שיחה:יחסי ישראל–סן מרינו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

צביה, אני יודע שזה לא ביקור דיפלומטי אך הזמרת ייצגה את מדינתה, זה כמו משלחת, לא מדובר בביקור כמו של הקרדשיאנס (פרטיות ולא ייצגו אף פעם את ארמניה/ארצות הברית) Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר ~ חברים של כולם בעולם 17:33, 15 בינואר 2017 (IST)

מדינות כל הזמן שולחות נציגים לתחרויות זמר/ספורט/מדעים וכן הלאה. בערכים על יחסים דיפלומטים מציינים רק ביקורים (משמעותיים. לדוגמה, נציגים דיפלומטים של ישראל וארהב נפגשים כל הזמן) במסגרת מיזם דיפלומטי או, במקרי קצה, שיש להם משמעות דיפלומטית. לדוגמה, אם ישראל תארח את האולימפידה ותתן לנציג פלסטיני להשתתף בתחרות מטעם מדינת פלסטין יכולה להיות לכך משמעות דיפלומטית, כי ישראל כלל לא מכירה בפלסטין כמדינה. במקרה של סן מרינו, מדינה ידידותית ולא משמעותית, אין שום משמעות דיפלומטית לישראל או לסן מרינו לכך שזמרת ממדינה זו התארחה באירוע כלשהו כנציגת מדינתה. • צִבְיָהשיחה • י"ז בטבת ה'תשע"ז 19:05, 15 בינואר 2017 (IST)
את צריכה לזכור שסן מרינו קטנה אפילו יותר מנס ציונה מבחינת מספר התושבים, ורמת הידידות לא משנה. עצם כך שנציגה שמייצגת את סן מרינו הקטנה הזו ביקרה בישראל וביקורה זכה להרבה הדים גם כאן וגם שם, נותן לביקור הזה משמעות דיפלומטית ואנציקלופדית. Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר ~ חברים של כולם בעולם 19:11, 15 בינואר 2017 (IST)
-at-צביה Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר ~ חברים של כולם בעולם 19:18, 15 בינואר 2017 (IST)
סן מרינו כל כך קטנה שספק אם היחסים שלה עם מדינה קטנה אחרת, ישראל, זכאים לחשיבות אנציקלופדית.. אבל נניח שכן, אני אחזור על העיקרון שצריך להנחות אותך בערכים הללו: המשמעות הדיפלומטית של פעולות כאלה או אחרות למדינות עליהן אתה מדבר. ביקור של שר החוץ - חשוב. ביקור של זמרת - חסר משמעות. לא התרשמתי כלל על ההדים הרבים של ביקורה של הזמרת, ודאי לא מההיבט הדיפלומטי. אם היו הדים זה היה בהקשר של ההופעה והזמרת, כמו שהתרגשות מהופעה של ביונסה תהיה קשורה לביונסה עצמה, לא ליחסי ישראל-ארהב. מבחינת משרד החוץ של ישראל, הופעה של זמרת ממדינה שמס תושביה כמס תושבי עיר ישראלית קטנה, מדינה שלא עוינת אותה או שהיא לא זקוקה ממנה משהו מיוחד - לא מעניינת בכלל. • צִבְיָהשיחה • י"ז בטבת ה'תשע"ז 19:20, 15 בינואר 2017 (IST)
-at-צביה, קודם כל, היחסים בעלי חשיבות אנציקלופדית, גם הוויקיפדים השמרנים ביותר בוויקיפדיה אומרים כך (הם דוגלים בכך שרק יחסי החוץ של ישראל הם בעלי חשיבות, אבל לא נכנס לזה כי המצב השתנה בשנה האחרונה...) שנית כל, הופעתה של הזמרת כן מעניינת אנשים, מכיוון שהיא מופיעה באירוויזיון ושם לא משנה איזו מדינה אני מייצג, את בלגיה או את צרפת או את רוסיה או את סן מרינו או וואטבר. כל מדינה זוכה לייצוג שווה ועקב הופעתה של הזמרת באירוויזיון, התוכן זכאי להיות בערך. Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר ~ חברים של כולם בעולם 19:36, 15 בינואר 2017 (IST)
כשכתבתי לא מעניינת התייחסתי להקשר הדיפלומטי. יחסי חוץ בין מדינות נוגעים רק למגעים בעלי אופי דיפלומטי או שנוגעים באופן ברור לקשר בין המדינות. אני לא נמצאת כרגע על המחשב ככה שקשה לי לתייג אנשים עבור חוות דעתם. אני זוכרת שבעבר כמו ייעצו לך בנושאים אלו, אני מציעה שתפנה אותם לדף השיחה כדי שיחוו את דעתם בנושא הזה. אם לא, זה ייצטרך לחכות לפעם הבאה שאשב ליד מחשב, בתקווה שזה יקרה מחר. • צִבְיָהשיחה • י"ז בטבת ה'תשע"ז 22:01, 15 בינואר 2017 (IST)
בר, Ofek j, Nivkorkos, saifunny, DimaLevin, Kulystab, Ewan2, דן וינקלר, דויד ר., נילס, לימון-שחור, biegel ‏, שיר, אליעד, תמיר, חנה. Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר ~ חברים של כולם בעולם 06:27, 16 בינואר 2017 (IST)
זהו אינו פרט חיוני אך יש לו חשיבות מסוימת, לא הכרחית, בהתחשב בגודל המדינה. לכן כשהעברתי לא הסרתי. אני נמנע בנושא הזה, רק כדאי לדעת שבדיעבד לא מחקתי אותו, כי יש כאן בית מיחוש. שיר § שיח § 09:05, 16 בינואר 2017 (IST)
כיוון שאין הרבה ביקורים דיפלומטיים מישראל לסן מרינו וההפך יש מקום לציון הביקור בערך. עדיף קצת על כלום. ניב - שיחה 12:48, 16 בינואר 2017 (IST)
לדעתי האמת היא באמצע. אפשר להוסיף פסקה שמלבד קשרים פוליטיים יש גם קשרים אחרים שאינם בעלי אופי דיפלומטי, ולהביא כדוגמה את מונטה עם תיאור קצרצר של הביקור וקישור אליו. ככה זה יותר מקבל פרופורציה. את שאר המידע אודותיה ראוי לציין בערך עליה בפסקה נפרדת על יחסיה עם ישראל. את קוראי ויקיפדיה העברית זה עשוי לעניין. כך לדעתי. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 16:13, 16 בינואר 2017 (IST)
השאלה היא לא מה מעניין את קוראי ויקיפדיה העברית, אלא מה בעל חשיבות אנציקלופדית. זה שאין מה לכתוב לא אומר שצריך ליצור אירועים בכוח. אנחנו לא ynet. מה גם שלא מצאתי כמעט סיקור לעניין. נראה לי שחוץ מכמה חובבי אריוויזיון - הביקור שלה לא ממש עורר הדים כאן בישראל, כך שהוא לא משמעותי בשום קנה מידה. וודאי שזה לא נוגע ולו בקצת ליחסים הדיפולמטיים בין ישראל לסן מרינו, שהוא הנושא לשמו התכנסנו. • צִבְיָהשיחה • י"ח בטבת ה'תשע"ז 16:45, 16 בינואר 2017 (IST)
אני נוטה להסכים משום שהערך עיקרו ביחסים דיפלומטיים. עדיין מתנער מכדי להכריע. מה שברור לי, שבערך עליה יש מקום למידע. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 19:29, 16 בינואר 2017 (IST)
אולי בערך עליה אפשר לציין את הביקור, אבל בערך זה - מיותר לחלוטין. • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 22:20, 16 בינואר 2017 (IST)
אפתח פסקה בערך עליה שנקראת "יחסה לישראל". תודה על חוות הדעת ויום טוב ופורה לכולם. Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר ~ חברים של כולם בעולם 07:13, 17 בינואר 2017 (IST)

דיווח שאורכב ב-22 במאי 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

שלום וערב טוב קונסול כבוד של סאן מרינו בירושלים הוא דניאל ניסימי מהרצליה. ולא כפי שרשמתם בטעות. תודה רבה חנה ניסימי

דרוש מקור. יוני דוד - שיחה 19:29, 22 במאי 2019 (IDT)
יוני דוד, נסימי (ע"פ משרד החוץ הסן מרינזי) אכן משמש כקונסול כבוד בישראל לצד עו"ד מיכל סרודיו-אילן, אין כאן טעות. אופק ג'רסי ~ ליצירת קשר ~ מיזם יחסי החוץ 19:33, 22 במאי 2019 (IDT)
תודה על דבריך. בדיעבד מתברר שהמידע כבר הופיע בערך. יוני דוד - שיחה 19:37, 22 במאי 2019 (IDT)