שיחה:יגאל כהן (רב)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ערך זה צוטט בכתבה של איציק אוחנה, "מי מונע ערך ב'ויקיפדיה' על הרב יגאל כהן?", באתר כיכר השבת, 25 ביולי 2019.

הבהרת חשיבות אנציקצלופדית[עריכת קוד מקור]

חשיבותו האנציקלופדית של הערך אינה מובהרת בו, לדעתי. יוניון ג'ק - שיחה 09:03, 30 ביוני 2017 (IDT)

לפי המידע שיש בו כרגע הוא היה ראוי למחיקה מהירה לענ"ד. אבל הוא בתהליך כתיבה, נחכה לראות מה יהיה בסוף. yechiel - שיחה 09:34, 30 ביוני 2017 (IDT)
גם לדעתי לא חשוב, למרות שהיה כתוב שהוא מרצה "בכיר", מה שאפשר לכתוב על כל מרצה בהידברות. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תשע"ז • 00:22, 2 ביולי 2017 (IDT)
נדמה לי שלא הגון להניח תבנית חשיבות על ערך בעבודה. כתרו זעיר. מיכאל משיכון בבלישיחה • ח' בתמוז ה'תשע"ז • 03:09, 2 ביולי 2017 (IDT)
תבנית "בעבודה" נועדה למנוע התנגשויות עריכה בלבד, ולא לשום מטרה אחרת. יוניון ג'ק - שיחה 09:44, 2 ביולי 2017 (IDT)
א. מדובר ב"עבודה מתמשכת". ב. מאוד לא מומלץ להעלות ערך עם חשיבות מסופקת, גם עם תבנית בעבודה. בשביל זה ישנם מרחבי המשתמש והטיוטה. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תשע"ז • 09:52, 2 ביולי 2017 (IDT)
קרוב למאה אלף חברים בפייסבוק, מילוני צפיות ביוטיוב, מאות הרצאות בכל רחבי הארץ בשנה. מרבני הידברות היותר בולטים. בית המדרש שלו גם מוכר ומשפיע. חבל אם הערך ימחק. רק אני צריך זמן להרחיב אותו. אגב הוא בחמישיה של החיפושים הכי פופולרים לרבנים בגוגל. מרכז הרב1 - שיחה 13:00, 2 ביולי 2017 (IDT)
יש עוד חמישה ימים, זה מספיק זמן. Eladti - שיחה 13:05, 2 ביולי 2017 (IDT)
יגאל כהן הוא לא שם נדיר. צריך להוכיח שהחיפושים מתייחסים באמת רק אליו (או רובם המוחלט לכל הפחות). זה דבר אחד. דבר שני - בפייסבוק יש מגבלה של 5,000 חברים. אתה אולי מתכוון ל-100,000 עוקבים. זה אמנם מספר מרשים, אבל זה בסך הכל מראה על מספר האנשים לאורך השנים שעשו לייק לעמוד שלו. הטענות דורשות המקור - אכן דורשות מקור. ולגבי אחד מהחמישה הכי פופולרים בגוגל - אז מי הארבעה שמעליו? כי אני יכול לחשוב על חמישה רבנים מוכרים הרבה יותר רק בדור שלנו, וזה לפני שהולכים לדורות הקודמים. 141.226.149.44
אין טעם לכתוב "היותר בולטים", כי לא ברור מה זה אומר. אחד מהשלושה? מהשלושים? השלוש מאות? אני מכיר את שמם של לפחות 5-10 רבנים בהידברות ואת שמו לא שמעתי עד עתה. אשמח גם אני ללמוד היכן רשימת החיפושים בגוגל. נרו יאירשיחה • ט' בתמוז ה'תשע"ז • 10:20, 3 ביולי 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הוא הרב השלישי בחשיבותו (בפופולריות) לאחר הרב זמיר כהן והרב פנגר. הוא הקים בית מדרש על שם הרב עובדיה זצ"ל, מבחינה פוליטית גם כן יש לו חשיבות גדולה בציבור החרדי, המכתב שלו לרב עובדיה לגבי אמנון יצחק בזמן הבחירות הוא שנענה בתשובה המפורסמת של הרב עובדיה "הנ"ל הקדיח תבשילו" שנהיה סלוגן מפורסם של תומכי ש"ס, כאשר אמנון לוי עשה תוכנית על מחזירים בתשובה ורצה לבחור את 3 הגדולים הוא בחר (בצדק או שלא בצדק) בו וברב יוסי מזרחי וברב אבנר קוואס, הפופולריות שלו בציבור גדולה מאוד ורק הולכת וגדלה עוד יותר, אני בספק אם יש רב שדיסקים שלו מופצים כיום בציבור יותר משל הרב יגאל כהן, האא ומבדיקה שעשיתי בדפדפן ריק מהיסטוריית חיפוש הוא יצא לי בהצעה הראשונה של גוגל לאחר הקלדת המילה "הרב".2A01:6500:A042:A3A1:2159:7345:463E:C706 17:49, 6 ביולי 2017 (IDT)

כשאני עשיתי חיפוש בגוגל - אף לא אחת מהתוצאות היתה מקור מהימן, איכותי ובלתי תלוי. וזה אומר דרשני. יוניון ג'ק - שיחה 18:27, 6 ביולי 2017 (IDT)

תחילה אומר כי אני מדבר כסטודנט חילוני הלומד משפטים במרכז הבינתחומי הרצליה ואינני רושם זאת ממקום חרדי כזה או אחר בעל אינטרסים. אך נראה לאור הכירותי עם דף השיחה של הרב, כי נעשה כאן חוות דעת סובייקטיבית ולא אובייקטיבית כנדרש לגבי מחיקת הדף של הרב יגאל כהן. כשם שישנם אנשים המחפשי ערך (זמר אותו מכירים רק צעירים לדוג') כך יש כמות גדולה (צעירים, מבוגרים, חילונים , דתיים) יותר המחפשים את הדמות הרב יגאל כהן בהיותו פופולרי בקרב אלפי אנשים במדינת ישראל ורוצים לדעת על אודותיו כמובן מאתר ויקיפדיה אך לצערי הנכם מוחקים זאת ומונעים מאותם !אלפי אנשים!- ולא בהגמה, כהוכחה לכך תוכלו לרשום הרב יגאל כהן ביוטיוב ולהיווכח לכמות הצפיות המוערכת בין 30 ל300אלף. אומר בלשון המעטה כי הרב מציל חיים של אנשים פשוט כמשמעו. בעל השפעה רבה על אוכלוסיה גדולה ( בארץ ובחו"ל) לרב גישה יחודית בעולם הפסיכולוגיה ובדרך הסברה נדירה הצליח להפוך אלפי אנשים לטובים יותר, מוצלחים יותר ובעלי תכונות טובות יותר לכולי עלמא . אומר בנוסף כי נראה שהנכם מחפשים איזושהי דמות שתככב בכל אתרי התקשורת אך אין זה המצב וההפך הוא זה שמייחד אותו . הצניעות שבו היא זו המשפיעה על כולם . לאור הדברים שנרשמו לעיל, אומר כי ישנם מספר רב של אנשים המחפשים אותו ממש כאן, ולכן ראוי בהחלט להשאיר את הדף בכדי לאפשר לאותם אנשים את היתרון בויקפדיה והיא להיחשף לאנשים משפיעים. מודה לכם על תשומת הלב! משתמש:GA - שיחה 01:23, 21 ביולי 2019 (IDT)

https://www.youtube.com/watch?v=ALbj50zsNIw משתמש:GA - [[שיחת משתמש:GA https://www.hidabroot.org/vod?lecturer=11248 משתמש:GA - שיחה 01:25, 21 ביולי 2019 (IDT)

270 אלף צפיות - https://www.youtube.com/watch?v=ambsLJ8-3go משתמש:GA - 01:27, 21 ביולי 2019 (IDT)

https://www.yabia-omer.co.il/ נמצא בגוגל כחיפוש המתייחס אליו בלבד משתמש:GA - 01:28, 21 ביולי 2019 (IDT)

דף הפייסבוק שלו ( פופלורי בהיקף הצפיות יותר מכל רב אחר בעל עמוד פייסבוק) https://www.facebook.com/YabiaOmer/ משתמש:GA - שיחה 01:32, 21 ביולי 2019 (IDT)

סליחה על ההתערבות הפתאומית, אבל יש ערכים על אנשים (גם רבנים) הרבה פחות חשובים שהתקבלו, אז מישהו פה לא אוהב אותו, שלא יצדיק את זה בתירוצים נחותים, אלא שיקרא את התקנון, ויראה שהרב זכאי לערך ב100 אחוז.MendelTaieb - שיחה 14:34, 25 ביולי 2019 (IDT)

חשיבות?[עריכת קוד מקור]

על פניו, נראה שהערך הזה נמחק כבר בעבר מפאר חוסר חשיבות אנציקלופדית, אך שב כעת למרחב הערכים ללא דיון מקדים, כמקובל וכנדרש. מתייג את Lostam. יוניון ג'ק - שיחה 03:50, 21 ביולי 2019 (IDT)

אתם בכלל הסתכלתם על מה שרשמתי או על הפופולריות שלו בגוגל או שאתם תקועים על אותה שיחה בעבר . קשה לי להאמין שהיה נעשה אותו יחס אם היה מדובר בחבר כנסת שאף אחד לא שמע או מכיר אותו וממוקם עמוק בתוך רשימת שלטון כזאת או אחרת![[משתמש:GA] - שיחה 15:47, 21 ביולי 2019 (IDT)
התסתכלתי ולא התרשמתי. Dindia - שיחה 16:33, 21 ביולי 2019 (IDT)

אין צורך שאתה תתרשם, בתקנון של ויקיפדיה (אתה מזומן לקרוא) נאמר כי צריך שחשיבות הערך תיהיה ביחס לאכולוסייה (הבאתי הוכחות עובדתיות לכך בצפיות, ובעוקבים) ולא ביחס לכמות קטנה של עורכים. נעשה פה ראייה תחת עיניים סובייקטיביות לערך, הנוגד כליל את המהות והתכלית של ויקיפדיה בפרט ואת חופש הביטוי (ח"י: כבוה"א וחירותו) במדינת ישראל בכלל. אבקש להסתכל על הערך בראיה אובייקטיבית , לבחון את הערך לאור מה שהוא מייצג ואת הצורך שלו כאן בויקפדיה GA - שיחה 17:48, 21 ביולי 2019 (IDT)

לא הבנתי מה שייך לדיון חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו... בכל מקרה, הערך נמחק לאחר דיון חשיבות. האם ישנם נימוקים חדשים שלא ידועים אז? אמירושיחה 17:53, 21 ביולי 2019 (IDT)
סליחה , מי אדוני? הטענה העיקרית כאן שלא נעשה דיון חשיבות מעמיק לערך אלא רופף GA - שיחה 18:31, 21 ביולי 2019 (IDT)
אם ברצונך לפתוח דיון על שחזור הערך אתה צריך לפתוח דיון בדף השיחה עם תבנית {{חשיבות}}. קפדניקו - שיחה 19:15, 21 ביולי 2019 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

Giladazran10, על פי מדיניות ויקיפדיה, אם הוחלט למחוק ערך מפאת חוסר חשיבות אנציקלופדית, הערך לא יחזור למרחב הערכים, אלא אם יתקיים קודם לכן דיון חשיבות נוסף בדף השיחה, שבו יינתן נימוק לשינוי נסיבות מהותי שחל מאז הדיון הקודם, ותושג הסכמה רחבה (אין צורך בהסכמה פה אחד) לכך שנימוק זה מצדיק את יצירת הערך מחדש. הערך הזה נמחק בעבר, ב-7 ביולי 2017, מפאת חוסר חשיבות אנציקלופדית. הטענה בדבר פופולריות הועלתה כבר אז - ונדחתה. אם זה הטיעון היחידי שלך - כנראה שהערך הזה לא ישוחזר. אם יש לך טיעונים אחרים - אתה מוזמן להציגם. הייתי מציע לך להתחיל בהמצאתם מקורות איכותיים שפורסמו לאחר ה-7 ביולי 2017. (לינקים ליוטיוב ולפייסבוק, לרוב, אינם מקורות איכותיים) יוניון ג'ק - שיחה 19:46, 21 ביולי 2019 (IDT)

בוודאי שזה יהיה הטיעון שלי וכהוכחה לכך כל אדם דתי או אדם שמתחבר לדת ויישאל האם הוא מכיר את הרב יגאל יענה לך בחיוביות מובהקת! ואין הוכחה כמו זה לפופולריות של אדם מסוים כהוא זה! זהו דיון שאינו מתקבל על הדעת שכן אתם נעולים על אותה חוות דעת מלפני שנתיים, אוכל להצביע על עשרות ערכים שאינם בעלי מקורות מהימנים או איכותיים לחלופין אך עדיין קיימים. מעבר לכך יש לתת הזדמנות לערך להשתדרג מה שלא נעשה אף פעם כאן (נמחק לרוב לפני שעבר אפילו 24 שעות) יש כאן מעין דיקטטורה פשוט כמשמעו על הערכים ואתם מנצלים לרעה את סמכותכם למחוק ערכים כרצונכם. GA - שיחה 20:36, 21 ביולי 2019 (IDT)
אתה כנראה לא מבין את הפרוצדורה אז אטרח להסביר לך. ערך שנמחק בעבר אסור לכתיבה. לא חשוב מדוע הוא נמחק. חשוב שנמחק. הדרך היחידה היא לקיים דיון שחזור. קיומו של הדיון לא יבטיח את שחזור הערך. תלונות על ניצול סמכות לרעה וכו' לא יעזרו. אם ברצונך לשחזר את הערך, עליך לקיים את דיון השחזור. בשביל זה עליך להסביר מה השתנה מיום המחיקה הקודם עד עתה. אם השינוי יהיה משמעותי, יש סיכוי שהערך ישוחזר. אם אין שינוי בנסיבות או אין פרט שלא היה ידוע בעת המחיקה הקודמת, הערך לא ישוחזר. באפשרותך לבקש לשחזר את הערך הישן לטיוטה אישית. אין להעביר את הטיוטה למרחב הערכים. הטיוטה יכולה לשמש אך ורק כדי להציג את ההבדל בין מה שהיה בעבר למה שיש כעת. כל זה בתנאי שחלפו חודשיים מאז הדיון הישן. אם לא חלפו חודשיים, אליך להמתין עד תום תקופת הצינון. אני מקווה שכעת התהליך ברור לך. גילגמש שיחה 20:50, 21 ביולי 2019 (IDT)
שמח ש"טרחת" להסביר לי בצורה לא מתנשאת כלל. היכן יש לקיים את דיון השחזור?GA - שיחה 21:01, 21 ביולי 2019 (IDT)
לא הייתה שום התנשאות. אם אתה יודע הכל בעצמך, אז פעל בכוחות עמצך. גילגמש שיחה 21:02, 21 ביולי 2019 (IDT)
עצמך* וכמובן תגובה הממשיכה את התנהגותך הקודמת , אין צורך לקחת את הדברים אישית אדון גיל. אסתדר לבד GA - שיחה 21:11, 21 ביולי 2019 (IDT)
Giladazran10, את הדיון יש לקיים בדף שיחה זה. ואני חוזר ומציע לך להציג טיעונים חדשים בלבד, המגובים במקורות איכותיים. הצגת טיעונים שכבר נדחו בעבר - כנראה שלא תסייע בשיחזור הערך הזה. יוניון ג'ק - שיחה 21:25, 21 ביולי 2019 (IDT)

אייך קובעים חשיבות של ערך[עריכת קוד מקור]

אני לא ויקיפד, אבל כמובן נהנה לקרוא ומפיק הרבה מאוד ערך מויקיפדיה.

קראתי את הדף-שיחה הזה, ורציתי להביע דעתי שיש בעיה בדרך שבה אתם קובעים חשיבות של ערך. חיפוש בגוגל הוא לא תמיד מדד נכון, ואחת הדוגמאות היא המקרה שלנו - לגבי הרב יגאל כהן.
העובדות הן שיגאל כהן הוא מרצה מאוד מבוקש, אדם בעל דעה במרחב הציבורי והפוליטי בישראל - בפרט במגזר בעלי-תשובה. הוא מרצה מבוקש מאוד בין בתי כנסת בכל רחבי הארץ (נסה לקבוע איתו מועד להרצאה), תלמידיו רבים, לפי כל פרמטר - השפעה, רמת ההכרות של הציבור איתו, פעולותיו, הוא ראוי לערך ויקיפדי. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אתה מוזמן לקרוא כאן על מדיניות ויקיפדיה בנוגע להבהרת חשיבות אנציקלופדית. גם אם מדיניות זו לא לרוחך - יש לפעול על פיה, עד אשר יוחלט לשנותה. ואם ברצונך לפעול לשנות את המדיניות הקיימת - לשם כך עליך לפנות למזנון, בתור התחלה. יוניון ג'ק - שיחה 20:40, 25 ביולי 2019 (IDT)
מישהו מצפה מויקיפדיה להוגנות? אני לא. מזמן. חבורת שמאלנים השתלטה על האתר, והוא נראה כמו הפרצוף שלהם2A01:6500:A041:4EDF:372A:7345:360A:2B6C 01:51, 26 ביולי 2019 (IDT)

ליוניון - קראתי את הדף שקישרת, ואני מכיר די טוב את ויקיפדיה, כשכתבתי שהרב יגאל כהן ראוי לערך בויקיפדיה כוונתי - לפי מדיניות ויקיפדיה הוא ראוי לערך, האם זה לא היה ברור מדברי? כל שבאתי לומר הוא - שהשיטה לקבוע את פירסומו של אדם, ואת מידת תרומתו לחברה, על ידי חיפוש אודותיו בגוגל, גורם לעוול כשמדובר על אדם ששייך לחברה שמידת הנוכחות שלה במרחב האינטרנטי נמוכה.

שאלה לי אליך - האם אתה מכיר את הרב יגאל כהן? לפי מה אתה מחליט שהוא לא ראוי לערך, רק לפי חיפוש בגוגל? האם אתה חושב שתרומתו לחברה בישראל פחותה מרבנים אחרים שיש להם ערכים? בא תסביר את עצמך, אל תקבע לבד.

אמירה של כתב גלי צה"ל[עריכת קוד מקור]

שלום! בהמשך לדיון לעיל, "צייץ" היום כתב גלי צה"ל לענייני דתות את המשפט הבא:

"‏‏הרב יגאל כהן שנחשב למחזיר בתשובה בולט ברשתות החברתיות, מוכר מאוד בציבור המסורתי ונתפס גם כרבו של עומר אדם ידבר הערב בכנס המרכזי של ש"ס. זאת הפעם הראשונה שהרב כהן ידבר בכנס של המפלגה יחד עם חברי מועצת חכמי התורה, למרות שבסרטונים שלה כבר כיכב בעבר"

האם זה מוכיח חשיבות אנציקלופדית של הערך?‏עמיחישיחה 11:58, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

זה כמובן לא מוכיח חשיבות, אבל באמת שומעים אותו יותר ויותר בשנים האחרונות. אני חושב שהוא אחד המרצים הפופולריים ביותר בציבור המסורתי (בעיקר) וגם החרדי-ספרדי. הדברים של כתב גלי צה"ל מחזקים את מה שאני חושב מזה זמן שצריך לשקול את החשיבות מחדש. יחיאל - שיחה 14:43, 11 בספטמבר 2019 (IDT)