שיחה:טלוויזיה רב-ערוצית בישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יש לי מספר בעיות עם הערך בצורתו הנוכחית:

ראשית, הערך לא מדבר על טלוויזיה רב־ערוצית, אלא על טלוויזיה רב־ערוצית בישראל. עידן הרב־ערוציות הוא לא תופעה ישראלית בלבד.

שנית, הערך לא מעודכן: האישור לאיחוד חברות הכבלים ניתן לפני יותר משנה, למיטב זכרוני, וגם האיחוד בפועל מבוצע כבר זמן לא מועט.

ועל כך כבר כתבתי: פקחו עיניים! נדב ס.שיחה 18:16, 12 אפר' 2005 (UTC)

האישור כבר ניתן, HOT היא חברה אחת Mr. Digels 23:06, 31 יולי 2006 (IDT)

תאריך תחילת שידורים[עריכת קוד מקור]

הערך מציין את שנת 1992 כתאריך תחילת שידורי הכבלים. נתון זה אינו נכון בוודאות.כבר בזמן מלחמת המפרץ הראשונה פעלו חברות כבלים - קרי עוד בשנת 91. למיטב ידעתי השנה הנכונה לתחילת פעילות היא 1990 ואולי אף 1989

העריכה האנונימית האחרונה[עריכת קוד מקור]

האם העריכה מבוססת ועובדתית? אייל בארי 22:28, 4 יולי 2006 (IDT)

חסר מידע על האלטרנטיבות (ליס והוט) העומדות בפני האזרח הישראלי[עריכת קוד מקור]

חסר מידע על האלטרנטיבות העומדות בפני האזרח הישראלי

 האם כבר יש עמוד בנושא?

למשל - רבים במיגזר הערבי צופים דרך אנטנות לווין פרטיות

אנטנות רגילות הופכות ללא רלוונטיות לאור איכות הקליטה המורעת מעת לעת

רבים מהישראלים קשי היום מעדיפים לקלוט את הערוצים הישראליים הבסיסיים דרך אנטנה פרטית המכוונת ללוין עמוס - בעלות חד פעמית (פחות מעלות שנה אחת של מנוי (מינימלי) ליס או להוט) דבר אשר מצא ביטוייו אפילו בישיבת אחת מועדות הכנסת לפחות

זה אכן עדיין לא "רב ערוצי" אך בעזרת אנטנה נוספת - ניתן לקלוט עוד ערוצים רבים ...

אשמח לתגובות

אין מה לענות. אתה צודק והערך צריך גם ככה עדכון, כך שאתה מוזמן להוסיף. DGtal 09:27, 15 באוקטובר 2006 (IST)

ניסיתי להוסיף פעמיים מידע לעמוד זה - ופעמיים מה שהוספתי נמחק לחלוטין (העמוד חזר להודיע שמזמן לא עודכן...) לכן תהיתי אם פירסמתי בעמוד הלא נכון???

צריך להוסיף (מי שיעדכן) שדרך צלחות לווין פרטיות ניתן היום לצפות בערוצים 1 2 10 99 ו- 33 . כמו כן , נדמה לי, ערוץ 2 יהפוך לדיגיטלי בלווין (אולי ישאר יחד עם זאת גם השידור האנלוגי הלווייני)

יש לכם טעות, אי דיוק.[עריכת קוד מקור]

זה לא נכון לכתוב : חלופות לטלוויזיה הרב ערוצית הן קליטה באמצעות השידורים האלחוטיים הקרקעיים של ערוץ 1 ו-2 (שלרוב סובלים מהפרעות, ואיכותם נמוכה משידורי הכבלים והלוויין).

זה כבר לא מעודכן. וממש לא נכון.

הסיבה : הרשות השניה אשר אחראית על הפצת מערך השידורים הקרקעי בישראל (נקרא בישראל עידן פלוס) מעבירה שידורים דיגיטליים ממשדרים קרקעיים ברזולוציה ובאיכות גבוהים יותר מהשידורים הקיימים ב- HOT וב- YES, ולמעשה כל המשדרים האנלוגיים כובו. ככה שלא נכון לרשום שהם סובלים מהפרעות, כי הם לא, אין הפרעות בדיגיטלי. וממש לא נכון לרשום שאיכותם נמוכה משידורי הכבלים והלוויין, משום שרוחב הפס המשודר דרך משדרי הרשות השניה הוא גבוה ואיכותי בהרבה מאיכות השידורים הדיגיטלית דרך החברות הפרטיות. התמונה ב- YES היא הכי גרועה מבחינת רוחב פס ( לפי בדיקות של מקצוענים שעשו באתר Hometheater.co.il, אח"כ זה HOT, ובמקום הראשון באיכות וברזולוציה אלה השידורים של הרשות השניה).

אם תרצו יותר פרטים, ניתן לפנות למר עלי שביט ( אני מקווה שזה בסדר שאני מפנה אתכם אליו) , אני בטוח שהוא ישמח לעזור לכם , דרך האתר שלו : www.godigital.co.il הוא השתתף בישיבות בכנסת, והציג את רעיון התשתית הדיגיטלית שנים רבות לפני שהחליטו להקים את זה בישראל, והוא מאוד פעיל בנושא הזה.

מילה אחרונה : כדאי לרשום לגבי העתיד של הטלוויזיה הרב ערוצית : כדאי לרשום שיצאה החלטה בכנסת, שמערך השידורים הדיגיטליים הקרקעיים (ממשדרים קרקעיים) יתרחב בעתיד הקרוב לכ- 18 ערוצים, חלקם ערוצי HD שיופצו בחינם. בגרמניה יש כבר כ- 30 ערוצי טלוויזיה המופצים חינם בשיטה הקרקעית, יש גם מדינות שעברו לשדר HD דרך המשדרים הקרקעיים : בצ'כיה, בבריטניה, בארה"ב, בקפריסין השכנה, בניו זילנד, ועוד... משדרים ב- HD בחינם לכל התושבים. 79.178.31.233 23:45, 29 באוגוסט 2011 (IDT)

שידורים אנלוגיים[עריכת קוד מקור]

יש מידע שגוי בנושא זה בערך - כבר מספר שנים שהשידורים של הרשות השניה הם דיגיטליים בלבד, ובאין מנוי לחברות ההפרטיות, יש צורך באחזקת ממיר דיגיטלי. ע"ס זאת יש אפשרות לבעלי טלוויזיות שאינם בעלי ממירים ואינם מנויים בחברות הפרטיות לקבל פטור מהאגרה. עמנואל - שיחה 18:53, 17 במרץ 2014 (IST)

חברות[עריכת קוד מקור]

ניתן להוסיף לרשימה את סטינג TV (יס), נקסט (הוט) ונטפליקס ישראל. (¯`gal´¯) - שיחה 15:48, 13 בינואר 2018 (IST)

http://m.ice.co.il/media/news/article/501678 http://www.pc.co.il/featured/238053/https://www.poenta.co.il/2017/03/27/hot- next-tv/ (¯`gal´¯) - שיחה 21:02, 19 במאי 2018 (IDT)