שיחה:חקלאות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ערך זה צוטט בפסק דינו של בית משפט האזורי לעבודה בתל אביב - יפו בתיק בל (ת"א) 47927-03-15‏ ‏אסף ציפרוט נ' המוסד לביטוח לאומי, שניתן על ידי כבוד השופט/ת נטע רות ביום 29 ביוני 2016

תמיהה: חקלאות וחוואות[עריכת קוד מקור]

אמנם אני עירוני בן עירוני, אולם האין הבדל בין חקלאות לחוואות? האין החקלאי מגדל את הצומח והחוואי את החי? גם אם רוב החקלאים הם גם חוואים האין מדובר על ענפים שונים? ואם כן הוא, מדוע בענפי החקלאות מופיעים גידוליבעלי חיים ודגה? --אורי 03:43, 15 אפריל 2006 (UTC)

עבר קצת זמן מאז השאלה, אבל בכל זאת. באופן כללי, אין הבדל בין חקלאות וחוואות ושני המקרים כוללים גם את חקלאות הצומח וגם את חקלאות בעלי החיים (כולל גידול דגים). ההבדל, למיטב ידיעתי, נעוץ במאפיינים גיאוגרפים. חווה היא, לרוב, בית או קבוצת בתים מבודדת אשר מוקפת בשטח חקלאי (בדרך כלל בשדות, מטעים וכו') השייך לאותה חווה. לעומת זאת, יש חקלאים רבים אשר מתגוררים בכפר (או אפילו בעיר) ומעבדים שטחים המרוחקים מהם (מרפת המרוחקת מספר מטרים מהבית ועד שדות הנמצאים עשרות קילומטרים ממקום מגוריהם). בישראל, יש חוות מעטות ועל כן, השימוש במונח חוואות איננו מקובל.אודי 22:48, 27 בינואר 2007 (IST)


רשימות והערות[עריכת קוד מקור]

את הרשימות צריך להחליף ב (1) קטגוריות מתאימות - שכן אז אפשר לראות שצינור שייך ל"כלים חקלאיים" ואף לפתוח תתי קטגוריות מתאימות כמו כלים לפי תקופות (העת העתיקה ימי הביניים, ומודרנים לדוגמה), כלים לפי ענף חקלאי או לפי שלב חקלאי (זריעה, דישון קציר וכו'). (2.) אפשרי גם לתת קטלוג בערך רשימה אם יש צורך בכך (אני לא רואה צורך אבל אני לא מבין בזה הרבה). (3) תאור קצר של מהם כלי חקלאות, היסטוריה , השלכות וכו'. ואולי הפניה לערך מורחב אם יש צורך.

חסרים פרקים על חקלאות וסביבה (ההשפעות בשני הכיוונים) חלקאות ואקלים, וחקלאות ובעלי חיים (ואולי גם זכויות בעלי חיים). חסרים נושאים נוספים כמו כלכלה חקלאית (ענף הכלכלה החוקר את החקלאות, וכן דינמיקות של חקלאות בהקשר הכלכלי והפוליטי - ראו מרידות איכרים, או התנגשויות בין חקלאים לחוואים במערב הפרוע לדוגמה). ניתוחים סוציולוגים של חקלאים (המעמד החקלאי בחברות שונות). חלקאות בעתיד. משברים בחקלאות בעבר (הכחדת בננות, מחלות כמו הכשמון ורעב תפוחי האדמה באירלנד)

חלקאות בת קיימא היא מטרה. חקלאות פרמקלצ'ר ואחרות הן שיטות ותפיסות (ולפרמקצלר יש עוד היבטים חוץ מחקלאות) לנסות ליישם חקלאות כזו. האזרח דרור 22:36, 15 במרץ 2007 (IST)

הערך הזה, שאמור להיות לדעתי, ערך מרכזי, היה במצב שהופיעו בו כמעט רק רשימות כפי שהן מופיעות בסופו גם כיום. מה שאני עשיתי, היה להרחיב את כל החלק הראשון הסוקר את החקלאות באופן כללי. הגעתי עד החקלאות בימי הביניים ועצרתי כי אני כרגע בכעין פסק זמן מכתיבת ערכים. כל מי שרוצה לשנות, להוסיף או לגרוע, מוזמן.אודי 23:42, 15 במרץ 2007 (IST)
הוא אכן, ועשית עבודה מבורכת. לפעמים מישהו שלישי יכול לעשות, ולפעמים הערות יהיו פשוט תזכורות לעתיד. האזרח דרור 23:53, 15 במרץ 2007 (IST)

כלים חקלאיים[עריכת קוד מקור]

כף חפירה משמשת לחקלאות, אך המילה כף מפנה לכלי המשמש בזמן אכילה.
מה כדאי לעשות במקרה הזה ?
לפתוח ערך חדש ?

אסף.

מה ההבדל בין כף חפירה ובין את חפירה. האם יש לך מספיק תוכן לפתיחת ערך כף חפירה? Viyh - שיחה 21:11, 11 באוגוסט 2010 (IDT)
לתקן את הקישור. לבטל אותו אם אין סיבה להפנות למונח מכיוון שהוא לא מצדיק ערך אנציקלופדי, או ליצור קישור לשם הנכון של הערך שיצא כחול אם יש ערך כזה או אדום אם אין ערך כזה. אם הוא אדום ובראש שלך, אז כמובן שאתה יכול לכתוב את הערך. יוסישיחה 21:13, 11 באוגוסט 2010 (IDT)

חקלאות בישראל[עריכת קוד מקור]

משתמש לא רשום הוסיף 2-3 משפטים אודות החקלאות בישראל. המשפטים אינם ברמת העברית המספקת כאן, חסרי מקורות, לא בהכרח מדוייקים ואינם כוללים מספיק כדי לתת תמונה, ולו מזערית, על החקלאות בישראל. מי שמעוניין, יכבד ויכתוב פרק בעל רמה מינימלית על החקלאות בישראל.אודי - שיחה 16:51, 10 בספטמבר 2010 (IDT)

גידול חיות[עריכת קוד מקור]

האם גידול חיות (כמו פרות, עזים וכו') נחשב לחקלאות? • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ד באב ה'תשע"ב • 10:52, 12 באוגוסט 2012 (IDT)

גידול בעלי חיים (להוציא גידול כחיות מחמד) נחשב לחקלאות. ניתן לחפש ברשימת הקורסים של הפקולטה לחקלאות ברחובות ולמצוא שם קורסים רבים העוסקים בגידול בעלי חיים.אודי - שיחה 21:39, 12 באוגוסט 2012 (IDT)
תודה • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ה באב ה'תשע"ב • 12:41, 13 באוגוסט 2012 (IDT)

החקלאות של היום ושל פעם[עריכת קוד מקור]

החקלאות של היום כוללת מכשירים כמו מכשיר לחליבת פרות,קצירת תירס ןכו'. החקלאות של פעם כוללת פעולות שנעשות ביד ולא עם מכשירים.77.126.171.140 17:54, 16 בספטמבר 2012 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 08:38, 4 במאי 2013 (IDT)

נמחק. Uziel302 - שיחה 21:42, 5 בספטמבר 2013 (IDT)

הוספת תת כותרת לערך "חקלאות" חקלאות בבתי הספר[עריכת קוד מקור]

האם לא חשוב להוסיף לערך "חקלאות" את תרומת החקלאות בבתי הספר ? חינוך רגיל וחינוך מיוחד? איך הילדים נתרמים מהמקצוע הזה ברמה הטיפולית והרגשית . ‏NATALIEHAI (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

אפשר לכתוב את הערך הוראת חקלאות בישראל. דוד שי - שיחה 16:35, 9 במאי 2015 (IDT)

לדעתי יש אומנם מקום לערך ניפרד בנושא ויתכן שמיקומו בחינוך/ הוראה בישראל תחת כותרת משנה "מדעי החקלאות" ו/או ה"חינוך החקלאי בישראל" בערך מישנה ב"חקלאות" ולכלול בו חוות לחינוך חקלאי בתי ספר חקלאיים ,המיגזרים השונים שניתרמים מחינוך זה וכו' חפנון - שיחה 07:38, 11 במאי 2015 (IDT)

למה יש תבנית עריכה בדף?[עריכת קוד מקור]

נראה שאפשר להוריד את התבנית עוז גבריאל - שיחה 22:23, 10 באפריל 2016 (IDT)

כדאי לשאול את משתמשת:InbalabnI. ב-10 במרץ 2014 היא באה, עשתה בלגן בערך שהיה מסודר, שמה תבנית "עריכה" על הערך, והלכה לה לדרכה. כיוון שהיא משתמשת פעילה ותורמת אף אחד לא שחזר את גרסאותיה וככה זה נשאר עד היום.אודי - שיחה 22:57, 10 באפריל 2016 (IDT)
שאלתי אותה בדף השיחה, נראה מה היא תענה. עוז גבריאל - שיחה 01:54, 11 באפריל 2016 (IDT)
אודי, אתה לא חושב שאתה קצת חצוף? -- ענבל • ג' בניסן ה'תשע"ו • 12:56, 11 באפריל 2016 (IDT)
לא. חצוף הוא מי שמבצע עריכה מסיבית על ערך ותיק שנמצא ללא תבנית, משאיר עליו תבנית עריכה/שכתוב וכדומה, וממשיך לו לענייניו האחרים.אודי - שיחה 13:25, 11 באפריל 2016 (IDT)
אני או מישהו אחר מנענו ממך מתישהו להביע את דעתך או לתרום לערך כראות עיניך? אסרו עליך לשנות את השינויים שלא מוצאים חן בעיניך מתוקף איזושהי סמכות שניתנה לי בלי ידיעתי? -- ענבל • ג' בניסן ה'תשע"ו • 15:49, 11 באפריל 2016 (IDT)
כשעושים עריכה מצומצמת שאפשר לבחון בה את השינויים בקלות, אני יכול לראות אם פעלו נכון (לדעתי) או לא ולהגיב. כשאני רואה שמשתמש שהוא בעל אופי תורם עשה עריכה נרחבת בפעולה אחת בודדת, גם אם הוא גרע מעל 1000 בתים מהמאמר, אני מניח שהעריכה שלו טובה. אני פשוט לא מעוניין להשקיע חצי שעה בניסיון להבין להיכן לקחו כל משפט ואיזה קטע נגרע. אני לא נעלב שעורכים ערך שערכתי אותו וגם לא נעלב כששמים עליו תבנית "עריכה" אם מנמקים, או אם עורכים אחר כך. אבל אולי תאירי את עינינו, מה הייתה הבעיה שבגללה ערכת את הערך ולמה אחרי שעשית עריכה נרחבת, והזזת משפטים ותמונות למטה ולמעלה, החלטת שהערך, או לפחות חלקו הראשון (כי על המשכו הייתה תבנית עריכה עוד מקודם), זקוק לתבנית "עריכה"?אודי - שיחה 22:23, 11 באפריל 2016 (IDT)
אני ממש לא מעוניינת לעשות למענך את המאמץ של היזכרות ברציונל של משהו שעשיתי לפני שנה. כפי שאמרתי לעוז, אתם מוזמנים לעשות מה שבראש שלכם. אני כבר מזמן, מזמן פרשתי מהדיונים האינפנטיליים באתר הזה והמוטיבציה שלי להישאר עלתה פלאים. מצדי תשחזר הכל כך שהדברים יהיו בדיוק לשביעות רצונך. לא אביע שום התנגדות. -- ענבל • ה' בניסן ה'תשע"ו • 20:28, 12 באפריל 2016 (IDT)
ענבל, לא בחנתי את השינויים בערך, אבל סגנון התגובה שלך כאן הוא בעייתי. אני מסכימה עם אודי, נכנסת לערך עשית עריכה, והשארת תבנית עריכה לא ברורה על גירסה זאת. גם לא הסברת בדף השיחה מה הבעיה בערך לדעתך, אף אחד לא צריך לנחש. יש ערכים שקל לזהות בהם מה נדרש לערוך, כאן זה לא ברור. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:52, 12 באפריל 2016 (IDT)