שיחה:יהודה פוליקר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אאוטינג או לא[עריכת קוד מקור]

השאלה האם יהודה פוליקר הינו הומוסקסואל או לא, אינה מעניינה של ויקיפדיה. הטענה שהוא יצא מהארון בשנות התשעים אינה מוסיפה דבר כל עוד לא ניתן להביא מקור אמין שיאשר זאת. בניגוד לאחרים שמקומם בקטגוריה:הומוסקסואלים ולסביות, פרסומו אינו קשור בכך והוא אינו מפרסם את נטיותיו המיניות בציבור הרחב. יש לכבד את פרטיותו ולא לדוש בשאלה בדבר נטיותיו. ST 22:53, 25 בדצמבר 2006 (IST)

אפשר בהחלט להגיד ששמועות בנושא מלוות את הקריירה שלו שנים ארוכות. זאת לא בושה להיתו הומוסקסואל. ואפילו אם הוא לא הומו אז עדיין העובדה שהוא מסרב להכחיש במשך כל השנים האלה בהחלט מוסיפה עוד פן לדמות שלו. --החובץ בגבינה 22:26, 17 בינואר 2007 (IST)
זו אנציקלופדיה ותפקידנו אינו להפיץ שמועות אלא לתאר עובדות. זה שזו לא בושה להיות הומו אינו מן העניין. בברכה, ST 23:29, 18 בינואר 2007 (IST)
כתוב בפירוש שהוא "ממעט לחשוף פרטים לגבי חייו האישיים", ועד יום שלישי בו שמעתי את רותם ושי דנים על זה, בכלל לא ידעתי שהוא הומו. המידע הזה לא נחוץ ואני חושבת שיש לכבד את פרטיותו, ולכן להוריד אותו מקטגוריה:הומוסקסואלים ולסביות. נעה 19:12, 26 באפריל 2007 (IDT)
אנחנו לא כותבים אנציקלופדיה של שמועות אלא של עובדות. הסרתי את הקטגוריה. ‏odedee שיחה 19:41, 26 באפריל 2007 (IDT)

מגמגם?[עריכת קוד מקור]

אני יודעת שזה נשמע מופרך, אבל שמעתי שכשהוא לא שר, פוליקר קצת מגמגם. האמנם? אם כן, אני חושבת שזהו פרט מידע מעניין אודותיו (בכל זאת - זמר). מי יכול לאשש או להכחיש? תמרה שיחה 13:01, 6 ביולי 2009 (IDT)

לי ידוע שהוא אכן מגמגם, אבל אין לי מקור לכך. תומר - שיחה 16:28, 6 ביולי 2009 (IDT)
זה נכון, כפי שידוע למי שצפה בסרט התעודי עליו. כתוב גם במומה. אגב, באופן טיפוסי, אנשים שסובלים מגמגום אינם מתקשים לשיר, הבעיה היא בדיבור בלבד. דב ט. - שיחה 18:07, 6 ביולי 2009 (IDT)
תודה. הוספתי את המידע בערך. תמרה שיחה 17:00, 7 ביולי 2009 (IDT)

צריך להוסיף לז'אנרים של יהודה פוליקר גם יווני

כבר אפשר לומר בגלוי[עריכת קוד מקור]

ב-28/3/2010 יצא יהודה פוליקר מהארון בסרטה של טלי בן עובדיה. בסרט חשף פוליקר את עצמו כאדם רגיש ומורכב, כבן לניצולי שואה, כמוסיקאי מחונן ורגיש, וכאדם שהעדיף במשך שנים שלא לדבר על חייו האישיים בפומבי על מנת שלא ייאלץ לשקר. לדבריו האהבות אותן חווה היו אהבת גבר, ובין השאר סיפר כי כבר בגיל 27 כבר יצא מהארון בפני הוריו, בהמשך בפני חבריו וידידיו, וכעת הוא משלים את יציאתו ואינו חושש להיות חשוף. כעת ניתן להכניס את הדבר לערך. דני. ‏Danny-w‏ 23:06, 28 במרץ 2010 (IDT)

ראינו את אותו סרט? emanשיחה 00:40, 29 במרץ 2010 (IDT)
גם אני רציתי לשאול את זה. אם לא פספסתי משהו, המילים "הומו", "אהבת גבר" או "יציאה מהארון" לא היו שם בכלל. ‏odedee שיחה 01:19, 29 במרץ 2010 (IDT)
הקיצור, אני ממליץ לאמץ את מדיניות ה"ויקיפדיה היא לא עיתון ובוודאי לא טיוטא של העיתון", ולחכות לפחות עד מחר לראות איך מה שכן היה שם ייתפס בעיתונות ובציבור. emanשיחה 01:23, 29 במרץ 2010 (IDT)
דני, אני מתפלא מעט על גישתך. הוא לא דיבר על כך בגלוי במשך כל הסרט - אז מדוע להכניס את העניין לערך? מה שנאמר במרומז אינו כדין מה שנאמר בגלוי. אלדדשיחה 01:30, 29 במרץ 2010 (IDT)
את הסרט לא ראיתי, אך נאמנים עלי דבריהם עמנואל, עודדי ואלדד. יש להמתין בסבלנות ולראות מה ייכתב מחר בעיתונים. אעיר גם שאני מסתייג מהסתמכות על תוכניות טלוויזיה חד-פעמיות כמקור, מאחר והן לא ממש זמינות לאחר שידורן. ידוע כי כאשר יש מאה עדים יש מאה גרסאות, ולא יקרא כלום אם נמתין עם העדכון עד מחר. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:43, 29 במרץ 2010 (IDT)
זה כלל לא משנה אם הוא כן או לא. אין לפגוע בפרטיותו של אדם בצורה כה בוטה. יש למחוק את כל הפיסקה הזו כל עוד האיש לא אמר את מה שאנשים מסוימים מקווים שיאמר. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 01:49, 29 במרץ 2010 (IDT)
אני הבנתי את מה שראיתי שם אחרת, באופן מפורש וברור, ונראה לי שגם אחרים שאיתם דיברתי. אבל מקובלת עלי הבקשה להמתין עד שהתקשורת תפרֵש ותאמר את דברה. דני. ‏Danny-w‏ 08:22, 29 במרץ 2010 (IDT)
גם השיחה הזאת מיותרת. סקרלטשיחה 08:25, 29 במרץ 2010 (IDT)

132.66.234.228 10:22, 29 במרץ 2010 (IDT)השיחה הזאת כלל אינה מיותרת. יש חשיבות רבה לנראות הומוסקסואלית, ויהודה פוליקר הוא דמות חשובה שנטועה עמוק בתרבות הישראלית העכשווית. "חשיפתו" של יהודה פוליקר, כפי שהוא מכנה זאת, והדברים הברורים שאמר בקונטקסט שבו נאמרו מהווים "יציאה מהארון", על אף שהמילה "הומו" לא נאמרה באופן מפורש. לפיכך, אני מחזיר ניסוח מחודש של הפרק הזה בחיו של יהודה פוליקר.

דבריך הם מחקר מקורי במלוא מובן המילה. בעוד שזכותך לכתוב זאת בכל מקום אפשרי, במרחב הערכים יש כללים ולא ניתן לעשות זאת. הדבר היחיד שאין עליו מחלוקת הוא עובדת שידור הסרט. עד כמה שהבנתי מדובר בסרט ביוגרפי, ומאחר וכאן זה הערך על יהודה פוליקר, אין שום סיבה לציין מה היה תוכן הסרט. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 10:31, 29 במרץ 2010 (IDT)
הדברים תוקנו, כך שהמילה "האסורה" לא נזכרת בפיסקה. כל הדברים שכתובים כעת בפסקה נאמרו במפורש בתוכנית עליו, מפיו, ואין מניעה מלכתוב אותם. אתה מוזמן לעיין בתוכנית, יש קישור ב"קישורים החיצוניים". דני. ‏Danny-w‏ 10:38, 29 במרץ 2010 (IDT)
אין מקום לרמיזות וקריצות כפי שהיה במשפט האחרון. זה שאדם שומר על פרטיותו זה דבר חסר חשיבות לביוגרפיה שלו. זו זכות אלמנטרית, ורבים המקפידים על כך. ועדיין לא הבנתי מדוע צריך לומר על הומוסקסואליות שהיא מילה אסורה. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 10:39, 29 במרץ 2010 (IDT)
אנא עיין בקישורים כאן וכאן, לפני שתמשיך. תודה. דני. ‏Danny-w‏ 10:45, 29 במרץ 2010 (IDT)
ראיתי את הכתבות עוד אתמול. הערך לא אמור לצטט את הסרט, אלא לספר על הסרט. העובדה היא שפוליקר מעדיף לא לחשוף עניינים פרטיים, וכך צריך להיות כתוב בערך (ותיקנתי בהתאם). אין פה שום הצדקה לכל מיני ביטויים במרכאות ולמשפטים ארוכים שאפשר לתמצתם במילים ספורות. עדיין לא הבנתי מדוע צריך לומר על הומוסקסואליות שהיא מילה אסורה. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 10:49, 29 במרץ 2010 (IDT)

לא אכנס למלחמת עריכה. הדברים שברוקולי הסיר הם:
ב-28 במרץ 2010 שודר בערוץ 10 סרטה של טלי בן עובדיה, לרגל צאת אלבומו החדש של פוליקר "אהבה על תנאי". בסרט תיאר את עצמו פוליקר כאדם רגיש ומורכב, כבן לניצולי שואה, כמוסיקאי מחונן ורגיש. בין היתר, סיפר פוליקר שעמד להינשא לשתי נשים, אך לא נישא משום "שלא רצה לחיות בשקר". כמו כן, דיבר פוליקר על כך שאין בושה באהבה לגבר או לאישה. עוד ציין פוליקר שהעדיף במשך שנים שלא לדבר על חייו האישיים בפומבי וסיפר כי כבר בגיל 27 "נחשף" בפני הוריו, בהמשך בפני חבריו וידידיו, וכעת הוא משלים את "חשיפתו" ואינו חושש להיות חשוף.
דברים אלה נאמרו במפורש וכתובים בקישורים שהזכרתי כאן וכאן. אבקש את הגנת הקהילה כנגד מלחמת העריכה. בברכה, דני. ‏Danny-w‏ 10:51, 29 במרץ 2010 (IDT)

המחלוקת היא כמובן רק על המשפט האחרון, ואל תנסה להטעות. אין שום סיבה להכביר כך במילים כשאפשר לומר בפשטות שהוא מעדיף לשמור על פרטיותו. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 10:53, 29 במרץ 2010 (IDT)
דני, תניח לבן אדם, בחיאת. למה אתה כופה עליו להפוך לסמל? תן לו לחיות בשקט. אין טעם לפזר רמזים בערך כששום דבר לא נאמר במפורש. אני מחזיר לגרסה יציבה עד להשלמת הדיון בהתאם לנוהלי ויקיפדיה. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 10:57, 29 במרץ 2010 (IDT)
מסכים עם ברוקולי וחיפה. למרות הדיבורים על חשיפה, עושה רושם שפוליקר לא "נחשף" עד הסוף, ואין זה תפקידנו לחשוף אותו. נרו יאירשיחה • י"ד בניסן ה'תש"ע • 11:13, 29 במרץ 2010 (IDT)
דני, ראיתי ושמעתי את כל מה שציטטת מהסרט (אכן, בזמן אמת). ניסיתי בכל פעם לראות עד כמה אפשר להבין באופן חד-משמעי מדבריו של פוליקר את מה שאתה הבנת ורצית שקוראי הערך יבינו. לא, זה לא היה חד-משמעי. גם כאשר הוא אמר שהוא לא רצה לחיות בשקר, הקשבתי למשפט הבא שהוא אמר, בתקווה שהוא יפזר את הערפל, המשפט הבא היה: "כן, לא יכולתי לחיות בלי המוזיקה שלי, בלי לתת ביטוי לנגינה" וכו', משהו בסגנון זה. נכון שהוא אמר שהוא נחשף להוריו וכו', אבל היה ניכר בבירור שהוא לא מעוניין לומר דברים בצורה גלויה וחד-משמעית. הוא אמר גם בפירוש בסרט (ונראה לי שהתעלמת מזה) שהוא מספר למי שצריך לספר (בלי לפרט מה הוא מספר למי שצריך לספר). אז מדוע אתה מתאמץ להאכיל את הקורא בכפית ולהביא אותו להכיר במה שאתה מבין או יודע? אני חושב שעדיף להניח לעניין. אם הוא ירצה לצאת בהצהרות - אפשר יהיה להכניס את זה אח"כ לערך. אלדדשיחה 11:22, 29 במרץ 2010 (IDT)

132.66.234.228 11:45, 29 במרץ 2010 (IDT)מה שקורה כאן זו סתימת פיות אלימה. פוליקר הוא זמר ויוצר חשוב ומכובד בתרבות הישראלית העכשווית. הדברים שנאמרו בתיקון לערך הובאו בשם אומרם כפי שנאמרו בסרט. לא זו אף זו - חלק מהדברים הם ציטוטים מתוך השירים שמופיעים באלבומו החדש. משום מה, חלק מהויקיפדים סבורים שצריכים לומר את המילים המפורשות כעדות "להצהרה" של האמן על זהותו. הדברים משקפים הנחה הטרו-נורמטיבית לפיה כל אדם הוא סטרייט עד שהצהיר אחרת. מי שעוקב אחרי פוליקר ותמלילי שיריו או הביצועים המחודשים לשיריו בעשור האחרון הבין כבר מזמן את מה שכאן מנסים להסתיר ולהשתיק. ההתייחסות הגלויה והמשוחררת ליהודה פוליקר כאמן הומו חשובה לאין שיעור מהעיסוק הקטנוני בהאם אמר מילה מסוימת מאוד או לא.

כתבתי לפני התנגשות עריכה: ראיתי את הסרט, וכפי שחזה שי גולדן עוד טרם השידור, החשיפה נשארה עמומה. אז אתה ואני, דני (וכמונו עוד כמה אלפים) שמענו בדברים את מה שממילא ידענו, ושנמנענו לכתוב כאן. מי שלא ידע לא בהכרח הבין את זה כך. עם כל הצער שבדבר, נכון להיום אין מקום לזה באנציקלופדיה. אמנון שביטשיחה 11:53, 29 במרץ 2010 (IDT)

ואת תיקון העיוות שבהנחה ההטרו-נורמטיבית יש לעשות, אך הערך יהודה פוליקר בוויקיפדיה אינו המקום לכך. אמנון שביטשיחה 11:55, 29 במרץ 2010 (IDT)

אף שהמחלוקת היא על המשפט האחרון בפסקה, אינני רואה תועלת רבה במשפטים שקדמו לו, משום שאינם מחדשים דבר. באשר למשפט שבמחלוקת, אני מסכים עם אלה הסבורים שאין לו מקום בערך. דוד שי - שיחה 12:11, 29 במרץ 2010 (IDT)
אני לעומת זאת, תומכת בהוספת המשפט שבמחלוקת לערך. חג שמח קלודיה - שיחה 13:44, 29 במרץ 2010 (IDT)

מיכאלל - שיחה 14:39, 29 במרץ 2010 (IDT) מצטרף לקלודיה. אני חושב שצריך לכלול את המשפט של הויקיפד הלא מזוהה. אחרי שתיקה ממושכת של כמה שנים, הסרט עצמו הוא אירוע בחייו של פוליקר, ולכן ראוי להתייחסות בערך אנציקלופדי. הניסוח שהוצע משקף את העמימות שפוליקר יצר בקשר ל"חשיפתו", והעמימות הזו היא חלק בלתי נפרד מחייו בעשורים האחרונים. הערך בלי המשפט הזה מצייר "דמות שטוחה", ומרדד את המורכבות שלה. אני חושב שצריך להחזיר את זה, ויפה שעה אחת קודם.

להפך. יפה שעה אחת אחר כך!
כאמור ויקיפדיה היא לא עיתון. אנחנו לא קודם מדווחים ואחרי זה רק מבינים מה המצב, אלא להפך. קודם מבינים מה המצב, ואז כשהדברים שקעו כותבים על זה. ובבירור הדברים טרם שקעו, ואנחנו לא יודעים מה תהיה משמעות הסרט הזה בפרספקטיבה כוללת. צריך לחכות עד שכן נבין זאת.
אני באופן אישי חושב שבסרט הזה הוא פתח את הפתח לדברים נוספים שייתפרסמו בקרוב באופן פומבי, גם אם לא מפיו. אבל לשם כך נצטרך לחכות ולראות. emanשיחה 14:57, 29 במרץ 2010 (IDT)

אייל: אני חושב שחובה לתת דברים בשם אומרם - את הציטוט של פוליקר עצמו (נחשף בפני הוריו; "לא משנה אם זה גבר או אישה") ; וכן להוסיף בעניין נטייתו המינית את תגובת הקהילה ההומו לסבית ובראשם איתן פוקס כנגד הישארותו בארון לאחר הפיגוע בבר נוער.

בהחלט לא. כאן כותבים אנציקלופדיה. שמועות מתאימות היטב למדורי הרכילות, וממש לא לכאן. תגובתו של איתן פוקס איננה רלוונטית, וגורמת נזק לכל הנוגעים בדבר. זה לא עניינו אם מישהו רוצה לא לדבר על חייו הפרטיים. קרטושקלעךסיר הבישולאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:49, 29 במרץ 2010 (IDT)

מספיק עם הצביעות וההתחסדות. עד שראיתי את הסרט סברתי (אולי בטעות) שאין מקום להוציא אדם מן הארון בכוח, ואת פוליקר בפרט וזאת כיוון שטען כי הדבר יפגע בהוריו הזקנים. אני עדיין סבור שאין לבצע אאוטינג אלא אם האדם צבוע/מתחסד. אם פוליקר כבר יצא מן הארון בפני משפחתו, בהיותו דמות ציבורית אין לו זכות לפרטיות ועליו לצאת מן הארון באומץ ובאופן מלא ואם לא - יש להוציא את המתחסד הנל בכוח ולכלול מידע חשוב זה בערך.--Rzg 10:01, 31 במרץ 2010 (IDT)

מעניין, שמי שמכנה אנשים "צבועים ומתחסדים" ופוסק ש"יש להוציא את המתחסד הנ"ל בכוח" איננו מוכן להזדהות ולחתום בשמו.שלומית קדם - שיחה 22:13, 31 במרץ 2010 (IDT)
אפשר להתווכח האם צריך להוציא מישהו מהארון במקרים מסויימים או לא. כאמור אפשר גם להתווכח האם מה שהיה בסרט זו יציאה מהארון, או שזה לא, או שזה משהו באמצע - אולי אפילו מעין "אישור להוצאה מהארון".
אבל הויקיפדיה זה לא המקום לעשות את זה כי אנחנו צריכים להיות לפחות צעד אחד אחרי דיווח הארועים, ולא לפניהם. לכן מה שיקרה עכשיו זה שנחכה לראות איך יצטייר הסרט הזה בעיתונות ובציבור, ורק אז נכתוב על זה. emanשיחה 11:59, 31 במרץ 2010 (IDT)
אומנם לא ראיתי את הסרט אבל מקריאת דף השיחה אני מבין שפוליקר לא יצא מהארון. ייתכן והוא אמר מספר משפטים שחלק רואים בהם רמיזה לכך שהוא הומוסקסואל אבל אין מקום להכניס את זה לערך. כשפוליקר יצא מהארון באופן חד משמעי אפשר יהיה לכתוב על כך. ברור שכרגע הוא לא לגמרי רוצה בכך ואנו לא נוהגים להוציא אנשים מהארון בכוח. אני גם מסכים עם עמנואל שאנחנו לא עיתון. נחכה ונראה אם בעוד שנה מישהו בכלל יזכור את הסרט הזה. יורי - שיחה 12:19, 31 במרץ 2010 (IDT)
אני גם לא בטוח שאפשר לומר בהחלטיות שזו לא היתה יציאה מהארון. פשוט נצטרך לחכות קצת זמן (לא שנה, אבל כנראה בכל זאת יותר מיום יומים) בשביל שנוכל לומר אם זה היה או לא.
emanשיחה 13:03, 31 במרץ 2010 (IDT)
אני קוראת את כל השיחה הזאת ומתגרדת - אם פוליקר לא ממש יצא מהארון, ואנחנו מסרבים (בצדק לדעתי) להוציא אותו משם בכוח, אז מה לעזאזל עושה פה השיחה הזאת? נא להכריע בסוגיית "כן לכתוב או לא" עוד היום, ואם יוחלט שלא, אז למחוק את השיחה ההזויה הזאת גם מהגרסאות הקודמות. תמרה שיחה 00:21, 1 באפריל 2010 (IDT)
למיטב ידיעתי וזכרוני, למחוק דיונים כאלה לא נהוג, אבל אפשר להכניס את השיחה כולה לארכיון ובו לתבנית של הערה חסויה, כך שאפשר יהיה להגיע אליה רק אם עורכים את הדף - אבל אי אפשר יהיה להגיע לדף הזה או למצוא חלקים כלשהם ממנו דרך גוגל. אלדדשיחה 00:27, 1 באפריל 2010 (IDT)
מעניין.. יונתן למזה, nrg: "עכשיו הגיע תורו של פוליקר. בראיון שהעניק לעיתון, בראיון שקיים בתחנות הרדיו, ובסרט ששודר השבוע בערוץ 10, לא הייתה אמירה ברורה וגאה במי שהוא. בעיקר נותרו ציטוטים משיריו שידברו בשמו. מה שהיה סוד במשך שנים כה רבות, נשאר עדיין צל חיוור ולא עמידה באור הזרקורים. אבל שוב התגייסה התקשורת כדי להשלים עבורו את המלאכה. הפעם היו אלה החברים ב"ארץ נהדרת" שהבהירו לכולם, עוד בטרם שידור הסרט, מה אנחנו למעשה שומעים ממנו בכל הראיונות (למי שזה עדיין לא ברור). נו, אתם יודעים: "וואי, אתה מרביץ חזק בשביל..."." אביעדוס • י"ז בניסן ה'תש"ע • 00:32, 1 באפריל 2010 (IDT)

יש המון דרכים להגיד את אותו הדבר. אין ויכוח, אין שאלה, פוליקור הומו ומבחינתו הוא גם חשוף הכי שאפשר וסוד בחוץ. אני מכיר אנשים שלא מסוגלים להגיד את המילה. הוא בחר לא להגיד את המילים. הוא היה יכול להסתפק בלשיר אותם, או לצייר אותם על החול. הדבר ברור כשמש, וכזאת אין סיבה לא לכתוב את הדברים. לא חייבים לבחור בצורה בו פוליקר בחר להתבטא ולא דרושות לכך מרכאות. יהודה פוליקר יצא מהארון אחרי שנים רבות של שתיקה. בהחלט אפשר לאיית את זה כך. • רוליג - שיחה 19:25, 2 באפריל 2010 (IDT)

רוליג צודק במאה אחוז. הדיון למעלה שמסתתר מאחורי דקדקנות-יתר הוא דיון שמפחד ממשהו. ממה? מזה שיש הומואים בעולם, ולפעמים הם בוחרים לומר את זה בדרכם? הייתה הצעה לניסוח ענייני, שמדווח על סרט חשוב שנעשה עליו, שהוא ציון דרך בחייו ובקריירה שלו, כולל ציטוטים מתוך הסרט, שמשאירים מרחב פרשנות לצופים בסרט ולקוראים פה. חבל ועצוב שויקיפדיה מסתירה מקוראיה עובדות מרכזיות להבנת האדם והקריירה המוסיקלית שלו.מיכאלל (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

מי שמכם לעשות אאוטינג לאנשים? מתי הפכו החיים הפרטיים של אחרים לנחלת הכלל? האם הייתם רוצים שגם החיים הפרטיים שלכם ייחשפו כך וינותחו בפומבי על ידי אנשים שמתיימרים להכיר ולהבין אתכם טוב מכם במקום שבו אי אפשר למחוק דבר? אני מציע לעצור כאן ולהוציא לפועל את עצתו של אלדד. התמשכות הדיון רק מסבה עוד נזק. אנא, עשו כעצתו של אלדד. כל עובדה שתתגלה בעתיד ניתן יהיה להוסיף לערך בעתיד. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 20:36, 2 באפריל 2010 (IDT)
אותם אנשים מוכרים לי עיתוני סוף שבוע, מוצרים שאני רואה בפירסומות המשודרות בהפסקות במסגרת תכניות שהם משתתפים בהם, ודיסק חדש, שכולם מקודמים בהבטחה שעוד מעט יתגלה כאן איזה סוד גדול ואינטימי שאין כמוהו. מידת ההגינות מחייבת שאם הסוד הזה משמש על מנת למכור לי משהו, תהיה זו גם זכותי לדון בו בפומבי באנציקלופדיה. לולא היה משתמש בסוד הגדול כמקדם מכירות, ייתכן והדבר לא היה רלוונטי. ייתכן גם שכן. אלמוג 20:54, 2 באפריל 2010 (IDT)
ואיך מידע (או ספק מידע) על הרגלי המיטה שלו מקדם מכירות? האם מדובר בג'יגולו או בזמר? דוד שי - שיחה 21:02, 2 באפריל 2010 (IDT)
לדוד: שאלה מצוינת, אבל צריך להפנות אותה לפוליקר עצמו, לא? מיכאלל - שיחה 08:11, 3 באפריל 2010 (IDT)
לחיפאי: זה לא אאוטינג. פוליקר עשה הכל כדי להעביר מסר, בעצמו. פה בסה"כ רוצים לדווח על סרט ששודר, ועל מה שנאמר בו, בלי פרשנויות, אלא לתת לסרט (ולופליקר) לדבר בעד עצמו. זה דיווח על מה שהיה, לא יותר מזה.מיכאלל - שיחה 08:11, 3 באפריל 2010 (IDT)
דוד, זה חדש לך ששחקנים וזמרים חושפים את חייהם האישיים בראיונות חושפניים כדי לקדם אלבום או סרט חדשים? כשזה נוח להם ומשרת את מטרתם הם חושפים את הקרביים שלהם, וכשזה לא מתאים להם הם בוכים על מר גורלם שאין להם פרטיות. לגופו של עניין, צפיתי בסרט ולאחר מכן קראתי שוב את הציטוטים מתוכו שהופיעו בתקשורת, ולי לפחות אין ספק שמדובר על יציאה מהארון, גם אם פוליקר לא הצהיר במפורש: "אני הומו". לכל הפחות יש מקום לציין בערך את שידור הסרט ואת המשפטים שאמר פוליקר והביאו לדיון ער בכלי התקשורת בימים שלאחר מכן, אפילו תוך ציון העובדה שיש מחלוקת האם מדובר על יציאה ברורה מהארון. התעלמות מהסרט ומההד שעורר תהיה היתממות ותהווה שירות רע לקורא. Lostam - שיחה 04:35, 3 באפריל 2010 (IDT)
ציטוט של דברים שאדם אומר הם עובדה העוסקת בו, ולכן ייתכן שיש מקום לציטוט כזה. ודאי שאין מקום לפרשנות אישית של הצופים מקרב הוויקיפדים. ישנה שאלת החשיבות (לא כל דבר שאדם אומר שווה ציטוט באנציקלופדיה). מוזר שגם בעידן הטלוויזיה הרב-ערוצית, הופעה של אדם בטלוויזיה היא אירוע מסעיר. דוד שי - שיחה 06:12, 3 באפריל 2010 (IDT)
סוף סוף... אני מסכים עם החלק הראשון בדברי דוד (לגבי החלק השני, במקרה הזה, הסרט הוא אירוע מרכזי בחייו, גם בעידן רב ערוצי), ולכן אני מציע להחזיר את הניסוח שהוצע אי שם למעלה בתיקונים קלים: ב-28 במרץ 2010 שודר בערוץ 10 סרטה של טלי בן עובדיה, לרגל צאת אלבומו החדש של פוליקר "אהבה על תנאי". בסרט תיאר את עצמו פוליקר כאדם רגיש ומורכב, כבן לניצולי שואה, כמוסיקאי מחונן ורגיש. בין היתר, סיפר פוליקר שבצעירותו עמד להינשא לשתי נשים, אך לא נישא משום "שלא רצה לחיות בשקר". כמו כן, ציטט פוליקר מאחד משיריו החדשים, על כך שאין בושה באהבה לגבר או לאישה. עוד ציין פוליקר שהעדיף במשך שנים שלא לדבר על חייו האישיים בפומבי וסיפר כי כבר בגיל 27 "נחשף" בפני הוריו, בהמשך בפני חבריו וידידיו, וכעת הוא משלים את "חשיפתו" ואינו חושש להיות חשוף.מיכאלל - שיחה 08:11, 3 באפריל 2010 (IDT)
ציטוט פירושו הבאת דברים כלשונם, ללא שילוב של מילות קישור רבות, המשפיעות על התמונה. אם ניתן לצפות בסרט, בוודאי אפשר לצטט ממנו שניים-שלושה משפטים בשלמותם, שיעבירו את המסר העיקרי. הציטוט מהשיר "אחי שלי" כבר מופיע בערך. דרך אגב, האמירה "בסרט תיאר את עצמו פוליקר כאדם רגיש ומורכב, כבן לניצולי שואה, כמוסיקאי מחונן ורגיש" אינה מחדשת דבר, ולכן היא מיותרת. דוד שי - שיחה 09:36, 3 באפריל 2010 (IDT)
קשה לי להבין את הרצון לצטט את דבריו. ציטוט אמור להביא ערך מוסף, לא לעקוף את קשיו של הכותב לתאר את המציאות. אנחנו כותבים על מציאות, לא על האופן בו בחרו (פוליקר, שיריו או אנשי התקשורת) לתאר אותה. תורת היחסות של אינשטיין מובאת כפי שהכותב הבין אותה על סמך מקורותיו (שיתכן וגם הם פרשנויות של כותבים אחרים מלבד ממציאה). כך גם כאן, אנחנו צריכים להביא עובדות שמשקפות את המציאות. הסוגייה הראשונה שאנחנו צריכים לפסוק בה הוא האם המקורות שלהלן מהוות סימוכין לכך שפוליקר יצא מהארון. זה לא משנה באילו מילים הוא השתמש אם בכלל (ע"ע יהודית רביץ). למעט כמה שעושים עצמם תמימים, אני חושב שרובנו הבנו בצורה חד משמעית שהוא הומו, ואם על כך יש מחלוקת - אולי צריך לפתור זאת בהצבעה. • רוליג - שיחה 17:26, 3 באפריל 2010 (IDT)
אין לנו מקור שמאשר שפוליקר היה בארון, ואין לנו מקור שמאשר שיצא מארון. אתה קובע כעובדה נחרצת דבר שאתה רואה מהרהורי לבך. הבאת הציטוט כלשונו תאפשר לקורא לראות מהרהורי לבו, שאולי יהיו שונים ומרתקים מאשר הרהורי לבך. דוד שי - שיחה 21:02, 3 באפריל 2010 (IDT)
דוד, עכשיו ראיתי שהסרת את הקישור שהבאתי לפני מס' ימים למאמר של אריאנה מלמד. זו התנהלות לא לעניין. מצד אחד טוענים שמדובר באירוע שולי שאין מקום להוסיפו לערך, ומצד שני כשמביאים קישורים המראים את ההד הציבורי והדיון סביב הסרט ומה שנאמר או לא נאמר בו - הקישורים מוסרים. מאמר או כתבה על הסרט כמוהם במקרה זה כמאמר או כתבה על פוליקר עצמו. הרי המאמרים אינם עוסקים בזוויות הצילום או בפסקול המוזיקלי של הסרט... אבקש לא להסיר קישורים אלה ללא דיון בדף השיחה. Lostam - שיחה 22:03, 3 באפריל 2010 (IDT)
לו אדם הזר לתרבות הישראלית היה צופה בסרט המדובר, הוא לא היה מעלה על דעתו שיש בסרט איזושהי חשיפה. כל הדיבורים על החשיפה היו בפרומו ואין זה פעם ראשונה שמבטיחים לנו הרים ומביאים תלוליות. פוליקר לא אחראי לפרומואים ומבחינתו, אם היה רוצה לומר היה אומר. כיוון שלא אמר אל לנו לשים דברים בפיו.אודי - שיחה 22:31, 3 באפריל 2010 (IDT)
אני מתנגד להוספת קישורים כל כך רבים לפרשנויות על הסרט. השארתי אחד, ודי בכך. אם רוצים להחליף ביותר טוב - אהלן וסהלן. אני לא רוצה שנגיע למצב שהיה באלמוג בהר. קרטושקלעךסיר הבישולאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:14, 3 באפריל 2010 (IDT)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: הוספתי מס' קישורים להתייחסות התקשורתית הענפה לסרט ולשאלה האם ועד כמה נחשף בו סודו של פוליקר. כפי שציינתי, יש מקום להביא בערך את הציטוט המדובר של פוליקר מהסרט, בתוספת משפט על כך שההתבטאות עוררה הד ציבורי רחב ומחלוקת בשאלה האם מדובר ביציאה מהארון. אין צורך לקבוע שהוא יצא מהארון. יקרא הקורא וישפוט. ואגב, אלדד למשל מצא לנכון להודות לי בדף השיחה שלי על הקישור שהבאתי למאמר של אריאנה מלמד, ולכן בהחלט יש כאלה החושבים שיש לכך מקום. Lostam - שיחה 22:15, 3 באפריל 2010 (IDT)

אין שום הצדקה להביא שישה (!) קישורים באותו נושא. זה מופרז לחלוטין. החזרתי למצב היציב עד למיצוי הדיון שבו ייבחר הקישור המתאים ביותר. קרטושקלעךסיר הבישולאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:29, 3 באפריל 2010 (IDT)
אני לא מתכוון לתת לברוקולי את התענוג של להיות הוויקיפד היומי שנכנס עמו למלחמת עריכה. הוספתי לקישורים החיצוניים תת-פרק בשם "על הסרט התיעודי 'דברים שרציתי לומר'" ובו הבאתי קישור לסרט עצמו ועוד 4 קישורים למאמרים שנכתבו על הסרט באתרים YNET, NRG, וואלה! ועכבר העיר. זאת כדי להמחיש את ההד הציבורי ואת הדיון שהתפתח בעקבות הסרט. לטעמי זו לא הצפה אלא מענה לאלו הסבורים שמדובר על עניין שולי וזניח שלא ראוי להתייחסות ולציון. אשמח לשמוע דעות נוספות. Lostam - שיחה 22:33, 3 באפריל 2010 (IDT)
זה לא התפקיד של ויקיפדיה להחליף את העיתונים, למרות מה שכמה משתמשים חושבים. יש לבחור את קישור הפרשנות הכי טוב, וניתן להסתפק בו. קרטושקלעךסיר הבישולאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:48, 3 באפריל 2010 (IDT)

אז... הוא ... או לא?, ואם כן או לא האם אנו אמורים לקטלג אותו במדור מסויים? לתת בו סימנים, אותות ואולי מופתים?. האם ישנה קטגוריה לאמנים עם נטיות מיניות שמוגדרות בספר הנטיות כיוצאות מהכלל?, האם ישנו הבדל בינו לבין אלה שנטיותיהם אינן יוצאות מהכלל? ומאלה שנטיותיהם אינן יוצאות?. האם זה חשוב בכלל?.

מכיוון שיש בדעתי להשתלט יום אחד על העולם והגלקסיות הנמצאות בשכנות לנו, האם לצורך קבלת ערך בויקיפדיה (שלדעתי הצנועה בהחלט מגיע לי), האם עלי להגדיר את נטיותיי לצורך קבלתו? או האם ישנה להן חשיבות בהערכתנו לגבי פועלו/יצירתו. אני לתומי חושב שהנושא הינו חסר חשיבות האם הוא ... או לא, זה לא צריך להיות מאוזכר, אנו לא אתר חדשות צהבהב. אנו נותנים מידע על אמן ופועלו ולא לגבי העדפותיו. אחרת אני חושב שמן הראוי לכתוב על כל אמן האם הוא מעדיף גזר או לפת או שבכלל הוא מחובבי הכרובית... ג'וגיגון - שיחה 12:35, 8 באפריל 2010 (IDT)

אם הוא יסתיר בצורה מגמתית לאורך שישים שנה את משיכתו לג**, למרות כל השמועות סביבו על אהבתו לג** (אותן הוא כמובן יכחיש) ואז הוא יצא בראיון מתוקשר ביותר המלווה באלפי פרומואים כתומים שצורחים חשיפה ואפילו במערכון באחת התכניות הנצפות ביותר ובסופו של דבר יגיד שהוא מזדהה עם באגס באני, אוהב את התוספת שמעל הגפילעפיש אבל לא יגיד את המילה המפורשת ג**, גם אז, לא נכתוב את המילה ג** בערך ונניח שהוא מעדיף לפת. • רוליג - שיחה 15:39, 9 באפריל 2010 (IDT)
בדיוק, מילים כלפתות ג'וגיגון - שיחה 12:20, 10 באפריל 2010 (IDT)

מהפך[עריכת קוד מקור]

עוד מקור. חיים יבין ומיה בנגל מדברים בגלוי (בגלוי!) על חשיפתו יציאתו מהארון של פוליקר. אפילו אומרים את המילה הוֹ‏מוֹ‏ וגם מנהלים דיון דומה מאד לדיון שבדף שיחה זה. מי אמר שכל התקשורת משתפת פעולה עם הומופוביה מופנמת (עדין אדום) • הקישור כאן • רוליג - שיחה 11:40, 12 באפריל 2010 (IDT)

מיכאלל - שיחה 11:49, 12 באפריל 2010 (IDT) ההתעלמות הויקפדית הנמשכת מהאירוע החשוב הזה בחייו של האיש, שמערב יצירה ואישיות, בכסות פטרנליסטית של הגנת הפרטיות, על מי שיצא בעצמו ומרצונו החופשי מהארון, היא בין פאטתית להומופובית. הנימוקים של "ויקיפדיה איננה עיתון" מביכים. די לראות איך מתמודדים עם ערכים בקשר לאירועים אקטואליים, נניח פרשת אורי בלאו-ענת קם. אפילו הבירוקרט הראשי הסכים לניסוח שמדווח על מה שהיה בסרט ההוא. בחלוף שבועיים אפשר בהחלט להציג ניסוח שמשקף את זה שהיה סרט, שבו אמר האיש שהוא "נחשף", ושבעקבות זה התעורר פולמוס בתקשורת האם זו הייתה יציאה מפורשת מהארון או לא.
גם בערכים הלא קיימים על ענת קם ועל הפרשה הזו אנחנו אומרים ש"ויקיפדיה היא לא עיתון" ובגלל זה הם לא קייים.
ובהקישור הזה מוכיח שצדקנו, כי הנה גם לפני 3 ימים עוד התקיים דיון ער בשאלה מה בעצם היה פה? emanשיחה 11:56, 12 באפריל 2010 (IDT)
הדיון בשידור, כמו כאן בדף השיחה, לא היה כפי שכתבת בשאלה "מה בעצם היה פה?" אלא בשאלות כמו למה זה שהוא לא אמר הומו מפריע לתקשורת (ולנו) לדבר על כך בגלוי למרות שהוא מבחינתו נחשף, ולמה התקשורת (ששולחת צלמים לצלם ביקיני וילדים שרק נולדו) מסייעת לשמר את הערפל סביב דמויות ציבוריות (והתשובה היא הומופוביה). אני אכתוב שוב: אי אפשר להבין אחרת את הראיון שלו. הוא הצהיר בצורה חד משמעית שהוא הומו, גם אם היה לו מסיבותיו שלו קושי להגיד את המילה הספציפית "הומו". • רוליג - שיחה 12:03, 12 באפריל 2010 (IDT)
אי אפשר להבין אחרת?! מהציטוטים שקראתי כאן (את הראיון לא ראיתי) ייתכן שהוא ביסקסואלי, או א-מיני, או הטרוסקסואלי שגילה שהנשים הספציפיות איתן עמד להתחתן אינן לרוחו ומעדיף לחכות עד שתגיע "האחת ויחידה". ייתכן גם שהוא הומו, אך זו עוד ספקולציה, לא יותר מבוססת מאלה שהעליתי. דוד שי - שיחה 19:59, 12 באפריל 2010 (IDT)
לפי הטענה שלך אולי גם עברי לידר לא הומו כי הוא אמר שהוא יצא מהארון ואי אפשר להבין מזה כלום. וגם יהודית רביץ. אולי האישה שגרה אצלה בבית ומטפלת הילדיה היא בעצם פיליפינית בתחפושת. וכשאביעד קיסוס צורח אני הומו, אולי הוא בעצם מתכוון לזה שהוא הומו סאפיינס או יותר סביר, הומומורפיזם. אני יכול להמשיך ככה שעות.
לבן אדם יש נכות, אם תרצה. הוא לא מסוגל להגיד את המילה הומו. קשה לו. מה לעשות. הוא גדל שישים שנה עם המחשבה שאם יגיד את המילה הזאת יפסיקו להשמיע אותו ברדיו ויעיפו אותו מכל המדרגות. לא פשוט. אז הוא סיפר באומץ רב על כך שנחשף בפני משפחתו, על כך שהתוכניות לנישואין לא צלחו כי הוא לא רצה לחיות בחיים בהם הוא לא יהיה מי שהוא באמת. בקושי רב ובגבורה הוא אפילו ציטט לראשונה את שירו ועמד מאחורי המילים שכתב. אמנם הפיזמון לא היה "אני הומו", אבל הכוונה היתה ברורה וחד משמעית. הבאנו הרבה ציטוטים של אנשים שהבינו כמו הרבה כותבים כאן. תראה לי ציטוט אחד של מישהו שהבין שהוא סטרייט שלא הלך לו עם נשים ואני אקח את הקביעה החד משמעית שלי בחזרה. • רוליג - שיחה 20:33, 12 באפריל 2010 (IDT)
שימוש בדחליל הוא דרך המשמשת את מי שלא מסוגל להגיד "נגמרו לי הנימוקים". לא דיברתי על עברי לידר ולא על יהודית רביץ ולא על אביעד קיסוס. נסה להתמקד במי שדיברתי עליו. דוד שי - שיחה 20:38, 12 באפריל 2010 (IDT)
אני יודע שלפעמים הניסוחים שלי ארוכים, אבל אם תצלח את שתי השורות הראשונות תראה שרוב דברי מתייחסים לפוליקר ולא לאחרים. אתה מדחלל בעצמך כשאתה מתייחס לחלק הראשון ולא לשאר הטענות. המילים המפורשות לא נאמרו אבל התמונה שצוירה היא חד משמעית.
הפעם את הדברים החשובים כתבתי בהתחלה ליתר בטחון, אז אתה יכול לקפוץ לסוף ולהגיב. בכל מקרה, בקישור שהבאתי אומרת בנגל למר טלוויזיה שנוח לו שאנשים יישארו בארון. זה לא מציק לו בעיניים ולא מפר את ההגמוניה בה הוא נמצא. אנחנו, אדון ויקיפדיה ואנוכי, כבר השתתפנו בדיון כזה בעבר וגם שם רצית להשאיר בארון את מי שיצא באמירות חד משמעיות. אני אמשיך להביא ציטוטים של אנשים שהבינו שהוא הומו, ואתה תמשיך לטעון שאפשר להבין את הדברים אחרת. • רוליג - שיחה 20:59, 12 באפריל 2010 (IDT)
מיכאלל - שיחה 21:02, 12 באפריל 2010 (IDT) דוד: בכל הכבוד, הגיע הזמן שתצפה בתכנית, יש קישור. כל פרשנות אחרת היא מגוחכת, וכאמור, בעיניי כל השיחה הזו הזויה משהו. יש עובדה - הסרט - כדאי לצפות בו.
התוכנית לא מעניינת אותי: אני מקשיב לשירתו של פוליקר, אבל מנהגי המיטה שלו אינם מעניינים אותי.
הצגתי כמי שיש לו עניין סדרתי בהשארה בארון מגוחכת: יש לי עניין להעניק לאדם פרטיות שהוא מבקש, ויש לי עניין שבוויקיפדיה יופיע מידע מבוסס. אני מבין שיש מי שחשוב לו לפרסם אודות כל הומו את עובדת היותו הומו, גם תוך פגיעה בעקרונות אלה, כאילו 90% ממהותו של אדם מרוכזים בקצה הזין שלו, אך בעיני זה פחות חשוב. דוד שי - שיחה 21:56, 12 באפריל 2010 (IDT)
הומו זה לא גבר שמזדיין עם גברים. הומו זה גבר שמתאהב בגברים.
ולכן זה לא עיניין של מהות שמרוכזת בקצה הזין, ולא עיניין של מנהגי מיטה. emanשיחה 22:02, 12 באפריל 2010 (IDT)
אני לא חושב שיש אדם סביר שראה את התוכנית ולא מבין ממנה שהוא הומו. ועדיין בגלל הדרך המאוד עקיפה בה זה נעשה, אני עדיין לא בטוח שאפשר לקרוא לזה "יציאה מהארון". emanשיחה 22:04, 12 באפריל 2010 (IDT)
אני מסכים עם eman. בגלל החשש - אפילו הוא קטן - של כפיית אאוטינג אני קורא שוב לסיום הדיון ולארכוב השיחה הזו. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 22:05, 12 באפריל 2010 (IDT)
דוד: מבלי להיגרר לדימויים הפלסטיים המביכים משהו שהעלית, הנימוק המהותי שלך משקף תפיסה צרה, מיושנת ושמניחה עולם הטרו-נורמטיבי. פוליקר עשה אישייו פומבי וציבורי מנטיותיו בעצמו. כעת אתה כופה עליו לחזור לארון. מה מפחיד אותך? שהוא הומו, ונחשף באופן מאוד פומבי בעניין? למה אתה מחזיר אותו לארון? הוא לא רוצה להיות שם. בקשר לנימוק הויקיפדי שהעלית - איך אתה יכול לדבר ברצינות על מידע מבוסס כאשר אתה מסרב לצפות במקור ולשפוט? כל הדיון הזה מאוד לא לכבודה של האנצקלופדיה החופשית, בקצב הזה, זו לא אנצקלופדיה ולא חופשית מיכאלל - שיחה 23:11, 12 באפריל 2010 (IDT)
אני דווקא לא חושב שיש פה חשש לאוטינג. מה שאני חושש לו זה אי דיוק. אני תוהה האם היתה פו יציאה מהארון, או משהו קצת יותר מסובך. מעין "הסרת צו איסור פרסום" שמשאירה לאחרים לעשות את זה. emanשיחה 23:26, 12 באפריל 2010 (IDT)
הוצעו בדיון המייגע הזה כמה וכמה ניסוחים מאוד מדוייקים, שמתארים את מה שנאמר בסרט, תוך הבאת ציטוטים מפי האיש עצמו, ותוך אזכור העובדה שמתנהל בתקשורת ויכוח על משמעות הדברים, עם הערות שוליים והפניות מתאימות, וכל זה מבלי לקבוע כעובדה שהאיש יצא מהארון. כל זה מאוד מדויק. אבל יש כאלה שלא נותנים לעובדות לבלבל אותם... בכל מקרה, לילה טוב. מיכאלל - שיחה 23:31, 12 באפריל 2010 (IDT)

הדרך היחידה לסיים את הדיון המייגע הזה הוא בפתיחת הצבעת מחלוקת בשאלה האם לציין בערך את נטייתו המינית של פוליקר, אם לאו. אפתח ההצבעה בנושא בימים הקרובים, כשאתפנה לתמצת בכמה משפטים את עמדתי בעד ציון עובדה זו בערך. קלודיה - שיחה 08:06, 13 באפריל 2010 (IDT)

אני לא בטוח שיהיה צורך בהצבעה. אני מציע לנסות לנסח מחדש מה לכתוב גם על עצם הנטייה המינית, וגם על הסרט, בצורה שמצד אחד תשקף נאמנה את המצב הקצת מסובך שנוצר, ומצד שני לא תטמון את ראשה בחול. emanשיחה 10:34, 13 באפריל 2010 (IDT)
מובן שעדיף לפתור את העניין בדרך של פשרה. העקרונות שתארת נראים לי הוגנים ועכשיו חסר רק הצעה לניסוח הולם. • רוליג - שיחה 22:12, 13 באפריל 2010 (IDT)
ההצעה של עמנואל מקובלת גם עליי, וזה בערך מה שהצעתי לפני 10 ימים. Lostam - שיחה 12:33, 14 באפריל 2010 (IDT)
נו???--Rzg 09:34, 24 באפריל 2010 (IDT)
עכשיו צריך מישהו שיציע הצעת פשרה. עדיף מישהו שלא ייצג בויכוח את אחת העמדות. • רוליג - שיחה 17:47, 28 באפריל 2010 (IDT)

בכל אופן, במצב הנוכחי יש רק ציטוט מהשיר "אחי שלי", בלי שמוסבר בכלל באיזה הקשר מובא הציטוט הזה. הרי באותה מידה אפשר לכתוב במקום "בשירו 'שלושה ימים' שר פוליקר 'ניו יורק ניו יורק'". מור שמש - שיחה 15:17, 9 במאי 2010 (IDT)

מקורות ליציאה[עריכת קוד מקור]

עדיף לדעתי להסתמך על מקור שניוני ולא ראשוני - כלומר להעדיף בר-סמכא (פרשן\עיתונאי\מבקר\אמן אחר) שקובע מה פוליקר אמר, מאשר להשתמש בדבריו של פוליקר עצמו שציטוט מהם לא מספק משפט ברור במקרה הזה. האם כזה הראיון עם חיים יבין (לא עובד לי הקישור)? האם ניתן למצוא מקור אחר כזה? והאם אפשר לצטט ממנו?

דוגמה (לא משווה את אופי המקרים אלא את האינציקלופדיות שלהם) התומכת בפעולה כזו היא בדבריו של יוסטיין גורדר, ראו בערך, שסווגו כאנטישמיים, אף שהוא התכחש לכך. ויקיפדיה (גם שלנו וגם האנגלית) מצאה לנכון להתחשב יותר בדברי הפרשנים מאשר בפרשנות העצמית שלו או בדבריו הישירים. ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 18:18, 28 באפריל 2010 (IDT)

הזמן עבר[עריכת קוד מקור]

עבר מספיק זמן כדי שהערפל יתפזר, יתווספו מספיק מקורות שניוניים חד משמעיים (אפילו לא יכולתי להכניס את כולם), וכתבתי את הפסקה בנושא. ראיון זה יהפוך כנראה לאבן דרך ביציאות הפומביות מהארון (ועוד על כך כתב אוחובסקי בכתבתו סוף עידן האאוטינג). בכל אופן, זה עניין חשוב שיש להתייחס אליו ואני מקווה שעשיתי זאת בצורה מנומקת, עם גיבוי עשיר של מקורות, ובאופן של יעלה שוב את המלחמה מלפני חודשיים שלושה. • רוליגשיחהבואו לבחור סמליל ליומולדת 7 לוויקיפדיה 12:39, 11 ביוני 2010 (IDT)

כך לא כותבים אנציקלופדיה. פסקה זו הייתה ספוגה בהרהורי לב ובהפיכת רמזים ופרשנויות לעובדות מוצקות. עברתי על הסעיף, וניסיתי להשאיר בו עובדות בלבד, תוך החלפת פרשנות של הכותב בציטוטים שיאפשרו לקורא להבין בעצמו, והסרת קביעות שקריאת האסמכתא שניתן להן לא הוכיחה את נכונותן. דוד שי - שיחה 13:31, 11 ביוני 2010 (IDT)
רוליג, עדיף להביא ציטוטים במקום לקבוע ולפרש מה הם אומרים. זהר דרוקמן - מי לוקחת במונדיאל? 14:02, 11 ביוני 2010 (IDT)

כתבתי לפני התנגשות עריכה:

דוד, אני מקבל חלק מעריכותיך (אני בהחלט לא חושב שכל מילה שאני כותב היא בהכרח נהדרת), אך אני מוחה על התגובה שלך כאן שמנוסחת בצורה פוגענית. כל מילה שנייה באה לפגוע במהימנותי ככותב.
אני מביא את תגובתי ונימוקי לשני עניינים שנראים לי מהותיים יותר:
  1. "הדרמה החלה בעקבות האאוטינג שביצע עיתון "הארץ", בעזרת בן זוגי איתן פוקס למחרת העצרת בכיכר רבין, ביהודה פוליקר, יהודית רביץ ואדם שלישי, שאת שמו לא אזכיר שוב. ... ומה קרה אחרי העצרת? איתן פוקס אמר את מה שאמר, והזכיר שלושה שמות של אנשים שהוא מאוכזב מאי הגעתם לעצרת. "הארץ" בחר לפרסם את הדברים ואת השמות. אתר וואלה! פתח בדיון גדול ויצרי סביב האירוע, שגרם לכך שגם מי שאינו קורא "הארץ" ידע את הפרטים. "מתןך סוף עידן האאוטינג שנכתב על ידי אוחובסקי. האאוטינג וביטוי האכזבה הם הביקורת שספג פוליקר אודות הסתתרותו בארון ולדעתי חשוב לציין זאת בהקשר לפרשה.
  2. ההתייחסות לפסקה כאילו היא על הסרט ולא על נטייתו המינית ויציאתו מהארון היא שוב ביטוי להטרוסקסיזם. אם קודם לא הוסכם לדבר על הסרט בטענה שזה לא חשוב או אי אפשר להבין את הדברים שנטענו כאן, עכשיו אפשר לדבר על הדבר, אבל בוא נגיד שמדברים רק על הסרט ולא על הדבר עצמו. זה יותר נוח.
רוליגשיחהבואו לבחור סמליל ליומולדת 7 לוויקיפדיה 14:04, 11 ביוני 2010 (IDT)
ולזהר, הבחירה בציטוט היא מגמתית. דווקא בחר דוד לצטט את המשפט היחיד שדיבר על עננה שמרחפת שעמדה לזכותו בכל הדיון בדף השיחה לעיל, ולא הביא ציטוטים רבים שקבעו בצורה חד משמעית שמדובר ביציאה מהארון. • רוליגשיחהבואו לבחור סמליל ליומולדת 7 לוויקיפדיה 14:07, 11 ביוני 2010 (IDT)
אז אולי אפשר ציטוט אחר, הבעיה שלי לא הייתה עם הסרת הציטוט אלא עם קביעת העובדה שביצעת. זהר דרוקמן - מי לוקחת במונדיאל? 14:14, 11 ביוני 2010 (IDT)
לבנתיים הורדתי אותו. • רוליגשיחהבואו לבחור סמליל ליומולדת 7 לוויקיפדיה 14:21, 11 ביוני 2010 (IDT)
אם "הארץ" פרסם "אאוטינג וביטוי האכזבה", יש לתת כאסמכתא את הפרסום ב"הארץ", ולא את מה שגל אוחובסקי מספר עליו. לא רק שתמיד עדיף מידע מיד ראשונה על פני מידע מיד שנייה, אלא שזה גם ימנע את הטעות של קריאת "הארץ" בשם "ידיעות אחרונות".
הכותרת "יציאתו מהארון" היא פרשנות, וכבר עייפתי מלדון בה. הכותרת "סרט דוקומנטרי אודותיו" היא כותרת עובדתית. יש שיראו בסרט יציאה מהארון, ויש שיראו בה רק "להציץ מבעד לחרך שבין דלתות הארון, אולי אפילו לפתוח חצי דלת"[1] או צעד שבעקבותיו "עדיין מרחפת מין עננה כזאת של אי נוחות בכלי התקשורת כאשר צריך להזכיר את שמו בהקשרים האלה"[2].
באשר לסגנון דברי: רוליג, אנשים אחים אנחנו, שנינו כותבים יחד אנציקלופדיה, ולנו מטרה משותפת. אין לי כל כוונה לפגוע בך, ואת ביקורתי, שאני מודה שאינה קלה, אבקש לקבל ברוח הפסוק "נאמנים פצעי אוהב". דוד שי - שיחה 14:48, 11 ביוני 2010 (IDT)
בכתבה בהארץ נאמר ""אני מאוד מאוכזב", אמר אמש ל"הארץ" איתן פוקס, ... על ביטול השתתפותו של פוליקר. "אני ובני דורי חיכינו זמן רב לרגע הזה", אמר פוקס. "מצער אותי שפוליקר לא מכיר במה שמוטל עליו כדמות ציבורית, כמו שמצער אותי שהאמניות יהודית רביץ ואורנה בנאי לא נמצאות". דווקא עדותו של אוחובסקי, יש לה חשיבות יתרה על זו של הכתבת, גם בגלל הזמן שחלף וגם בגלל שהוא מעיד על עצמו ועל בן זוגו. זה יותר "יד ראשונה" מאשר כל דבר אחר. הוא גם מתייחס לאירוע כ"אאוטינג" מה שהופך את ציונו משמעותי לפסקה שמדברת על יציאה מהארון (ולא משנה איזה כותרת ניתן לה).
לגבי הכותרת עצמה, אני עדיין חושב שבכך עוסקת הפסקה, גם אם זו יציאה מהוססת ומגומגמת מהארון. בכך עוסקים המקורות שמצויינים בפסקה ואחרים שצויינו בדף זה. אולי צריך למצוא לזה כותרת אחרת (הדיון התקשורתי בזהותו המינית?), אך אני עדיין מחזיק בדעתי שלצמצם את זה לעיסוק בסרט זה ביטוי של הטרוסקסיזם.
לגבי סגנונך, אני שמח לקבל ביקורת, אבל קיבלתי את הרושם שהיית עסוק יותר בלנחש את הרהורי ליבי והמחשבות בראשי מאשר להתייחס לטקסט שכתבתי. וכן, אני זוכר תמיד שכולנו כאן למטרה משותפת. עם זאת, חשוב להזכיר זאת. • רוליגשיחהבואו לבחור סמליל ליומולדת 7 לוויקיפדיה 15:54, 11 ביוני 2010 (IDT)

אפשר להמשיך לטמון את הראש בחול, אבל הנה כמה ציטוטים חד משמעיים כדי למחות על האמירה שמה שכתבתי הוא "מהרהורי ליבי" :

  1. "מיה וחיים משוחחים על היציאה של יהודה פוליקר מהארון." חיים יבין ומיה בנגל
  2. "יהודית רביץ וגם יהודה פוליקר הם באופן רשמי לסבית והומו."גל אוחובסקי
  3. "האלבום הזה, ובעיקר היציאה מהארון של פוליקר..." וגם "המקרה האחרון בשרשרת הזו הוא יציאתו של יהודה פוליקר מהארון בסרט ששודר ביום א' האחרון בערוץ 10. מאור הוימן

והאם פוליקר מתנגד לכך שיסבירו למה הוא התכוון? האם הוא מבקש שנחכה שיוציא בעצמו את המילה הקשה "הומו" מפיו? "לפוליקר יש הסבר: "אתה לא צריך לנקד לאנשים, הם צריכים לקחת את זה משם"." עילם ראובני
רוליגשיחהבואו לבחור סמליל ליומולדת 7 לוויקיפדיה 22:02, 13 ביוני 2010 (IDT)

האפיסטמולוגיה של הארון של המוזיקה הישראלית[עריכת קוד מקור]

פרופ' אייל גרוס דן ביהודה פוליקר, וספציפית בדף שיחה זה. ‏JavaMan‏ • שיחה 07:32, 11 ביולי 2010 (IDT)

טיזר ב"ידיעות"[עריכת קוד מקור]

בעמוד הראשי של ידיעות אחרונות מתפרסם היום טיזר בכותרת "אני אוהב גברים", ובו תמונתו של פוליקר ואמירה כי "יהודה פוליקה בועט בארון בראיון חושפני". הריאיון יתפרסם ביום שישי. כנראה שהפעם אכן נוכל לכתוב דברים ברורים. אני מבקש מכולם להמתין עוד יומיים ולא להיתלות בכותרת הקצרצרה הזו לביצוע שינויים בערך - הניסיון מלמד כי עדיף לכתוב על סמך תמונה מלאה ולא שברירי מידע שהתקשורת מבקשת להעביר באופן פרובוקטיבי. מאחר שאלמוני כבר ערך את הערך בהתאם ושוחזר, בינתיים אפעיל הגנה חלקית עד יום ו'. ‏odedee שיחה 10:54, 14 ביולי 2010 (IDT)

מכיון שלדעתי כבר היינו צריכים לציין באופן מפורש את העובדה שפוליקר "אוהב גברים", נדמה לי שדי בעובדה שהעמוד הראשון של העיתון הגדול במדינה כותב זאת במפורש היום, כדי להצדיק לכלול את המידע. ביום שישי ניתן יהיה לתקן בהתאם לראיון המלא. קלודיה - שיחה 11:58, 14 ביולי 2010 (IDT)

כמה נעים כשדבריך נופלים על אוזניים ערלות, וגם בקשה להמתנה של יומיים אינה זוכה לשום היענות. ‏odedee שיחה 12:07, 14 ביולי 2010 (IDT)
מתנצלת עודדי, אך בהינתן שהנושא מקבל הבלטה כה רבה בעמודו הראשון של העיתון החשוב במדינה, לא מבינה מדוע להמתין. לא כתבתי שום דבר מעבר לציטוט האמור. קלודיה - שיחה 12:10, 14 ביולי 2010 (IDT)
כי ויקיפדיה היא לא עיתון...
emanשיחה 12:36, 14 ביולי 2010 (IDT)
אני יודעת שאנחנו לא עיתון. אני הרי כאן כבר שלוש שנים (זה אומר שאני כבר ותיקה? :)). ולמרות שאנחנו לא עיתון, אנחנו נוהגים, וטוב שכך, לעדכן ערכים שלנו בתוך זמן קצר מרגע פרסום ידיעות, ודאי כאלה הזוכות להבלטה בעמוד הראשון של עיתון גדול. קלודיה - שיחה 12:59, 14 ביולי 2010 (IDT)
ובכל זאת אנחנו משתדלים לחכות קצת. ופה אפילו לא מדובר על ידיעה. מדובר לע טיזר לידיעה. אז נחכה כמה ימים ונראה מה ייצא מזה בסוף. הרי הוויקיפדיה, בניגוד לעיתון, תישאר פה כם בעוד שבוע, ולא יעתפו בה דגים. emanשיחה 13:02, 14 ביולי 2010 (IDT)
eman, זה לא ענין מגוחך בכלל. זה ענין רציני ביותר, וחבל שאין לי זמן ויכולת להסביר לך את הדברים, אולי פנים מול פנים. קשה להסביר דברים במדיום הזה. כל שאוכל לומר כדי לסיים מבחינתי את הדיון הזה (שכבר הקדשתי לו ממש יותר מדי זמן על חשבון עבודה...), הוא שלדעתי הכוונות הטובות של עודדי ושלך (להגן על פרטיותו של אדם) מובילות לנזק חברתי עצום בדמות יצירת סטנדרט כפול למידע אודות נטייתו המינית של אדם, סטנדרט שבבסיסו הומופוביה-פנימית, שאינה מודעת לעצמה. יודעת שלא אצליח לשכנע כרגע. אבל אולי ביום מן הימים. תחשבו על זה קלודיה - שיחה 13:28, 14 ביולי 2010 (IDT)
תחשבי על זה שגם אם הטיזר היה "פוליקר: אני מיליארדר וחצי מלאס וגאס שייכת לי" לא היה טעם ללכת ולכתוב את זה בערך, לפני שמבינים מה בדיוק כתוב בריאיון המלא. זה לא קשור להומוסקסואליות או להומופוביה, אלא לכתיבה אנציקלופדית שקולה מול עיתונאות נחפזת. ‏odedee שיחה 13:32, 14 ביולי 2010 (IDT)
ממתי תפקידה של ויקיפדיה הוא לתקן "נזק חברתי עצום"?אודי - שיחה 13:34, 14 ביולי 2010 (IDT)
מה שמגוכח זה לא העיניין, אלא מה שיוצא כשמנסים להסתמך על טיזר בעיתון.
אם גם לאורך זמן כל מה שהיה לנו זה רסיס משפט, אז היה מקום לשקול להשתמש בו. אבל מכיוון שבעוד יומיים יהיה לנו משוה הרבה יותר רציני, אז עדיף לחכות את היומיים הללו. emanשיחה 13:54, 14 ביולי 2010 (IDT)
תפקידה של ויקיפדיה אינה לתקן נזקים חברתיים. אך מוטלת עליה אחריות שלא לגרום לנזקים חברתיים. גזענות, הומופוביה ושלל תופעות שליליות הקיימות בחברה הם דברים שעלינו להמנע מלחזק. זה אומר שהמשטר ההומופובי הותיק לפיו הומואיות היא ענין ש"השתיקה יפה לו" הוא משטר שאסור לנו להיות שותפים לחיזוקו. כמובן שפרטיותו של אדם כבודה במקומה מונח. אך מה בין זה ובין אי פרסום משהו שמופיע בעמוד הראשון של העיתון?? אבל אף אחד מאיתנו לא מבין את משנהו. מתנהל כאן שיח חרשים. חבל על הזמן של כולנו. קלודיה - שיחה 14:08, 14 ביולי 2010 (IDT)

יציאה מהארון[עריכת קוד מקור]

אמור להתפרסם בעיתון 7 לילות ב16/07/10 ריאיון חושפני ונוקב במיוחד שקשור בנטיות המיניות שלו. נחכה ונקרא את הריאיון, ועל פיו נוכל להחליט כמעט בוודאות

מה? יש ליהודה פוליקר נטיות מיניות? אני פשוט מתקשה להאמין... רוליג שיחה • אמצו חתול 15:15, 14 ביולי 2010 (IDT)
[3] חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 18:08, 14 ביולי 2010 (IDT)
חיפה, הייתי כמובן ציני . אם תגלגל למעלה תראה לפחות 3 מקורות שאמרו את הדברים בצורה הכי חד משמעית שאפשר והרבה לפני הקישור שהבאת, וגם ביקורת עלינו שאנחנו נכנעים להטרוסקסיזם ולהומופוביה מופנמת ורושמים בערך "דבריו בסרט פורשו כיציאה מהארון", כאילו אם לא בועטים עלינו את הארון בפרצוף - אנחנו לא מוכנים להכיר בכך שהוא נפתח ממזמן. רוליג שיחה • אמצו חתול 21:43, 14 ביולי 2010 (IDT)
שים לב שאני מקפיד על כללי ההזחה... צירפתי לינק בעקבות הדברים שכתב האנונימי ולא בתשובה להערתך. אבל אכן לא ראיתי את הדיון למעלה כאשר הוספתי את הלינק. לא נורא. כמו שאמר eman נראה שהדיון הממושך הזה יסתיים מחר. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 22:56, 15 ביולי 2010 (IDT)

יציאה סופית!!![עריכת קוד מקור]

ראיון השבוע ב7 לילות.

לפי הלך הרוח פה בנושא הזה, שכבר חרג מזמן מכל פרופורציה, בשבוע הבא יסביר פה מישהו שכל עוד לא התייצב פוליקר במשכנו של נשיא המדינה למסיבת עיתונאים שבה משתתפים כל כלי התקשורת בישראל, ואולי כלי התקשורת בעולם, עדיין לא מדובר בתחנה הסופית של המסע הזה שלו, ועלינו להמתין, ולא להיזון ממידע חלקי. קלודיה - שיחה 14:31, 15 ביולי 2010 (IDT)
ממה ששמעתי אתמול אצל גיא פינס, אני מניח שעד שבת הויכוח הזה יהיה מאחורינו, ונישאר עם הויכוח על הקטגוריה (שמתם לב איזה אחוז עצום מהויכוחים שלנו הם על קטגוריות, הרבה מעל לתשומת הלב שהן זוכות מהקוראים), ואולי גם האם להזכיר את המלחמה שהוא פותח שם נגד אוחובסקי את פוקס (ואם כן, אז היכן). emanשיחה 14:56, 15 ביולי 2010 (IDT)
הויכוח הוא פה הרבה יותר עקרוני. כמעט כל העריכות שלי בויקיפדיה מבוססות על ידיעות שוטפות שמתפרסמות בתקשורת, ומעולם לא נתקלתי ברגישות כה רבה כפי שנתקלתי בסיפור כאן. יש פה משהו שגורם לאנשים כמוך Eman, שודאי איני חושדת בהם בהומופוביה, להתייחס אל "הארון" כאל "ארון הקודש", וממש לקדש את תהליך היציאה מהארון, במקום להסתכל עליו כאל עוד עובדה שנודעה לנו על נשוא הערך, עובדה שאנחנו מציינים בו בלי לקיים דיון של עשרות שעות קלודיה - שיחה 15:39, 15 ביולי 2010 (IDT)

לא, לא, עדיין אין צורך לעדכן את הערך בויקיפדיה, בהתאם לכתבה שפורסמה בתוכניתו של גיא פינס בתאריך 14/7/2019 "יהודה פוליקר יוצא מהארון". הרי אפשר עוד להמתין. Face-smile.svg. ‏Danny-w‏ 19:05, 15 ביולי 2010 (IDT)

לעיתים נוח יותר לאנשים שאנשים אחרים ישארו בארון. זו אינה הומופוביה, אלא הטרוסקסיזם, מילה גדולה מאד ל"זה פשוט יותר נוח שלא נצטרך לראות אותם". ככה עדיף. בגלל זה נדאג להערים קריטריונים שאין כדוגמתם על הקטגוריה, נערים קשיים על הוספת מידע שהוא נחלת הכלל, ונקיים דיון כל שני וחמישי בשיחה:עמוד ראשי על למה עוד פעם מזכירים את ההומואים בעמוד הראשי איפה שכל ילד עלול להחשף אליהם. לא שיש למישהו משהו נגד זה. רוליג שיחה • אמצו חתול 01:14, 16 ביולי 2010 (IDT)

+1 ‏JavaMan‏ • שיחה 03:48, 16 ביולי 2010 (IDT)

"סרט דוקומנטרי אודותיו"[עריכת קוד מקור]

כרגע יש פסקה בשם הזה שנוצרה מסיבות ידועות. אני חושב שעם הראיון היום אין הצדקה להמשך הפסקה הזו. במקומה צריך פסקה בשם "יציאתו מהארון" שתכלול גם את החלקים הרלוונטיים מהסרט, כמו גם מהראיון היום וממקורות נוספים. כמו כן יש בפסקה דברים הקשורים לנושאים אחרים שיש להעבירם למקומות אחרים. emanשיחה 13:45, 16 ביולי 2010 (IDT)

אכן, יציאתו מהארון של פוליקר בויקיפדיה העברית - הייתה ארוכה ומסובכת. Face-smile.svg. אני מסכים איתך אנציקלופדית. אתה מוזמן לנסח. ‏Danny-w‏ 14:52, 16 ביולי 2010 (IDT)
אני לא בטוח שנושא הפסקה הוא יציאתו מהארון, אלא "חייו הפרטיים" או "זהותו המינית".
בנוסף, אני חושב שתחת פסקה זו יש לציין את פרשת האאוטינג בעצרת בה הוזכר שמו כמי שלא יוצא מהארון (גם פוליקר וגם אוחובסקי מדברים על זה בכתבות), וגם להעיף את הציטוטים שמנסים להמנע מלקבוע עובדות. אנחנו אמורים לספר על פוליקר ולא לצטט את פוליקר אלא אם יש ערך מיוחד להביא דברים בשם אומרם, מה שכאן אין. רוליג שיחה • אמצו חתול 15:22, 16 ביולי 2010 (IDT)
אני דווקא כן חושב שזו צריכה להיות כותרת הפסקה. בעיקר כי אם תסתכל על מה שאנחנו יודעים עכשיו על "חייו הפרטיים" הוא לא הרבה יותר ממה שידענו קודם. גם מבחינת רצף הדברים בערך זה נראה לי עדיף.
אני כן מסכים שצריך לערוך מחדש, ולהוציא ציטוטים וניסוחים שאולי היה בהם צורך כשהם נכתבו, אבל עכשיו כבר לא. emanשיחה 15:35, 16 ביולי 2010 (IDT)
אני מסכים עם עמנואל. "חייו הפרטיים" זו כותרת לא מוצלחת, והפסקה לא דנה רק בזהותו המינית של פוליקר, אלא בהפיכתה לפומבית. ‏odedee שיחה 19:06, 16 ביולי 2010 (IDT)
בשלב זה כל דבר שאינו "סרט דוקומנטרי אודותיו" - הוא שיפור משמעותי. רוליג שיחה • אמצו חתול 19:48, 16 ביולי 2010 (IDT)

עיניים שלי[עריכת קוד מקור]

משתמשת כתבה בערך שאת המילים העבריות לשירי האלבום כתבו יעקב גלעד ונטה גטניו אוסמו. שיחזרתי את זה בטענה שהיא בכלל לא מוזכרת בקרדיטים באלבום, ושוחזרתי שוב. להלן ציטוט הקרדיטים באלבום:

"גירסה עברית לכל השירים יעקב גלעד" (עטיפה אחורית)
"תרגום מילולי של הטקסטים: טילדה איסאיאס ומרתה עזרא" (חוברת)
"גירסה עברית לכל השירים: יעקב גלעד" (חוברת)

בשום מקום לא מוזכרת נטה גטניו אוסמו. מור שמש - שיחה 07:28, 23 ביולי 2010 (IDT)

נטה אוסמו עזרה בתרגומים מיוונית לעברית. מוזכרת באלבום ברשימת התודות (הארוכה). לעת עתה, לא ציינתי זאת בערך עצמו Yaelweiler - שיחה 00:15, 9 באוגוסט 2010 (IDT)

ממתי הוא הוציא אלבום שנקרא "יום השואה"? (בלי לזלזל בנושא)[עריכת קוד מקור]

בקישור לאלבומיו ב"סטריאו ומונו" בערך, מופיע בצד העליון של האלבומים אלבום ללא עטיפה, שיצא ב-1984 ונקרא "יום השואה". ממתי יצא לו אלבום בשם הזה? ואחד שנקרא על שם אירוע מזעזע שקרה לנו היהודים? אני לא מזלזל בנושא. Sonic Robo Blast 2 - שיחה 21:02, 16 בנובמבר 2011 (IST)

תשובה מאוחרת, ובכל זאת: ממה שהתרשמתי, באתר הזה יש גם הרבה בוטלגים, שלא בהכרח הופצו בפורמט קשיח. מור שמש - שיחה 15:25, 28 באוגוסט 2012 (IDT)
תשובה מאוחרת עוד יותר: באלבומו השלישי של הזמר יהודה פוליקר, אֵפֶר ואבק, שאותו יצר אותו משותף עם יעקב גלעד, משולבים שנים עשר שירים הנוגעים בחייהם כבני הדור השני לשואה, שגדלו בישראל בצל הטראומה שחוו הוריהם. אולי לזה התכוון השואל. Danny-wשיחה 16:23, 11 ביוני 2016 (IDT)
לא, הוא התכוון לפריט מוזר שהיה בדיסקוגרפיה של פוליקר באתר סטריאו ומונו. אני לא מוצא אותו שם, אז יכול להיות שהוא נמחק כבר (או שהשם שלו שונה). מור שמש - שיחה 08:26, 12 ביוני 2016 (IDT)

פרפקט[עריכת קוד מקור]

ערך מושקע ומפורט תודה 62.90.255.60 10:53, 13 בדצמבר 2011 (IST)

אחיינו של פוליקר לא נרצח, הוא נהרג[עריכת קוד מקור]

קראתי את הערך הזה בעקבות הסדרה ששודרה אתמול בטלויזיה. אחיינו של פוליקר לא נרצח, הוא נהרג. זה הבדל מאוד משמעותי


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 10:00, 4 במאי 2013 (IDT)