שיחה:חן טל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ערך זה צוטט בכתבות הבאות:
Nuvola apps knewsticker.png


Was nominated for deletion.png
הוחלט למחוק ערך זה בעקבות הצבעת מחיקה שנפתחה ב־24 ביוני 2015

חשיבות[עריכת קוד מקור]

איתי אתה נראה אחלה בחור. לצערי כתיבת ערך על הדמות אותה בחרתם אינה ראוייה. אני הורה לשתיי ילדות ואני ואישתי עובדים קשה על חינוך הבנות. תחשבו על השלכות של כתיבת ערך על דמות כזו. מה המסר שאנו כחברה מנחילים לדור הצעיר? שמותר הכל והכי חשוב שיהיה עוקבים בכל מחיר?! לא נראה לי! בבוא היום תהיה הורה לילדים ותבין כמה זה קשה ובעיקר במציאות שמקדשת דימויים מסוג זה. Kfir azulay (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

אני לא חושב שמתפקידי לדאוג להעברת מסרים מחנכים. אני בסה"כ כתבתי ערך על דמות שאנשים גדולים ממני הפכו לכוכבת. קיומו של ערך בוויקיפדיה לא יהיה זה שיפריע את מלאכת החינוך של בנותיכם באותו אופן שערכים שנכתבו על רוצחי ראש ממשלה, ראשי משפחות פשע ופדופילים, לא הופכים את כולנו לכאלה.Itayamar8 - שיחה 00:42, 18 ביוני 2015 (IDT)

אני יודע שזאת טיוטה, אבל זה נראה כאילו הטקסט הולך להפוך לערך. אז אני מראש רוצה לברר את השאלה: האם אישה זו באמת צריכה מקום בויקיפדיה העברית? מי היא בכלל? Corvus,(שיחה) 23:48, 10 ביוני 2015 (IDT)

אם לליהיא גרינר יש ערך משלה, אין סיבה שלה לא יהיה. לעניות דעתי, ראוי שלאחר אין ספור הופעות טלוויזיוניות והשתרבבויות לכותרות העיתונים, יהיה לה מקום בויקיפדיה העברית. למען הסדר הטוב, היא האישה השנייה הכי מחופשת בגוגל לשנת 2014, נתון שקשה להתעלם ממנו. אם תרצה לדעת עוד, תוכל לקרוא את הטיוטה שהולכת ונבנית. Itayamar8 - שיחה 00:51, 11 ביוני 2015 (IDT)

הנחתי תב' חשיבות כדי לאפשר דיון חשיבות מסודר. גילגמש שיחה 15:59, 17 ביוני 2015 (IDT)

אני סבורה כי מהות ויקיפדיה היא חופש המידע. חן טל מתנוססת על גביי כל עיתון מקוון, הפכה לחלק מהתרבות השלילית של ימינו, והיא לא שונה מקים קרדשיאן.

יכול להיות שרבים מהחברים יתנגדו לדעתי, אבל אביע אותה בכל זאת. מציאותו של ערך אחד בויקיפדיה אינו מצדיק את קיומו של ערך אחר. אין כזה דבר שיוויון בערכים. מי שמייבא את הרעיון של שיוויון זכויות לאזרחים לתוך דיוני חשיבות והצבעות, טועה. אין שום עיקרון של שיוויון כאן, מהסיבה הפשוטה שאם נוצרה מציאות לא רצויה אחת, זו לא סיבה ליצור מציאות לא רצויה שנייה. מי שחושב שהערך הזה ראוי להישאר, בסדר גמור, אבל שהנימוק יהיה בזכות הערך עצמו ולא בזכות ערכים אחרים.
לעניינו של ערך זה, אני סבור שהפרסום לו היא זוכה עדיין לא מצדיק את קיום הערך. רוב מופעיה בתקשורת הם בגלל תמונות סמי-ארוטיות וזו הסיבה לדעתי לחיפוש שמה בגוגל בכמות כה גבוהה. כשתופיע במקומות מרכזיים יותר, ניתן יהיה לדון בכך שוב. בריאן - שיחה 16:13, 17 ביוני 2015 (IDT)
בריאן , כל מילה בסלע!--ד.אלון - שיחה 16:15, 17 ביוני 2015 (IDT).
השיגה המרכזי הוא לעשות רעש וצלצולים. אישיות לא אנציקלופדית כלל. Corvus-TAU - שיחה 16:19, 17 ביוני 2015 (IDT)
גב' טל לא זכאית בשלב זה לערך. אם ישתנו הנסיבות, נשקול. גילגמש שיחה 16:20, 17 ביוני 2015 (IDT)

הצנזורה בויקיפידה הופכת דומה לדיקטטורה של פייסבוק. כערוץ מדיה המתבססת על חכמת ההמון וחופשיות המידע, חשוב ולגיטימי שיהיה מקום גם לערך שלא נתפס בעין יפה בעיני אחרים. חן טל הוזמנה לפאנלים כמובילת דעת קהל, הופיעה אף היא בתכנית האח הגדול, לקחה חלק בקמפיין ויראלי של אגודת האינטרנט הישראלי וחייה האישיים מסוקרים בהרחבה בערוצי המדיה השונים. Itayamar8 - שיחה 16:32, 17 ביוני 2015 (IDT)

כל זה לא שווה הרבה. דין הערך מחיקה ויפה שעה אחת קודם. גילגמש שיחה 16:31, 17 ביוני 2015 (IDT)
לא שווה הרבה בעיני מי? בעינייך? Itayamar8 - שיחה 16:34, 17 ביוני 2015 (IDT)
גם בעיניי. Corvus-TAU - שיחה 16:36, 17 ביוני 2015 (IDT)
Itayamar8, לאיזו חופשיות מידע אתה מתכוון? אני מניח שלא לתוכן חופשי, כי זה לא קשור לדיון. גם המילה צנזורה לא נכונה, יותר בקרת איכות. בריאן - שיחה 16:47, 17 ביוני 2015 (IDT)

לא רואה שום סיבה מוצדקת להוריד את הערך. חן טל היא מובילת דעת קהל ברשתות המקוונות, היא זוכה לסיקורים רבים בכל מיני נושאים. לדעתי הערך הוא לגיטימי, הרשת היא חופשית ואתר כמו ויקיפדיה יכול להכיל ערכים רבים. אין טוב ורע. כל אחד בוחר למה הוא רוצה להיחשף.Pazgueta - שיחה

אני רואה שמתחילה נהירת האנונימים ונרשמי האד-הוק לערך זה. אולי כאן זה המקום להזכיר את חוסר התועלת שיש במהלך מעין זה. גילגמש שיחה 16:53, 17 ביוני 2015 (IDT)

בעיניי יש מקום לאנשים שהם אייקונים תרבותיים, מכל סיבה שהיא. העולם הוא לא אותו עולם של אפילו לפני 10 שנים, והיום החשיבות של אנשים הרבה פעמים לא רק מתועדת בעולם המקוון, אלא זוהי תכלית החשיבות שלהם, כי רובנו מנהלים את חיי החברה שלנו מכאן, סופגים ידע מכאן, קוראים את החדשות שלנו, צורכים תרבות, ועוד ועוד ועוד - מהאינטרנט. האינטרנט לא רק בא להחליף בגירסה מקוונת של "הארץ" את הגירסה המודפסת - מודלים חדשים של העברת ושיתוף מידע נולדו כאן, ויש גם להם ערך ומקום. אז חנטל היא אייקון תרבותי שמצא את דרכו דרך העולם המקוון. זה לא הופך אותה פחות שם דבר. היא לא התפרסמה לשבוע או חודש ואז נעלמה... יש לה נוכחות אדירה בעולם המקוון אשר משפיע על שיח, משפיע על אופנה, משפיע על נושאים שמעניינים נערות ונשים - וזוהי אוכלוסייה נרחבת למדי. עצם זה שהיא סוג של מקרה בוחן לקידום עצמי ויראלי זה בעיניי לפחות מקנה לה מקום. ‏TMagen‏ • שיחהתמכו במיזם ויקי נשים! 16:54, 17 ביוני 2015 (IDT)

לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר. Itayamar8 - שיחה 16:57, 17 ביוני 2015 (IDT)
מקום הערך בפח ולשם הוא ילך אם הקהילה תסכים. גילגמש שיחה 16:55, 17 ביוני 2015 (IDT)
לא בטוח שזה טריוויאלי כל כך. יש לה חשיבות בעולם, אם נרצה ונשמח או לא. לדעתי צריך להמשיך לדון על זה. סיון ש - שיחה 17:10, 17 ביוני 2015 (IDT)
מצטרפת לדבריה של TMagen. בשנת 2015, גם לאנשים שפועלם העיקרי הוא ברשת יש חשיבות. 325 אלף תוצאות בגוגל + להיות השניה בביטויים הכי מחופשים בגוגל + עשרות (אם לא מאות) כתבות, טורי דעה וכו' אודותיה בעיתונים נחשבים, כל אלה ועוד הופכים אותה בעיניי לראויה לערך. Danveg - שיחה 17:15, 17 ביוני 2015 (IDT)

חן טל היא דמות ציבורית בישראל. היא אייקון תרבותי ואין זה משנה מה הסיבה שבגללה התפרסמה. מעבר לכך, הדף משמש כפרוייקט סיום קורס של יוצריו ואין סיבה שבגלל שאינה נחשבת חיונית מספיק, הערך ימחק ויפגעו יוצריו.PHHDN - שיחה 17:32, 17 ביוני 2015 (IDT)

על הפגיעה ביוצריו נתגבר. על הפגיעה בקוראים שיחשפו לתוכן זה - לא. גילגמש שיחה 17:33, 17 ביוני 2015 (IDT)
באופן כללי כובדו ורגשותיו של כותב לא מהווים הבהרת חשיבות. אם תרצו אנסח את ההתנגדות שלי לערך בצורה יותר פורמלית: כל החשיפה התקשורתית שלה היא ריכולים מסוג נחות מאוד. כל המידע עליה מבוסס על אותם הריכולים ולכן הערך יהיה אוסף אנקדוטות שאינן מסיפות כבוד לאנציקלופדיה. אנחנו לא מדור "סלבס" בצהובון. בשביל לקבל ערך, היא צריכה לתרום משהו לתרבות שיהיה מעבר לחשיפת שדיים, סיפור פרובוקטיבי או סרטון פורנוגרפי. Corvus-TAU - שיחה 18:34, 17 ביוני 2015 (IDT)
בעניין זה אני מסכים אתך. מידת הצלחת הפרויקט שלי לא צריכה להוות ערך בהבהרת החשיבות. מבלי לערוך השוואות, גם לכוכבות פורנו שעיקר תרומתן לחברה הייתה חשיפת שדיים וצילום סרטונים פורנוגרפיים קיים ערך בוויקיפדיה. אני חושב שחן טל היא סמל למידת הכוח שצברו הרשתות החברתיות המקוונות בשנים האחרונות והדרך בה התפרסמה בזכותן ושמרה על רלוונטיות כבר במשך 3 שנים, נלמדת בכל בית ספר לפרסום גבוה בארץ. אני יודע שזה צורם לך (ואולי גם לרבים אחרים) אבל עם העובדות קשה להתווכח. חן טל הפכה למובילת דעת קהל ולשם דבר בתרבות הישראלית ועל כן, צריך להיות לה ערך בוויקיפדיה. Itayamar8 - שיחה 20:41, 17 ביוני 2015 (IDT)

חיפוש בגוגל מעלה כי עמרי חיון כבר הספיק לכתוב בבלוג על הערך הזה, וכמובן להביא תמונות חושפניות של חן טל (אזהרת צניעות) ולקבל את תגובתה (החיובית) לערך. אגסי - שיחה 19:49, 17 ביוני 2015 (IDT)

נו, אפילו חיון וטל עצמם מופתעים מקיום הערך, אבל כנראה שהמעריצים וחובבי הצהובונים יודעים יותר טוב מכולם. בריאן - שיחה 20:22, 17 ביוני 2015 (IDT)
וואו! כבר פעם שניה שצהובון מכובד מצטט אותי בעילום שם! אני חושב שגם לי מגיע ערך. Corvus-TAU - שיחה 20:33, 17 ביוני 2015 (IDT)
לא זה באמת הגזמה, היא רק יחצ"נית של מועדונים בתל אביב. אז מה אם היא מפורסמת, גם יבגני זרובינסקי מוכר ועוד אושיות פייסבוק מוכרות. למי שמחשיב אותה ככוכבת פורנו, שיציץ בחוקי ויקיפדיה ויבין כי יש איסור על פתיחת ערכים כאלו. § DuduB § שיחה § 20:43, 17 ביוני 2015 (IDT)
ראה ערך ג'ינה ג'יימסון, רון ג'רמי, לינדה לאבלייס וכו'. שוב, אין בכוונתי להשוות את מידת החשיבות בפרסום ערך זה באמצעות קיומם של ערכים אחרים אך היה חשוב לי להבהיר שגם ערכים כאלה קיימים בויקיפדיה.Itayamar8 - שיחה 21:07, 17 ביוני 2015 (IDT)

גם אם הערך לא כתוב בצורה טובה, ברור ממנו שיש לו חשיבות. עידן ד - שיחה 20:49, 17 ביוני 2015 (IDT)

למחיקה מהירה. אי שם ב-2014 עשתה רעש למשך איזה חודש ואז... כלום. ‏Hyuna‏ • שיחה • חציל-צילון • 21:02, 17 ביוני 2015 (IDT)

אתה מוזמן לקרוא את הערך או לחלופין, לגלל את שמה ולהתעדכן. Itayamar8 - שיחה 21:15, 17 ביוני 2015 (IDT)
בושה לוויקיפדיה, אבל אל תדאג, הערך לא ימחק.--כ.אלון - שיחה 22:01, 17 ביוני 2015 (IDT)
אני מסכים עם הקביעה שויקיפדיה היא לא מקום להפצת "ערכים מוסריים", ומבחינה זו אסור לדלג על "דמויות לא חינוכיות". גם היינריך הימלר (להבדיל) הוא לא דמות חינוכית... עם כל זאת אני לא מוצא שום חשיבות בדמות הזו. --שפ2000 - שיחה 09:12, 18 ביוני 2015 (IDT)
אצביע בעד מחיקה. נרו יאירשיחה • א' בתמוז ה'תשע"ה • 14:22, 18 ביוני 2015 (IDT)
אפתח בגילוי נאות: אני מכיר את חן אישית, ואפילו די מחבב אותה. לכן, לא הייתי מתעקש על השארת הערך אם הייתי מבהיר החשיבות היחיד, אבל כבר כעת זה לא המצב, ונראה שנגזר על הערך הזה להגיע להצבעת מחיקה. אנסה להסביר מדוע בכוונתי להצביע בעד השארת הערך: מעטים מאוד המקרים שמצדיקים לטעמי ערך על מישהו שמפורסם בגלל שהוא מפורסם, בלי שבעצם עשה משהו משמעותי/יצירתי בשביל זה. הוא פשוט סלב כי הוא יודע איך לייצר סביבו באזז מתמשך בלי לעשות כמעט כלום בשביל זה, אבל הוא יודע לעשות זאת היטב ולאורך זמן. בעולם הדוגמאות הקלאסיות הן של פריס הילטון בעבר ושל קים קרדשיאן בהווה, ובישראל יש לנו את ליהיא גרינר, וכן, גם את חן טל. אנחנו חיים בשנת 2015. הפייסבוק הוא חלק מרכזי ובלתי נפרד מחייהם של רבים מאיתנו. הפייסבוק מכתיב פעמים רבות את סדר היום הציבורי שלנו. נערה בתיכון כותבת פוסט מחאה על זה שלא נותנים לה להגיע לבית ספר עם מכנסיים קצרים - וזה פותח את מהדורות החדשות. כשראש הממשלה מדרבן את תומכיו לצאת להצביע, כי "המצביעים הערבים נוהרים בכמויות לקלפי", הוא עושה זאת בדף הפייסבוק שלו. לא ניתן להתעלם מכך שחן טל היא אושיית הפייסבוק המפורסמת ביותר בישראל בשנים האחרונות. שמה מוכר כמעט בכל בית בישראל. כל השאלות לגבי האם זה טוב או רע שזה המצב בימינו, האם זה מוסרי שהיא התפרסמה בזכות תמונות פרובוקטיביות שלה, זה פשוט לא רלוונטי לשאלת החשיבות האנציקלופדית וזו לא עניינה של ויקיפדיה אם תופעה מסוימת היא טובה או רעה, מוסרית או לא. אנחנו כאן כדי לתעד מציאות וכדי לתעד תופעות תרבותיות בולטות, וחן טל היא נציגה בולטת ואותנטית של תרבות הפייסבוק ושל תרבות הסלבס בשנים האחרונות. ככזו, היא המקרה החריג והיוצא מהכלל של סלב שזכאי לערך רק משום היותו כזה. Lostam - שיחה 16:08, 18 ביוני 2015 (IDT)
אני מזכיר שהערך אודות גב' קרדשיאן נמחק ושוחזר רק לאחר שהיא הפכה לסוג של מגה-סלב. אני בספק שגב' טל מגיעה לסטטוס זה. גילגמש שיחה 16:12, 18 ביוני 2015 (IDT)
אנחנו בישראל. שלשום בבוקר ראיתי את דני בסן עולה על אוטובוס של "דן" ברחוב הראשי של רמת השרון. בחו"ל מישהו כמוהו, סולן של אחת מלהקות הרוק המצליחות בהיסטוריה של המדינה, היה מיליארדר עם 5 בתים, האנגר עם 15 מכוניות פאר ומטוס פרטי. איך אמר טל פרידמן בזמנו: "זה לא סקורסזה פה". בישראל חן טל היא וואחד סלב. תעשה ניסוי, אני עשיתי בזמנו והופתעתי מהתוצאה: תשאל 20-30 אנשים סביבך, ממעגלי החיים השונים שלך, אם הם מכירים את חן. אני חושב שתופתע מהתוצאה. Lostam - שיחה 16:32, 18 ביוני 2015 (IDT)
אני מצטער לאכזב, לא שמעתי מעודי על מר בסן :) גילגמש שיחה 16:35, 18 ביוני 2015 (IDT)

לפי פרסומי גוגל בשנת 2014 עם ישראל חיפש את חן טל יותר מכל סלב אחר: יאיר מור, ‏טלוויזיה, חן טל ואייפון 6: הדברים שהכי חיפשנו השנה בגוגל, באתר ‏מאקו‏‏, ‏16 בדצמבר 2014‏. לא נחליף את העם ולא נתנשא עליו. אנחנו לא מחלקים כאן פרס ישראל, ולא שופטים את הסלבס על התנהלותם ותרומתם לחברה. אגסי - שיחה 18:16, 18 ביוני 2015 (IDT)

זה חסר חשיבות. יש להרבות בערכים על הגנרלים המצוינים של יוליוס קיסר ואלכסנדר הגדול ולא בערכים אלה. גילגמש שיחה 18:19, 18 ביוני 2015 (IDT)
אני לא שמעתי עליה בחיים. מהערך עצמו איני רואה מה החשיבות האנציקלופדית. אפילו על ליהיא גרינר שמעתי, וגם הצבעתי בעד מחיקה. האם ההתעניינות בה היא בגלל התמונות הפרובוקטיביות שלה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:45, 18 ביוני 2015 (IDT)

את בטוחה שאת חיה בישראל? בכל אופן, אז מוזמנת לקרוא את טיעוניי הקודמים או לחפש את שמה בגוגל.Itayamar8 - שיחה 23:01, 18 ביוני 2015 (IDT)

אני חיה בישראל, אבל כנראה לא בישראל שלך, ואני שמחה על כך. לבחור בגב' הזאת לערך כמטלה אקדמית תמיהה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 07:20, 19 ביוני 2015 (IDT)
אכן, אכן. Itayamar8 - שיחה 09:30, 19 ביוני 2015 (IDT)
אני לא יודע מה תפקידך במיזם של אוניברסיטת חיפה, אני רק מקווה שאת לא משתייכת לסגל הארגוני של החוג לתקשורת. אוי לבושה אם כך הדבר.Itayamar8 - שיחה 11:37, 19 ביוני 2015 (IDT)

לפי דעתי הערך לא חיוני ולא מספיק ראוי. אני חושב שצריך למחוק אותו. Ilayram - שיחה 22:44, 18 ביוני 2015 (IDT)

אני דווקא בעד השארת הערך אבל אתה כמעט עושה חשק להצביע בעד מחיקתו רק בגלל ההתבטאויות היהירות האלה והזחיחות הזו.Danveg - שיחה 17:50, 19 ביוני 2015 (IDT)
אין כאן מן היהירות. חן טל הפכה מוכרת בכל בית בישראל במהלך השלוש שנים האחרונות. בעיני היא תופעה המסמלת באופן הכי חד וברור את המעבר מאמצעי התקשורת המסורתיים לתקשורת החדשה. חוסר המודעות לגביה מעיד בעיני על איזושהי בורות אקטואלית.Itayamar8 - שיחה 19:47, 19 ביוני 2015 (IDT)
בכל בית בישראל תמיהה. אני משוכנעת שיש בתים רבים בישראל שלא שמעו עליה דבר. וסיכוי סביר שהם רבים יותר מאלה ששמעו עליה. אתה מכריז הכרזות שיש לשים עליהן תבנית דרוש {{מקור}}. עדיפה הבורות הזאת על בורות הרבה יותר גדולה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:45, 20 ביוני 2015 (IDT)
Itayamar8, חן טל היא אכן מאוד מוכרת, אבל אין אף אחת שמוכרת ב"כל בית" ואין צורך שהיא תהיה. אני גם לא מבינה את הירידה המהירה לפסים אישיים ועלבונות. זו לא צורת דיון וזה לא רלוונטי.
מה שגורם לחן טל להיות אנציקלופדית זה לא כי היא סופר-מוכרת, אלא שהדרך שהיא הגיעה לרמת פרסום כל כך נרחבת היא ייחודית - ואפילו נלמדת בקורסים לתקשורת, שיווק, מנהל עסקים, ועוד. אולי אם הערך היה כתוב טוב יותר, גם הויקיפדים שהם לא במילייה של התרבות הרכילותית או מועדוני תל אביב היו מבינים את חשיבותה, גם אם לא היו מחבבים את הדמות. ‏TMagen‏ • שיחהתמכו במיזם ויקי נשים! 14:25, 20 ביוני 2015 (IDT)
צר לי לאכזב אותך, אבל התבטאויות כמו "את בטוחה שאת חיה בישראל?" ודיון שיוצא מנקודת הנחה שאם אתה שמעת על משהו כולם שמעו עליו, ואם לא זה סימן לבורות, או לכתוב לאישה שאתה לא מכיר "אוי לבושה" על כך שהיא לוקחת חלק בפרוייקט כלשהו כי היא לא מכירה משהו שאתה כן זה האב-אבא של היהירות. אני יכולה לספר לך שכתבתי כבר בויקיפדיה מספר דו ספרתי של ערכים, הרבה מהם על אנשים שכותבות וכותבים אחרים בויקיפדיה לא הכירו לפני כן, אבל הערכים התקבלו כי טרחתי להסביר את חשיבותם האינציקלופדית בעיניי, ולא כי הסברתי לכל מי שלא הסכים איתי כמה הוא טיפש ובור וצריך להתעדכן ולעמוד בקצב צבירת הידע הפנומנלי שלי. וכאמור, אני ממש בעד שהערך על חן טל ישאר, אני מסכימה שיש לה חשיבות אינציקלופדית. רק חבל שהחשיבות הזו לא מובהרת בשום צורה בערך כמו שהוא כתוב כרגע.Danveg - שיחה 19:04, 20 ביוני 2015 (IDT)
באותו האופן שאם הייתי מרצה להסטוריה, היו מצפים ממני לדעת מיזה אלכסנדר הגדול, כך הייתי מצפה ממי שמשתייכת לחוג לתקשורת לדעת מי זו חן טל. הייתי מאוד ספציפי ולא דיברתי על כולם ככלל. סבתא שלי לא מכירה את חן טל ואני לגמרי בסדר עם זה. אני מקבל את הביקורת שלך ואפילו יותר מאשמח אם תוכלי לומר לי באיזה אופן אוכל להבהיר במידה טובה יותר את מידת חשיבותו Itayamar8 - שיחה 20:26, 20 ביוני 2015 (IDT)
גם אם התייחסת לדבר ספציפי, אפשר לעשות את זה בצורה מכבדת ולא יהירה ומזלזלת. לשאלתך, בתור התחלה לא לכתוב את הערך כרשימת תאריכים וארועים. זה לא נהוג בויקיפדיה, ולא נראה טוב. אפשר ללכת לערך אקראי על אישה אחרת ולהתרשם מאיך נהוג לכתוב ערך על אישה מסויימת. סתם לדוגמה (כי אני במקרה מאזינה כעת לשיר שלה) ניקח את ניקי מינאז'. הערך מתחיל מכמה מילים כלליות עליה (לדוגמא המשפט על חוק הסרטונים לא רלוונטי בעיניי לפסקת הפתיחה על חן טל. הוא לא היה מהדברים המשמעותיים או הבולטים בחייה, והיא לא הייתה היחידה או אפילו הסיבה העיקרית שהובילה לחקיקת החוק. הוא ראוי לכל היותר לאזכור שולי בתוכן). אחר כך חלוקה לתת כותרות רלוונטיות, למשל במקרה של חן טל אני אישית הייתי שמה תת כותרת "ביוגרפיה" (בה הייתי מתמקדת באירועים הבולטים בחייה, לא משנה לי למשל מה גילאי האחים שלה שאין להם שום ערך אינציקלופדי) תת כותרת "קריירה" או "פרסום" בה הייתי מתמקדת בהישיגיה הבולטים ומקרים שמדגישים את חשיבותה באינציקלופדית ולסיות תת כותרת "השפעה" שם הייתי מפרטת כמה מההתייחסויות האקדמיות והתקשורתיות הבולטות לחן טל ומוסיפה קישורים והערות שוליים רלוונטיות. (גם כאן רצוי להתמקד במאמרים בולטים או כאלה שפורסמו בכלי תקשורת נחשבים, יש המון כאלה במקרה של חן טל, ופחות במאמרים מאתרי רכילות, שהם לא חסרי משמעות, אבל יוצרים רושם מסויים כשהם עיקר הרפרנסים).Danveg - שיחה 20:38, 20 ביוני 2015 (IDT)
צר לי, אך הערך הזה כתוב רע לתפארת. עצוב שתוכן כזה מגיע תחת סוג של חסות אקדמית. עדיף היה לו נכתב בטיוטא ועובר ביקורת עמיתים, כך היה מתבצע איזשהו תהליך של למידה מובנית והכוונה לכתיבה אנציקלופדית נכונה. יכול להיות שלנשואת הערך יש חשיבות אנציקלופדית, אך היא צריכה להיות ברורה גם לקורא ההדיוט ולא רק למי שמצוי בתחום. זה לא המצב כרגע. עדיך להבא לעבוד במרחב הטיוטא ולבקש עזרה מחונך שיכווין לכתיבה נכונה. --Assayas - שיחה 22:16, 20 ביוני 2015 (IDT)
אני מקבל כל ביקורת כביקורת בונה. אשמח לשמוע על אודות הדרך בה אוכל לשפר אותו.Itayamar8 - שיחה 03:27, 21 ביוני 2015 (IDT)
זה נכתב לאורך הפוסטים מעלה. ראה לדוגמא פוסט אחד מעליי. ויש עוד. --Assayas - שיחה 07:30, 21 ביוני 2015 (IDT)
מעולם לא שמעתי עליה (כנראה כי אני לא בפייסבוק). מסכים עם בריאן וCorvus-TAU. אם תהיה הצבעה, אצביע בעד מחיקה. Liad Malone - שיחה 08:56, 21 ביוני 2015 (IDT)
אני חש שעקב התנגדות למחיקה יש כאן צורך לפתוח בהצבעה... Corvus-TAU - שיחה 14:11, 21 ביוני 2015 (IDT)
זה כמובן, אבל דיון חשיבות נמשך שבוע. גילגמש שיחה 14:12, 21 ביוני 2015 (IDT)
כמאמר המשפט הידוע, "אנו מתעדים את המציאות, לא יוצרים אותה ולא שופטים אותה". להשאיר. בורה בורה - שיחה 19:12, 21 ביוני 2015 (IDT)
גילגמש, אני חושב שהדיון די מיצע את עצמו. כל הנימוקים המרכזיים בעד ונגד נאמרו. Corvus-TAU - שיחה 12:44, 22 ביוני 2015 (IDT)
נכון. בעוד כמה ימים תרד תבנית החשיבות ונפתח את הצבעת המחיקה. אין אפשרות להוריד את תבנית החשיבות לפני כן. גילגמש שיחה 13:34, 22 ביוני 2015 (IDT)
מצער לראות שהושקע על ידי הכותב יותר מאמץ בתגובות כאן מאשר בשיפור הערך למרות שניתנו לו הסברים. ראו למשל את המשפט "טל נולדה בבית חולים השרון (לימים, מרכז רפואי רבין) בפתח תקווה לכרמי וליאת טל. היא אחות לבן (32) וגל (22).". אין לזה כל קשר לאנציקלופדיה, מתאים למדור רכילות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:58, 23 ביוני 2015 (IDT)
וואלה? אז בואי נשנה את האופן בו כתובים הערכים של כל הידוענים בוויקיפדיה. מתוך הערך של בר רפאלי: "רפאלי נולדה במושב עולש,‏[1] בת לציפי לוין, דוגמנית ושחקנית בעברה, ורפי רפאלי, לוחם שייטת 13 ועובד בשירות הביטחון, ולה שלושה אחים (ניל, דור ואון)". עושה רושם שאת יקירתי, השקעת יותר מאמץ בלהוכיח אותי מאשר לתרום מניסיונך ולתקן אותי על טעויותיי. Itayamar8 - שיחה 01:31, 24 ביוני 2015 (IDT)
כתבו לך למעלה מספר פעמים היכן הבעיות ומה יש לתקן. אתה עסוק בלהתנצח עם המבקרים במקום לשפר ערך שכתוב רע מאד ולא עולה ממנו חשיבות אנציקלופדית. הגיע הזמן להתקדם. Assayas - שיחה 13:15, 25 ביוני 2015 (IDT)

משוב מ-18 ביוני 2015[עריכת קוד מקור]

שלום, חן טל הינה דמות אשר מבחינת החשיבות האינציקלופדית, אינה ראויה לערך בוויקיפדיה. אני מזמין אותך למחוק אותו במהירות. 84.108.29.7 17:41, 18 ביוני 2015 (IDT)

הדיון בנושא זה מתנהל. Corvus,(שיחה) 18:42, 18 ביוני 2015 (IDT)

התמונה בערך[עריכת קוד מקור]

אני חוששת שהתמונה מפרה זכויות יוצרים, פניתי לכותב הערך בנושא בדף שיחתו. התמונה מופיעה גם כאן ושם מצוין שמקורה בפייסבוק. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:27, 18 ביוני 2015 (IDT)

אם וכאשר יוחלט להשאיר את הערך, אני אבקש מחן תמונה + האישור הנדרש עפ"י כללי קרן ויקימדיה. Lostam - שיחה 18:34, 18 ביוני 2015 (IDT)
התמונה לא נוצרה על ידי מעלה היצירה, אלא אם כן הוא צלם. בכל אופן- קודם צריך לסגור את עניין החשיבות. Corvus,(שיחה) 18:41, 18 ביוני 2015 (IDT)
רצוי שתיתן תמונה לא פרובוקטיבית ולא כזאת שמופיעה בבלוג של חיון. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:42, 18 ביוני 2015 (IDT)
קיבלנו אישור מפורט מחן טל בכתב שאפשר לעשות שימוש בכל התמונות שמופיעות בפרופיל הפייסבוק שלה ובחשבון האינסטגרם. Itayamar8 - שיחה 19:40, 18 ביוני 2015 (IDT)
חנה, אני מניח שזאת התמונה הכי צנועה של אישה שזו שניתן למצוא בחופשיות ברשת. שימי לב לכך ששדיה מוסתרים על ידי בגד. לגבי אישור- יש פרוצדורה מייגעת (מניסיון) של לקבל אישור לשימוש בתמונה. ראה ויקיפדיה:OTRS. סתם להגיד "קיבלנו אישור מפורש" לא עוזר. צריך בירוקרטיה. Corvus,(שיחה) 20:01, 18 ביוני 2015 (IDT)
Itayamar8, את האישור לתמונות חן טל צריכה להעביר על פי ההנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS. והאישור צריך להיות לתמונות ספציפיות, לא אישור גורף לדף הפייסבוק שלה, שאין לי מושג מה נמצא שם והוא גם לא רלוונטי. בכל אופן, אין זאת סיבה להעלות את התמונה כאילו אתה הצלם. זאת נראית תמונה מקצועית, וייתכן וזכויות היוצרים הם של צלם מקצועי, ואתה חשוף לתביעה משפטית. אם בעל הזכויות הוא הצלם, האישור צריך להגיע ממנו, ובכל מקרה יש לציין את שמו כיוצר. אם כוונתך להעלות תמונות נוספות, אז ראוי שהן תהינה לא פרובוקטיביות, ובערך כה קצר ממילא אין מקום לתמונות נוספות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:23, 18 ביוני 2015 (IDT)
אוקיי, אז נכון לעכשיו להוריד את התמונה ולחכות לאישור או לפעול במקביל להשגת האישור?Itayamar8 - שיחה 22:59, 18 ביוני 2015 (IDT)