שיחה:חיים טוקצ'ינסקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חשיבותו האנציקלופדית של הערך אינה מובהרת בו[עריכת קוד מקור]

ללא ספק, סיום טראגי לחייו של צעיר מבטיח. עם זאת, ויקיפדיה אינה אתר הנצחה. ניסיון לרתום לכך את ויקיפדיה עולה ממה שנכתב בתקציר העריכה של אנונימי: "המשפחה מעוניינת להתמקד בפעילותו המקצועית ללא שום נגיעה פוליטית"... השאלה היא האם די בהישגיו של המוזיקאי נשוא הערך כדי להגדירו כבעל חשיבות אנציקלופדית. מסופקני. יש אמנים לא מעטים הזוכים למלגה ולפרס שקיבל. האם קבלתם מקנה חשיבות אנצילופדית? האם פספסתי משהו? רק הערה קטנה: אבקש לקיים דיון ענייני ולהמנע מבחירת צד זה או אחר בשל היותו חרדי, חסיד חב"ד. Ldorfmanשיחה 01:46, 2 בדצמבר 2018 (IST)

אני מתייג את שלומית קדם, Gidip, saifunny, Shaun The Sheep, BAswim, YuvalNehemia, ‏בעלי הידע במוזיקה קלאסית. אגסי - שיחה 14:25, 2 בדצמבר 2018 (IST)
ממה שקראתי בערך, יש לו בהחלט הצדקה אנציקלופדית, בלי קשר למותו הטראגי בגיל צעיר. הישגיו במהלך חייו מצדיקים ערך, ואפשר רק להניח, שאלמלא נהרג, היה מגיע להישגים גדולים עוד יותר. קרן וולף איננה מעניקה פרסים או מלגות כלאחר יד, והסינפונייטה הישראלית באר שבע איננה מבצעת יצירות של מלחינים צעירים רק בשל עיניהם הכחולות. נכון, ויקיפדיה איננה אתר הנצחה, ורצונה של המשפחה אינו מעלה ואינו מוריד בשיקולים אנציקלופדיים, אבל בה במידה אין לפסול את זכאותו לערך משום שחייו נקטעו בראשית הקריירה.שלומית קדם - שיחה 18:09, 2 בדצמבר 2018 (IST)
אני מודה לשלומית על התייחסותה. חוות דעתה כמומחית בתחום המוזיקה הקלאסית, חיזקה אותי בדעתי שיש לו חשיבות. נכתב בערוץ 10: "בין השנים 2007-2009 זכה טוקצ'ינסקי בפרס קרן התרבות אמריקה-ישראל, וכן הוענקה לו מלגת "וולף". בשנת 2010 הגיע למקום השני בתחרות הפסנתר "קרלו טוואסאני", ובאותה שנה זכה בפרס השני גם בתחרות מוזיקה קאמרית. החל מ-2012 היה שותף בהפקת מחזות זמר".
נוסף על כך כתוב בערך (וה יותר מאשר זמר שהוציא אלבום אחד): "הלחין יצירות רבות לזמרים, לכלי נגינה שונים ולצוותים מוזיקליים שונים. חלק מיצירותיו בוצעו בידי אנסמבלים ישראלים מרכזיים כמו הסימפונייטה הישראלית באר שבע. ערך סבב הופעות כסולן באנגליה ובנורווגיה. ניגן ביצירות רבות לצדם של אמנים יידועי שם מרחבי העולם. הופיע כסולן ומלווה ומנגן מוזיקה קאמרית בקונצרטים ברחבי ישראל. כנגן פסנתר הוא ליווה והפיק מגוון הפקות בימתיות". אגסי - שיחה 19:47, 2 בדצמבר 2018 (IST)
מסכים עם הסבריה של שלומית קדם ולכן יש חשיבות לערך זה. BAswim - שיחה 09:15, 3 בדצמבר 2018 (IST)
מסכים עם שלומית ואגסי. יש חשיבות מנימוקיהם. דרור - שיחה 20:14, 4 בדצמבר 2018 (IST)