שהוא צודק. אני לא מפחד שיתבעו אותך על זה שציטטת עיתונאי והבאת מראה מקום (אותך ולא אותי כי מה שאני כתבתי כאן ממילא נמחק). אולם, קיימת אפשרות שבאמת נעשה לאיש עוול. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 00:55, 2 במאי 2009 (IDT)
כל מה שיש בערך מגובה בסימוכין, אם עדין יש משהו שמציק לו אין מה לעשות. בחן את העריכה הזאת של דיין בכבודו ובעצמו. ניתן לראות שכל מה שמציק לנ"ל טופל טיפול מתאים. שום גמדים לא יבואו, אם אתה רוצה, צור קשר עם דיין בעצמך. דניאל ב. 01:40, 2 במאי 2009 (IDT)
אם זו אכן עריכתו של מר דיין בעצמו, אז אפשר להיכנס לדף המשתמש שלו ולראות שכבר היה ניסיון התדברות עמו שלא בעזרת עורך דין. כמו כן ניתן לראות שהוא מחק דברים שצוטטו מהעיתונות והיה להם מראה מקום בזמן שנמחקו. על כן, אם הם שיקריים, עליו לתבוע את העיתונאי ולא את מי שמצטט אותו. הוא מחק גם משפט שאם זכרוני אינו מטעה אותי, הוא אמר בעצמו כאשר הוא התארח אצל מני פאר, בין מרואיינים אחרים, בתוכנית שעסקה בעל טבעי. היה שם אדם שהציג עצמו כקורא מחשבות או משהו כזה והאיש אמר לדיין שהוא מזהה שדיין נכשל בעסקים פרטיים קטנים. דיין התלהב מיכולתו העל טבעית (באמת או לכאורה) של האיש וציין את מספר הפעמים בהן הוא סגר עסקים קטנים שפתח. האם הוא יכול למחוק מפה ציטוט של עצמו בטענה שהוא לא אמין? האם אתם בטוחים שאנחנו מדברים עם חיים דיין ולא אם מתחזה? . עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 02:12, 2 במאי 2009 (IDT)
מתחזה או לא. הערך, הויקיפדיה והקוראים הרוויחו ערך אמין המבוסס על מקורות. עדן - שיחה 02:20, 2 במאי 2009 (IDT)
בבטיחון רב למדי אני יכול להגיד לך שזה לא מתחזה, וזה גם לא משנה. מצידי זה יכול להיות דיין, ראש המוסד או המשיח, הערך כמו שהוא עכשיו מטפל בכל מצב אליו נקלע. דניאל ב. 10:42, 2 במאי 2009 (IDT)

פושט רגל[עריכת קוד מקור]

פסק הדין מצוין, יש דרך לוודא שמדובר באותו חיים דיין? תומר א. - שיחה 17:42, 1 במאי 2009 (IDT)

כן, לקרוא את ההחלטה.
כך, בפיסקה 1 להחלטה כותב השופט צרפתי: "ביום 14/07/04 הוכרז החייב פושט רגל. נקבע כי חובות החייב נוצרו כתוצאה מניהול עסקים באופן כושל..."
ובפיסקה 2 הוא מוסיף: "במסגרת בש"א 3019/06, נעתר בית המשפט (כב' השופט אטרש) ביום 21/03/07, לבקשת הנאמן להגדלת התשלום העיתי (לאחר שהחייב החל לקבל פנסיה מכהונתו כחבר כנסת), כך שהתשלום החודשי הועלה לסך 3,000 ₪ רטרואקטיבית מינואר 2005."
ובפיסקה 5: "החייב טוען להתדרדרות במצבו הבריאותי (אירוע מוחי קל, בעיות סוכר ולחץ דם וטיפול תרופתי יום יומי ), כשהוא נעדר יכולת להשתכר מעבר למה שמקבל בתשלומי הפנסיה. על שולחנו סמוכים שלושה ילדים, מעבר לשלושת ילדיו מנישואין קודמים, המגיעים אליו בסופי שבוע."
אם אתה מכיר עוד חבר כנסת לשעבר, פושט רגל, נשוי בשנית, ושמו חיים דיין, אז אכן יכול להיות שזה לא אותו האיש. אני מקווה שלא שאלת את השאלה הזו רק כדי "להראות" לחיים דיין, עד לאן מגיעים כאשר באמת רוצים לברר את האמת.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
לא, פיספסתי את שורה 2. אני אדם די שלו ובד"כ לא "מראה" לאף אחד. תומר א. - שיחה 00:44, 2 במאי 2009 (IDT)

שאלות[עריכת קוד מקור]

  • מאיפה אנו יודעים שהוא חזר בתשובה אחרי גירושיו? אני זוכר אותו כחבר הכנסת הדתי של צומת
  • למה אין קישורים לפסקי הדין?
  • מתי בדיוק הוא היה קצין משטרה? הוא פרש כדי להכנס לכנסת או קודם לכן? מתי הוא היה ראש הסניף של צומת במגדל העמק?
  • מה בדיוק היה תפקידו כנשיא העמותות הנ"ל ומתי הוא היה הנשיא? לרוב יו"ר העמותה מנהלה בפועל והנשיא זה תפקיד של כבוד, אולי בגלל היותו חבר כנסת.

יעקב - שיחה 08:11, 3 במאי 2009 (IDT)

הערך האנגלי[עריכת קוד מקור]

צריך לדאוג שגם הערך האנגלי על אודותיו יהיה מגובה בסימוכין. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 04:24, 6 במאי 2009 (IDT)