שיחה:חמאה מזוקקת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

סאמנה[עריכת קוד מקור]

אין לי עמדה מגובשת לכאן או לכאן האם יש הצדקה לערכים נפרדים. אני אפילו נוטה לחשוב שעדיף כן לכתוב את הכל בערך אחד. אבל המצב הוא שהערך סאמנה קיים כרגע כערך נפרד. אפשר וצריך לנהל דיון איחוד מסודר. אבל אין סיבה בינתיים לכפילות. emanשיחה 12:40, 14 באפריל 2013 (IDT)

ובכל מקרה, העתקה בלי ציון המקום ממנו הוא נלקח (ואם אפשר - הכותב המקורי) היא הפרה של זכויות היוצרים. כפי שהדברים נעשו זו הייתה טעות קשה. emanשיחה 13:42, 14 באפריל 2013 (IDT)
לי אין שום דעה בנושא. את הסיבה לשחזור שעשיתי פירטתי למטה. אל תספרו את דעתי לא לכאן ולא לכאן, למרות, שלכאורה, השתתפתי בדיון ולמרות שהשתתפתי בעריכה. תודה. עִדּוֹ - שיחה 13:45, 14 באפריל 2013 (IDT)

הערך סאמנה וחמאה מזוקקת - מדף השיחה של עדו[עריכת קוד מקור]

שלום לך עידו. הערך סאמנה, ראוי להיות ערך נפרד בעיני, ולכן הרחבתי אותו והוספתי לו הערות שוליים נרחבות ככל שניתן. אם אתה לא מסכים עם העניין הזה, אתה יכול בהחלט לפתוח דיון בדף השיחה, ולהזמין אנשים אחרים להשתתף בו. אבל לא מקובל שעל דעת עצמך, תמחק את הערך, ותחליט ליצור מהריסות מחיקתך ערך חדש בשם "חמאה מזוקקת". זה לא מקובל ולא יאה. כמו שלא הגיוני שאני אמחק את הערך לבנה (גבינה) ואוסיף את החלקים שבעיני ראויים לערך גבינה לבנה. מעבר לכל אלו, הערך חמאה מזוקקת - יכול להתקיים במרחב הערכים (שים לב שלא מחקתי אותו), אבל אין צורך שיכיל את כל המידע והערות השוליים של הערך סאמנה. זה יהיה כפילות מיותרת של מידע.גארפילד - שיחה 12:04, 14 באפריל 2013 (IDT)

אני מעתיק את הדיון לדף השיחה של אותו ערך. עִדּוֹ - שיחה 13:35, 14 באפריל 2013 (IDT)

--- סוף העתקה. עִדּוֹ - שיחה 13:36, 14 באפריל 2013 (IDT)

אין לי דעה מגובשת לגבי הפרדת הערך "סמנה" מהערך "חמאה מזוקקת". אני גם לא בתוך שאטרח לגבש דעה כזו. הסיבה היחידה שבעתיה עשיתי שחזור, היא שהייתי בטוח, שהמחיקה שנמחקה, נבעה משגיאה.
הערך "סמנה" היה ברשימת המעקב שלי ואילו הערך "חמאה מזוקקת" לא היה ברשימה. לפתע, נקראתי לבדוק מחיקה בערך "חמאה מזוקקת", שכאמור לא היה ברשימה ולכן סברתי שהוא הערך "סמנה" וששמו פשוט הוחלף. הנימוק לחמיקה היה, שהחומר הועתק מ"סמנה" ומכיוון, שסברתי שיש שינוי שם ולא העתקה, סברתי שהמחיקה היא שגיאה טכנית. זה הכול.
אם אכן קיימים שני ערכים נפרדים, אזי שגיאה כזו לא קיימת וכל דכפין מוזמן, מצדי, לחלק את החומר בין הערכים, כראות עיניו.
תודה ובהצלחה!. עִדּוֹ - שיחה 13:41, 14 באפריל 2013 (IDT)
הי עידו, אני מצטער אם האשמתי לשווא. לפי הבחינה של היסטורית הערך, הייתי בטוח שאתה ערכת ומחקת את סמאנה, ותוך כדי יצרת את הערך חמאה מזוקקת. הערך סאמנה היה מקושר ישירות לערך גהי. כשראיתי את הדבר הזה, זה חרה לי, והחלטתי להרחיב את הערך סאמנה כך שיקבל נפח משל עצמו (כפי שראוי שיהיה למאכל שהוא ייחודי ובשימוש יומיומי בישראל ובעולם). הופתעתי לגלות שמישהו, מחק את הערך שכתבתי ללא שום התראה או דיון מסודר, ואף הגדיל לעשות והעתיק חלקים רבים מהערך "סאמנה" לערך חדש "חמאה מזוקקת". וכך נוצרה כפילות מיותרת במידע הקיים בשני הערכים. אין בעיה שיהיה ערך ל"חמאה מזוקקת" אבל כל החלק שבו אשר שאוב מהערך "סאמנה", הינו מועתק ולפיכך מיותר. מי שרוצה לכתוב ערך על חמאה מזוקקת, שישתמש במקורות מתאימים לשם כך, וכך ייתרחב גוף הידע של ויקיפדיה במקום להצטמצם. אני חושב שצריך למחוק את כל החלק השני של הערך שאינו מקורי (כולל הקישורים החיצוניים). גארפילד - שיחה 15:01, 14 באפריל 2013 (IDT)
האם ההבדלים בין גהי לסאמנה, ולגרסה האתיופית (ואולי יש עוד?) באמת מצדיקים ערך נפרד, או שכדאי לכתוב ערך אחד בשם "חמאה מזוקקת" ושם לפרט את ההבדלים? בכל מקרה, צריך לעשות את הדברים באופן מסודר, תוך הקפדת מתן קרדיט כיאות. emanשיחה 20:43, 14 באפריל 2013 (IDT)
ההבדלים בעיני אכן מצדיקים ערכים נפרדים. בכל מטבח נהוג להשתמש בחמאה זו בצורות שונות, הן תרבותית והן מבחינת המאכלים. במטבח האסייתי, משתמשים בגהי בשביל טיגון בעיקר, ולא נהוג לתת לחמאה זו טעם ייחודי; בתימני משתמשים בסאמנה בשביל מאכלים מבוססי בצק, וכמו כן נותנים לחמאה טעם מעושן שייחודי רק למטבח זה (עד כמה שידוע לי); בערבי נוהגים להשתמש בסאמנה (שוב ללא טעם מעושן) כשמכינים כנאפה; מה גם שבחלק מהמטבחים נוהגים למרוח את החמאה שלהם על חלקי גוף/ילדים בשביל ברכה/ריפוי מחלות. אני בעד סדר וקרדיט. לכן אני מבקש למחוק את החלק של הערך הזה, אשר מבוסס על הערך סאמנה.גארפילד - שיחה 21:27, 14 באפריל 2013 (IDT)
המצב הוא ששחזרתי לעריכה האחרונה שלך, אז לפי דעתי מבחינה זו אין בעיה. אם אחרי דיון מסודר יוחלט לאחד את הערכים (ואז גם את גהי) יהיה צריך לעשות את זה באופן מסודר, ולציין בתקציר העריכה מה הועתק ומי כתב. emanשיחה 08:58, 15 באפריל 2013 (IDT)

דיווח שאורכב ב-02 בפברואר 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

פחות עמידה לחום ולא כמו שכתבתם יותר עמידה וטמפרטורת התכה של 24 מעלות 85.64.148.236 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

צריך לאחד את גהי וסאמנה לתוך ערך חמאה מזוקקת[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:כיכר העיר#צריך לאחד את גהי וסאמנה לתוך ערך חמאה מזוקקת

יש תכתובת בין משתמש שמלין על העניין לגארפילד, שלדעת גארפילד בגלל השוני ביניהם ובתהליכי הייצור יש מקום להפרדה.

אני חושב שצריך שגם גהי וגם סאמנה, יהיו פסקאות, כמוהן גם חמאה חומה שלה זכתה לערך או הסבר.

בקיצור, אמרתי את אשר על ליבי בנושאי החמאות המזוקקות. בכל מקרה ה3 דפים שהם כולם מדבר על אותו דבר... לא נראה לי ויקיפדי או אנציקלופדי או הגיוני.

מקווה שעורך עם יותר הבנה מערכתית ממני יראה את העוול וישאף לתקן אותו.

Benderbr - שיחה 12:20, 24 באפריל 2021 (IDT)

מקומם של דברים אלה הוא בדף שיחה:חמאה מזוקקת, שאליו אפשר להפנות מלוח המודעות. דוד שי - שיחה 18:49, 24 באפריל 2021 (IDT)
- סוף העברה
הייתי בעד בהתחלה אבל מקריאת הערכים באנגלית נראה לי שיש הבדל משמעותי. גהי היא סוג ספציפי של חמאה מזוקקת כשסמנה היא חמאה מומלחת ומתובלת כך שיש הבדל. צריך לחדד בערכים. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 18:25, 27 באפריל 2021 (IDT)