שיחה:יחס העדפות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ובעברית קדם סדר. עוזי ו. - שיחה 00:37, 7 ביולי 2009 (IDT)

כתיבה מחדש של הערך[עריכת קוד מקור]

לא זו בלבד שהערך היה קצרמר, אלא שהוא גם היה שגוי. יחס העדפות איננו חייב להיות קדם סדר, שכן אפשר לחשוב על יחס העדפה לא טרנזיטיבי, למשל (אם כי במקרה כזה ייתכן ונאמר שמקבל ההחלטות איננו רציונלי). כתבתי מחדש משהו בסיסי שיתאים למה שמלמדים בקורסים הבסיסיים במיקרו, אבל זה עדיין קצרמר.

אני מודע לעובדה שהיה כדאי לצרף מקורות אבל אני לא ויקיפד ואין לי זמן יותר מדי להתעסק עם זה. אני מנחש שהספר "תורת המחירים א': תורת הצרכן א'" של האוניברסיטה הפתוחה (מס קטלוגי 10627-001-0, כותבים: מנחם יערי, שמואל ניצן, ז'ראר עמיאש) כולל את החומר אבל לא יודע כי לא קראתי את הספר, ואם לא כל ספר בסיסי במיקרו כלכלה אחר. מקורות באנגלית יש לרוב, כולל Notes on Microeconomic Theory של אריאל רובינשטיין שמופיע להורדה בחינם באתר שלו. דווקא ספר של תורת המשחקים לא בטוח יכלול חומר על קבלת החלטות.

לבסוף, המונח הנכון הוא "יחס העדפה" (preference order) וכך גם קוראים לזה בארץ במחלקות לכלכלה. אני מעודד כל מי שקורא את זה להעביר את הערך תחת "יחס העדפה" ומקסימום לעשות קישור מ"יחס העדפות" ל"יחס העדפה". כאמור, אני לא ויקיפד ואני לא יודע איך זה נעשה טכנית.

אני אנסה גם לעשות תיקון קטן בערך פונקציית תועלת שהוא ערך מקביל.

במחשבה שניה (אני אותו מחבר שרשם את הכתוב מעלה), יחס העדפות הוא נכון יותר מבחינה לשונית. עדיין כדאי שתהיה העברה אוטומטית לכאן מיחס העדפה.--132.64.128.115 17:43, 8 בנובמבר 2011 (IST)

מהו המונח הלועזי[עריכת קוד מקור]

הואיל וברור שמקור המונח הוא לועזי, יועיל מאוד לציין מהו המונח הלועזי. 77.125.125.231 16:41, 15 במרץ 2018 (IST)