שיחה:יעל אבקסיס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

התמונה של יעל אבקסיס[עריכת קוד מקור]

נדהמתי על ההתעקשות להחזיר תמונה כה לא מחמיאה של יעל אבוקסיס. החלפתי עכשיו בכל הויקיפדיות. אני בטוחה שבשום ויקיפדיה לא יעשו את מה שעשו כאן, יחזירו תמונה שלה שבה היא נראית ישנה. איזו חוסר רגישות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 16:59, 18 ביולי 2014 (IDT)

אני מסכים עם חנה. התמונה החדשה עדיפה בהרבה. גילגמש שיחה 17:03, 18 ביולי 2014 (IDT)
נייטרליות - גם בתמונות. תמונה ספונטנית שמשקפת אותה באירוע רשמי נייטרלית עשרת מונים מתמונה שלה "מדגמנת" שעברה מקצה שיפורים "מחמיאים" בפוטושופ. כמו שהטקסט אמור להיות נייטרלי ולא "מחמיא" כך התמונה. אין כמובן מקום ל"רגישות" בעניין הזה. זו אנציקלופדיה לא אתר הנצחה. אין לי התנגדות שהתומנה שחנה הכניסה תתווסף לערך, אבל לא במקום התמונה הישנה ולא בראש הערך. בראש הערך אמורה להיות תמונה נייטרלית, כאמור.
וגילגמש, דווקא ממך ציפיתי להילחם על הנייטרליות. Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 17:08, 18 ביולי 2014 (IDT)
יעל אבקסיס היא אישה כה יפה, שאינה זקוקה למקצה שיפורים בפוטושופ. אבל כשמצלמים אותה בחטף כשהיא עוצמת את עיניה, אז זאת התוצאה. צילמתי ידוענים רבים אבל אני נוהגת לבקש קודם את רשותם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 08:55, 19 ביולי 2014 (IDT)
אני סבור שגם התמונה החדשה נייטרלית די הצורך. התמונה הקודמת הייתה די מכוערת וטוב שהוחלפה. אין חובה לשים דווקא תמונה מכוערת. גילגמש שיחה 17:12, 18 ביולי 2014 (IDT)
לא קשור לכיעור או יופי. אם תימצא תמונה "נייטרלית" בה היא יפה, סבבה. הנייטרליות חשובה. בתמונות כמו בטקסט. Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 17:16, 18 ביולי 2014 (IDT)
נייטרליות של תמונות זה עניין מאוד אינדיבידואלי. אני חושב שצריך להשתמש בתמונות יפות ולא לכער את הערך שלא לצורך. גילגמש שיחה 17:21, 18 ביולי 2014 (IDT)
מסכים עם חנה וגילגמש. ‏ MathKnight (שיחה) 17:43, 18 ביולי 2014 (IDT)
התמונה שהוסיפה חנה עדיפה על פני התמונה הקודמת שהייתה בערך. למרות זאת, אם יעל (או הסוכן שלה) פנתה אלינו, עדיף לבקש ממנה שתשלח לנו תמונה שבה היא לא מסתירה חלק מהפנים שלה. יורי - שיחה 18:01, 18 ביולי 2014 (IDT)
מסכים עם חנה. Assayas שיחה 21:42, 18 ביולי 2014 (IDT)
משתמשת:Hanay, אם את בקשר עם הסוכן של יעל אבקסיס, האם תוכלי לבקש ממנו תמונת צבע של יעל בו היא לא מסתירה את פניה? תודה ושבת שלום. ‏ MathKnight (שיחה) 21:48, 18 ביולי 2014 (IDT)
תודה על התמיכה. ולאלה שתוהים מהי דרך הפעולה שלי: אני לא מסירה תמונות גם אם הן לא מחמיאות, אלא אם האמן או הסוכן שלו שולח תמונה אחרת שתחליף את התמונה הנמצאת בערך. היה מקרה של אמן (שכחתי את שמו), שהסוכן שלח תמונה להחליף את התמונה בראש הערך שלא הייתה מוצלחת. החלפתי את התמונה. אבל בערך הייתה תמונה נוספת בהופעה במצדה, והוא ציפה שאסיר גם אותה. הבהרתי לו שהתמונה טובה והיא מהופעה ואין סיבה להסיר אותה, ולא הסרתי. אני מפעילה שיקול דעת, כשהבקשה הגיונית וסבירה אני נענית, אני לא נותנת לאמנים או לסוכניהם להכתיב את התוכן, אבל אני לא רואה סיבה לא להיענות לאמנים המבקשים תמונה מחמיאה יותר בראש הערך. כולנו מעדיפים תמונות מחמיאות של עצמנו. זה יוצר גם שיתוף פעולה, רצון טוב וסיכוי לקבל תמונות נוספות בעתיד.
ביקשתי ממנה תמונה של יעל אבקסיס בסרט ערבים רוקדים. נחכה לתגובתה. אני יכולה לבקש תמונות נוספות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 22:08, 18 ביולי 2014 (IDT)
העליתי תמונה נוספת שלה. הסוכנת מטפלת בקבלת תמונה שלה מהסרט ערבים רוקדים. נקווה שנקבל. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:39, 20 ביולי 2014 (IDT)
וואו, אחד הדיונים ההזויים שנתקלתי בהם. Mr. w, אתה ממשטרת האמת והצדק? למה תמונה גרועה יותר מהמציאות טובה יותר מתמונה טובה יותר מהמציאות? אנשים השתגעו. • צִבְיָהשיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ד 18:02, 20 ביולי 2014 (IDT)

שתי תמונות זהות[עריכת קוד מקור]

אני מסכים עם עמדתו של דוד שי. התמונה השנייה שהוסיפה חנה (זו בצבע) היא מצוינת. אני לא רואה סיבה להשאיר גם את התמונה בשחור-לבן לאור העובדה ששתיהן צולמו כנראה באותו הזמן ועל כן התמונה בשחור-לבן לא מוסיפה מאומה (מה גם שהיא מסתירה חלק מהפנים שלה בה). יורי - שיחה 08:35, 21 ביולי 2014 (IDT)

התמונה מצוינת, אבל היא קטנה. אני מציעה שתיאזרו בסבלנות, אני מקווה שנקבל תמונה שלה מהסרט ערבים רוקדים, מה עוד שיש בעיה של אישור עם התמונה שלה מגיל 16 והיא צפויה להימחק. יש עוד נושאים לעסוק בהם בוויקיפדיה חוץ מתמונתה של יעל אבקסיס. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 08:59, 21 ביולי 2014 (IDT)
נמאס לעסוק בתמונות של מכוערים. רוצים לעסוק בתמונות של יפיפיות.
חתכתי את התמונה הצבעונית, וכעת היא לא קטנה. הסרתי את התמונה בשחור-לבן, כי די בתמונה הצבעונית. דוד שי - שיחה 04:40, 22 ביולי 2014 (IDT)
הסרתי את התמונה שלה בצעירותה היא ממילא תימחק. אני מעריכה שלא יגיע אישור OTRS. מדהים מה שקרה כאן עם התמונה של יעל אבקסיס, כל ההתעסקות הזאת. לפחות טוב יותר מאשר להתעסק עם מלחמות. אני עדיין חושבת שיש מקום גם לתמונה השנייה. אבל מכיוון שאני מחכה לקבל תמונה מהסרט, אניח לזה לעת עתה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 06:22, 22 ביולי 2014 (IDT)
שום דבר לא טוב יותר מאשר להתעסק בהיסטוריה הצבאית. יש פה חשש לפגיעה בציפור הנפש. גילגמש שיחה 06:45, 22 ביולי 2014 (IDT)

סבב שני של תמונה מיותרת בערך[עריכת קוד מקור]

יעל אבקסיס בפסטיבל הסרטים ירושלים ב 2012

הסרתי את התמונה הזאת מהערך, זאת תמונה שצולמה ללא הסכמתה של יעל אבקסיס כשהיא נמצאת בקהל. לפחות בתמונה זאת היא לא ישנה כמו התמונה הקודמת שנמחקה, ולפי מיטב זיכרוני גם צולמה על ידי אותו אחד. התמונה עצמה לא מוסיפה לערך, אין בה אירוע מיוחד, רואים אותה יושבת וזהו. צלמתי תמונות רבות של ידוענים, אני תמיד מבקשת רשות, או שאני מצלמת כשהאדם נמצא על הבמה ויש לו ציפייה שיצלמו אותו. צילום אדם גם אם הוא ידוען ללא רשותו היא בעיני התנהגות לא ראויה. תמוהה בעיני ההתעקשות של בורה בורה להחזיר את התמונה הזאת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 20:31, 24 בינואר 2018 (IST)

איך את יודעת שזה ללא רשותה? ממתי צריך רשות בכתב מהמצולם? זו תמונת ראש והיא עדיפה על תמונת כל הגוף שיש כרגע בערך. אציין שיש המון תמונות אקראיות בערכים כמו זו של צבי שיסל. מההלוויה הזו יש לפחות 10 תמונות. בורה בורה - שיחה 20:37, 24 בינואר 2018 (IST)
בלי קשר לוויכוח ביניכם, אני סבור שהתמונה מיותרת. דוד שי - שיחה 21:21, 24 בינואר 2018 (IST)
היא לא מיותרת כי היא יכולה להחליף את התמונה בתבנית. בורה בורה - שיחה 21:35, 24 בינואר 2018 (IST)
אשה יפה כמו יעל אבקסיס ראויה ליותר מתמונה אחת בערך, וכל המרבה הרי זה משובח. ‏MathKnight (שיחה) 22:27, 24 בינואר 2018 (IST)
לא רואה כל בעיה בתמונה, היא אינה מביכה או מבזה והיא ראויה לערך. אם אבקסיס תבקש שנסיר, היה מקום לדיון, אך בלי זה למה? יעלי - שיחה 01:05, 25 בינואר 2018 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

תמונת ראש כזאת גרועה לא עדיפה על תמונת גוף. MathKnight, אני מסכימה שאישה יפה כמו אבקסיס זכאית ליותר מתמונה אחת, כמו שכדורגלן גם אם הוא מכוער זכאי ליותר מתמונה אחת, אבל זאת תמונת פפראצו לא מכובדת. בורה בורה מתמם כשאומר מהיכן אני יודעת שזה ללא רשותה, הסברתי למעלה. ותקראו גם את דף השיחה בוויקישיתוף של C:User talk:אילן קוסטיקה הוא היה בפסטיבל הסרטים בירושלים ב-2012, ראה את אבקסיס וללא רשותה צילם את התמונות האלה. אתם לא זוכרים כמה גרוע היא נראתה בתמונה שנמחקה, אני זוכרת. אין אדם סביר שהיה מסכים שיצלמו אותו כך. אתם גם מוזמנים לשאול את אילן קוסטיקה, אם הוא קיבל רשות לצלם אותה. תסתכלו על תרומותיו אילן קוסטיקה (שיחה | תרומות | מונה) .
להלן קישור לדיון המחיקה של התמונה הקודמת C:Commons:Deletion requests/File:2012 07 05 Yael Abecassis.JPG. אני מציעה ללמוד מהמתדיינים שם איך מעלים טיעונים ענייניים, ולא טיעונים טכניים של תבניות מסוג הטיעונים של בורה בורה. גיאה יכול ללמד אותנו כמה דברים איך מתנהלים שם דיונים.
יעלי, תקראי בבקשה את הדין הקודם, התמונה הקודמת נמחקה בעקבות בקשה של הסוכנת של יעל אבקסיס שפנתה ל-OTRS בבקשה למחוק את התמונה ההיא. אז קוסטיקה פשפש במחשבו ומצא תמונה נוספת סתמית שלה והעלה לוויקישיתוף, והוסיף לערך. צלם חובב שמכבד את עצמו, יבקש רשות מהמצולם לצלם אותו בנסיבות כאלה. אלה נסיבות פרטיות, היא ישבה בקהל, לא הייתה על הבמה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 03:29, 25 בינואר 2018 (IST)

דפני ליף ב- 2012
תמונה נוספת של קוסטיקה שמצאתי, כאן של דפני ליף, האם גם את רשותה הוא ביקש? תמונה זאת הופיעה בוויקינתונים, בוויקיפדיה האנגלית, הצרפתית ובערבית בתוך התבנית. הסרתי אותה מכל המקומות שם והכנסתי את התמונה שמופיעה בוויקיפדיה העברית, טוב שאצלנו התמונה לא נשאבה מוויקינתונים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 04:25, 25 בינואר 2018 (IST)
לא ענית על שום טיעון שלי... "תמונת ראש והיא עדיפה על תמונת כל הגוף שיש כרגע בערך. אציין שיש המון תמונות אקראיות בערכים כמו זו של צבי שיסל. מההלוויה הזו יש לפחות 10 תמונות.". ומהדיון לפני 3-4 שנים יש רק הבטחות שלך. "ביקשתי ממנה תמונה של יעל אבקסיס בסרט ערבים רוקדים. נחכה לתגובתה. אני יכולה לבקש תמונות נוספות." או "אני עדיין חושבת שיש מקום גם לתמונה השנייה. אבל מכיוון שאני מחכה לקבל תמונה מהסרט, אניח לזה לעת עתה.". נחכה לתמונות המובטחות ואז נשקול אם להחליף. בינתיים קוסטיקה הציל את המצב. בורה בורה - שיחה 05:00, 25 בינואר 2018 (IST)
אגב, אני זוכר היא איך דוד שי הגן בחרוף נפש על תמונות ספונטניות מול תמונות מבוימות שזה בדיוק כאן. בורה בורה - שיחה 05:03, 25 בינואר 2018 (IST)